Skocz do zawartości

Ubezpieczenie


szuwarks

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku BMW FS kompletnie nie wyraziło zgody na zewnętrzne ubezpiecznie w pierwszym roku powołując się na poniższy zapis. W związku z czym byłem zmuszony przepłacić ponad 1k za notabene gorsze ubezpiecznie niż sobie wynegocjowałem u zewnętrznego ubezpieczyciela.


Zrzut-ekranu-2023-02-17-o-11-26-57.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W moim przypadku BMW FS kompletnie nie wyraziło zgody na zewnętrzne ubezpiecznie w pierwszym roku powołując się na poniższy zapis. W związku z czym byłem zmuszony przepłacić ponad 1k za notabene gorsze ubezpiecznie niż sobie wynegocjowałem u zewnętrznego ubezpieczyciela.

W pierwszym roku miałem to samo, niestety. Dopiero potem (aż do końca leasingu) ubezpieczenie zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche lipa jest z tymi ubezpieczeniami, właśnie dzwoniłem dowiedzieć się jak to jest w przypadku wyjazdu zagranicznego na narty do Austrii.


Jezeli będziesz miał kolizję/awarię auta to mogą odholować ci auto do limitu 700km. Zakładając ze punkt docelowy jest 1000km oddalony od punktu startowego to ostatnie 300 kilometrów musisz sobie holowanie zorganizować sam/zapłacić za ich holowanie ze swojej kieszeni.


Jeżeli chcesz auto zastępcze to niby dostajesz coś w podobnej klasie ale teraz hit, nie mozesz nim wjechać do innego kraju niż kraj gdzie jest wypożyczalnia z której brałeś auto, w dodatku musisz je oddać w tej samej wypożyczalni w której wziąłeś.


W dodatku zorganizują ci sedana podobnej wielkości do twojego ale juz boxa na dach ci nie zorganizują.


Mocno to utrudnia temat przesiadania sie w auto zastępcze i kontynuowania wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie jest zestawione z jakimś pakietem assistance. Zawsze powinieneś móc zmienić na "wyższy model" - ja w Allianz miałem ograniczenie kwotowe zgodne z OWU (teraz jest bodajże 2000 EUR), w Warcie miałem chyba 1500km, czy jakoś tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Ma ktoś doświadzczenie z ubezpieczeniem AC w Uniqa? Po pierwszym roku wychodzi mi u nich poniżej 2% wartości samochodu za OC + AC (0% udział własny, serwis w ASO na oryginalnych częsciach) + Assistance (najwyższy pakiet dostępny u nich). Za podobny pakiet w PZU wychodzi 3.2%.

To co budzi moje wątpliwości to wartość samochodu, w PZU jest to 196 000, a w Uniqa tylko 161 000. Niby mam GAP, ale zastanawiam się, czy w razie ewentualnej szkody, GAP nie będzie wyceniał samochodu inaczej niż Uniqa. PZU przy wycenie brało pod uwagę rzeczywiste wyposażenie samochodu, a we wniosku do Uniqa nie da się tego w żaden sposób podać. Zastanawiam się czy w przypadku uszkodzenia wyposażenia dodatkowego, nie byłoby problemu w Uniqa przez brak uzwzględnienia tego wyposażenia w wycenie.

3000zł za AC rocznego BMW wydaje się trochę zbyt piękne i zastanawiam się czy nie ma gdzieś haczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.