Skocz do zawartości

jak szerokie opony mozna zalozyc na tyl i przod do e34?


Marcin978

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu
Zapytam tylko z ciekawości. Po co zakładasz jeszcze szersze opony? Jak wpadniesz w koleinę to będzie się kiepsko jechać. Dla wyglądu? No ale to Twoja sprawa.

Pozdrawiam, Mariusz

"Mario"

F11 Sophisto Grau


http://i59.tinypic.com/242j57c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A te 190km/h z innego wątku to też po mieście ? :) Wiem wiem, napisałeś głównie. Czepiam się nie :) Ja osobiście nie zakładałbym szerszych opon - nie widzę sensu. Spalanie rośnie i przeszkadza w koleinach :)

Pozdrawiam, Mariusz

"Mario"

F11 Sophisto Grau


http://i59.tinypic.com/242j57c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w Posce żadnej drogi, na której możnaby sie rozpedzic na niskoprofilowych oponach o dużej szerokosci, bez ryzyka uszkodzenia koła. No chyba, ze ktoś ma wytwórnię felg ,bo z prostowaniem to różnie bywa.
Pozdrawiam, Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te 190km/h z innego wątku to też po mieście ? :) Wiem wiem, napisałeś głównie. Czepiam się nie :) Ja osobiście nie zakładałbym szerszych opon - nie widzę sensu. Spalanie rośnie i przeszkadza w koleinach :)

 

akurat tak sie zlozylo ze wracalem z gdanska, tam jest fajna trasa do bydgoszczy

 

i tam jechalem, bylo rowno :)

 

ale fakt, na koleinach to strach, jechac jakos mozna, ale najgorzej jak sie hamuje z tak duzej predkosci, mozna w sekunde wyleciec z trasy i nie opanowac auta

 

zwykle jezdze tylko w miescie i to malo, na tydzien moze 150-200km robie

 

a po miescie to nie jezdze wiecej niz 120 na godzine :)

 

od swiatel do swiatel na dluzszych odcinkach :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim TDS'e mam od 1,5 roku 235/45/17 P i 255/40/17 T (oryginale felgi BMW tył szerszy niż przód - pochodzą od e38/39). Z tego co wiem to e34 M5 na swoich oryginalnych alu felgach ma takie same rozmiary opon fabrycznie. Owszem na koleinach jest gorzej niż na np 205/65/15, ale da się jechać (pod warunkiem, że nie ma luzów w zawieszeniu, bo jak są, to od razu autko jedzie tam gdzie samo chce a nie tam gdzie chce kierowca :D )

Na tych kołach nic mi nie ociera, nie dobija (miałem parę razy okazję jechać bardzo obciążony), wszystko idelanie mieści się w nadkolach.

Co do spalania, to może to dlatego że mój motor ma dosyć duży moment obrotowy (to jest to co w dieslu lubię :) ), ale ja nie odczułem większego spalania tankując na stacji :) . Wiem, że na pewno jest większe, ale nie na tyle, żebym na to zwrócił uwagę, płacąc w kasie :) . Widzialnym objawem jest gorsze rozpędzanie autka powyżej 180 km/h (opory toczenia robią jednak swoje:) )

Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim TDS'e mam od 1,5 roku 235/45/17 P i 255/40/17 T (oryginale felgi BMW tył szerszy niż przód - pochodzą od e38/39)

RESPECT mam takie same oponki na felach od M5,właśnie sie zastanawiam czy na tył nie podrzucić 265,ale to juz będzie chyba przegięcie :lol:

Wiadomo ze przy takich oponach trzeba mieć głowe na karku jak sie jedzie(dlatego nikt oprócz mojego ojca) nie nie jeździ,ale nie jest AŻ tak źle jak sie wypowiadaja inni użytkownicy,wiem z autopsji

SPONSOREM MOJEJ NIEOBECNOŚCI SĄ BROWARY ŻYWIECKIE S.A. :)))



BMW-MADE BY WINNERS, MADE FOR FUN !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idealnie jest 235 na przedzie i 255 lub 265 na tyle. do tego musisz mieć na tył szersze felgi 9,5 do 10,5 cala. na tyle nie ma znaczenia czy masz 235 czy 255 nie zauwazysz ogromnej różnicy a wygląda lepiej. ostatnio nie mogłem dostać opon i załozyłem na tył 285 i tez jest ok ale troche za szeroko wygląda, nie podobało mi sie.
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.