Skocz do zawartości

[EXX] Zestrojenie pilota centralnego zamka +myk na 2gi klucz


piotres

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko ... jeśli mam dwa kluczyki z pilotem i jeden z nich działa a drugi nie to muszę jak gdyby od początku programować obydwa ?!? Czy jest jakaś inna metoda na "doprogramowanie" jednego kluczyka ?!?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie u mnie się udało -trzymałem strzałkę a naciskałem logo.Etap otwierania/zamykania się udał ale nie mogę odpalić auta.Włączają się kontrolki ale nie chce odpalić.Drugi klucz działa.Czy dodatkowo muszę przeprowadzić jeszcze jedno kodowanie?na odpalanie? :shock:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Witam. Podłączę się pod temat.W moim e39 2001 kluczyk który jest używany na co dzień przestał działać.Najpierw przestał zamykać,na drugi dzień przestał otwierać .Próby programowania kluczyka nic nie przynoszą,jedynie załączyło się ryglowanie drzwi podczas jazdy :!: :!: .Drugi kluczyk działa poprawnie którego 10 miesięcy nie używałem .Przy programowaniu drugi kluczyk działa a pierwszego nie idzie dograć.Taką sytuacje miałem rok wcześniej też nie mogłem dograć tego kluczyka pojechałem do serwisu i koleś po pięciu minutach przynosi oba klucze działające :mad2: mówi że zaprogramował je ręcznie :oops: .Dziwne że przestał działać stopniowo.może macie jakieś sugestie co jeszcze powinienem zrobic

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie się udało -trzymałem strzałkę a naciskałem logo.Etap otwierania/zamykania się udał ale nie mogę odpalić auta.Włączają się kontrolki ale nie chce odpalić.Drugi klucz działa.Czy dodatkowo muszę przeprowadzić jeszcze jedno kodowanie?na odpalanie? :shock:

Pozdrawiam

 

Ja mam ten sam problem co Krajny, czy może ktoś pomóc ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki wielkie za pomoc, pomogła mi ta pierwsza porada, wszystko poszło jak jest napisane :D

 

Tylko przy zamykaniu i otwieraniu nie mrugają mi kierunkowskazy, czy może u was też nie mrugają ???

 

Mam BWM E46 320d 99r sedan 5D

 

Pozdrawiam forumowiczów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Klopoty z niedzialajacym kluczykiem moga wynikac z faktu ze jeden z kluczykow nie byl przez jakis czas uzywany i bateria ktora jest w nim na stale zamontowana jest rozladowana nalezy taki kluczyk wlozyc do stacyjki w celu naladowania bateri. Wiec nie nalezy odrazy programowac kluczykow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem w moim przypadku rozwiązany.Rozebrałem kluczyk i sprawdziłem stan baterii 2,1v trochę mało

,więc kluczyk do stacyjki na dłuższą trasę włożyłem .Po dojechaniu na miejsce sprawdziłem stan naładowania 2.85v ,próba zestrojenia pilota poszło bez problemu.Tylko trzeba dogrywać dwa na raz, bo jak jeden zacznie działać ,to drugi przestaje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie mam BMW E46 2003 r. Zgubiłem kluczyk. Wiadomo muszę kupić nowy w ASO (621 zł) jednoczeście gość z serwisu powiedział mi że po sprowadzeniu nowego klucza trzeba elektronicznie "wyciąć" stary i wgrać nowy klucz i ten zapasowy który mam. "wycięcie" spowoduje że zagubionym kluczem będzie można otworzyć

auto mechanicznie ale nie uda się nim odjechać. Czy ktoś z Was zna sposób na "wycięcie" starych i zestrojenie nowych kluczy ( w ASO 400 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To teraz ja :8)

Mam 2 kluczyki ,jeden odpala mi Bunie ,a drugi niet :(

Pytanie moje brzmi ,jak zakodować te kluczyki ,aby chociaż otwierały mi auto :roll:

Próbowałem waszych sposobów i bez owocnych rezultatów :mad2:

Jeden kluczyk ,który odpala samochód ,czasem otworzy mi bagażnik ,ale to raz na 10 prób. :evil:

Natomiast ,żaden z nich nie chce otwierać i zamykać centralnego :twisted:

Help Me :mad2: Cóż to może być za proooblem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

uuu, wiedze ze wiecej pytan niz odpowiedzi :)

 

Co do nowych kluczykow:

 

Na moj chlopski rozum, to jest sposob na zestrojenie pilota do centralnego zamka, wiec nowy kluczyk, po takim zestrojeniu, otworzy i zamknie auto, ale nie odpalisz auta, bo pozostal do zestrojenia immobilizer a do tego juz potrzeba kompa :) Owszem moze zadzialac i odpalic auto, ale tylko jesli bedzie w poblizu stacyjki stary kluczyk :)

 

Ale to tylko tak mi sie wydaje, bo tak mialem w audi a4 i saab sportsedan 93...

 

Co do juz uzywanych i kiedys dzialajacych :

 

Prosze pamietac ze wstrzasy tez maja wplyw na dzialanie elektroniki w pilocie/kluczyku, wiec jesli cos nie dziala, to :

- albo wina pilota - to mozna sprawdzic na testerze takim od pilotow, ja nim testowalem kiedys piloty do TV, kazdy zaklad elektroniczny powinien miec cos takiego na wyposazeniu, ale nie musi :)

- albo odbiornika - co raczej malo prawdopodobne, ale mozliwe :)

- albo uzytkownika bo robi cos nie tak - co bardziej prawdopodobne :)

 

Pozdro4@ll

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich próbowałem tej metody i nic zastanawia mnie gdzie jest ten czujnik u mnie bo opisujecie ze jest w lusterku wewnęcznym ale u mnie ono jest przyklejone do szyby a u innych wchodzi w poddasze ,a jest wszystko fabrycznie zrobione nie ma żadnej dziury na lusterko mam 2 kluczyki żaden nie chodzi jeden jest z czerwona naklejka z tylu pomoże ktoś z góry dziękuje :?: :?: :?: :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
to ja wam odpowiem bo ostatnio to robilem

 

 

1. Wsiasc do samochodu i zamknac drzwi

2. Wlozyc kluczyk do stacyjki i przekrecic na pozycje nr1(zapala sie kontrolka AIRBAG) maxymalnie na 5 sek. i wyjac kluczyk z powrotem

3. Nacisnac i przytrzymac przycisk otwierania. Nie puszczajac tego przycisku nacisnac krotko, trzykrotnie w ciagu 10 sek przycisk zamykania

4. Puscic przycisk otwierania jesli proba sie udala to centralny zamknie sie i otworzy zaraz.

5. Jesli jest kolejny kluczyk to juz bez wkladania do stacyjki powtarzamy pkt. 3 i 4, trzeba to zrobic w ciagu 30 sek. dla kazdego kolejnego kluczyka(lacznie moga byc 4).

 

Powtarzac do skutku na pewno sie uda tylko pamietajcie ze przy kolejnym kluczyku nie wkladac go juz do stacyjki tylko szybko powtorzyc sekwencje z przyciskami w pilocie.(ja tez robilem ten blad z kolejnym kluczykiem)

 

Budowa kluczyka i jego wyglad nie maja znaczenia obydwa dzialaja tak samo :cool2:

 

Niedawno kupiłem X5 E53 z fabrycznym alarmem i działał mi tylko 1 pilot.

Dzięki Twojemu opisowi teraz działają mi obydwa :D Poszło od pierwszego razu.

 

Grazie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
to ja wam odpowiem bo ostatnio to robilem

 

 

1. Wsiasc do samochodu i zamknac drzwi

2. Wlozyc kluczyk do stacyjki i przekrecic na pozycje nr1(zapala sie kontrolka AIRBAG) maxymalnie na 5 sek. i wyjac kluczyk z powrotem

3. Nacisnac i przytrzymac przycisk otwierania. Nie puszczajac tego przycisku nacisnac krotko, trzykrotnie w ciagu 10 sek przycisk zamykania

4. Puscic przycisk otwierania jesli proba sie udala to centralny zamknie sie i otworzy zaraz.

5. Jesli jest kolejny kluczyk to juz bez wkladania do stacyjki powtarzamy pkt. 3 i 4, trzeba to zrobic w ciagu 30 sek. dla kazdego kolejnego kluczyka(lacznie moga byc 4).

 

Powtarzac do skutku na pewno sie uda tylko pamietajcie ze przy kolejnym kluczyku nie wkladac go juz do stacyjki tylko szybko powtorzyc sekwencje z przyciskami w pilocie.(ja tez robilem ten blad z kolejnym kluczykiem)

 

Budowa kluczyka i jego wyglad nie maja znaczenia obydwa dzialaja tak samo :cool2:

...instrukcja wysmienita u mnie działa bez problemu..zajęło mi to tylko chwile..polecam,dzieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wam odpowiem bo ostatnio to robilem

 

 

1. Wsiasc do samochodu i zamknac drzwi

2. Wlozyc kluczyk do stacyjki i przekrecic na pozycje nr1(zapala sie kontrolka AIRBAG) maxymalnie na 5 sek. i wyjac kluczyk z powrotem

3. Nacisnac i przytrzymac przycisk otwierania. Nie puszczajac tego przycisku nacisnac krotko, trzykrotnie w ciagu 10 sek przycisk zamykania

4. Puscic przycisk otwierania jesli proba sie udala to centralny zamknie sie i otworzy zaraz.

5. Jesli jest kolejny kluczyk to juz bez wkladania do stacyjki powtarzamy pkt. 3 i 4, trzeba to zrobic w ciagu 30 sek. dla kazdego kolejnego kluczyka(lacznie moga byc 4).

 

Powtarzac do skutku na pewno sie uda tylko pamietajcie ze przy kolejnym kluczyku nie wkladac go juz do stacyjki tylko szybko powtorzyc sekwencje z przyciskami w pilocie.(ja tez robilem ten blad z kolejnym kluczykiem)

 

Budowa kluczyka i jego wyglad nie maja znaczenia obydwa dzialaja tak samo :cool2:

...instrukcja wysmienita u mnie działa bez problemu..zajęło mi to tylko chwile..polecam,dzieki :D

Czynnosci sa troche zamieszane. Mi udalo sie to zrobic w e34 dopiero wedlug oryginalnej instrukcji. A mianowicie po pkt 3 dioda w kluczyku zaczyna migac, wtedy trzeba go zblizyc do lusterka i wcisnac przycisk zamykania/otwierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W moim nowo nabytym turasie jeden kluczyk był nie używany. Pojeździłem chwile z tym nie używanym kluczykiem ale nie działał w nim w ogóle pilot. Postępowałem z zgodnie z instrukcją z pierwszej wiadomości w dyskusji. Zadziałało za pierwszym podejściem. Najpierw kluczyk 'sprawny' , a następnie ten drugi. Działają oba. Nie mam żadnych kabli to lusterka prowadzonych, ani nic mocowanego do szyby. Dzięki :cool2:

 

Pozdrawiam,

wilku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam, ja miałem inny przypadek - jeden kluczyk miałem ok a drugi nie działał odkąd kupiłem auto, pewnego dnia oczywiście i drugi musiał paść, rozebrałem oba - w tym który nie działał mi nigdy okazało się że PLUS W AKUMULATORKU JEST ODLUTOWANY I "KLEMA" NIE DOTYKA AKUMULATORKA. Podłożyłem papierek skleiłem klucz i działa gitara, w drugim wymieniłem AKU. zaprogramowałem zgodnie z instrukcją twórcy i współtwórcy postu i jest malina! Szacun! Ps. Akumulatorek ( VL2020-1HF od Panasonica) kupiłem w sklepie internetowym BATIMEX - dostarczyli na drugi dzień! Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam mam tego typu problem ze mój pilot niestety został wyprany wraz z kurtką,problem polega na tym ze rozebrałem pilota żeby wysechł i dzisiaj rano po złożeniu go nie otwiera mi drzwi tzn zamykać zamyka funkcja szukania auta tez działa i przy naciskaniu przycisków od tych funkcji zapala się dioda zawsze a przy otwieraniu nie zapala się dioda i nie otwiera się auto.Czy to może być padnięta elektronika w pilocie.Aha dodam ze nie posiadam kluczyka zapasowego gdzieś mój syn go zapodział:(

Mam BMW E36 Coupe rok.97 i oryginalnego pilota.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. U mnie zadzialalo za pierwszym razem,chcielismy to samo zrobic u kumpla ale nie chce zadzialac, po calej operacji tylko dioda w kluczyku zaczyna migac na czerwono 5 razy i nic sie nie dzieje, kumpla bmw to tez e39 ale przed liftem i kluczyk ma tylko 2 przyciski. Sprawdzalismy ze pilot dziala wysyla sygnal, a bateria jest nowencja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A ja mam jeszcze inny problem związany z pilotem od mojej e46.Otóż wymieniłem baterię w swoim kluczyku i po zestrojeniu pilota według porady nie mogę zamknąć auta pilotem,natomiast mogę tylko otworzyć przy czym nie migają kierunki.Również mogę otworzyć bagażnik.

Reasumując:auto otwiera się bez problemu pilotem lecz nie działa przy tym oświetlenie kierunków a zamknięcie auta nie działa.Zauważyłem jeszcze jedną żecz,przy zamknięciu auta kluczykiem (bo inaczej nie mogę) nie miga dioda pod wewnętrznym lusterkiem.

Proszę o pomoc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.