Skocz do zawartości

DOŁOŻENIE NAWIGACJI BMW 3 G20


bardor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 187
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

z miłą chęcią nie dokładałbym navi do opcji w nowo konfigurowanym samochodzie, lecz pakiety sa tak skonstruowane, że chyba nie da sie tego po prostu nie dolozyc.

Nawigacja BMW jest do dupy - nieaktualna (nawet po aktualizacji jest nieaktualna) i źle dobiera trasy (tzn przynajmniej w Polsce). Szybciej myślałbym jak podłączyć Car Play czy Android Auto niż oryginalną nawigację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W G20 nie było NBT EVO tylko MGU(mam na myśli nawigację Professional).

Póki co, z tego co wiem, to nie ma możliwości uruchomienia jej poza oryginalnymi kodami.


Podeślij VIN. Jeśli w katalogu widnieje opcja doposażenia w nawigację(High 3 lub Basic z nawigacją) to będzie to możliwe zgodnie z tym co przewiduje fabryka dla tego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolejna kwestia jest taka, że nie da się włożyć używanej jednostki. Musi być nowa.

Nie wiem jak to wygląda z MGU, bo temat mało znany na forach(także tych bardziej specjalistycznych), ale w przypadku FSC, w starszych modelach, nowszym kodem(młodszy) bez problemu nadpisałeś stary. Tutaj może być podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Właśnie jestem w trakcie konfiguracji 318i. Rozumiem z tego co piszecie, że nie warto dodawać navi?

Jestem zielony w temacie multimediów, da się wyświetlać obraz z telefonu na displayu samochodowym? Chodzi mi o Google maps.

 

Warto, nie warto. Nie posiadając jednostki, która oferuje nawigację nie będziesz miał wielu innych bajerów, w tym pewnie i CarPlay/Android Play pod mapy Google. Nie wiem teraz dokładnie od którego "poziomu" jest CarPlay w aucie, ale coś mi się wydaje, że co najmniej w Live Cockpit Plus o ile nie dopiero w Professional.

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pytalem o to u dealera.

Do CarPlay minimum to LiveCockpitPlus z navi 6U2 + ConnectedProffesional 6C3.


Sam kombinowalem czy mozna nie zamawiac navi a miec CarPlay - wyglada na to ze sie nie da.

Chyba ze cos sie zmienilo wraz z iDrive7.0(BMW7.0) dostepnym juz w standardzie po ostatniej zmianie cennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pytalem o to u dealera.

Do CarPlay minimum to LiveCockpitPlus z navi 6U2 + ConnectedProffesional 6C3.


Sam kombinowalem czy mozna nie zamawiac navi a miec CarPlay - wyglada na to ze sie nie da.

Chyba ze cos sie zmienilo wraz z iDrive7.0(BMW7.0) dostepnym juz w standardzie po ostatniej zmianie cennika.

 

Tak jest jak piszesz. Connected Pro samego nie weźmiesz. Tylko z live plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Ja właśnie czekam na odbiór samochodu. Będzie w sierpniu. Też nie zamówiłem nawigacji, kosztuje ponad 10.000 - jakoś tak. Ale w salonie mówił mi gościu, że gdzieś w Poznaniu potrafią to odblokować za 500 zł i można z telefonu wyświetlać nawigację na pulpicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Ja właśnie czekam na odbiór samochodu. Będzie w sierpniu. Też nie zamówiłem nawigacji, kosztuje ponad 10.000 - jakoś tak. Ale w salonie mówił mi gościu, że gdzieś w Poznaniu potrafią to odblokować za 500 zł i można z telefonu wyświetlać nawigację na pulpicie.

Udało Ci się aktywować carplay ?

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam aktywowane.

Jeżeli ktoś posiada G20/G21 z małym ekranem centralnym, ale bez nawigacji i samochód wyjechał z fabryki z iDrive 7 to jest możliwość dokodowania Apple CarPlay oraz Android Auto. Nie trzeba dokładać anteny WiFi, zresztą nie ma takiej możliwości, ponieważ MGU w tej wersji nie posiada odpowiedniego złącza (sprawdzone w serwisie). Wystarczy kabel ENET, kodowanie i później aktualizacja usług on-line. Ja kodowanie miałem zrobione zdalnie, znalazłem kodera na FB bmw_chiptuning, później wizyta w serwisie na aktualizację usług. Pozdrawiam.

249174018_599482251493128_3109457273790353231_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-5&_nc_sid=a26aad&_nc_ohc=9tm9z-HZm4sAX-vQ80k&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=41b8358a3a1734a472c67bea278374ab&oe=618021BD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Super wiadomość.

Czyli trzeba zakupić kabelek, znaleźć kogoś kto zakoduje zdalnie, zrobić aktualizację w serwisie?

Jak koszt całości?

Czy wyświetlają się pomiędzy zegarami wskazówki (strzałki), podczas używania nawigacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Super wiadomość.

TAK :D

 

Czyli trzeba zakupić kabelek, znaleźć kogoś kto zakoduje zdalnie, zrobić aktualizację w serwisie?

Jak koszt całości?

Tak, ewentualnie nie kupować kabelka, tylko od razu uderzyć stacjonarnie do kogoś, kto ma możliwość to zakodować. Ja odpytałem 5-6 firm (w tym serwis BMW) i niestety nikt nie wyraził wtedy takiej możliwości. Koszty to już są zależne od tego, kto koduje (każdy ma pewnie inną stawkę) plus dodatkowo za diagnostykę/aktualizację usług on-line w serwisie - zgaduję że co serwis to inna cena. Nie powinno wyjść drożej za całość jak 500-600 zł.

 

Czy wyświetlają się pomiędzy zegarami wskazówki (strzałki), podczas używania nawigacji?

U mnie na podstawowych zegarach - nie.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam aktywowane.

Jeżeli ktoś posiada G20/G21 z małym ekranem centralnym, ale bez nawigacji i samochód wyjechał z fabryki z iDrive 7 to jest możliwość dokodowania Apple CarPlay oraz Android Auto. Nie trzeba dokładać anteny WiFi, zresztą nie ma takiej możliwości, ponieważ MGU w tej wersji nie posiada odpowiedniego złącza (sprawdzone w serwisie). Wystarczy kabel ENET, kodowanie i później aktualizacja usług on-line. Ja kodowanie miałem zrobione zdalnie, znalazłem kodera na FB bmw_chiptuning, później wizyta w serwisie na aktualizację usług. Pozdrawiam.

249174018_599482251493128_3109457273790353231_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-5&_nc_sid=a26aad&_nc_ohc=9tm9z-HZm4sAX-vQ80k&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=41b8358a3a1734a472c67bea278374ab&oe=618021BD

 

A co w serwisie dokładnie aktualizowałeś?


A czy dekodowania Apple CarPlay przez usługę świadczoną przez producenta realizowałeś? Bo podobno jest możliwość zakupu CarPlaya oficjalnie do auta. Z tego co piszesz to jakiś koder zewnętrzny to wykonał.

Pytam bo po odbiorze auta bee zainteresowany również aktywacją takiej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.