Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśliby kogoś to interesowało: zamówienie z przełomu czerwca/maja 2022 - produkcja zaplanowana na 17-23 października, zamówienie przeskoczyło na 31-06 listopada więc niebawem może dam znać, czy będzie kontynuacja wypadania auta z produkcji,czy może jednak dojdzie do realizacji. Auto produkowane w Niemczech, transport podobno około 2 tyg do salonu.

 

Bardzo szybko życzę powodzenia jaka wersja?

 

Istnieje też możliwość, że fakt, iż BMW wypuszcza na rynek kolejne modele, które estetyką znacząco odbiegają od konkurencji in minus, to o za jakiś czas to BMW będzie musiało zmienić podejście, jak to miało miejsce podczas ery Pana Chrisa Bangle i Jego wybitnie pięknej serii 7.

 

Mam nadzieję że szybko zwolnią aktualnego stylisę bo to jest naprawdę dramat wszystkie kolejne modele wyglądają tragicznie i kompletnie nie spójnie.

Wszyscy światowi styliści łapią się za głowy co bmw wypuszcza.

M3 Kupiłem ze względu na właściwości i korzystną w stosunku do konkurencji cenę. Jeżeli chodzi o przód kompletnie mi się nie podoba i nie przyzwyczaję się do tego. Psuje mi całkowicie odbiór tego samochodu zaraz za tabletem w kolejce.

BMW uważa że to stylistyczny sukces bo sprzedaż jest bardzo duża ale sprzedaż jest duża nie ze względu na wygląd tylko właśnie na właściwości i bardzo korzystną cenę. Teraz jeszcze napęd awd i wersja touring więc myślę że sprzedaż tej m3 będzie rekordowa.

Mimo wszystko wszędzie w internecie nawet wśród ludzi którzy kupili ten samochód wygląd przodu jest wciąż krytykowany. Obawiam się że jak BMW sprawdzi statystyki sprzedaży to stylista może czuć się bezpieczny.

Seria 7 jeżeli chodzi o stylistykę zewnętrzną to jest po prostu katastrofa większa niż projekt Chrisa Bangla.

Mi sie mega podoba nowa M3 z zewnatrz i pre LCI wnetrze. Tak samo M4. Przody z duzym grillem wygladajace slabo w zwyklej serii 4 w M3 i M4 wygladaja genialnie w polaczeniu z maską. Uważam, że to był swietny pomysl by bardziej odróżnic M3 i M4 od serii czego np nie robi Mercedes i Audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ponad rok oczekiwania i w końcu mam i ja!

b5653bf9a5ad532emed.jpg7cf7311eaaac6101med.jpgf856831609061badmed.jpg

 

Zdecydowanie zamieniłbym 3 miesiące czekania na moje względem rok na 340d :mrgreen:


--==maly==--, u mnie w garażu stoi M3 Competition praktycznie dwa miejsca obok. Tył jest genialny, do bobrowego ryjka nadal się również nie przekonałem.Jakimś rozwiązaniem, na pewno nie tańszym, jest Alpina D3. Wydaje mi się że z uwagi na inną bazę ma wygląd 3er, a parametry M3.


Diav , mam wrażenie, że jest dokładnie tak jak piszesz. EU musi się przyzwyczaić do gustów rodem z Chin. Zastanawia mnie jednak Mercedes, bo S klasa jest przepiękna, zupełnie inaczej niż A8 i 7er.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jestem zmuszony was prosić o pomoc. Auto miało dojechać w czwartek, doradca tego dnia zadzwonił "bo transport pomylił auta" lecz dokumenty do rejestracji zostały wydane (z reguły wydawane są w momencie gdy auto jest fizycznie u dilera) dlatego oczywiście zaopatrzony jestem w miernik, ale jak oglądać lakier by móc ew. organoleptycznie dojrzeć malowanie?

Czy to jest ewentualnie prawdopodobne, żę zamówili po prostu drzwi/klape cokolwiek w malowaniu fabrycznym i dojedzie w ciągu tygodnia?

W tym momencie, mam dziwne odczucia, bo jak auto zarejestrowane to i pelne ubezpieczenie juz opłacone, nie mam tu pretensji do dealera, świat już stanął dawno na głowie, ale czy dopuszczalne jest to żeby zezwalać na rejestracje jak auta nie mają na placu lub jest ale w innej lokalizacji dealera- mają ich chyba z 5?


Za wszelkie sugestie dziękuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jestem zmuszony was prosić o pomoc. Auto miało dojechać w czwartek, doradca tego dnia zadzwonił "bo transport pomylił auta" lecz dokumenty do rejestracji zostały wydane (z reguły wydawane są w momencie gdy auto jest fizycznie u dilera) dlatego oczywiście zaopatrzony jestem w miernik, ale jak oglądać lakier by móc ew. organoleptycznie dojrzeć malowanie?

Czy to jest ewentualnie prawdopodobne, żę zamówili po prostu drzwi/klape cokolwiek w malowaniu fabrycznym i dojedzie w ciągu tygodnia?

W tym momencie, mam dziwne odczucia, bo jak auto zarejestrowane to i pelne ubezpieczenie juz opłacone, nie mam tu pretensji do dealera, świat już stanął dawno na głowie, ale czy dopuszczalne jest to żeby zezwalać na rejestracje jak auta nie mają na placu lub jest ale w innej lokalizacji dealera- mają ich chyba z 5?


Za wszelkie sugestie dziękuje ;-)

 

Diler dostaje dokumenty znacznie wcześniej niż auto. Mi też rejestrowali, kiedy dostali dokumenty, a auto stało czekało jeszcze na transport z Kleszczowa. To przecież plus a nie minus, bo jak auto do nich dotrze, to możesz je od razu odebrać. Naprawdę szykujesz się z miernikiem lakieru na nowy samochód? Niektórzy to jednak robią sobie sami pod górkę przez całe życie.:-) Jak dla mnie, to z racji takiego podejścia, jest wielce prawdopodobne, że właśnie Tobie się przytrafi felerny egzemplarz, w którym musieli dodatkowo polakierować drzwi :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu zazwyczaj mija od dostania przez dilera dokumentów samochodu to wydania samochodu ?


Mój sprzedawca poinformował mnie że w poniedziałek będzie miał już dokumenty samochodu. Domyślam się że samochód jest na placu w Polsce i na postawie tych dokumentów będę mógł już zarejestrować samochód zanim dojedzie do salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jednak jestem zmuszony was prosić o pomoc. Auto miało dojechać w czwartek, doradca tego dnia zadzwonił "bo transport pomylił auta" lecz dokumenty do rejestracji zostały wydane (z reguły wydawane są w momencie gdy auto jest fizycznie u dilera) dlatego oczywiście zaopatrzony jestem w miernik, ale jak oglądać lakier by móc ew. organoleptycznie dojrzeć malowanie?

Czy to jest ewentualnie prawdopodobne, żę zamówili po prostu drzwi/klape cokolwiek w malowaniu fabrycznym i dojedzie w ciągu tygodnia?

W tym momencie, mam dziwne odczucia, bo jak auto zarejestrowane to i pelne ubezpieczenie juz opłacone, nie mam tu pretensji do dealera, świat już stanął dawno na głowie, ale czy dopuszczalne jest to żeby zezwalać na rejestracje jak auta nie mają na placu lub jest ale w innej lokalizacji dealera- mają ich chyba z 5?


Za wszelkie sugestie dziękuje ;-)

 


Diler dostaje dokumenty znacznie wcześniej niż auto. Mi też rejestrowali, kiedy dostali dokumenty, a auto stało czekało jeszcze na transport z Kleszczowa. To przecież plus a nie minus, bo jak auto do nich dotrze, to możesz je od razu odebrać. Naprawdę szykujesz się z miernikiem lakieru na nowy samochód? Niektórzy to jednak robią sobie sami pod górkę przez całe życie.:-) Jak dla mnie, to z racji takiego podejścia, jest wielce prawdopodobne, że właśnie Tobie się przytrafi felerny egzemplarz, w którym musieli dodatkowo polakierować drzwi :-)

 

Sam dobrze wiesz, że Twoja sytuacja jest mocno specyficzna w kwestii relacji dealer - klient. Dealerzy mają sporo za uszami, są raczej ostatnimi, którym można zaufać..

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Diler dostaje dokumenty znacznie wcześniej niż auto. Mi też rejestrowali, kiedy dostali dokumenty, a auto stało czekało jeszcze na transport z Kleszczowa. To przecież plus a nie minus, bo jak auto do nich dotrze, to możesz je od razu odebrać. Naprawdę szykujesz się z miernikiem lakieru na nowy samochód? Niektórzy to jednak robią sobie sami pod górkę przez całe życie.:-) Jak dla mnie, to z racji takiego podejścia, jest wielce prawdopodobne, że właśnie Tobie się przytrafi felerny egzemplarz, w którym musieli dodatkowo polakierować drzwi :-)

 

Ok, jestem trochę może przewrażliwiony, natomiast nie wiem co masz na myśli mówiąc, że robię sobie pod górkę. Jak na razie odbierałem już 2 auta z miernikiem i nikt nigdy przynajmniej w mojej obecności nie traktował tego źle czy z pogardą, zawsze w miłej atmosferze odbioru, staram się wytłumaczyć, że z mojej strony to jest zweryfikowanie towaru który to kupuje jednak za swoje ciężko zarobione pieniądze i nie ma większego znaczenia czy pracuje na to pół roku czy dwa lata, ot po prostu szacunek do swojej pracy i pieniędzy.


Wracając do tematu odbiorów i opóźnień to mocno się zdziwiłem, bo pojawiła się pilna potrzeba kolejnego auta i tutaj na pytanie dodealera w tym wypadku o dostępność serii 1 czas oczekiwania obecnie wychodzi min. 12 miesięcy, to samo z A klasa MB. Szczerze wam powiem, że teraz większa dostępność ma mają marki typu VW i szczęście mają po prostu Ci co zamówili BMW z rabatem i gwarancja ceny pół roku temu i wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie dostepnosci np. 1er to ostatnio troche przebywam w polnocnych Niemczech i przy salonach na placach, glownie w malych miasteczkach, stoi troche "jedynek", takze nowych, wystawionych do sprzedania. Nie wiem jak ceny i jak maja sie do polskich, ale jesli ktos ma duze cisnienie... Rok czekania na auto to jednak bardzo dlugo. Szczegolnie jak kto mysli o 3 letnim leasingu :D


Z 3er juz gorzej, duzo trudniej je zauwazyc. Na drogach tak, na placach nie. Oczywiscie to tylko naoczne spostrzezenia, nie mam zadnych liczb do pokazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Chciałbym sprawdzić ile jeszcze osób jest to na forum i czeka ma M340. Ja zamówiłem jeszcze we wrzesniu zeszłego roku i nadal czekam, w miedzy czasie anulowali mi umowe leasingową i muszę podpisać nową.

 


Ja zamawiałem we wrześniu, konwertowałem zamówienie na LCI w sierpniu, tydzień temu dostałem VIN, samochód jest w produkcji, odbiór w listopadzie, 330i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, termin produkcji zaplanowany na 17-23 październik, wypada z produkcji, ustalono kolejno na 31-06.11, auto nie produkuje sie, natomiast wczoraj 07.11.2022 otrzymuje numer Vin, a produkcja zaplanowana na 10.11.2022, także chyba mamy to ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, termin produkcji zaplanowany na 17-23 październik, wypada z produkcji, ustalono kolejno na 31-06.11, auto nie produkuje sie, natomiast wczoraj 07.11.2022 otrzymuje numer Vin, a produkcja zaplanowana na 10.11.2022, także chyba mamy to ☺️

Mając nr VIN jesteś już bardzo blisko celu. Ale jeszcze nie w 100% pewności. Bo produkcja może się zacząć, ale w jej trakcie auto trafi na plac i będzie czekać na jakieś elementy doposażenia. Nie mniej życzę, aby jednak szybko się wyprodukowało autko i trafiło do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem, wycofałem zaliczkę i kupiłem u konkurencji z Ingolstadt, ileż można czekać na niepewny wynik (braki wyposażenia, czas, cena)

 

Ja również byłem bliski zrezygnowania po ponad roku oczekiwania. W dniu kiedy byłem na jeździe próbnej A6, zadzwonił do mnie handlowiec, że auto ma nadany numer VIN i wjeżdża na produkcję.


W sumie do tej pory jeszcze się waham nad A6 ze stocku, na które dostałem bardzo ciekawą ofertę, rabacik sporo większy niż rok temu na g20 ;) Chociaż to bardziej dylemat RWD vs AWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na rabatowanie na poziomie 18% A6, 12% na A5 i a4 także miałem okazję niedawno zapoznać się z tymi autami, a przy okazji także rs 3 i S3 - osobiście uważam że ze wszystkich tych modeli najciekawsze jest rs3 i s3, które brałem pod uwagę gdyby produkcja poraz kolejny zawiodła. A6 to już limuzyna i kloc, potrzebuje z 250km że by jechać no i samo odczucie też jest mocno ukierunkowane w strone dużego auta. A5 i a4 już ma bardziej feeling jak g20, ale to nie to, natomiast rs3 i s3 wiadomo najmniejsze najbardziej zwarte auta , ale za to mega zabawki ze sporą mocą, która cieszy. U mnie numer Vin nadany w poniedziałek, wczoraj auto trafiło na produkcję także czekamy wciąż na mimo wszystko BMW ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja otrzymałem numer VIN :D kto jeszcze wyczekuje swoje motodziecko? Dla przypomnienia u mnie zamówienie z 31 maja, 2 razy wypada z produkcji, w zeszły wtorek numer vin, produkcja w czwartek, auto dziś czeka na transport - jak u Was sytuacja? Może auta razem pojadą transportem do PL ? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja otrzymałem numer VIN :D kto jeszcze wyczekuje swoje motodziecko? Dla przypomnienia u mnie zamówienie z 31 maja, 2 razy wypada z produkcji, w zeszły wtorek numer vin, produkcja w czwartek, auto dziś czeka na transport - jak u Was sytuacja? Może auta razem pojadą transportem do PL ? :D

 

Produkcja w Niemczech czy Meksyku? Moja się wyprodukowała we wrześniu, ale do Europy jeszcze nie dotarła. A do tego jeszcze dochodzi transport lądowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.