Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Mi napisał dealer że na początku czerwca będzie miał info co będzie dalej z zamówionymi samochodami.

Mam nadzieję że.po prostu dostaniemy polifta w cenie ustalonej na zamówieniu

 

U mnie konfig sie musi zmienic - kolor, lasery np. Cena nie jest jakas drastycznie wyzsza po zlozeniu na nowo. Jak utrzymaja rabat to te 5k moge doplacic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wygląda na to, że Wasze sloty dostał ktoś inny, a teraz wymuszają zmiany na LCI.

Ja jestem ciekawy, jakie info przekaże Michał z fabryki, bo jeśli nadal fabryka ma w planach produkować do października preLCI, Wy zamawialiście kilka miesięcy temu, a mimo to dealerzy chcą wymusić zmianę na LCI i dalsze czekanie to niezły wał się szykuje :shock:

Patrząc przez pryzmat tego jak kręcą dealerzy to nie ufałbym im w żadnym stopniu, bez względu na to jak się tam komuś wydaje, że jego handlowiec mówi prawdę.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc przez pryzmat tego jak kręcą dealerzy to nie ufałbym im w żadnym stopniu, bez względu na to jak się tam komuś wydaje, że jego handlowiec mówi prawdę.

 

mam wrażenie, że wiele osób niedługo może się przekonać o tym że "marka premium" to w dzisiejszych czasach tylko cena i slogan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Wasze sloty dostał ktoś inny, a teraz wymuszają zmiany na LCI.

Ja jestem ciekawy, jakie info przekaże Michał z fabryki, bo jeśli nadal fabryka ma w planach produkować do października preLCI, Wy zamawialiście kilka miesięcy temu, a mimo to dealerzy chcą wymusić zmianę na LCI i dalsze czekanie to niezły wał się szykuje :shock:

Patrząc przez pryzmat tego jak kręcą dealerzy to nie ufałbym im w żadnym stopniu, bez względu na to jak się tam komuś wydaje, że jego handlowiec mówi prawdę.

 

Dziś handlowiec mi powiedział że średni czas oczekiwania w tym roku od alokacji w slocie (047) do produkcji (150) dla trójki to 4/5 miesięcy. Ja mam 4 i czekałem na 150 właśnie ok 4,5 miesiaca.

Więc jest zgodnie z tym co pisał nasz Marcin z fabryki BMW, produkcja LCI pażdziernik. Teraz zakończyli przyjmowanie zamówień na preLCI i mają właśnie te 4 miesiace na zakończonie spływających zamówień preLCI, zmiane technologiczną na lini produkcyjnej i produkcja LCI pewnie listopad.Czyli to by się zgadzało, osoby które już zostały wepchnięte w LCI nie zobacza swojego auta wcześniej jak grudzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim zamówieniu mam wszystkie rzeczy wymagane do LCI

Czyli: Navii Proffesional

Led o rozszerzonym zakresie

koła 17 cali

automatyczna skrzynia

Sportowe fotele

czujniki park przód tył

Dodatkowe funkcje lusterek i schowków


Tylko u mnie ten nieszczęsny Sport line... którego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie miałem farta nie z tej Ziemii :/

Dzisiaj 155 - produkcja zakończona, wg. dealera gdyby nie lakier individual nie byloby szans.

Tez ma info ze produkcja LCI do konca czerwca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...naszą ''wtykę'' na produkcji w Monachium...

Tą wtykę, która mówiła, że produkcja LCI startuje w październiku a touring w ogole w marcu 2023? ;]

 


Chcesz się o coś zapytać ?

 

Tak - czyli LCI produkcja od października, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim zamówieniu mam wszystkie rzeczy wymagane do LCI

Czyli: Navii Proffesional

Led o rozszerzonym zakresie

koła 17 cali

automatyczna skrzynia

Sportowe fotele

czujniki park przód tył

Dodatkowe funkcje lusterek i schowków


Tylko u mnie ten nieszczęsny Sport line... którego nie ma

 

Jeśli spełniasz te wymagania to praktycznie powinno twoje zamówienie wskoczyć w wersję podstawową LCI. Chyba jednak rozszerzone LED nie są wymagane bo LCI w std nie ma rozszerzonych to nie powinno być to wymogiem.


Szkoda że kolega Marcin z fabryki ostatnio się nie odzywa. Pewnie wyjaśniłby trochę wątpliwości czekających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się dowiedzieć szanse na to, że LCI z zamówień klientów będą zrealizowane jeszcze w tym roku są bliskie zeru. Priorytet będą miały auta prasowe, testowe oraz stockowe przecież nie wypada żeby dealer nie miał najnowszego modelu w salonie. Wychodzi na, że czekając 8 miesięcy to za mało i trzeba stanąć do kolejnej kolejki i poczekać znowu 8-10 miesięcy. To jest chore czekać 1,5 roku na samochód. I nie słuchajcie bajkopisarzy doradców każdy nawija ten sam makaron na uszy. Osoby z zamówieniami z 2021 r powinny być priorytetem a jesteśmy na samym końcu. ABSURD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiałem. To smutne. Może lepiej przerzucić się na serię 5 albo 4. Zostaliśmy potraktowani marginalnie. A za co? Bo wybraliśmy serię z której marka żyje... Moim zdaniem warto czekać ale nie za darmo. Solidny rabat jest wskazany. Jeśli ktoś chce wiedzieć jaki dostałem od swojego dealera 'na ugłaskanie' to zapraszam na priv. To nie powinna być tajemnica. Albo dealerzy się postarają albo okaże się się ze firmy brokerskie to wcale nie takie złe rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiałem. To smutne. Może lepiej przerzucić się na serię 5 albo 4. Zostaliśmy potraktowani marginalnie. A za co? Bo wybraliśmy serię z której marka żyje... Moim zdaniem warto czekać ale nie za darmo. Solidny rabat jest wskazany. Jeśli ktoś chce wiedzieć jaki dostałem od swojego dealera 'na ugłaskanie' to zapraszam na priv. To nie powinna być tajemnica. Albo dealerzy się postarają albo okaże się się ze firmy brokerskie to wcale nie takie złe rozwiązanie.

 

Dla mnie to w zasadzie żadna tajemnica , w przeliczeniu na zł dostałem końcem sierpnia 2021 rabat ponad 97.000zl ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiałem. To smutne. Może lepiej przerzucić się na serię 5 albo 4. Zostaliśmy potraktowani marginalnie. A za co? Bo wybraliśmy serię z której marka żyje... Moim zdaniem warto czekać ale nie za darmo. Solidny rabat jest wskazany. Jeśli ktoś chce wiedzieć jaki dostałem od swojego dealera 'na ugłaskanie' to zapraszam na priv. To nie powinna być tajemnica. Albo dealerzy się postarają albo okaże się się ze firmy brokerskie to wcale nie takie złe rozwiązanie.

 

Dla mnie to w zasadzie żadna tajemnica , w przeliczeniu na zł dostałem końcem sierpnia 2021 rabat ponad 97.000zl ...

 

Kwoty nie mają sensu, ważny jest %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiałem. To smutne. Może lepiej przerzucić się na serię 5 albo 4. Zostaliśmy potraktowani marginalnie. A za co? Bo wybraliśmy serię z której marka żyje... Moim zdaniem warto czekać ale nie za darmo. Solidny rabat jest wskazany. Jeśli ktoś chce wiedzieć jaki dostałem od swojego dealera 'na ugłaskanie' to zapraszam na priv. To nie powinna być tajemnica. Albo dealerzy się postarają albo okaże się się ze firmy brokerskie to wcale nie takie złe rozwiązanie.

 

Dla mnie to w zasadzie żadna tajemnica , w przeliczeniu na zł dostałem końcem sierpnia 2021 rabat ponad 97.000zl ...

 

Kwoty nie mają sensu, ważny jest %

 

Nie mam pojęcia, nawet nie planowałem kupna , pojechałem oglądnąć 8-ke, obok jest porsche i miałem oglądać Tycana i kawałek dalej GT AMG , zona wsiadła do M8 i już nie było sensu oglądać innych fur... pani Francesca wiedząc że w planach są inne salony już nas nie wypuściła...kwota rabatu £18250 zrobiła swoje i za 2-4 tygodnie odbieramy :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiałem. To smutne. Może lepiej przerzucić się na serię 5 albo 4. Zostaliśmy potraktowani marginalnie. A za co? Bo wybraliśmy serię z której marka żyje... Moim zdaniem warto czekać ale nie za darmo. Solidny rabat jest wskazany. Jeśli ktoś chce wiedzieć jaki dostałem od swojego dealera 'na ugłaskanie' to zapraszam na priv. To nie powinna być tajemnica. Albo dealerzy się postarają albo okaże się się ze firmy brokerskie to wcale nie takie złe rozwiązanie.

 

Dla mnie to w zasadzie żadna tajemnica , w przeliczeniu na zł dostałem końcem sierpnia 2021 rabat ponad 97.000zl ...

 

No i to się nazywa rabat, nawet jeśli to było 8-10% wartości to widzę, że kolega szanuje pieniądz. To co obecnie jest przedstawiane jako okazja to jakaś kpina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem dość niecierpliwy i w dniu wczorajszym wkurzyłem się jeszcze jak usłyszałem ze mam czekać kolejny miesiąc zanim się okaże co z moim zamówieniem..


Dla tego zadzwoniłem dzisiaj rano do BMW Polska, opisałem sytuacje powiedziałem co mi powiedział diler, i konsultant założył zadanie crm, które zostało przekazane do odpowiedniego działu i mam dostać oficjalna odpowiedz od centrali. może warto zebyście też tak zrobili zeby Centrala wiedziała jakie mamy problemy z Dilerami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem dość niecierpliwy i w dniu wczorajszym wkurzyłem się jeszcze jak usłyszałem ze mam czekać kolejny miesiąc zanim się okaże co z moim zamówieniem..


Dla tego zadzwoniłem dzisiaj rano do BMW Polska, opisałem sytuacje powiedziałem co mi powiedział diler, i konsultant założył zadanie crm, które zostało przekazane do odpowiedniego działu i mam dostać oficjalna odpowiedz od centrali. może warto zebyście też tak zrobili zeby Centrala wiedziała jakie mamy problemy z Dilerami?

 

Opiszę swój przypadek, bo moje zamówienie wisiało na 047 i wpierw zadzwoniłem do BMW PL, kazali mi napisać maila i że odpiszą. Po wysłaniu maila, musiałem sam dzwonić i dopytywać się co się dzieje; wpierw że czekają na stanowisko Dealera, potem że przekazali dalej do osób decyzyjnych w PL, potem że niby przekazali do DE, aż w końcu po 4 tygodniach mi odpisali, że nie mają dostępu do bazy zamówień...

Więc wysłałem kolejne pismo (+opis sytuacji na LinkedIn +oznaczenie CEO +oznaczenie BMW PL), odpisali mi dwa dni później, że zapytanie zostało eskalowane i mam czekać, bo pracują nad najszybszą datą produkcji.

Dziś mija 2 tygodnie, nic więcej nie otrzymałem z Centrali BMW PL ... Mam czekać (info z piątku).

Jedynie w systemie zamówienie wskoczyło na 105, chwilę po tym jak wysłałem 1 zapytanie - i co chwilę zmieniali mi daty produkcji 18W, 17W, 18W, 22W, teraz niby 23W :mad2:


Moje zapytanie dotyczy akurat 1er (F40) - ale poziom zainteresowania ze strony BMW PL i obsługi klienta jest moim zdaniem na niskim poziomie ...

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem dość niecierpliwy i w dniu wczorajszym wkurzyłem się jeszcze jak usłyszałem ze mam czekać kolejny miesiąc zanim się okaże co z moim zamówieniem..


Dla tego zadzwoniłem dzisiaj rano do BMW Polska, opisałem sytuacje powiedziałem co mi powiedział diler, i konsultant założył zadanie crm, które zostało przekazane do odpowiedniego działu i mam dostać oficjalna odpowiedz od centrali. może warto zebyście też tak zrobili zeby Centrala wiedziała jakie mamy problemy z Dilerami?

 

Opiszę swój przypadek, bo moje zamówienie wisiało na 047 i wpierw zadzwoniłem do BMW PL, kazali mi napisać maila i że odpiszą. Po wysłaniu maila, musiałem sam dzwonić i dopytywać się co się dzieje; wpierw że czekają na stanowisko Dealera, potem że przekazali dalej do osób decyzyjnych w PL, potem że niby przekazali do DE, aż w końcu po 4 tygodniach mi odpisali, że nie mają dostępu do bazy zamówień...

Więc wysłałem kolejne pismo (+opis sytuacji na LinkedIn +oznaczenie CEO +oznaczenie BMW PL), odpisali mi dwa dni później, że zapytanie zostało eskalowane i mam czekać, bo pracują nad najszybszą datą produkcji.

Dziś mija 2 tygodnie, nic więcej nie otrzymałem z Centrali BMW PL ... Mam czekać (info z piątku).

Jedynie w systemie zamówienie wskoczyło na 105, chwilę po tym jak wysłałem 1 zapytanie - i co chwilę zmieniali mi daty produkcji 18W, 17W, 18W, 22W, teraz niby 23W :mad2:


Moje zapytanie dotyczy akurat 1er (F40) - ale poziom zainteresowania ze strony BMW PL i obsługi klienta jest moim zdaniem na niskim poziomie ...

 

Paru z nas napisało pismo w tamtym tygodniu na ogólnego maila, też nie mamy żadnej informacji, wygląda na zamiatanie sprawy pod dywan albo trzeba poczekać do 4 tygodni. Mnie dealer nawet zaliczki jeszcze nie oddał i nie odpisuję na maile, a dzwonić nie zamierzam bo i tak nie odbierali. Chyba czas uderzyć w zasięgowe media typu Youtube, czy jakiś program na TVN Turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałeś maila z pismem to mogłeś zadzownić zeby zarejestrowali to pod jakimś numerem, bo ja dostałem maila po rozmowie ze moje zapytanie ma nadany status może na takie muszą odpowiedzieć ?

I podałem im też mój numer ORDER o ile to coś da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.