Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to ciężko dowiedzieć się jaka jest prawda, wg mnie dealerowi nie opłacało się sprzedać auta po starej cenie oraz z dużo lepszym finansowaniem niż obecnie, może na auto znaleźli chętnego i sprzedali dużo drożej a mi powiedzieli, że się nie wyprodukował? Wszystko można teraz powiedzieć, oni nie ponoszą żadnych konsekwencji, mają gdzieś to, że ktoś czeka od listopada i dzieli jedno auto z żoną. Nie chcę podawać dealera bo nie wiadomo gdzie sprawa pójdzie, ale uważam, że wiecie o którego dealera chodzi. Dla pocieszenia nie jestem podobno jedyny, więc każdy może dostać na dniach pocieszającą informację. Czy jest szansa zgłoszenia tego do centrali w celu weryfikacji jak to faktycznie przebiegało???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy dealer w PL posiadający 4 salony.

 

Bararia ma 5 salonów. Inchcape 4 lokalizacje: 3 salony i osobno duży serwis. Innych tak dużych chyba nie ma więc obstawiam Inchcape.


Edit: OK, jest jeszcze M-Cars i tutaj pasuje - 4 salony.

 

Myślę że takich największych w Polsce z 4 salonami jest więcej - BMW Bońkowscy (2x Szczecin, Koszalin, Gorzów) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem od mojego doradcy słabą wiadomość, moje M340i zamówione w listopadzie 2021 niestety nie wyprodukuje się, tyle miesięcy zwodzenia przez dealera zmiany statusów 112-105 i w drugą stronę, obietnice itp. Dealer zaproponował zamówienie wersji LCI oraz czekanie na produkcje, termin przybliżony 6-8 miesięcy. Miałem na tamten moment super warunki, korzystny leasing, rabat dlatego szkoda było odpuścić. Jestem sfrustrowany działaniami dealera oraz sposobem w jaki sposób przekazano mi tą informację. Rabat na LCI to podobno aż 3% ale doradca musi dopytać. To jakiś absurd.

 

I to jest dokładnie ten scenariusz, którego się obawiam od kiedy usłyszałem o tym, że LCI faktycznie wyjdzie w lipcu. Firm adba wyłącznie o swój interes i nim, a nie troską o klienta, będzie się kierowała. Liczenie na "gwarancje ceny" albo profesjonalizm to myślenie życzeniowe. Zamówiłem w Poznaniu w Inchcape w listopadzie 2021 i obawiam się, że spotka mnie ten sam los mimo, że na umówie widniej termin odbioru 22.05. Smutne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze nie dostałem zwrotu zaliczki oraz pisma o odstąpieniu od umowy ze strony dealera, więc do tego czasu nie chciałbym podawać nazwy dealera. Podejrzewam, że pracownicy tego dealera również czytają forum, oraz z samego rana uprzejmie doniosą swoim przełożonym. Jeśli chodzi o Inchcape to mam z nimi same dobre wspomnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem dzisiaj informację od dealera, że czekają na odpowiedź od centrali jak będzie rozkład podwyżki cen wyglądał dla zamówień z 2021 podobno część bierze na siebie dealer a jakaś część może spaść na klienta. Nie wspominał nic o ewentualnym anulowaniu umowy tylko o tym, że BMW nie udziela już gwarancji ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mi dzisiaj powiedział, że BMW Polska odstępuje od gwarancji ceny, ale dla nowych zamówień. Zapewnił mnie przy tym, że dla mnie gwarancja ceny nadal jest, ale nie wie jeszcze jak rozwiązana będzie sprawa ze światłami laserowymi. Zalewne za jakiś czas dostaną instrukcję lub sami o nią poproszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze nie dostałem zwrotu zaliczki oraz pisma o odstąpieniu od umowy ze strony dealera, więc do tego czasu nie chciałbym podawać nazwy dealera. Podejrzewam, że pracownicy tego dealera również czytają forum, oraz z samego rana uprzejmie doniosą swoim przełożonym. Jeśli chodzi o Inchcape to mam z nimi same dobre wspomnienia.

 

Jestem pod wrażeniem spokoju z jakim podchodzisz do całej sprawy. Z drugiej strony, wzburzeniem nic się tutaj nie osiągnie. Wciąż jest jakaś szansa. Mam nadzieje, że w końcu wsiądziesz do wymarzonego auta. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze nie dostałem zwrotu zaliczki oraz pisma o odstąpieniu od umowy ze strony dealera, więc do tego czasu nie chciałbym podawać nazwy dealera. Podejrzewam, że pracownicy tego dealera również czytają forum, oraz z samego rana uprzejmie doniosą swoim przełożonym. Jeśli chodzi o Inchcape to mam z nimi same dobre wspomnienia.

 

Jestem pod wrażeniem spokoju z jakim podchodzisz do całej sprawy. Z drugiej strony, wzburzeniem nic się tutaj nie osiągnie. Wciąż jest jakaś szansa. Mam nadzieje, że w końcu wsiądziesz do wymarzonego auta. Pozdrawiam.

 

I tak im nic nie udowodnię, ale granie na czas przez prawie 8 miesięcy jest mocno nie fair, nie wiem czy te statusy były prawdziwe i czy nie byłem wkręcany przez długi czas. Nie jeździłem do salonu nie byłem roszczeniowy może to błąd. Obsługa mojego zamówienia od momentu podpisania zamówienia pozostawiała wiele do życzenia, mam mnóstwo uwag oraz zastrzeżeń którymi z chęcią się podzielę a wcześniej to ignorowałem Pytanie jak skutecznie dojść do BMW Polska i nie trafić z tym do kosza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze nie dostałem zwrotu zaliczki oraz pisma o odstąpieniu od umowy ze strony dealera, więc do tego czasu nie chciałbym podawać nazwy dealera. Podejrzewam, że pracownicy tego dealera również czytają forum, oraz z samego rana uprzejmie doniosą swoim przełożonym. Jeśli chodzi o Inchcape to mam z nimi same dobre wspomnienia.

 

Jestem pod wrażeniem spokoju z jakim podchodzisz do całej sprawy. Z drugiej strony, wzburzeniem nic się tutaj nie osiągnie. Wciąż jest jakaś szansa. Mam nadzieje, że w końcu wsiądziesz do wymarzonego auta. Pozdrawiam.

 

I tak im nic nie udowodnię, ale granie na czas przez prawie 8 miesięcy jest mocno nie fair, nie wiem czy te statusy były prawdziwe i czy nie byłem wkręcany przez długi czas. Nie jeździłem do salonu nie byłem roszczeniowy może to błąd. Obsługa mojego zamówienia od momentu podpisania zamówienia pozostawiała wiele do życzenia, mam mnóstwo uwag oraz zastrzeżeń którymi z chęcią się podzielę a wcześniej to ignorowałem Pytanie jak skutecznie dojść do BMW Polska i nie trafić z tym do kosza...

 

Jeden z kolegów z forum -

zygii
dysponuje mailem do dyrektora sprzedaży na Polskę oraz namiarem na ticket CRM. Udzielał się w wcześniejszych postach tutaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Przy M340 nie ma czego raczej dopłacać, bo nie ma różnic w wypo. Zamówieniami rządzi obecnie jeden wielki chaos, naprawdę nie ma reguł i nie ma się co doszukiwać teorii spiskowych. Dealerzy są równie bezradni, a wszelkie monity z terenu PL odbiera jedna osoba i zazwyczaj spuszcza na drzewo i rozkłada ręce :-) A jeśli zamówiłeś w lutym i już masz 150, to masz niebywałe szczęście i tyle. Ja czekam od września :-)

 

No właśnie nie do końca wierzę w to szczęście. Mój handlowiec w lutym był PRZEKONANY że auto będzie produkować się pod koniec kwietnia (nie przewidział tylko wstrzymania produkcji na 2 tygodnie).

Już w lutym mnie informował kiedy wchodzi LCI, do kiedy będzie można zamawiać preLCI, że w LCI będzie tablet iDrive 8 (niektórzy tutaj jeszcze dwa dni temu przekonywali mnie że to niemożliwe) - mówiąc wprost - dealerzy sporo wiedzą ale nie zawsze chcą/mogą otwarcie mówić :)


Do Bawarii w Warszawie dzwoniłem kilka dni po złożeniu zamówienia i wprost z nimi pogadałem o opcji złożenia zamówienia na preLCI, że mam zamówione auto ale obawiam że sie nie wyprodukuje itd. i sprzedawca do mnie: skoro Pan szczerze to ja też szczerze - nie ma opcji na preLCI nie mamy już kwot a dzisiaj dostaliśmy maila od BMW o zakazie zamawiania preLCI (to był luty)

 

To prawdopodobnie mieli zamówione je juz wczesniej, w wymyslonej konfiguracji, czym zajeli sobie slot i pozmieniali ja na szybko pod Ciebie.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ciężko dowiedzieć się jaka jest prawda, wg mnie dealerowi nie opłacało się sprzedać auta po starej cenie oraz z dużo lepszym finansowaniem niż obecnie, może na auto znaleźli chętnego i sprzedali dużo drożej a mi powiedzieli, że się nie wyprodukował? Wszystko można teraz powiedzieć, oni nie ponoszą żadnych konsekwencji, mają gdzieś to, że ktoś czeka od listopada i dzieli jedno auto z żoną. Nie chcę podawać dealera bo nie wiadomo gdzie sprawa pójdzie, ale uważam, że wiecie o którego dealera chodzi. Dla pocieszenia nie jestem podobno jedyny, więc każdy może dostać na dniach pocieszającą informację. Czy jest szansa zgłoszenia tego do centrali w celu weryfikacji jak to faktycznie przebiegało???

 

No ja czekam od wrzesnia, mam produkcje niby na 23 tydzien. Ale niedawno potwierdzalem umowe leasingową klepinięta we wrzesniu i sami sie w tym celu odezwali.


A jesli to prawda, ze w LCI nie bedzie dostepnych leserow, w co swoją drogą, nie bardzo mi się chce wierzyć, to było by bardzo źle. To największy wypas w tym samochodzie i jedna z rzeczy, na które się najbardziej jaram.:-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli to prawda, ze w LCI nie bedzie dostepnych leserow, w co swoją drogą, nie bardzo mi się chce wierzyć, to było by bardzo źle. To największy wypas w tym samochodzie i jedna z rzeczy, na które się najbardziej jaram.:-)

 

Nie ma co wierzyć albo nie - laserów nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam nie ma laserów. Są matrycowe ledy ale z dodatkiem niebieskiego akcentu jaki był w laserach.

Były za drogie w produkcji i był problem z przepisami w USA. Nowa 7 też już ma ledy matrycowe.

 

To mam nadzieję , że załapię się na pre LCI, lasery świeciły dwa razy dalej, bo ponad 500m i były nie do pobicia przez żadne inne światła.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam nadzieję , że załapię się na pre LCI, lasery świeciły dwa razy dalej, bo ponad 500m i były nie do pobicia przez żadne inne światła.

 

Ja to juz mam tylko nadzieje zalapac sie na cokolwiek a nie dostac info ze moge sobie LCI zamowic i czekac kolejne 8 miesiecy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to w porównaniu do innych dealerów mój Inchcape wypada elegancko. Dealer mnie dziś poinformował że auto po raz kolejny (6 xD) spadło na status 105 (brak dostępnych miejsc produkcyjnych) i istnieje prawdopodobieństwo że mój pojazd zostanie wyprodukowany jako LCI. Ma mi dać znać.
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330xi - brak headUp, aktywnego tempomatu i laserów - poza tym wszystko.


Zamówienie: 21.09.2021r.

Informacja o planowanej produkcji na 22 tydzień: 04.05.22r.

Informacja o numerze VIN - status 150: 17.05.22r.


Czy 22 tydzień produkcji oznacza, że w tym tygodniu produkcja się dopiero zacznie czy już będzie kończyć?

Myślicie, że jest realna szansa, żeby auto odebrać przed 17 czerwca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to w porównaniu do innych dealerów mój Inchcape wypada elegancko. Dealer mnie dziś poinformował że auto po raz kolejny (6 xD) spadło na status 105 (brak dostępnych miejsc produkcyjnych) i istnieje prawdopodobieństwo że mój pojazd zostanie wyprodukowany jako LCI. Ma mi dać znać.

 



Poczekaj z pochwałami do momentu kiedy przedstawi ci nową wycenę. Nieoficjalnie wiem że nowa m340i zaczyna się od ok. 301000zł. A w związku z brakiem gwarancji ceny do czasu odbioru nowej sztuki(okolice grudnia 2022) sporo może się jeszcze zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330xi - brak headUp, aktywnego tempomatu i laserów - poza tym wszystko.


Zamówienie: 21.09.2021r.

Informacja o planowanej produkcji na 22 tydzień: 04.05.22r.

Informacja o numerze VIN - status 150: 17.05.22r.


Czy 22 tydzień produkcji oznacza, że w tym tygodniu produkcja się dopiero zacznie czy już będzie kończyć?

Myślicie, że jest realna szansa, żeby auto odebrać przed 17 czerwca?

 


22 tydzień produkcji to okres 30.05 - 05.06 w te dni auto powinno się wyprodukować.


Gdybyś miał status 193 to byłaby szansa, ale przy 150 nastawiałbym się na 1,5 - 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330xi - brak headUp, aktywnego tempomatu i laserów - poza tym wszystko.


Zamówienie: 21.09.2021r.

Informacja o planowanej produkcji na 22 tydzień: 04.05.22r.

Informacja o numerze VIN - status 150: 17.05.22r.


Czy 22 tydzień produkcji oznacza, że w tym tygodniu produkcja się dopiero zacznie czy już będzie kończyć?

Myślicie, że jest realna szansa, żeby auto odebrać przed 17 czerwca?

 

Tydzień produkcji to data zakończenia produkcji.

Ja dostałem status 150 18.05 z planowanym tygodniem 21 i planowana data dostawy do dealera na 23 tydzien


Za chwilę będę dzwonił do dealera czy coś się zmieniło bo już powinno być w okolicy 151 :)


Czasami zdarza się że auto dojedzie ale nie mają jeszcze wszystkich dokumentów.

No i pytanie leasing czy nie? Przy leasingu dochodzi jeszcze czas rejestracji auta.

Ja mocno liczę że do 17.06 odbiorę ale to tak na styk u mnie (leasing)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330xi - brak headUp, aktywnego tempomatu i laserów - poza tym wszystko.


Zamówienie: 21.09.2021r.

Informacja o planowanej produkcji na 22 tydzień: 04.05.22r.

Informacja o numerze VIN - status 150: 17.05.22r.


Czy 22 tydzień produkcji oznacza, że w tym tygodniu produkcja się dopiero zacznie czy już będzie kończyć?

Myślicie, że jest realna szansa, żeby auto odebrać przed 17 czerwca?

 

Tydzień produkcji to data zakończenia produkcji.

Ja dostałem status 150 18.05 z planowanym tygodniem 21 i planowana data dostawy do dealera na 23 tydzien


Za chwilę będę dzwonił do dealera czy coś się zmieniło bo już powinno być w okolicy 151 :)


Czasami zdarza się że auto dojedzie ale nie mają jeszcze wszystkich dokumentów.

No i pytanie leasing czy nie? Przy leasingu dochodzi jeszcze czas rejestracji auta.

Ja mocno liczę że do 17.06 odbiorę ale to tak na styk u mnie (leasing)

 

W moim przypadku też leasing. Wszystko już podpisałem i wpłaciłem dawno temu, żeby utrzymać warunki, więc rzeczywiście pozostanie tylko kwestia rejestracji.

Chociaż ostatnio przy innym leasingu rejestracja przeszła szybko - 3 dni w Warszawie. Podobno jest w tym roku spadek obłożenia wydziałów komunikacji.


No nic, najważniejsze, że po tylu miesiącach wreszcie poszło dalej z 047.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.