Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Mój dealer odpisując mi na comiesiecznego maila, nigdy nie wskazał mi żadnego statusu, w marcu twierdził że będzie produkcja kwiecień , maj, w kwietniu iż do zamówienia nie przydzielili nawet fabryki i... że wojna ,pólprzewodniki itp...

Natomiast w piątek że było jakieś spotkanie i na początku czerwca będzie wiadomo co będą robić z zamówionymi samochodami...

Domniemując, wchodzi LCI, mam sport line, więc będą się musieli określić jak wyjść z sytuacji...podobno ma nie być tej linii do zamówienia...

18 maja w nowym konfigiratorze zobaczymy jak to wygląda, ale jeżeli kolejny raz będzie podwyżka to tym bardziej komu będzie opłacało się produkować coś...do czego będą musieli dopłacić...? Tym bardziej jeżeli trzeba będzie np. klientowi "dać" MSporta w zamian za sport line?

Patrząc na rynek to w mojej cenie ciężkobyłoby zamówić teraz choćby octavie z 1.5TSIDSG...

Więc po prostu nie zostaje nic tylko czekać, aż BMW zachowa się lojalnie i spełni obietnice kilkukrotnie powtarzaną o gwarancji niezmienności ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj powiedzieli, że jak nie miałem zamówionej navi to dostając lci, która ma ją w standardzie trzeba będzie do niej dopłacić… wynika z tego, że lci będzie droższe o standardowe wyposażenie, którego nie było w przed lifcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był też temat gdy kończyły się tzw. male navi, klienci bez dopłaty dostawali profesional...

Zobaczymy, wynika z tego że Ci którzy nie chcieli navi, to teraz dostaną tablet za 10k, który będzie integralną częścią każdego samochodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - jak poprawnie interpretować datę planowanej produkcji w systemie?

Jako konkretną datę czy konkretny tydzień roku? U mnie nastąpiła aktualizacja z 18/05/2022 na 22/06/2022 - gdzie obie te daty wypadają na środek tygodnia a jeśli patrzeć na tygodnie to wygląda ciut inaczej. Sprzedawca przy 18/05/2022 wskazywał, że jak pójdzie to właśnie 18 maja, a nie 18tygodnia (który już się zakończył).

18/05/2022 - jako 18tydzień 2022: 2 maja 2022 - 8 maja 2022

22/06/2022 - jako 22tydzień 2022: 30 maja 2022 - 5 czerwca 2022

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - jak poprawnie interpretować datę planowanej produkcji w systemie?

Jako konkretną datę czy konkretny tydzień roku? U mnie nastąpiła aktualizacja z 18/05/2022 na 22/06/2022 - gdzie obie te daty wypadają na środek tygodnia a jeśli patrzeć na tygodnie to wygląda ciut inaczej. Sprzedawca przy 18/05/2022 wskazywał, że jak pójdzie to właśnie 18 maja, a nie 18tygodnia (który już się zakończył).

18/05/2022 - jako 18tydzień 2022: 2 maja 2022 - 8 maja 2022

22/06/2022 - jako 22tydzień 2022: 30 maja 2022 - 5 czerwca 2022

 

Dokładnie tak. To oznaczenie tygodnia roku a nie dnia.

18/05/2022 - jako 18tydzień 2022: 2 maja 2022 - 8 maja 2022

22/06/2022 - jako 22tydzień 2022: 30 maja 2022 - 5 czerwca 2022

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moje zamówienie w czwartek wpadło na 112 dzisiaj mam z powrotem 105 zaczynam się powoli nastawiać na lci

Ale czy ktoś ma pewność że nasze zamowienia przejdą z automatu na lci z starymi cenami? Czy mogą nam anulować zamowienia ? Jak to wygląda w praniu ? Słyszałem że np jak ktoś ma wybrane sport line to będzie ciężko bo w lci nie ma być czegoś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ze 18 ma się nawet pojawić konfigurator dla handlowców.

Ale bardziej martwi mnie kwestią przejścia automatycznego na lci i utrzymanie ceny..

Nie ukrywam ze zamówienie złożyłem w grudniu, wpłaciłem na start leasingu 45% bo potrzebowałem kosztów. Ale perspektywa anulowania mojego zamówienia nie jest za ciekawa. I zastanawiam się czy mogą tak poprostu anulować zamówienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni nie anulują ale mogą żądać dopłaty, kwestia jak dużej i czy to zaakceptujesz…

Jeśli tak to zmiana konfigu i czekasz na lci…

Tylko ciekawe czy nie będzie obsuwy czasowej względem terminu z pierwotnego zamówienia

 

Niestety dla zamawiających niższe modele, w LCI podwyższają standard wyposażenia, więc z automatu zamawiający będą musieli dopłacić, bo wybranej wcześniej opcji nie będzie już w ofercie. Ktoś tu kiedyś wymieniał, jakie będą nowe standardy. Wiem, że na pewno rozmiar felg, nie będzie już tych najmniejszych.


W przypadku wysoko skonfigurowanych modeli, nie powinno być różnicy.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w zamówieniu musi być minimum

w standardzie wyświetlacz profesional, 17 cali, tylko automatyczna skrzynia biegów, sportowe fotele, czujniki parkowania przód i tył, klimatyzacja, reflektory Led o rozszerzonym zakresie, dodatkowe funkcje lusterek i schowków.

I to wssystko mam w zamówieniu ale mam też wersję sport line której ma nie być.


Nie wyobrażam sobie zeby teraz musiał coś jeszcze dopłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mnie się wydaje, że nie macie się co martwić.

Jeśli obecny model będzie produkowany do jesieni, a jestem raczej pewny, że to kolega z fabryki wie jak będzie, a nie dealerzy, to każdy z Was bez komplikacji odbierze to co zamówił.

To, że pojawi się nowy konfig nie zmienia nic w zamówieniach już złożonych.

Będą Panowie zadowoleni.. :mrgreen:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze temat juz byl walkowany ale kiedy zaczal sie Wam dekodowac VIN?

I jak dlugo po 150 auto wpadlo Wam na 151?

 

Z tego co pamiętam VIN zaczął się dekodować jak auto było już na końcówce produkcji (pewnie jest to etap gdzie fabryka zamyka w systemie produkcję) i wtedy już jest też widoczna data produkcji auta. Jeśli chodzi o zmianę statusów po 150 to poszło już dosyć sprawnie i po ok półtorej tygodnia od st 150 auto już było poza taśmą gotowe do transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I doczekalem sie wkoncu , dziesiejsza informacja - samochod jest gotowy - dostarczony do dealera bedzie poczatkiem czerwca . W sumie 9 miesiecy czekania .

 

Ciąża samochodowa jak nic :-) U mnie też będzie 9 miesięcy, jeśli się wyprodukuje w tym 23 tygodniu :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj wpadł status 112 (wcześniej spadł ze 111) z terminem na pierwszy tydzień czerwca. Trochę liczyłem już, ze dostanę po lifcie… (zamówienie z 09.2021 - M340i)

 

A czy mógłbyś powiedzieć jakie masz wyposażenie ( kamery 360, Head-up display, H&K) ?

Z informacji od dealera jestem cały czas na 047 przez head-up display, zamówienie też z września ubiegłego roku (M340i) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj wpadł status 112 (wcześniej spadł ze 111) z terminem na pierwszy tydzień czerwca. Trochę liczyłem już, ze dostanę po lifcie… (zamówienie z 09.2021 - M340i)

 

A czy mógłbyś powiedzieć jakie masz wyposażenie ( kamery 360, Head-up display, H&K) ?

Z informacji od dealera jestem cały czas na 047 przez head-up display, zamówienie też z września ubiegłego roku (M340i) :?

 

No to co dealer to inna opinia bo moj twierdzi ze moje 047 nie ma nic wspolnego juz z wyposazeniem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj wpadł status 112 (wcześniej spadł ze 111) z terminem na pierwszy tydzień czerwca. Trochę liczyłem już, ze dostanę po lifcie… (zamówienie z 09.2021 - M340i)

 

A czy mógłbyś powiedzieć jakie masz wyposażenie ( kamery 360, Head-up display, H&K) ?

Z informacji od dealera jestem cały czas na 047 przez head-up display, zamówienie też z września ubiegłego roku (M340i) :?

 

Raczej ściema dealera - zamówienie z 02.2022 M340i - (H&K, HUD, 360 i inne) status 150 w produkcji.

utrzymywanie się na 047 znaczy brak slotu produkcyjnego dla dealera albo dealer pcha inne samochody do produkcji albo w ogóle slotów nie ma.


Z teorii spiskowych (ale może słusznych) - masz wysoki rabat/niską cenę w stosunku do obecnych więc przeciąga Cię z zamówieniem na LCI żebyś musiał dopłacić :P


Dzisiaj pojawiło się info o LCI na stronie BMW i startuje w ogóle od 180.000 PLN więc zakładam że wszystkie konfiguracje pójdą w górę.


Aaaa i oczywiście jednak w LCI iDrive 8 i usunięty lewarek skrzyni biegów na rzecz "przycisku" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.