Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Skóra z konfiguratora z opisem individual nic nie pomoże musi być pełny individual wtedy jest inna taśma produkcyjna. Najlepiej individualny kolor.

 

Takie bajki to dzieciom między ich książeczki wsadź. Nie wiem kto Ci taki kit sprzedał ale to nie prawda ;) Tu masz przykład:


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-m340i-xdrive-m-performance-carbon-systemy-asystujace-ID6ECQWp.html


Wiem że to auto było zamówione w lutym 2022 i wiem już jest już wyprodukowane i gotowe do transportu do Polski. Widzisz tam jakiś Individual? ;D

 

To niestety o niczym nie świadczy i nie jest to argument ani za ani przeciw tej teorii o indywidualach. :-) Dealer mógł mieć np wolny slot, zamówiony znacznie wcześniej i ten egzemplarz się na niego załapał.


Myślę, że czy individual czy nie obecnie zamówieniami rządzi chaos i jedynym kluczem jest brak klucza :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, ale mogę się mylić, to BMW auta M Performance traktuje priorytetowo. Co też widać po opcjach. Wiele z nich dla zwykłych 3er (czyli do 330i) jest niedostępnych lub okrojonych, zaś dla M340i już tak. I to też by potwierdzała obserwacja forum, gdzie koledzy z zamówieniem na M340i raportują o w miarę terminowej produkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to też by potwierdzała obserwacja forum, gdzie koledzy z zamówieniem na M340i raportują o w miarę terminowej produkcji.

 


hy hy hy... 047 sie klania. Zamowienie z pazdziernika :)


Od marca to dealerzy (po przydzieleniu slotu produkcyjnego przez BMW) decyduja co idzie do produkcji. Moga mowic ze nie dostali slotu (takie info w maju np ja dostalem, ze Bawaria nie dostala ani jednego slotu na 3er na wszystkie salony w PL, wiec nie moga przydzielic mi nic). Moga sciemniac ile wlezie... Ja juz polozylem na to lache... Czekam az sie zrobi, jak bedzie LCI to bedzie LCI. Mam wywalone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miała być produkcja na koniec mają status 112 i teraz zmiana na 105 :) Zamówienie z końca sierpnia 2021. Teraz brał bym individuala wychodzi że te produkują się faktycznie szybciej.

 


Co to znaczy ze individual szybciej się produkuje? Ze niby fotele czy skórę inną do auta włożysz i przez to auto szybciej się wyprodukuje? Nie żartuj sobie xD jakiś fake news ;P

Skóra z konfiguratora z opisem individual nic nie pomoże musi być pełny individual wtedy jest inna taśma produkcyjna. Najlepiej individualny kolor.

 


Inna taśma produkcyjna!!!! :-) :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od marca to dealerzy (po przydzieleniu slotu produkcyjnego przez BMW) decyduja co idzie do produkcji. Moga mowic ze nie dostali slotu (takie info w maju np ja dostalem, ze Bawaria nie dostala ani jednego slotu na 3er na wszystkie salony w PL, wiec nie moga przydzielic mi nic). Moga sciemniac ile wlezie... Ja juz polozylem na to lache... Czekam az sie zrobi, jak bedzie LCI to bedzie LCI. Mam wywalone...

 

Jeśli to jest prawda ….to mogą zarządzać „procesem”, które samochody patrz z „mniejszym rabatem” mają być produkowane …zasłaniając się, że to Centrala rodziela zamówienia ….na własnej skórze odczułem, ze może to być prawda …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to też by potwierdzała obserwacja forum, gdzie koledzy z zamówieniem na M340i raportują o w miarę terminowej produkcji.

 


hy hy hy... 047 sie klania. Zamowienie z pazdziernika :)


Od marca to dealerzy (po przydzieleniu slotu produkcyjnego przez BMW) decyduja co idzie do produkcji. Moga mowic ze nie dostali slotu (takie info w maju np ja dostalem, ze Bawaria nie dostala ani jednego slotu na 3er na wszystkie salony w PL, wiec nie moga przydzielic mi nic). Moga sciemniac ile wlezie... Ja juz polozylem na to lache... Czekam az sie zrobi, jak bedzie LCI to bedzie LCI. Mam wywalone...

 


Też zamówiłem M340i we wrześniu i nadal mam 047. Podobno przez to, że są nadal restrykcje na H&K i kamerę 360 ( opcji z których nie chciałem zrezygnować) oraz mają problemy ogólny z alokacjami od centrali BMW bo był jakiś szwindel, że część dealerów zamawiało samochody na nazwiska, które stały potem i tak na stocku, BMW przez to daje o wiele mniej alokacji dla wszystkich dealerów z Polski. Dodatkowo wspomniał że wykorzystali cały swój przydział alokacji w tym roku a przydział alokacji na dany model w każdym miesiącu to loteria. Nie za bardzo się to trzyma wszystko kupy. Czuję, że nowsze zamówienie, które są bardziej lukratywne idą jako pierwsze. Jeśli to prawda, że to dealer zarządza przedzielonymi alokacjami i które zamówienie go dostanie to pewnie nawet po Lifcie będziemy czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to też by potwierdzała obserwacja forum, gdzie koledzy z zamówieniem na M340i raportują o w miarę terminowej produkcji.

 


hy hy hy... 047 sie klania. Zamowienie z pazdziernika :)


Od marca to dealerzy (po przydzieleniu slotu produkcyjnego przez BMW) decyduja co idzie do produkcji. Moga mowic ze nie dostali slotu (takie info w maju np ja dostalem, ze Bawaria nie dostala ani jednego slotu na 3er na wszystkie salony w PL, wiec nie moga przydzielic mi nic). Moga sciemniac ile wlezie... Ja juz polozylem na to lache... Czekam az sie zrobi, jak bedzie LCI to bedzie LCI. Mam wywalone...

 


Też zamówiłem M340i we wrześniu i nadal mam 047. Podobno przez to, że są nadal restrykcje na H&K i kamerę 360 ( opcji z których nie chciałem zrezygnować) oraz mają problemy ogólny z alokacjami od centrali BMW bo był jakiś szwindel, że część dealerów zamawiało samochody na nazwiska, które stały potem i tak na stocku, BMW przez to daje o wiele mniej alokacji dla wszystkich dealerów z Polski. Dodatkowo wspomniał że wykorzystali cały swój przydział alokacji w tym roku a przydział alokacji na dany model w każdym miesiącu to loteria. Nie za bardzo się to trzyma wszystko kupy. Czuję, że nowsze zamówienie, które są bardziej lukratywne idą jako pierwsze. Jeśli to prawda, że to dealer zarządza przedzielonymi alokacjami i które zamówienie go dostanie to pewnie nawet po Lifcie będziemy czekać...

 

Bardzo prawdopodobna teoria. Natomiast jestem kolejnym przykładem, że M340i nie są traktowane priorytetowo. Owszem są, ale tylko jeśli chodzi o mniejszą liczbę restrykcji. Z terminowością jest wręcz gorzej.


Zamówienie 21.09.21, G21 M340i. Od stycznia się bujam ze 111, miałem przez miesiąc 112, znowu mam 111 i termin na 23 tydz. przekładany już chyba czterokrotnie. A, nie mam niby niczego z restrykcji (kamery 360, asystenta pro czy hak, ktory tez nie jest juz ponoc problemem). Problemem są najwyraźniej przydzielane kwoty.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest prawda ….to mogą zarządzać „procesem”, które samochody patrz z „mniejszym rabatem” mają być produkowane …zasłaniając się, że to Centrala rodziela zamówienia ….na własnej skórze odczułem, ze może to być prawda …

 

To teraz od drugiej strony (moje własne spojrzenie) - jaki jest sens puszczać do produkcji samochody z "większym zarobkiem" - marżą, a trzymać stare zamówienia, które bazują na starych cennikach i dużych rabatach?

Niby marża mniejsza, ale w obecnych czasach drożyzny, kiedy de facto te zamówienia też powinny się zrealizować, to ich marża będzie bliska zeru (zjedzona wszystkimi innymi kosztami etc). Zarobią teraz na tych nowszych zamówieniach,

a pod koniec roku będzie minimalny zarobek na starych zamówieniach.


System kolejności składania zamówień* (od najstarszego do najnowszego) byłby uczciwy, i dla Kupujących, i dla Sprzedawcy. Wówczas ten wątek jak i inne nie gromadziły by tyle negatywnych komentarzy o całym cyklu produkcji i samej dostawy ...

Ale widać BMW PL ma inne spojrzenie.


*pomijam fakt bardzo "specyficznych" zamówień - restrykcji, mocnych silników, itp.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę z innej beczki. Czy przy zamówieniu u dealera, dostaliście jakieś potwierdzanie mailowo? I czy samemu da się sprawdzić status? Ja dostałem informację, że tylko przez telefon do salonu... :evil:

 

Twoim potwierdzeniem jest zamówienie - albo w formie papierowej albo elektronicznej.

Polska jest zacofana i jedyna możliwość sprawdzenia zamówienia to u Dealera/Sprzedawcy.

Ja już miałem sytuacje ze nie każdy pracownik może podejrzeć moje zamówienie (mówię w obrębie jednego Salonu)

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamówienie z kwietnia 2021…. Miała być produkcja koniec maja a teraz znowu nie wiadomo, może czerwiec….

 

Chłopie pobiłeś w takim razie rekord !

BTW, u kogo zamawiałeś ?, pytam bo to ma kolosalne znaczenie.


Dla zobrazowania aktualnej sytuacji przytocze dane:

- czerwiec 2021 - ilość slotów produkcyjnych (średnia w PL) na salon 60

- czerwiec 2022 - ilość slotów produkcyjnych (średnia w PL) na salon 14


Nie dotyczy to wybranych modeli, tylko całej puli.


Oczywiście jeden salon mógł dostać więcej, inny mniej ale aktualne wygląda to dokładnie tak. Dane z 11.05.2022

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę z innej beczki. Czy przy zamówieniu u dealera, dostaliście jakieś potwierdzanie mailowo? I czy samemu da się sprawdzić status? Ja dostałem informację, że tylko przez telefon do salonu... :evil:

 

Twoim potwierdzeniem jest zamówienie - albo w formie papierowej albo elektronicznej.

Polska jest zacofana i jedyna możliwość sprawdzenia zamówienia to u Dealera/Sprzedawcy.

Ja już miałem sytuacje ze nie każdy pracownik może podejrzeć moje zamówienie (mówię w obrębie jednego Salonu)

 

Dzięki. Czyli jednak tak jak mówili w salonie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli jednak tak jak mówili w salonie :/

Zgadza się, więc jeśli Twój Sprzedawca nie będzie Cię sam informował, to musisz wykazywać inicjatywę i zasypywać go telefonami lub mailami...

 

Chłopie pobiłeś w takim razie rekord !

BTW, u kogo zamawiałeś ?, pytam bo to ma kolosalne znaczenie.


Dla zobrazowania aktualnej sytuacji przytocze dane:

- czerwiec 2021 - ilość slotów produkcyjnych (średnia w PL) na salon 60

- czerwiec 2022 - ilość slotów produkcyjnych (średnia w PL) na salon 14


Nie dotyczy to wybranych modeli, tylko całej puli.


Oczywiście jeden salon mógł dostać więcej, inny mniej ale aktualne wygląda to dokładnie tak. Dane z 11.05.2022

 

Możesz udostępnić źródło tych danych? Istnieje też taka średnia per Dealer?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich


auto zamawiałem 21.09.21 (318i sportline + kilka dodatków bez restrykcji ... wyrzucić musiałem tylko tempomat aktywny gdzieś w okolicach stycznia/lutego) auto odebrałem 10.05.2022


jak odbierałem auto to handlowiec poinformował mnie ze każde nowe zamówienia nie będą już miały gwarancji ceny :shock: ... wspominał mi o tym bo mam również zamówione X4 ale to zamówienie jest z 11.03.2022

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odbierałem auto to handlowiec poinformował mnie ze każde nowe zamówienia nie będą już miały gwarancji ceny :shock: ...

Tutaj trzeba by się już wczytać w warunki umowy.

Ale trochę słaba polityka, zamawiasz auto dziś za kwotę Xzł a odbierasz za rok i masz płacić np 1.2Xzł (+20%) :mad2: .

Jeśli to prawda, to zakładam że liczba klientów będzie spadać ...

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde nowe zamówienia nie będą już miały gwarancji ceny :shock: ... wspominał mi o tym bo mam również zamówione X4 ale to zamówienie jest z 11.03.2022

 

Nie ma takiej mozliwosci, BMW nie dopuszcza zmiany ceny po zlozeniu zamowienia, ale dealer moze zwrocic Tobie zaliczke i odstapic od umowy. W takiej sytuacji nic nie możesz zrobić prócz wylania morza łez.


Jedynym mozliwym dzialaniem aby nie dopuscic do takiej sytuacji jest wplata ZADATKU w znacznej kwocie (np. 10%) aby dealerowi "nie opłacało się" robić uników z realizacją zamowienia.


BTW, też zamówiłem X4 w marcu 2022 i tylko 2 salony na 3 sprawdzone zgodziły się przyjąć ZADATEK a nie zaliczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja :)

150 + VIN - 21 tydzień :)

Zamówienie z 14.02.2022 :) M340i z wszystkimi możliwymi opcjami nie będącymi na restrykcjach poza hakiem (bez sterowania gestami, dotykowego iDrive, lędźwi u pasażera)

Kolor Individual + skóra na desce Individual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja :)

150 + VIN - 21 tydzień :)

Zamówienie z 14.02.2022 :) M340i z wszystkimi możliwymi opcjami nie będącymi na restrykcjach poza hakiem (bez sterowania gestami, dotykowego iDrive, lędźwi u pasażera)

Kolor Individual + skóra na desce Individual

 

Czyli kolejny kolor individual który się szybko wyprodukuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moj indywidual (też full skóra Merino) nawet nie ruszył a też z lutego. M340 ale lakier nie individual

To nie jest individual takie pojazdy idą na zwykłej lini.

W standardowym konfiguratorze nie ma elementów, które spowodują przesunięcie auta na linie individual mimo że kilka z nich ma taki dopisek w nazwie.

Individual ma osobny konfigurator i są to międzyinnymi niestandardowe kolory lakieru, skóry czy listwy wewnętrzne takie, które nie występują w standardowym konfiguratorze. Individual dopuszcza też np obszywanie skórą dodatkowych elementów jak tunel środkowy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio był 112 i 18 tydzień potem spadło na 105 i dzisiaj info od handlowca iż znowu 112 i 23 tydzień.

Czerwiec jest ostatnim miesiącem produkcji przed lifta,

Chyba też już bym wolał wskoczyć na lift bo zawsze to świeższe auto i cena powinna też dłużej się utrzymać, co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio był 112 i 18 tydzień potem spadło na 105 i dzisiaj info od handlowca iż znowu 112 i 23 tydzień.

Czerwiec jest ostatnim miesiącem produkcji przed lifta,

Chyba też już bym wolał wskoczyć na lift bo zawsze to świeższe auto i cena powinna też dłużej się utrzymać, co myślicie?

 

Dzisiaj już to chyba tak nie działa. Sprzedaje właśnie Civika X przedlifta, trzyma cene jak złoto :P

Świat spalinowych silników dobiega końca więc spalinówki będą trzymać cenę.


Popyt napędza podaż, im mnie spalinówek na rynku tym więcej chętnych na ich zakup. Przy czasie życia i koszcie wymiany baterii rynek wtórny przestanie istnieć.


Takie moje zdanie. A ja z premedytacją zamawiałem w lutym żeby się załapać na preLCI :)

Jak BMW mogło odejść od klasyki i usunąć prawie wszystkie fizyczne przyciski - koszmar.


Nowe i7? No bez jaj - to już nie jest BMW :( kiedyś pewnie sam coś takiego kupię bo nie będzie wyjścia ale będę się bronił tak długo jak się tylko da.


Zresztą zrezygnowałem z C AMG na rzecz BMW M340i między innymi ze wzgledu na full dotyk w Mercedesie vs. fizyczne przyciski w BMW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.