Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Marcin, który pracuje w fabryce wspominał w innym wątku, że na początku dla LCI będzie do wyboru wersja z zegarami jak teraz lub długim tabletem.

 



Tak będzie. Pozdrawiam

 

No i to jest dobra wiadomość. A wiesz już jakie będą główne różnice wersji poliftowej? Jakieś wygładzenia lini? Zmiana kształtu reflektorów?

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kiedy będzie wiadomo na 100% z tym lci?

Ja zamawiałem w grudniu z datą 31.07 i zastanawiam się czy dostanę przed czy polifta…

a jaki masz obecnie status auta ? Łudzisz się, że tego dokładnie dnia otrzymasz furę ?

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lci pre-Lci ważne aby auto było przed lipcem BO po tej dacie każde nowe auto ma mieć czarna skrzynkę a w takiej sytuacji np posiadanie m3 traci sens.

 

Jak zaliczysz dzwona przy 250km/h to czy masz czarna skrzynke czy nie to nie bedzie mialo zadnego znaczenia...


Nie wiem czemu wszyscy boja sie tych EDRow - maja pomoc przy wypadkach a nie permanentnie kontrolowac predkosc i wysylac do ubezpieczyciela czy cos. Duzo mitow naroslo chyba wobec tego, i sporo jest zalozen, ktore nie maja odzwierciedlenia w uchwalonym unijnym prawie.


Ale mozliwe ze sie nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lci pre-Lci ważne aby auto było przed lipcem BO po tej dacie każde nowe auto ma mieć czarna skrzynkę a w takiej sytuacji np posiadanie m3 traci sens.

 

Jak zaliczysz dzwona przy 250km/h to czy masz czarna skrzynke czy nie to nie bedzie mialo zadnego znaczenia...


Nie wiem czemu wszyscy boja sie tych EDRow - maja pomoc przy wypadkach a nie permanentnie kontrolowac predkosc i wysylac do ubezpieczyciela czy cos. Duzo mitow naroslo chyba wobec tego, i sporo jest zalozen, ktore nie maja odzwierciedlenia w uchwalonym unijnym prawie.


Ale mozliwe ze sie nie znam...

 

Te przepisy dotyczą tylko nowo homologowanych modeli także 3 to nie będzie dotyczyło w std.


Myślę że bardziej istotnym będzie system ISA który będzie dostosowywał automatycznie prędkość do ograniczeń, i myślę że to będzie wkurzające. Czarna skrzynka nic praktycznie nie wnosi oprócz danych które będzie można wykorzystać po wypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealerzy potwierdzają że to już prawie pewne że nasze zamówienia będą wyprodukowane jako polifty LCI. Przyzwyczajać się do nowych zderzaków żeby nie było potem miałczenia xD Dealerzy teoretycznie powinni podtrzymać zamówienie na starych warunkach. Wychodzimy na tym na plus biorąc pod uwagę wyższą cenę polifta (bo będzie wyższa). Zła wiadomość natomiast jest taka że ponoć pierwsze partie BMW nazywa "testowymi". No i kto będzie testerami jak nie gówniana Polska? ;D Dostaniemy polifty jako pierwsi do testów xDDD huraaa... Szkoda że w w zamówieniu nie było rabatu za bycie testerem xD
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealerzy potwierdzają że to już prawie pewne że nasze zamówienia będą wyprodukowane jako polifty LCI. Przyzwyczajać się do nowych zderzaków żeby nie było potem miałczenia xD Dealerzy teoretycznie powinni podtrzymać zamówienie na starych warunkach. Wychodzimy na tym na plus biorąc pod uwagę wyższą cenę polifta (bo będzie wyższa). Zła wiadomość natomiast jest taka że ponoć pierwsze partie BMW nazywa "testowymi". No i kto będzie testerami jak nie [bAD] Polska? ;D Dostaniemy polifty jako pierwsi do testów xDDD huraaa... Szkoda że w w zamówieniu nie było rabatu za bycie testerem xD

 

Co masz na myśli pisząc "nasze zamówienia"? Przecież skoro samochód ma już nadany termin produkcji i jest to termin majowy/czerwcowy czy nawet lipcowy to czemu te auta miałby się wyprodukować jako LCI?

Jeszcze nie było z tego co wiem nawet premiery LCI nie mówiąc już o uruchomieniu linii produkcyjnej.


Z tego co pamiętam to wg. informacji od naszego kolegi z fabryki :) produkcja LCI ma ruszyć wrzesień/październik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealerzy potwierdzają że to już prawie pewne że nasze zamówienia będą wyprodukowane jako polifty LCI. Przyzwyczajać się do nowych zderzaków żeby nie było potem miałczenia xD Dealerzy teoretycznie powinni podtrzymać zamówienie na starych warunkach. Wychodzimy na tym na plus biorąc pod uwagę wyższą cenę polifta (bo będzie wyższa). Zła wiadomość natomiast jest taka że ponoć pierwsze partie BMW nazywa "testowymi". No i kto będzie testerami jak nie [bAD] Polska? ;D Dostaniemy polifty jako pierwsi do testów xDDD huraaa... Szkoda że w w zamówieniu nie było rabatu za bycie testerem xD

Oni mniej wiedzą niż my tu na forum :D Kolega Marcin pisał, że jeszcze trochę wody upłynie zanim wejdzie LCI. Aczkolwiek cieszę się, że moje już w transporcie :)

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "nasze zamówienia"? Przecież skoro samochód ma już nadany termin produkcji i jest to termin majowy/czerwcowy czy nawet lipcowy to czemu te auta miałby się wyprodukować jako LCI?

Jeszcze nie było z tego co wiem nawet premiery LCI nie mówiąc już o uruchomieniu linii produkcyjnej.


Z tego co pamiętam to wg. informacji od naszego kolegi z fabryki :) produkcja LCI ma ruszyć wrzesień/październik

 

Pełna produkcja pewnie tak jak piszesz, ale wcześniej, czyli czerwiec/lipiec kilkaset 'testowych' sztuk na pewno wyjdzie ;D

"nasze zamówienia" - bmw 3 które się jeszcze nie wyprodukowały a powinny.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "nasze zamówienia"? Przecież skoro samochód ma już nadany termin produkcji i jest to termin majowy/czerwcowy czy nawet lipcowy to czemu te auta miałby się wyprodukować jako LCI?

Jeszcze nie było z tego co wiem nawet premiery LCI nie mówiąc już o uruchomieniu linii produkcyjnej.


Z tego co pamiętam to wg. informacji od naszego kolegi z fabryki :) produkcja LCI ma ruszyć wrzesień/październik

 

Pełna produkcja pewnie tak jak piszesz, ale wcześniej, czyli czerwiec/lipiec kilkaset 'testowych' sztuk na pewno wyjdzie ;D

"nasze zamówienia" - bmw 3 które się jeszcze nie wyprodukowały a powinny.

 

Ale to chyba też tak jak ktoś pisał już na forum nie jest takie proste że fabryka produkuje trochę LCI/trochę preLCI.


Wejście LCI na linię produkcyjną to jej przestawienie na LCI - wiąże się to z a) przerwą w produkcji na przestawienie linii produkcyjnej b) CHYBA nie da się na jednej linii produkcyjnej produkować dwóch "różnych" modeli a blokowanie innej linii produkcyjnej (innego modelu) też chyba za bardzo nie jest opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "nasze zamówienia"? Przecież skoro samochód ma już nadany termin produkcji i jest to termin majowy/czerwcowy czy nawet lipcowy to czemu te auta miałby się wyprodukować jako LCI?

Jeszcze nie było z tego co wiem nawet premiery LCI nie mówiąc już o uruchomieniu linii produkcyjnej.


Z tego co pamiętam to wg. informacji od naszego kolegi z fabryki :) produkcja LCI ma ruszyć wrzesień/październik

 

Pełna produkcja pewnie tak jak piszesz, ale wcześniej, czyli czerwiec/lipiec kilkaset 'testowych' sztuk na pewno wyjdzie ;D

"nasze zamówienia" - bmw 3 które się jeszcze nie wyprodukowały a powinny.

 

Ale to chyba też tak jak ktoś pisał już na forum nie jest takie proste że fabryka produkuje trochę LCI/trochę preLCI.


Wejście LCI na linię produkcyjną to jej przestawienie na LCI - wiąże się to z a) przerwą w produkcji na przestawienie linii produkcyjnej b) CHYBA nie da się na jednej linii produkcyjnej produkować dwóch "różnych" modeli a blokowanie innej linii produkcyjnej (innego modelu) też chyba za bardzo nie jest opłacalne.

 

F30 i G20 były produkowane na jednej linii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F30 i G20 były produkowane na jednej linii

 

No, widzicie? Da się? Da się. Nie próbujcie być mądrzejsi niż logistyka produkcyjna BMW ;D

 

dlatego CHYBA było z dużych liter :P w produkcji BMW nie doszukujmy się logiki - co widać po tym co, kiedy, z jakim wyposażeniem i kiedy zamówione się produkuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F30 i G20 były produkowane na jednej linii

 

No, widzicie? Da się? Da się. Nie próbujcie być mądrzejsi niż logistyka produkcyjna BMW ;D

 

Moze doprecyzuje bo w sumie nie do końca jasno to napisałem jak tak czytam:

F30 i G20 były produkowane w jednym momencie w tej samej fabryce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce chyba nas gorzej traktują :D Właśnie kilka dni temu byłem we Włoszech w Boloni to na placu w salonie BMW stało samych serii 4 nowych z 10 sztuk oraz multum innych modeli :)

 

Taa a to co w salonach stoi to też ciekawa sytuacja. Jak im się zwolni jedno miejsce w salonie to w ciągu 2 tygodni dostają nową brykę z fabryki. A klienci czekają po rok czasu. Ciekawe, nie?

Przykład: 2 miechy po moim zamówieniu zwolniło się miejsce (ubyło 1 auto z wystawy) u dealera w moim mieście i w grudniu czy styczniu pojawiło się nowe białe M340i Touring. Oczywiście zniknęło po niecałym miesiącu bo ktoś je kupił. Równie dobrze to czyjeś zamówienie mogłoby przyjechać zamiast tego białego Touringa, nie? Ale po co. Wystawa u dealera ważniejsza k***a.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem mało aktywnym forumowiczem, ale bardzo aktywnym użytkownikiem BMW F31.


Dzisiaj wróciłem z salonu z zamówieniem na G21 LCI. Wg informacji od dealera, wszystkie zamówienia pre-LCI złożone od jakiegoś terminu (pokazywał mi pismo od BMW Polska) będzie już wyprodukowane jako LCI. Dodatkowo, mimo że pre-LCI będzie produkowane do końca czerwca, to obecnie nie przyjmują zamówień na pre-LCI. I sam jestem w takiej sytuacji. Wg pokazanego mi pisma, dealerzy mogą sprzedawać LCI wg starego konfiguratora i w starych cenach z jej gwaranacją, ale uwzględnieniem pewnych wytycznych. Np. nie będzie wersji Sport Line, pewnych felg i kilku opcji wyposażenia. Zaś obowiązkowo w każdym zamówieniu muszą się znaleźć pewne opcje. Nie pamiętam jakie dokładnie, bo moja konfiguracja miała to wszystko.


Termin przewidywany produkcji to styczeń 2023. Ale wiadomo, wszystko może się zmienić. Oby nie, bo 10 m-cy oczekiwania to całkiem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem mało aktywnym forumowiczem, ale bardzo aktywnym użytkownikiem BMW F31.


Dzisiaj wróciłem z salonu z zamówieniem na G21 LCI. Wg informacji od dealera, wszystkie zamówienia pre-LCI złożone od jakiegoś terminu (pokazywał mi pismo od BMW Polska) będzie już wyprodukowane jako LCI. Dodatkowo, mimo że pre-LCI będzie produkowane do końca czerwca, to obecnie nie przyjmują zamówień na pre-LCI. I sam jestem w takiej sytuacji. Wg pokazanego mi pisma, dealerzy mogą sprzedawać LCI wg starego konfiguratora i w starych cenach z jej gwaranacją, ale uwzględnieniem pewnych wytycznych. Np. nie będzie wersji Sport Line, pewnych felg i kilku opcji wyposażenia. Zaś obowiązkowo w każdym zamówieniu muszą się znaleźć pewne opcje. Nie pamiętam jakie dokładnie, bo moja konfiguracja miała to wszystko.


Termin przewidywany produkcji to styczeń 2023. Ale wiadomo, wszystko może się zmienić. Oby nie, bo 10 m-cy oczekiwania to całkiem sporo.

Te opcje są wymienione kilka stron wcześniej :)

Gratulacje z zakupy :)

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, aż tak się daleko nie cofałem w wątku.


Dziękuję :D Od 5 lat wyczekiwałem momentu zakupu. Gdyby nie taki długi czas oczekiwania, to zamówienie bym składał zapewne po wakacjach. Dopiero od stycznia mogę rozpocząć finansowanie nowego auta.


No dobra, od 5 lat to przesadziłem. Ale od dobrych 2 już zaczynałem powoli myśleć o nowym autku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.