Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie tego. Dzis dzwoni Pani z Bmw i mowi ze w moim aucie (ktore juz ma nadany nr vin) nie bedzie niestety dotykowego wyswietlacza. W zamian moge sobie cos wybrac za 2k pln, slownie, DWA TYSIĄCE ZŁOTYCH…


Lista opcji do wyboru… hmm lekko ograniczona, chyba przeszycia na pasach nie sa jeszcze na restrykcjach, no i budzet wystarczy -.-


Wypadla mi klapa elektryczna i aktywny tenpomat, hak chcialem domowic i nie wolno bylo a dzis takie info kolorowe.

Dobrze ze od wczoraj jezdze juz przejętym M440i w full wersji. Grzecznie podziekowalem za zmiany i zrezygnowalem z samochodu. Poczytam jeszcze umowe dobrze bo nie wiem czy czasem nie oddaja zaliczki x2 jezeli rezygnacja nastapila po tym ze sami dali dupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie tego. Dzis dzwoni Pani z Bmw i mowi ze w moim aucie (ktore juz ma nadany nr vin) nie bedzie niestety dotykowego wyswietlacza. W zamian moge sobie cos wybrac za 2k pln, slownie, DWA TYSIĄCE ZŁOTYCH…

 

Jak mi skasują dotykowy wyświetlacz a przede wszystkim aktywny tempomat to od razu rezygnuję :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak ze wszystkim :) Są tacy co szczerze mówią jak wygląda sytuacja, są tacy co wymyślają bajki.

 

Mój to nieźle bajki wymyśla, kończy się powoli moja cierpliwość, szkoda mi tylko zniżki 16 procent i warunków leasingu które w stosunku do tego co teraz widzę miałem bardzo dobre ( mam wszystko załatwione pozostaje tylko podpis na umowie gdy auto będzie dostępne w pl), według tego co się rozglądałem to na auta lekko używane z małym przebiegiem są teraz mniejsze zniżki niż to co ja uzyskałem na auto do produkcji, ale tutaj mówimy o innym modelu, chociaż też bmw :) szczerze to teraz jestem w kropce bo mogę wziąć albo auto lepiej wyposażone używane kosztujące więcej ze sporo większą ratą, albo czekać niewiadomo do kiedy, przy tym co handlowiec mówił to auta podobne już masowo wpadają na luty a wtedy też nie ma żadnej gwarancji, w innej sytuacji bym czekał i tyle, a z powodu nowego wału kończy to wiele korzyści podatkowych - ryczałt vs liniowy niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam te posty to myślę po co to wszystko ,zapisałem się 30.09 odbiór 25.06 czy to jakaś głupota mnie opętała ,i tak będziemy tu 8 miesięcy analizować kto co i kiedy ,albo mają towar albo nie ,za darmo to oddają ?????, Ciekawe jak euro będzie po 5 zł czy nam to sprzedają ,umowa gwarantuje odszkodowanie za opóźnienie do 4 tys zł hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też nie rozumiem czemu nie mogą w Chinach czy gdzie to wsysstko produkują zamówić parę kontenerów części więcej, a nie gadka że brakuje bo wszędzie wszystkiego brakuje, tak jakby to było wygodne po stronie BMW.

 

Półprzewodniki robi się nie w Chinach, a w Tajwanie. Ponadto motoryzacja odpowiada za około 10% zapotrzebowania na półprzewodniki, i wcale nie jest najbardziej dochodowym klientem dla fabryk. Przez przestoje zakładów kolejka oczekujących klientów się wydłuża a zwiększenie produkcji wymaga nowych inwestycji które trwają naście miesięcy, jak nie kilka lat. To nie sprowadza się do tego, że dyrektor BMW zadzwoni do ministra w Chinach i powie "ej weźcie nam wyślijcie 2 kontenery więcej"...

źródło: https://biznes.autokult.pl/42139,kolejki-na-nowe-auta-sie-wydluzaja-glowny-winowajca-mowi-kiedy-sytuacja-wroci-do-normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie tego. Dzis dzwoni Pani z Bmw i mowi ze w moim aucie (ktore juz ma nadany nr vin) nie bedzie niestety dotykowego wyswietlacza. W zamian moge sobie cos wybrac za 2k pln, slownie, DWA TYSIĄCE ZŁOTYCH…

 

Jak mi skasują dotykowy wyświetlacz a przede wszystkim aktywny tempomat to od razu rezygnuję :/

Mnie skasowali aktywny, elektryczna klape ale dotyk przelał czare goryczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie tego. Dzis dzwoni Pani z Bmw i mowi ze w moim aucie (ktore juz ma nadany nr vin) nie bedzie niestety dotykowego wyswietlacza. W zamian moge sobie cos wybrac za 2k pln, slownie, DWA TYSIĄCE ZŁOTYCH…

 

rozumiem ze te 2 tyś jest już tylko na akcesoria... bo jeśli miałeś nadany status VIN czyli byłeś w statusie 150 to już w nic nie można doposażać auta, które jest w trakcie produkcji. To trochę też dziwne, że info o braku dotyku dostałeś po tym jak już był nadany VIN, może dealer widział ale czekał do ostatniego momentu z informacją :mad2: (w końcu brak dotyku to odgórne postanowienie BMW :x ) .

U mnie było tak, że jak wypadał aktywny tempomat czy klapa bagażnika to dealer zaraz dzwonił i kombinował co z tym fantem zrobić. To wszystko działo się przed statusem 150 czyli między 111-112. Informował też, że fabryka nie może usunąć opcji wyposażenia z zamówienia i wrzucić z automatu statusu 150. Musi to zostać zaakceptowane przez salon, który zamawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer vin o niczym nie swiadczy, mogą zmienic wszystko co chcą nawet gdy vin jest juz nadany. To tylko zwykly ciąg liter i cyfr, dopiero potem doklepuje sie do niego to co faktycznie posida samochod. Dealer z niczym nie czekal, vin mialem nadany juz z tydzien a info o dotykowych wyswietlaczach pojawilo sie z nienacka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też nie rozumiem czemu nie mogą w Chinach czy gdzie to wsysstko produkują zamówić parę kontenerów części więcej, a nie gadka że brakuje bo wszędzie wszystkiego brakuje, tak jakby to było wygodne po stronie BMW.

 

Półprzewodniki robi się nie w Chinach, a w Tajwanie. Ponadto motoryzacja odpowiada za około 10% zapotrzebowania na półprzewodniki, i wcale nie jest najbardziej dochodowym klientem dla fabryk. Przez przestoje zakładów kolejka oczekujących klientów się wydłuża a zwiększenie produkcji wymaga nowych inwestycji które trwają naście miesięcy, jak nie kilka lat. To nie sprowadza się do tego, że dyrektor BMW zadzwoni do ministra w Chinach i powie "ej weźcie nam wyślijcie 2 kontenery więcej"...

źródło: https://biznes.autokult.pl/42139,kolejki-na-nowe-auta-sie-wydluzaja-glowny-winowajca-mowi-kiedy-sytuacja-wroci-do-normy

No to taka sama sytuacja tylko w Taiwan Semiconductor Manufacturing w Tajwanie.

Szczerze to nie kupuje tego to jest wojna handlowa Chin z resztą świata, Tajwan jest mocno zależny politycznie od chin, jakoś po kryzysie z 2008 roku nie było takich problemów podobnie jak innych kryzysach tylko na mniejszą skalę w ostatnich 20 latach. Wciskają nam że się nie da i nie ma i wszyscy to kupują, a prawdziwego powodu nigdy nie się dowiemy, lub możemy się domyślać. A z tego artykułu też niewiele wynika tylko seria domysłów że politycy walczą i bliżej nieokreślone komponenty mają priorytet ale już nie powiedziano jakie, i mityczny rząd USA walczy tam o wpływy niczym boski heros.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś może ma dokładniejsze informacje o co chodzi z tym ekranem dotykowym?Czy to faktycznie będzie fizycznie inny ekran jak do tej pory , czy poprostu będzie brakowalo jakiegoś modułu odpowiadającego za dotyk, którego kiedyś tam w przyszłości będzie dało sie dołozyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się podzielę swoją sytuacją. Czekam na 330i xd 11 miesięcy, miał być produkowany w październiku, potem w listopadzie, ostatecznie najwcześniej w marcu 2022, bo nie chcę zrezygnować z adaptacyjnego i kamery 360... Najlepszy numer, że dostałem informację, że jak dołożę listwy individual, to będzie wyprodukowany. Pytam teraz, czy przywrócą poprzednie listwy (tańsze), skoro nie dotrzymali słowa, odpowiedź "już się nie da".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A gdzie śledzicie status samochodu po nadaniu kodu VIN? Widziałem parę linków, ale zastanawiam się jakie źródło najlepsze :)

Chyba tylko handlowiec może Ci to śledzić, w USA klienci mogą sami to śledzić ale w EU jest to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie tego. Dzis dzwoni Pani z Bmw i mowi ze w moim aucie (ktore juz ma nadany nr vin) nie bedzie niestety dotykowego wyswietlacza. W zamian moge sobie cos wybrac za 2k pln, slownie, DWA TYSIĄCE ZŁOTYCH…

 

 

Z informacji sprzed momentu od dealer'a - "na ten moment dotyczy to partii samochodów produkowanych między 45 a 48 tygodniem tego roku. Mam nadzieję, że nie będzie to przedłużone."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mnie tez spotkał brak dotyku (m340-HK, lasery, hud, assystenci pro są).Zastanawiam się co robić, w obecnych autach nie korzystam z dotyku ale warto mieć…

 

Ja bym brał... Wiem, że trochę lipa, ale poszedłem do sąsiada i "pokręciłem gałą" przy carplayu - nie ma problemu żeby korzystać... To że dealer mówi, że tylko do 48 tygodnia to może nic nie znaczyć. Bo może potem przedłużą do 52. A potem do 4 w 2022, a potem do 16 w 2022 i tak w nieskończoność. I koniec końców możesz czekać kolejne miesiące a i tak dostać bez dotyku. Lepsza M340 w garści moim zdaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety mnie tez spotkał brak dotyku (m340-HK, lasery, hud, assystenci pro są).Zastanawiam się co robić, w obecnych autach nie korzystam z dotyku ale warto mieć…

 

Ja bym brał... Wiem, że trochę lipa, ale poszedłem do sąsiada i "pokręciłem gałą" przy carplayu - nie ma problemu żeby korzystać... To że dealer mówi, że tylko do 48 tygodnia to może nic nie znaczyć. Bo może potem przedłużą do 52. A potem do 4 w 2022, a potem do 16 w 2022 i tak w nieskończoność. I koniec końców możesz czekać kolejne miesiące a i tak dostać bez dotyku. Lepsza M340 w garści moim zdaniem...

Zdarza mi się czasem wpisywać ponownie adres w mapach Google za pomocą ekranu dotykowego w czasie jazdy i średnio wyobrażam się bawić się kontrolerem lub wyciągać telefon by tam wprowadzić nowy adres. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza mi się czasem wpisywać ponownie adres w mapach Google za pomocą ekranu dotykowego w czasie jazdy i średnio wyobrażam się bawić się kontrolerem lub wyciągać telefon by tam wprowadzić nowy adres. :D

 

Ja mam carplay teraz w Volvo i mam ekran dotykowy. I szczerze powiem wole wpisywac cokolwiek w telefonie bo dlubanie w LCD (zwlaszcza ze w Volvo jest dosc maly i zajmuje polowe ekranu) powoduje u mnie migotanie przedsionków. Ale potrafię zrozumieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.