Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, jak rezygnowaliście z opcji objętych restrykcjami, aby nie przesuwać sobie daty produkcji/odbioru auta to potem przy odbiorze lub nawet w trakcie podjęcia decyzji o wykreśleniu opcji objętych restrykcjami dealer obniżał Wam cenę samochodu? W moim przypadku (F40, restrykcje ładowarka indukcyjna i otwieranie klapy bagażnika nogą) zrezygnowałem z tych opcji, ale dealer nie chce dokonać modyfikacji/obniżenia ceny, pomimo, że moim zdaniem samochód bez tych opcji jest jednak mniej warty.


Jak to było u Was?


Pozdrawiam


alek121

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam pytanko, jak rezygnowaliście z opcji objętych restrykcjami, aby nie przesuwać sobie daty produkcji/odbioru auta to potem przy odbiorze lub nawet w trakcie podjęcia decyzji o wykreśleniu opcji objętych restrykcjami dealer obniżał Wam cenę samochodu? W moim przypadku (F40, restrykcje ładowarka indukcyjna i otwieranie klapy bagażnika nogą) zrezygnowałem z tych opcji, ale dealer nie chce dokonać modyfikacji/obniżenia ceny, pomimo, że moim zdaniem samochód bez tych opcji jest jednak mniej warty.


Jak to było u Was?


Pozdrawiam


alek121

Ktoś tam pisał w tym wątku wcześniej że wytępił dywaniki i coś tam jeszcze ale to raczej wtedy kiedy to były lepsze czasy do negocjacji. W obecnej sytuacji za wiele nie ugrasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak z ciekawości to jak kompensują brak określonych opcji w odbieranym samochodzie względem tego z zamówienia? Niektóre elementy są w pakietach i nie mają indywidualnych cen.

 


Mi wyliczyli ponad 3k za lędźwie i ładowarkę indukcyjną. Za brak digital key dywaniki gumowe.

 

W odpowiedzi na ostatnie zapytanie kolegi wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zamówione początkiem września, przewidywany odbiór 1Q 2022.

330ix sedan (z hk, head-up, elektryka w bagażniku, bez haka).

Martwi mnie tylko to, że wcześniej nie było problemu z head-up, a teraz wyleciał z pakietu innowacji.

Moje G30 530ix M-sport czarny szafir

Jeśli szukasz zespołu na wesele, to zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie tylko to, że wcześniej nie było problemu z head-up, a teraz wyleciał z pakietu innowacji.

Prosty sposób BMW na lekkie zmniejszenie zainteresowania klientów tą opcją. Chyba trzeba się cieszyć, że w ogóle można zamówić, było słyszać że mają to zupełnie usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty sposób BMW na lekkie zmniejszenie zainteresowania klientów tą opcją. Chyba trzeba się cieszyć, że w ogóle można zamówić, było słyszać że mają to zupełnie usunąć.

 

Wiem, że HUD w BMW jest lepszej jakości niż w np. moim Volvo XC60, ale po swoim "używaniu" HUDa to chyba żadna strata. W okularach przeciwsłonecznych z polaryzacją i tak go nie widać u mnie. Ilość informacji na dashboardzie i w navi jest wystarczająca... Ja mam w Volvo wyłączony bo i tak nie używam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Ale w Audi powiedzieli mi to wyrażnie przy pierwszej rozmowie. A w BMW przyjęli zamówienie bez żadnego problemu.

 

Bo teraz dealerzy BMW przyjmuja zamowienia z odbiorem na czerwiec. Wiec z produkcja, jak wszystko pojdzie dobrze, w marcu. Dealer mowil ze jakos 6-8 tygodni przed wejsciem na produkcje dostaje info co jest a czego nie ma. Wiec przyjmuja z jakimis tam wykluczeniami z magicznego XLSa a potem licza ze moze sie uda. A jak sie nie uda to dzwonia i pytaja "bierzesz Pan bez tego czy czekamy nastepne 2 lata?". Ja mam zamowienie z polowy pazdziernika z odbiorem asekuracyjnie na koniec czerwca... Moze sie uda wczesniej... A moze nie... W sumie jestem przyzwyczajony na na wszystkie nowe samochody w swoim zyciu czekalem conajmniej pol roku... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update z mojej strony: 330ix m pakiet zamówienie z marca


Podobno po usunięciu tempomatu aktywnego auto wpadło spowrotem na status 112 i produkcję na początku listopada... Oby ...


W tej chwili usunięty mam podobno również shadowline i pakiet komfortowy, nie wiem jak hamulce m( jeszcze wtedy były w m pakiecie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Auto zamówione 15.07 z wyznaczonym terminem produkcji na pierwszy tydzień listopada. Właśnie dostałem info o przesunięciu terminu produkcji na 2 tydzień stycznia xd. Specyfikacja bez KH, kamer 360 jedynie HUD w pakiecie innowacji. Przekazano mi że wyprodukuje się w pierwotnej konfiguracji. Czy komuś z was udało się przyśpieszyć produkcję samochodu wyrzucając jakiś element wyposażenia np HUD z konfigu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekazano mi że wyprodukuje się w pierwotnej konfiguracji

 

Tego chyba nikt nie może wiedzieć - tylko gdybają. Niestety nie możesz się nastawiać, że termin styczniowy jest pewny :(

U mnie produkcja była na wrzesień - przez 3 tygodnie auto wypadało ze slotu, aż całkowicie skasowali produkcję i auto było "w zawieszeniu". Potem przyszło info, że auto wyprodukuje się w listopadzie, a potem, że w styczniu.

Po tym jak wskoczyło na styczeń to udało mi się ustalić jakie restrykcje są do 52/12 (czyli do końca roku) - aktywny tempomat i adaptacyjne światła LED.


Po usunięciu tych dwóch auto wróciło na status 112 i listopad, ale ja wciąż nie wierzę, że się wyprodukuje i nastawiam się na 2022 :) Ale jeśli tak się stanie to planuję przywrócić pierwotny config, bo skoro i tak jestem (będę) bez auta przez tyle czasu to przynajmniej chcę mieć te funkcje, które zamówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaptacyjne światła LED

 

To są te pośrednie pomiędzy standardem a laserami ?

Bo ja je zamawiałem ale dealer nic nie wspominał że są na restrykcji...

 

Ja zamówiłem BMW 220i, więc są pewnie różnice w restrykcjach pomiędzy modelami.

 

A można wiedzieć jaki rabat dostałeś na 220i ? Czy też tam ukrócili rabatowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaptacyjne światła LED

 

To są te pośrednie pomiędzy standardem a laserami ?

Bo ja je zamawiałem ale dealer nic nie wspominał że są na restrykcji...

 

Ja zamówiłem BMW 220i, więc są pewnie różnice w restrykcjach pomiędzy modelami.

 

Kiedy zamawiałeś? Ja robiłem rezerwację 220i w czerwcu i przesunęli na listopad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zamawiałeś? Ja robiłem rezerwację 220i w czerwcu i przesunęli na listopad.

 

Zamówienie wysłane od dealera do fabryki 15 czerwca. Produkcja pierwotnie zaplanowana na 37 tydzień roku - obecnie drugi tydzień listopada po perturbacjach z autem przez parę dni na styczeń 2022 (w restrykcjach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zamawiałeś? Ja robiłem rezerwację 220i w czerwcu i przesunęli na listopad.

 

Zamówienie wysłane od dealera do fabryki 15 czerwca. Produkcja pierwotnie zaplanowana na 37 tydzień roku - obecnie drugi tydzień listopada po perturbacjach z autem przez parę dni na styczeń 2022 (w restrykcjach).

 

No to podobna sytuacja u mnie ;) Czy zamawiałeś już zimówki, jeżeli tak to jakie? u mnie 18" aluminiowe obręcze M Double-spoke 819 Bicolor czyli opony 225/40 R18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zamawiałeś? Ja robiłem rezerwację 220i w czerwcu i przesunęli na listopad.

 

Zamówienie wysłane od dealera do fabryki 15 czerwca. Produkcja pierwotnie zaplanowana na 37 tydzień roku - obecnie drugi tydzień listopada po perturbacjach z autem przez parę dni na styczeń 2022 (w restrykcjach).

 

No to podobna sytuacja u mnie ;) Czy zamawiałeś już zimówki, jeżeli tak to jakie? u mnie 18" aluminiowe obręcze M Double-spoke 819 Bicolor czyli opony 225/40 R18.

 

Nic jeszcze nie zamawiałem - tak jak już pisałem we wcześniejszych postach, nie nastawiam się, że się uda z listopadem :)

A u Ciebie auto bez aktywnego tempomatu i adaptacyjnych LEDów? :D Czy u Ciebie nie ma restrykcji, a u mnie są :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaptacyjne światła LED

 

To są te pośrednie pomiędzy standardem a laserami ?

Bo ja je zamawiałem ale dealer nic nie wspominał że są na restrykcji...

 

Adaptacyjne ledy wpadly w restrykcje?!

Sam sie mocno zastanawialem czy nie wziac podstawowych bo budzet byl ciasny, ale ostatecznie dorzucilem i nie żaluje zupełnie.

Same swiatla i kierunkowskazy odbijają sie na znakach daleko z przodu.


Odbieralem auto na poczatku miesiaca i pytalem jak wyglada obecnie sytuacja z zamowieniami. Podobno z koncem wrzesnia byl spory ruch w zamowieniach 1er bo konczylo sie business edition na te modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś otrzymał informacje o przeniesieniu produkcji na przyszły rok to nie nastawiałbym się, że po zmianie kalendarza BMW magicznie zacznie traktować polskich klientów na równi z zachodnimi. BMW Group Polska samo zresztą twierdzi, że: "[...] ryzyko dalszych ograniczeń produkcji i wydłużonych terminów dostaw niektórych modeli będzie się utrzymywać także na początku przyszłego roku."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.