Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co właściwie oznacza "przesunięcie w systemie", bo do żadnego nie mam wglądu - wszystko załatwiam z opiekunem klienta. W 38 tygodniu napisał mi po prostu, że auto się nie wyprodukowało i że należy czekać na nowy termin - w tym tygodniu się przypominałem i odpowiedź jak wyżej, czyli "czekać na centralę"...


Żadnej informacji o powodzie przesunięcia czy restrykcjach w wyposażeniu.

 

A jaki miałeś status przed tym 37 tygodniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory myślałem, że na terminach z systemu można polegać chociaż w tym sensie, że jak nie przesuną, to wyprodukują w założonym tygodniu.

A tu jak widać nawet to nie jest pewne. :shock:


Tradi, możesz poprosić handlowca o "wyciąg" z systemu - tam widać dokładną historię dat łącznie ze statusami.

Chociaż to niczego nie zmieni oczywiście, nie posunie to sprawy do przodu w żaden sposób.

Edytowane przez FooMer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje X3 M40i zamówione 7 stycznia, wczoraj dostałem info że zmienił się status i produkcja ustalona na 42 tyg.


Jakoś nie chce mi sie wierzyć że to się uda patrząc na opóźniena G20/21.

 

Irytujący jest fakt, że zamawiasz auto na początku roku, odbierasz tuż przed końcem, tym samym część rabatu szlag trafia :mad2:

Niestety w Polsce nie obowiązuje termin rok modelowy, tylko ludzie uparcie trzymają się daty produkcji/rejestracji.

Ja zamówiłem końcem marca, odbiór miałem planowy 26 lipca.

 

Zamówiłem 7 wrzesnia a nie stycznia. Było późno i coś pomyliłem :D


Co do daty produkcji/rejestracji, jeśli samochód miałby być do odbioru na grudzień, to można poprosić o odbiór i rejestracje w styczniu? Ma to w ogóle sens, zwiększy wartość przy ewentualnej sprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moje X3 M40i zamówione 7 stycznia, wczoraj dostałem info że zmienił się status i produkcja ustalona na 42 tyg.


Jakoś nie chce mi sie wierzyć że to się uda patrząc na opóźniena G20/21.

 

Irytujący jest fakt, że zamawiasz auto na początku roku, odbierasz tuż przed końcem, tym samym część rabatu szlag trafia :mad2:

Niestety w Polsce nie obowiązuje termin rok modelowy, tylko ludzie uparcie trzymają się daty produkcji/rejestracji.

Ja zamówiłem końcem marca, odbiór miałem planowy 26 lipca.

 

Zamówiłem 7 wrzesnia a nie stycznia. Było późno i coś pomyliłem :D


Co do daty produkcji/rejestracji, jeśli samochód miałby być do odbioru na grudzień, to można poprosić o odbiór i rejestracje w styczniu? Ma to w ogóle sens, zwiększy wartość przy ewentualnej sprzedaży?

 

To spora różnica :mrgreen:

Bardziej chodzi mi o to, że w Polsce samochody kupuje się na roczniki produkcji, a nie rok modelowy, który np zaczyna się we wrześniu, potem sprzedajesz np rok modelowy 2022 i nikogo nie obchodzi, że auto jest z października 2021.

Nie wiem, czy coś da przesuwanie terminu, czy przy odsprzedaży nie będzie po prostu auto z roku 2021 bez względu na datę rejestracji, sam późniejszy odbiór nie ma już w ogóle sensu, nic nie wnosi.


Jest jak jest, jak zamówiłeś we wrześniu trafisz na restrykcje to może wyprodukują w styczniu :wink:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z wymiany maili z Dealerem: "Samochód ma status przedprodukcyjny, zaplanowana data produkcji to 37 tydzień" :)

Mail z 2 września.

 

W obecnych czasach mając nawet status 112 nie wykluczony jest powrót do 111. Poznałem to na własnej skórze. Dziwne, że sprzedawca nie potrafi Tobie podać konkretów teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem ciekaw jaki kolega od 2er ma realnie status w systemie.

Czy to jest 112 z tygodniem 37. i zero ruchu ze strony producenta, czy może status jest 111, tylko nie ma żadnego tygodnia.

 

Dopytałem o status - historii nie mam, ale w tym momencie auto ma 105. Jak mi się uda zdobyć całą historię to też się podzielę :)

I data produkcji jest na 35 tydzień (a nie 37) ze dokładnym tygodniem produkcji w systemie: "35/09/2021"

Edytowane przez Tradi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To spora różnica :mrgreen:

Bardziej chodzi mi o to, że w Polsce samochody kupuje się na roczniki produkcji, a nie rok modelowy, który np zaczyna się we wrześniu, potem sprzedajesz np rok modelowy 2022 i nikogo nie obchodzi, że auto jest z października 2021.

Nie wiem, czy coś da przesuwanie terminu, czy przy odsprzedaży nie będzie po prostu auto z roku 2021 bez względu na datę rejestracji, sam późniejszy odbiór nie ma już w ogóle sensu, nic nie wnosi.


Jest jak jest, jak zamówiłeś we wrześniu trafisz na restrykcje to może wyprodukują w styczniu :wink:

 

Rozwiązaniem jest wprowadzenie rocznika produkcji 2022 do zamówienia.

W moim przypadku zamówienie złożone pod koniec września i jest zapis że auto ma być z 2022. Jeśli maiłoby się wyprodukować w grudniu to już mogę poczekać do stycznia i odebrać w lutym.

Inna sprawa że może i Luty jest obecnie nie do osiągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytałem o status - historii nie mam, ale w tym momencie auto ma 105. Jak mi się uda zdobyć całą historię to też się podzielę :)

I data produkcji jest na 35 tydzień (a nie 37) ze dokładnym tygodniem produkcji w systemie: "35/09/2021"

 

To wątpię żebyś miał wcześnej status 111. Poproś o numer produkcyjny, jeśli go nie masz to nie masz w ogóle alokacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytałem o status - historii nie mam, ale w tym momencie auto ma 105. Jak mi się uda zdobyć całą historię to też się podzielę :)

I data produkcji jest na 35 tydzień (a nie 37) ze dokładnym tygodniem produkcji w systemie: "35/09/2021"

 

To wątpię żebyś miał wcześnej status 111. Poproś o numer produkcyjny, jeśli go nie masz to nie masz w ogóle alokacji.

 

Tylko dlaczego w takim razie w rubryce "Tydzień Produkcji" widnieje 35/09/2021?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia:

 

105 Order out of Prod. Period / No appointment due to capacity limit [Kein Termin wegen Kapazitätslimit]
111 Order Accepted at AG
112 Order scheduled for Production

 

105 wygląda na restrykcje produkcyjne, być może w systemie widać z jakiego powodu.


Tradi, miałeś tam jakieś ryzykowne politycznie wyposażenie, np. Harmana Kardona? ;)

Edytowane przez FooMer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia:

 

105 Order out of Prod. Period
111 Order Accepted at AG
112 Order scheduled for Production

 

105 wygląda na restrykcje produkcyjne, być może w systemie widać z jakiego powodu.


Tradi, miałeś tam jakieś ryzykowne politycznie wyposażenie, np. Harmana Kardona? ;)

 

HK nie miałem...

Z tego co czytałem tutaj to najgroźniej wyglądało podparcie lędźwiowe. Asystent parkowania też był, więc to chyba ( :D ) Kamera 360.

Problem tylko taki, że nikt się nawet ze mną nie kontaktował, że się auto nie wyprodukuje, bo coś tam... Pewnie bym zrezygnował z tego, co w restrykcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co tu piszą koledzy to z kamerami 360 stopni jest problem - jak Ci zależy na czasie to może być lepiej usunąć je z zamówienia.


Zgadzam się, że wszyscy działamy obecnie po omacku - nikt nie wie, czy koniecznie trzeba usunąć element podlegający restrykcjom i jak to realnie zmieni sytuację produkcji. Dotyczy to też chyba dealerów. Stąd pewnie brak informacji.

Ja jakiś czas temu słyszałem, że lepiej czekać na HK, bo wróci wcześniej niż później. Obecnie już nie wyczuwam takiego optymizmu ;) Restrykcje na HK są aktualnie do 51/2021 (1er/F40).

Edytowane przez FooMer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytałem o status - historii nie mam, ale w tym momencie auto ma 105. Jak mi się uda zdobyć całą historię to też się podzielę :)

I data produkcji jest na 35 tydzień (a nie 37) ze dokładnym tygodniem produkcji w systemie: "35/09/2021"

 

To wątpię żebyś miał wcześnej status 111. Poproś o numer produkcyjny, jeśli go nie masz to nie masz w ogóle alokacji.

 

Mam pełen status -

15.06 przyjęto zamówienie

04.08 - 10.08 - przez tydzień auto w statusie 111

12.08 - 22.09 - auto w statusie 112

22.09 - auto otrzymuje status 105 i tak wisi od tego czasu


Wspominałeś o powrocie ze statusu 112 do 111 - no to ja mam ze 112 do 105 :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradi, a jak się zmieniały wyznaczone tygodnie produkcyjne w okresie 12.08 - 22.09? Cały czas, aż do końca, był 35?

 

Sub. prod. (Submtited Production?) na 35/09/2021 (i tak aż do 22 września).


I teraz to co Ciebie interesuje, czyli "Conf. Prod" (zakładam, że confirmed):

12.08-01.09 - 36 tydz.

01.09-17.09 - 37 tydz.

17.09 - 38 tydz.

18.09 - 39 tydz.

22.09 - auto wypada na 105


Teraz w "Sub. Prod." widnieje 40/10/2021, a w "Conf. Prod." jest pusto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pełen status -

15.06 przyjęto zamówienie

04.08 - 10.08 - przez tydzień auto w statusie 111

12.08 - 22.09 - auto w statusie 112

22.09 - auto otrzymuje status 105 i tak wisi od tego czasu


Wspominałeś o powrocie ze statusu 112 do 111 - no to ja mam ze 112 do 105 :)))

 

To ładne cyrki. Jeszcze się z takimi zamieszaniami ze statusem nie spotkałem. Współczuję drogi przez mękę w oczekiwaniu na nowy samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.