Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Orientuje się ktoś jak to jest z transportem auta do Polski z fabryki w Monachium? Wiem, że pociągiem tylko pytanie dokąd?

 

https://goo.gl/maps/DNzw3DLja3ZQiRoy8

To jedyny taki na Polskę? oni tutaj tylko bmw czy inne marki również?


Kiepskie opinie w Google kierowcy o tym punkcie maja. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dziwna sprawa naprawdę. Co jest takiego w 330ix że nie mogłoby być wyprodukowane jak inne wersje ?

Ja zamawiałem na początku sierpnia, auto jest już (dopiero?) gotowe i ma być w Polsce za około 1.5 tygodnia

Ale to 318i…


EDIT:


Przyjechało dziś :mrgreen:

 

Wiesz może kiedy było na produkcji (tydzień)?. Moje właśnie jest na taśmie i ciekawy jestem ile może potrwać aby było już PL.

Brakuje w twoim egz czegoś co zamawiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprzedawca mówił mi że do końca stycznia zatwierdzają auta do produkcji do marca włącznie. Info dla tych co czekają na zmiany statusów.


BTW, przy wejściu we Wro Inchcape stoi taka oto M340i w Touringu jakby ktoś chciał. Rocznik 2021. Nie było jej gdy byłem tam w listopadzie więc musieli ją dostać niedawno w grudniu. Który tam tyrał ze mnie wcześniej że nie ma trójek dostępnych? ;D


20220114-142822.jpg

20220114-142834.jpg


a to z kodu QR z tabliczki przy aucie. Zastanawia mnie dlaczego piszą tu że 369 koni a nie 374:

https://kalkulator.radosczjazdy.pl/QR/=UUWLRAHVEQA

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma za znaczenie chcesz go odebrać z pociągu??

Nie popadajmy w skrajności jak Amerykanie którzy nawet statki na kamerach śledzą.

 

Tak z ciekawości ludzie czasem pytają. Nie popadajmy w skrajności jak typowi Janusze, którzy wszędzie muszą wcisnąć swój "genialny" komentarz.

 

 

Dzięki za odpowiedź (podwójnie, że na temat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dziwna sprawa naprawdę. Co jest takiego w 330ix że nie mogłoby być wyprodukowane jak inne wersje ?

Ja zamawiałem na początku sierpnia, auto jest już (dopiero?) gotowe i ma być w Polsce za około 1.5 tygodnia

Ale to 318i…


EDIT:


Przyjechało dziś :mrgreen:

 

Wiesz może kiedy było na produkcji (tydzień)?. Moje właśnie jest na taśmie i ciekawy jestem ile może potrwać aby było już PL.

Brakuje w twoim egz czegoś co zamawiałeś?

 

Teoretycznie w 150 wskoczyło na początku grudnia ale realnie to złożyli w pierwszych dniach stycznia ( start produkcji od 03.01 ).

Więc wygląda na to że 1,5 tygodnia od zakończenia produkcji do wylądowania w PL.

Mnie to wogółe bardzo dziwiło bo jak pytałem w poniedziałek to auto miało być za ok 2 tygodnie czyli liczyłem że nie wcześniej niż 24.01

A tu niespodziewanka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Od 480-510szt. Na zmianę , w zależności czy pracujemy z pauzami czy bez. Czyli około 1000sz dziennie. Pozdrawiam

 

Cześć

Potrafił byś mi powiedzieć co dokładnie oznacza status 047?

Auto zamówione w sierpniu 2021 (M3CX) w zeszłym roku cały czas status 111 lub 112 któryś z tych obecnie przeszło w 047. Teraz pytanie czy jeżeli dealer dostanie slot to będę czekał kolejne pół roku w kolejce tak jak bym dopiero złożył zamówienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dziwna sprawa naprawdę. Co jest takiego w 330ix że nie mogłoby być wyprodukowane jak inne wersje ?

Ja zamawiałem na początku sierpnia, auto jest już (dopiero?) gotowe i ma być w Polsce za około 1.5 tygodnia

Ale to 318i…


EDIT:


Przyjechało dziś :mrgreen:

 

Wiesz może kiedy było na produkcji (tydzień)?. Moje właśnie jest na taśmie i ciekawy jestem ile może potrwać aby było już PL.

Brakuje w twoim egz czegoś co zamawiałeś?

 

Teoretycznie w 150 wskoczyło na początku grudnia ale realnie to złożyli w pierwszych dniach stycznia ( start produkcji od 03.01 ).

Więc wygląda na to że 1,5 tygodnia od zakończenia produkcji do wylądowania w PL.

Mnie to wogółe bardzo dziwiło bo jak pytałem w poniedziałek to auto miało być za ok 2 tygodnie czyli liczyłem że nie wcześniej niż 24.01

A tu niespodziewanka :mrgreen:

 

Ale gdzie przyjechało? :) Do dealera czy czy na skład celny w Kleszczowie?

Moje 13 dni spędziło w Kleszczowie, więc jeśli dopiero tam dotarło to jest szansa, że faktycznie możesz spodziewać się auta bliżej 24.01.


A do Kleszczowa trafiło dokładnie 11 dni po zakończeniu produkcji.


Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale gdzie przyjechało? :) Do dealera czy czy na skład celny w Kleszczowie?

Moje 13 dni spędziło w Kleszczowie, więc jeśli dopiero tam dotarło to jest szansa, że faktycznie możesz spodziewać się auta bliżej 24.01.


A do Kleszczowa trafiło dokładnie 11 dni po zakończeniu produkcji.


Pzdr

 

Stoi pod salonem już ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale gdzie przyjechało? :) Do dealera czy czy na skład celny w Kleszczowie?

Moje 13 dni spędziło w Kleszczowie, więc jeśli dopiero tam dotarło to jest szansa, że faktycznie możesz spodziewać się auta bliżej 24.01.


A do Kleszczowa trafiło dokładnie 11 dni po zakończeniu produkcji.


Pzdr

 

Stoi pod salonem już ;-)

 

To już odbiór! Ekstra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale gdzie przyjechało? :) Do dealera czy czy na skład celny w Kleszczowie?

Moje 13 dni spędziło w Kleszczowie, więc jeśli dopiero tam dotarło to jest szansa, że faktycznie możesz spodziewać się auta bliżej 24.01.


A do Kleszczowa trafiło dokładnie 11 dni po zakończeniu produkcji.


Pzdr

 

Stoi pod salonem już ;-)

 


A kiedy składałeś zamówienie ? tak z ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale gdzie przyjechało? :) Do dealera czy czy na skład celny w Kleszczowie?

Moje 13 dni spędziło w Kleszczowie, więc jeśli dopiero tam dotarło to jest szansa, że faktycznie możesz spodziewać się auta bliżej 24.01.


A do Kleszczowa trafiło dokładnie 11 dni po zakończeniu produkcji.


Pzdr

 

Stoi pod salonem już ;-)

 


A kiedy składałeś zamówienie ? tak z ciekawości

 

Początek sierpnia 2021, status 150 dostałem chyba 9.12.2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Teoretycznie w 150 wskoczyło na początku grudnia ale realnie to złożyli w pierwszych dniach stycznia ( start produkcji od 03.01 ).

Więc wygląda na to że 1,5 tygodnia od zakończenia produkcji do wylądowania w PL.

Mnie to wogółe bardzo dziwiło bo jak pytałem w poniedziałek to auto miało być za ok 2 tygodnie czyli liczyłem że nie wcześniej niż 24.01

A tu niespodziewanka :mrgreen:

 

Informacja z dziś że auto ma status 152 czyli lakiernia. Status 150 pojawił się tydzień temu. Prawdopodobnie auto w tym tygodniu zjedzie z taśmy i zobaczymy jak czasowo wyjdzie dalej. Pod koniec grudnia auto miało termin planowany na 3t 2022r i na razie jest zgodnie z tym planem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie wersje silnikowe macie?

Wiecie jakie są przyczyny problemu z 330i? Bo one są najbardziej opóźnione, nawet zamówienia z wiosny/lata 2021

 

Ja mam 318.


Moja teoria jest taka że próbują wypchnąć te tańsze auta bo przy rosnących cenach wszystkiego niedługo po uwzględnieniu rabatów jakie były do końca września nic im nie zostanie:)

Wersja 318 miała spory w stosunku do ceny całkowitej rabat kwotowy i może zależy im żeby one zeszły bo na innych zarobią i później. Znowu pod koniec 2021r chodziło o opłaty za emisje i wtedy uprzywilejowane były wersje elektryczne i hybrydy. Także Wasze 330 nie mają łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Początek sierpnia 2021, status 150 dostałem chyba 9.12.2021

 

A jaki rocznik będzie miało twoje auto?.

Bo VIN pojawia się przy statusie 150 a Ty miałeś taki status w 12/2021.

Wiem że produkcja została zakończona w 2022 ale jak w takich przypadkach jest kodowany rocznik w VIN-ie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie wersje silnikowe macie?

Wiecie jakie są przyczyny problemu z 330i? Bo one są najbardziej opóźnione, nawet zamówienia z wiosny/lata 2021

 

Ja mam 318.


Moja teoria jest taka że próbują wypchnąć te tańsze auta bo przy rosnących cenach wszystkiego niedługo po uwzględnieniu rabatów jakie były do końca września nic im nie zostanie:)

Wersja 318 miała spory w stosunku do ceny całkowitej rabat kwotowy i może zależy im żeby one zeszły bo na innych zarobią i później. Znowu pod koniec 2021r chodziło o opłaty za emisje i wtedy uprzywilejowane były wersje elektryczne i hybrydy. Także Wasze 330 nie mają łatwo.

 

Oby tylko się wyprodukowały przed wejściem liftingu XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Początek sierpnia 2021, status 150 dostałem chyba 9.12.2021

 

A jaki rocznik będzie miało twoje auto?.

Bo VIN pojawia się przy statusie 150 a Ty miałeś taki status w 12/2021.

Wiem że produkcja została zakończona w 2022 ale jak w takich przypadkach jest kodowany rocznik w VIN-ie?

 

Jak będę miał dowód rejestracyjny w rękach to Ci powiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nadania numeru vin produkcja poszła wam sprawnie? Czy nadanie numeru niewiele zmienia?

Zamówione 2sztuki serii 4 (420i oraz i4) w październiku, obydwie na 30.06, dzis info ze i4 ma nadany vin i na przełomie lutego/marca powinien być gotowy. Coś strasznie się pospieszyli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nadania numeru vin produkcja poszła wam sprawnie? Czy nadanie numeru niewiele zmienia?

Zamówione 2sztuki serii 4 (420i oraz i4) w październiku, obydwie na 30.06, dzis info ze i4 ma nadany vin i na przełomie lutego/marca powinien być gotowy. Coś strasznie się pospieszyli :D

 

Jak jest już VIN to auto w ciągu tygodnia jest na produkcji, no chyba że linia stoi np. okres świąteczny.

Mój miał na początku zeszłego tygodnia VIN i obecnie już jest na lakierni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do tematu. M340i Touring zamówiona 21 września 2021 z zastrzeżeniem, że ma być 2022. Zastrzeżenie oczywiście się nie przydało, bo i tak nie była by wyprodukowana w 21 :-) Ale nadal nie mam VIN. Status, z tego, co wiem 111 czyli oczekiwanie na VIN.

BTW, jeśli ktoś ma zmieniony status na 105, to oznacza, ze do specyfikacji brakuje jakiegoś elementu, który jest niedostępny i przez to wirtualne auto wypada nawet z kolejki do otrzymania VIN. Tak jest np. z hakiem elektrycznym, którego aktualnie nia ma.


W M340i na szczęście dostępny jest Harmann Kardon, w przeciwieństwie do reszty trójek :-)


Z rozmowy z dilerem wiem, że od nadania VIN po ok 2 tyg auto wchodzi na taśmę. Produkcja trwa kilka dni, a potem 2 tygodnie i jest w PL. Czyli łącznie jakieś 5 tygodni od nadania VIN.


Nadal liczę, że VIN pojawi się w tym tygodniu, zwłaszcza, że ponoć od początku roku u mojego dealera nie pojawiły się żadne VIN dla trójek a ponoć pojawiają się grupami.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do tematu. M340i Touring zamówiona 21 września 2021 z zastrzeżeniem, że ma być 2022.

 

Ooooo - to ja sie musze odezwać do swojego dealera w temacie mojej 340ki. Zamawialem w polowie wrzesnia w Bawarii w Jankach - moze cos juz wiedza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do tematu. M340i Touring zamówiona 21 września 2021 z zastrzeżeniem, że ma być 2022. Zastrzeżenie oczywiście się nie przydało, bo i tak nie była by wyprodukowana w 21 :-) Ale nadal nie mam VIN. Status, z tego, co wiem 111 czyli oczekiwanie na VIN.

BTW, jeśli ktoś ma zmieniony status na 105, to oznacza, ze do specyfikacji brakuje jakiegoś elementu, który jest niedostępny i przez to wirtualne auto wypada nawet z kolejki do otrzymania VIN. Tak jest np. z hakiem elektrycznym, którego aktualnie nia ma.


W M340i na szczęście dostępny jest Harmann Kardon, w przeciwieństwie do reszty trójek :-)


Z rozmowy z dilerem wiem, że od nadania VIN po ok 2 tyg auto wchodzi na taśmę. Produkcja trwa kilka dni, a potem 2 tygodnie i jest w PL. Czyli łącznie jakieś 5 tygodni od nadania VIN.


Nadal liczę, że VIN pojawi się w tym tygodniu, zwłaszcza, że ponoć od początku roku u mojego dealera nie pojawiły się żadne VIN dla trójek a ponoć pojawiają się grupami.

 

A jaki masz planowany termin produkcji widoczny w systemie?


Podobno VIN pojawia się w tym samym czasie co status 150 a wcześniej jest status 112, gdzie zamówienie jest już konkretnie planowane do produkcji, gdyż wiedzą że mają wszystkie elementy dla danego auta. Mój status 111 miał na początku grudnia i widniała informacja że produkcja 3t/2022

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do tematu. M340i Touring zamówiona 21 września 2021 z zastrzeżeniem, że ma być 2022.

 

Ooooo - to ja sie musze odezwać do swojego dealera w temacie mojej 340ki. Zamawialem w polowie wrzesnia w Bawarii w Jankach - moze cos juz wiedza...

 

Odezwalem... Cisza... Interesujace... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.