Skocz do zawartości

Harman Kardon vs HIFI - opinie


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
Nie mam pojęcia, dla pewności przed serwisem można przywrócić backup. Miałem robioną naprawę gwarancyjną z wykodowanym od początku start-stop i nikt nic nie mówił :norty: Znalazłem gdzieś info że może być w pamięci błąd typu "niewłaściwy wzmacniacz" ale nie sprawdzałem jeszcze czy coś jest, natomiast dziś utwierdzam się w przekonaniu że gra to dużo lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, dla pewności przed serwisem można przywrócić backup. Miałem robioną naprawę gwarancyjną z wykodowanym od początku start-stop i nikt nic nie mówił :norty: Znalazłem gdzieś info że może być w pamięci błąd typu "niewłaściwy wzmacniacz" ale nie sprawdzałem jeszcze czy coś jest, natomiast dziś utwierdzam się w przekonaniu że gra to dużo lepiej.

A pod hifi też jakieś ciekawe mody się kryją? Audiofiliem nie jestem :), ale jak coś tam się polepszy to bedzie fajniej jak mi jakiś ABGT czy Nora En Pure będzie lepiej do pieca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, MGU expert mode, AUDIOSYSTEM zmieniamy z alev3_ram na alev4_ram.

czyli żeby w pełni wykorzystać możliwości G20 to trzeba być dobrym kierowcą i dobrym informatykiem :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Z tego co przeczytałem to nie da nic ponieważ bazowe audio oraz HIFI są sterowane inaczej niż Harman, nie działa ani EQ ani wybór sceny.

Natomiast potwierdzam że kodowanie Bowers pozostawia błąd "RAM configuration inconsistent with head unit" B7F87B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobra Panowie i Panie,


Zadając pytanie w tym wątku czekałem na samochód, teraz już zrobiłem nim 5000 km, poszedłem za waszą radą i poczekałem aż głośniki "się wygrzeją".


Odbierając auto i puszczając muzykę, było strasznie płasko i nijako. Po zabawie equalizerem (dźwięk przestrzenny na maksa) zaczęło grać lepiej. Testowałem na plikach FLAC ale dalej grało mało zadowalająco.


Po długich dłubaniach z ustawieniami głośniki grają bardzo ładnie. Wczoraj był u mnie kumpel z nowym mercedesem GLE za jakieś chore piniendze i głośnikami Burmester Surround i obaj stwierdziliśmy że Harmany grają zauważalnie lepiej.

Dźwięk był bardziej przestrzenny, bardziej naturalny i czysty, wynikiem czego jest np to, że zacząłem słuchać muzyki klasycznej :)


Podsumowując polecam Harmany, nie rozumiem tylko dlaczego nie ma tam predefiniowanych ustawień (pop, rock, glos etc). Trzeba dłubać samemu. Następnym razem też dołożę Harmany.


Trzymajcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem okazję posłuchać zestawu hi-fi w testowej 3er z 10kkm przebiegu i powiem szczerze - system nie powala, gra poprawnie, ale na poziomie jak najbardziej akceptowalnym. Odnoszę się tutaj do referencyjnych ustawień, które są predefiniowane przez producenta. Ponieważ chciałem porównać hi fi do HK, jedyny miarodajny sposób na porównanie obydwu to odniesienie się do stanu zero - czyli zresetowanie ustawień do fabrycznych. Po odsluchaniu hi-fi w demo z. 10kkm usiadłem w 3er z HK, który miał zaledwie 25km przebiegu. Wydawać by się mogło, że wrażenia będą średnie bo głośniki jeszcze nie wygrzane ale... Poniżej moje subiektywne wrażenia:


Hi-fi professional:

- przy niskm volume gra bardzo precyzyjnie i jest ładnie zrównoważony, choć ma lekka tendencje do podbijania basów, choć może to być subiektywne odczucie ze względu na strumieniowanie muzyki przez BT. Podobnych wrażeń doświadczam z innymi odtwarzaczami których używam na codzień. Scena dość przeciętna, im głośniej tym bardziej się gubi zarówno scena jak i precyzja grania, zwłaszcza górne pasma stają się gorzej słyszalne i giną. Za tą cenę jest na prawdę poprawnie.



HK:

- Bardzo szczegółowe granie, każde pasmo jest wyraźnie i słyszalne, świetny balans, scena szeroka, można swobodnie ocenić gdzie są poustawiane poszczególne instrumenty. Niesamowita precyzja odtwarzania górnych pasm, talerze perksuji nie giną, są doskonale słyszalne ale nie dominują, lecz uzupełniają całą linię melodyczną. Bas taki jaki być powinien, sprężysty, gra w punkt i nie dominuje nad resztą, choć w jednym utworze uważam że było go aż nadto, a podkreślam jeszcze raz, że przed odtwarzaniem czegokolwiek zresetowałem ustawienia do fabrycznych.


Reasumując, nie uważam żeby HK nawet "nie wygrzany" grał jak kupa, lub w ogóle żeby grał gorzej od hi-fi. Jeżeli ktoś ma takie wrażenie to chyba powinien udać się do laryngologa. Pomijam fakt, że patrząc na ustawienia, które zastałem w obu samochodach tj. Bas nas i jeszcze raz bas na maaaxx... Do tego treble podkręcane na 3/4, a średnica lekko obniżona, można by stwierdzić że muzyki w bmw słuchają małpy z drewnianymi uszami, ale de gustibus non disputantum est.


Uważam, że dopłata do HK jest w pełni uzasadniona, w zamian za to co oferuje ten zestaw rzekłbym, że cena jest jak najbardziej adekwatna, a uwzględniając rabaty jakie oferują obecnie dilerzy na trójki, to nawet powiedzialbym, że jest to cena całkiem atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem okazję porównać oba systemy w ciągu jednego tygodnia, niestety były to auta demo, więc nie miałem zbyt wiele czasu na porównanie i przesłuchanie kilku płyt na spokojnie. Niestety też nie znam tych aut, nie miałem akcesoriów połączeniowych, więc muzyka była streamowana z tidala w jakości hi-fi (utwory dostępne w jakości masters) za pomocą BT, nie wiem czy auto posiada protokół aptX, tutaj ktoś z szerszą wiedzą może się wypowiedzieć :) Oczywiście w obu systemach zostało wszystko wyzerowane.

Oceniając w prostych słowach Hi-Fi gra już wystarczająco dobrze, nie schodzi jakoś nisko, nie będzie też robić typowej sieczki w kawałkach bardziej nastawionych na bas, jednak gra jak dla mnie w całym swoim paśmie na podobnym poziomie. Podobno system bez dopłaty gra jak g..., więc to taka opcja minimum, żeby nie było wstydu :twisted:

HK jest systemem lepszym, jednak pierwszym co zrobiłem było wyłączenie systemu Logic7 czy jakoś tak- od razu nastąpiła poprawa dźwięku. Na pewno względem Hi-Fi jest lepsza scena, więcej powietrza, zagra też niżej. Jeśli miałbym znaleźć wadę tego systemu to na pewno byłyby to tony wysokie i ich oddawanie, które raczej przypomina tańsze systemy audio.

W krótkich słowach- Hi-Fi dla tych, którzy chcą mieć coś przyzwoitego (nie słuchałem podstawowego audio, ale opinie są słabe), HK dla ludzi, którzy słuchają muzyki w aucie nie tylko dla zabicia nudy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podrzuci ktos ustawienia optymalne do hk?


Do skasowania :mrgreen:

Pytałem się o to samo w październiku :mrgreen:

Edytowane przez wehyr
male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A czy Hi-Fi to nie też HK tylko że bez logo oraz slyszalną różnicą w odbiorze? Ktoś to potwierdzi? Fajny wątek. Opinia od Diav jak najbardziej pomocna.

Nie - słychać różnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HK masz 2x mocniejszy wzmacniacz i 6 głośników więcej (nie wiem czy jakość samych głośników też jest lepsza). W samochodach z iDrive 7 upgrade audio jest dużo trudniejsze (zintegrowany moduł RAM), więc cena H/K do osiągów nie wydaje się taka zła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.