Skocz do zawartości

Bmw e61 wyciszenie szumów dochodzących z zewnatrz


bogdan3010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam bmw e61 m54b25. Od samego początku zauważyłem że auto w porównaniu do e39 jest znacznie głośniejsze i co wg mnie jest nie do zaakceptowania.

Wygluszylem maskę, nadkola oraz podwozie i nadal przy prędkości powyżej 80 km/h robi się bardzo głośno. Myślałem że wymiana uszczelki panoramy załatwi sprawę ale niestety minimalna poprawa.

Moje pytanie jakie są newralgiczne miejsca w tym aucie w okolicach przedniej szyby z których mogą dochodzić te szumy powietrza? Widzę, że u mnie w aucie te zewnętrzne uszczelki przedniej szyby noszą znaczne slady użytkowania czy one wogole mają wpływ na szum powietrza w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja jeździłem na zakładkę e39 i 61 przez miesiąc i nie zauważyłem dużej różnicy, a wręcz przy prędkościach ponad 150 może nawet minimalnie ciszej jest w e61.


Z tym, że ja mam bez panoramy. W e39 miałem szyber to jak się odsunęło samą zasłonkę szyby to już się głośniej robiło, więc całkiem możliwe, że jak masz cały dach w szkle to poprostu przez to jest głośniejszy.


Z drugiej strony, miałeś wymienianą przednią szybę, albo jakiegoś dzwona? Może podczas jakichś napraw coś nie poszło zgodnie ze sztuką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na zakładkę e39 i 61 przez miesiąc i nie zauważyłem dużej różnicy, a wręcz przy prędkościach ponad 150 może nawet minimalnie ciszej jest w e61.

Z tym, że ja mam bez panoramy. W e39 miałem szyber to jak się odsunęło samą zasłonkę szyby to już się głośniej robiło, więc całkiem możliwe, że jak masz cały dach w szkle to po prostu przez to jest głośniejszy.

Z drugiej strony, miałeś wymienianą przednią szybę, albo jakiegoś dzwona? Może podczas jakichś napraw coś nie poszło zgodnie ze sztuką.

 

Miałem e39 sedana polifta z szyberdachem.

Teraz e61 z panoramą i jest głośniej. Nie umiem powiedzieć czy sporo głośniej, ale na pewno zauważalnie. Da się gadać normalnie, ale szumy otoczenia są większe.

Jak dla mnie to kwestia budy - kombi zawsze będzie głośniejsze, większa kubatura, roleta bagażnika, która nigdy nie oddzieli tak przestrzeni.

I na pewno panorama ma też jakiś wpływ. Jak dla mnie panorama powinna mieć grubszą tą roletę / zasłonkę, albo z lepiej tłumiącego materiału.


Nawet z tego powodu myślę że następne auto to będzie sedan/coupe, jak już nie będę potrzebował tyle przestrzeni ładunkowej.

R6 + V4 = :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kupując e61 miałem do wyboru dwie, prawie że identyczne. Jedna z panoramą druga z twardym dachem - wybrałem tą drugą właśnie, mimo, że panorama fajny bajer to naczytałem się o problemach z mechanizmem tego, a na koniec jeszcze znalazłem jakiś filmi porównujący dokładnie te same samochody - jeden z panoramą drugi bez, co prawda to C5 było o ile dobrze pamiętam, ale wygłuszenie było bardzo różne. Osobiście jedynie z prędkościami miejskimi jeżdziłem obiema sztukami, więc nie mogę się dokładnie wypowiedzieć.


A co do e39 - Pierwszą miałem w sedanie, drugą i trzecią już w kombiaczu. Jeśli chodzi o samą różnicę miedzy budami to w kombi jest głośniej, ale minimalnie, z przedniego siedzenia praktycznie różnica nieodczuwalna przy prędkościach autostradowych, z tylnej kanapy już bardziej, ale jak się załaduje kilka walizek do bagażnika to różnicy praktycznie brak. Różnica natomiast jest w prowadzeniu - inne zawieszenie i środek ciężkości wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich szumach piszesz. Powietrza czy silnika? Jeśli powietrza przy większych prędkościach to sprawdź najlepiej w garażu na około uszczelki w przednich drzwiach. Jedna osoba ma włączoną suszarkę do włosów i "suszy" w okolicach uszczelek, a druga siedzi w samochodzie i nasłuchuje z kąd wieje - wtedy od razu znajdziesz dokładne miejsce. U mnie np. wieje w okolicach przednich lusterek, być może u Ciebie będzie podobnie. Sprawdź od razu przy przedniej szybie i panoramę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnika to prawie nie słychać. Szum powietrza dochodzi najprawdopodobniej z okolic przedniej szyby ale nie mogę dokładnego miejsca i powodu szumienia znaleźć dlatego pytam o te listwy przedniej szyby czy one mogą też powodować takie objawy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Z tyłu jak się siedzi nie ma tragedii jeśli chodzi o szumy ale z przodu wg mnie jest to nie do przyjęcia. Jeśli chodzi o dekor ramki przód to dokładnie o jaki dekor ci chodzi? U mnie właśnie w przednich drzwiach odstaje ramka chrom u dołu szyby od zew. strony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.