Skocz do zawartości

Golf mkII GTI 1.8 16V czy BMW e36 325 ?


marcinxp

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mialem 4 golfy 2x mkII i 2 x mk III. do dzis w garazu mam wolfsburg edition 16v z silniczkiem kr. po roku jego przebieg to 5000 km. i tak dla przykladu w ciagu pierwszego miesiaca ekloatacji golf kosztowal mnie 9000 zl. tak, dokladnie tyle, bo stanela pompa olejowa i przewinalem panewke, a na przewinietej w zlosci wrocilem do domu (40 km) wszystko wlacznie z korba na pierwszym garnku bylo do wywalenia. wiec rozebralem go do naga i odbudowalem z nowych czesci (wlacznie z walem). dla porownania bmw w ciagu kwartalu razem z serwisami w aso i zakupem zimowego obuwai kosztowalo 2500 zl, wiec to zalezy od samochodu i w duzej czesci od przypadku. bo nie moge powiedziec, ze kupilem golfa kapcia, po prostu zawor w pompie stanal...

 

nie mniej wiec jedno kupujac bmw - karmisz 6 garow, zamiast 4. jest roznica, bo wynika to z arytmetyki. komfort bedzie znaczaco wiekszy, ale start... na bank jesli masz sprawna ta 16 wciagniesz 325.

 

wybor nalezy do Ciebie.

DIESEL POWER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co za bzdura, gość naprawdę jeździł tym autem? Albo cos z nim było nie tak. Mi przy dmuchaniu na pedał gazu pali w mieście 11 z małym hakiem. A jak jeżdżę normalnie czyli w sumie mogę powiedzieć że dość dynamicznie to nie przekraczam 13l

 

heheh, no to nie wiem jak to robisz... mi przy normalnej jeździe, bez zerkania na eronometr pali 15l/100 a na trasie ok 9-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie bujam się golfem trzeciej generacji, ale przed kupnem był jeden cel, który bardzo zaważył na tym jakie auto wybrałem, a mianowicie gleba. Tym bardziej, że sam się pofatygowałem do niemcowni, aby wybrać egzemplarz, który w pełni mnie usatysfakcjonuje(gewindefahrwerke). Cicha nadzieja przed wyjazdem była, że jednak znajde jakąś zadbaną etrzydziestke-niestety nie było mi dane spotkać jej na swojej drodze...

No nie powiem na golfa narzekać nie moge, tym bardziej, że "jakiś tam" sentyment do produktów z Wolfsburga mam, ale do BMW o wieeeeleee większy(nawet chyba nie sentyment :modlitwa: ) i doszedłem do wniosku, że czas zakończyć moją ere szarych pojazdów, więc kolejne będzie...wiadomo :8)

Zaraz troche niepotrzebnie się rozpisałem, głównie chodziło mi o sens tego tematu, powiem tyle: jeżeli ktoś ma dylemat czy golf czy BMW, to jest ci...pa i tyle, prawdziwy fascynat nie zadawałby tak głupich pytań. Wiem, że przesadziłem, ale dokładnie takie mam zdanie, po za tym nawet jeśli nie fascynat marki-to odpowiedź jest jedna...a jeżeli ktoś chce auto ekonomiczne i tanie to niech kupi cc700 na gazie, albo golfa dieselka i będzie "wniebowzięty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś ma dylemat czy golf czy BMW, to jest ci...pa i tyle, prawdziwy fascynat nie zadawałby tak głupich pytań. Wiem, że przesadziłem, ale dokładnie takie mam zdanie, po za tym nawet jeśli nie fascynat marki-to odpowiedź jest jedna...a jeżeli ktoś chce auto ekonomiczne i tanie to niech kupi cc700 na gazie, albo golfa dieselka i będzie "wniebowzięty".

Masz racje jeśli ktoś kupi auto za 15000zl i co kilka tygodni wkłada w niego swoje cięszko zarobione pieniądze to jest prawdziwym twardzielem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze się, bo za taką sumę już warto poszukać, nawet baaardzo długo...żeby w końcu znaleźć odpowiedni egzemplarz jeśli chodzi o stan, czasem warto zainteresować się słabszą silnikowo wersją, ale w lepszym stanie. Ale powtarzam należy szukać szukać i jeszcze raz szukać...nie tylko do odważnych, ale i do wytrwałych świat nalezy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinxp - nie obraź sie ale ja poprosty nienawidze jak poprostu widze golfa II z zaszpachlowana klapa no to mnie normalnie trzesie koles miał tez 1.8 16v to masakra cały czas mus ie cos chrzaniło wszystko tam piszczało jak on nim jechał normalnie obraz nedzy i rozpaczty golf moze kiedys był czyms ale teraz to Ci powiem ze jak kupisz BMW to napewno nie bedziesz załował i szybko zapomniesz o golfie. Pozdrawiam Zycze ślicznej BMW i zeby słuzyła dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Zdecydowanie zgadzam się z CUBĄ. Jeżeli porównywać e36 to tylko do golfa 3 (mniej więcej ten sam okres produkcji), chociaż i tak nie jest to ta sama klasa co BMW. Ja zamieniłem golfa 2 1.8 gt na e30 320 i wcale nie żałuje, zresztą już chyba gdzieś wspomniałem o tym na forum. Co do spalania: golf palił mi między 10 a 11 litrów w mieście (trasa 9) a e30 pali między 12 a 13 (trasa około 10), jedno i drugie auto zasilane tylko benzyną. Chyba że będziemy brali pod uwage golfa 1.3. Komfort jazdy bmw dużo większy.

Ogólnie vw oceniam jako bardzo dobre i solidne auta.

Jeżeli chcesz kupić Bmw to szukaj szukaj i szukaj, jeżeli po zadbanym golfie trafisz powiedzmy na niezbyt zadbany egzeplarz bmw będziesz miał uprzedzenie do marki, a tego przecież nie chcemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wiec moze i cos ja dodam od siebie!

Ponieważ mialem Golfa II 1.8GT 100KM + GAZ! A teraz jestem wlasnie na kupnie BMW 318is.

 

Golfik, szkoda bylo sprzedwac! Ale jak siadlem do BMW to wiecie co? To jest ta marka jakiej facet szuka procz kobiety! Mi glownie chodzi o wymiary, jest wieksze, naped tylni - cos pieknego. Jesli kiedys bede mial wiecej kaski napewno sobie kupie jeszcze Golfika II i po to by tylko go odpicowac! A z BMW juz sie nie rozstane!

 

A no i tak Golfik II DOHC 16V tak jezdzilem sporo takim, mojego kolegi bo razem pracujemy i co powiem! To bylo pierwsze autko jakim jezdzilem co mialo wiecej niz punciak 55KM. Byłem zachwycony jak sie zbieralo! w ciagu 2 lat zaliczylismy troche niebezpiecznych akcji, no i ladne dzwony tez!. Ale fureczka cisla do przodu jak marzenie!

 

Wiec powiem tak: kup sobie BMW!

 

Pozdrawiam WAS!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja mogę powiedzieć..

Cholernie spodobała mi się wypowiedź Zeeda z poprzedniej strony. Auto wybierasz albo ze względu na ekonomię albo na pasję. Ja wybrałem 318Ti na mój pierwszy własny samochód!! Marzeniowe auto. Niektórzy sie ze mnie śmieją że go nie utrzymam.. Ale ja mam to gdzieś, póki co mam jeszcze kaske, drobną pracę i jakies tam przychody są wiec pare kilometrów tygodniowe bedę mógł zrobić.. A jak nim jeżdże to banan na moim ryju nie mieści się w lusterku w lusterku wstecznym :D:D:D

 

Poza tym, tak jak już było wpsomniane, to nie ta klasa, nie ten okres produkcji, jak dla mnie WSZYSTKO przemawia na korzyść BMW.. Ale to dla mnie...

 

Podrawiam i życzę udanych decyzji :)

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy powinienem sie wypowiadac w tym temacie ale dozuce cos od siebie :lol: nigdy nie mialem ani jednego ani drugiego z tych aut ale mialem okazje sie oboma przejechac i bez watpienia wybral bym BMW to inna epoka inne wykonanie a poza tym vw to jednak tylko pozadny srodek transportu i nic wiecej a BMW ....ma dusze nie musialem nia dlugo jechac zeby przysiadz ze sprawie sobie taka chocby nie wiem co :) i do tego darze mam nadzieje ze juz na wiosne moje marzenie sie spelni i kupie wysnione e36 325i :lol: pozdro i nie zastanawiaj sie tylko BMW!!
Bóg jeżdzi BMW,a Ty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dodam cos bardzo ważnego w tym temacie bo miałem też KRke ... mianowicie i proszę bez urazy , ale osoby które nie były w posiadaniu dobrego , zaznaczam dobrego , egzemplarza KRki nie powinny w tym wątku zbytnio zabierać głosu . mkll KR to nie tylko taki sobie Golf 2ka ...
marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze BMW jest jak kobieta czasem ma fochy i swiruje to obroty faluja to cos przestanie dzialac (kupel wali piescia co jakis czas w deske bo mu podswielenie gasnie albo wskazowki sie wieszaja, jak juz zaswieci to blad mu komputer wywala ze zarowki z tylu trzeba wymienic bo sie przepalily) a moj golf mimo przebiegu 280 tys i katowania :) dalej smiga i nawet nie grymasi czasem tylko plynu do spryskiwaczy daleje :)

 

Jeżeli szukasz auta do katowania, to odpuść sobie BMW - kup Honde Civic. Sam napisałeś, że BMW jest jak kobieta. :mrgreen: BMW nie dość, że jest jak kobieta, to może być jak twoja najlepsza kochanka (motoryzacyjna). :twisted2: Ale takie znajomości kosztują dużo wyżeczeń, a przedewszystkim wymagają specjalnego traktowania.

Motto jest proste: Stać Cię na kochankę, to stać Cię na BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.