Skocz do zawartości

E60 520D, nie odpala ponownie po skonczonej jezdzie


jaciepacie

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,


Dopadlo i mnie, problemy z odpalaniem E60, 520d, 2006 rok, ale tylko po przejechaniu jakiegos odcinka trasy.


Ale po kolei. Auto zaczelo miec sporadyczne problemy z odpalaniem - wciskam sprzeglo, wciskam start i slychac tylko cyk, i nic. Drugi raz wciskam start i odpala.

W tej chwili jest tak, ze auto pali tylko wtedy kiedy odstoi jakis czas, czyli z rana nie ma problemu, ale np. przejade sie ze 20 min, zgasze i pozniej juz nie zapale ponownie, slychac tylko cyk i koniec. Pozniej moga nastapic 2 - 3 proby i za 4 tym razem odpali, a czasem w ogole i trzeba odczekac jakis czas.

Podczas jednej z takich akcji, wyskoczyl mi blad "increased battery discharge" , "battery low" ale jestem pewien ze aku mam dobry bo zmienialem i rejestrowalem nowy aku w maju (varta silver 110ah). Zepchalem auto do pobliskiego norauto, zrobilem test aku i tak jak myslalem tak bylo, aku jest dobry. Po jakiejs godzinie wrocilem do porzuconego auta i odpalilo za 2 razem. Bledy aku zniknely, potem odlaczylem kleme IBS bo sie naczytalem, ze to moze byc to. Ale niestety, po dluzszej trasie chcialem zaparkowac auto, wysiadlem zobaczylem ze moge jeszcze kawalek podjechac, wiec wsiadlem odpalam a tam cyk i koniec, nie odpalil znowu, przy zdjetej klemie IBS. No wiec, poszedlem na obiad, wrocilem i po godzinie odpalil za 1 razem.


W tej chwili zalozylem z powrotem kleme IBS, bledow na ta chwile nie ma i jestem troche w kropce. Znalazlem podobny przypadek jak moj na zagranicznym forum ale tam temat sie urwal, tutaj nie znalazlem takiego przypadku jak moj dlatego zalozylem ten watek.


A dzis jeszcze bimmer-toolem, zrobilem ponowna rejestracje aku, nie wiem czy to co kolwiek pomoze. Na razie dzis 3/3 razy odpalil, ale robilem tylko krotko trase, moze nie zdazyl sie tak nagrzac zeby ponownie nie odpalic?. Ladowanie aku jest dobre, ponad 14V wiec alternator chyba tez mozna wykluczyc. Probowalem tez z 2 para kluczukow, to samo.


Tak jak pisalem, w tej chwili bledow nie mam, ale to co "zlapalem" kiedy wystepowaly powyzsze problemy:


IHKA - 9C55 - klimatyzacja

IHKA - E714 - klimatyzacja

KOMBI - A559 - Licznik/zegary


Czy ma ktos jakies pomysly co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Zaczne o regeneracji rozrusznika. Tymczasem dzis pojawil mi sie blad wszystkich czterech swiec, sterowanie. Ten blad pojawia mi sie sporadycznie, rok temu wymienialem ten sterownik a mimo to blad czasem sie pojawia lecz wtedy jeszcze nie mialem tych problemów z odpalaniem. Czy mozna to ze soba powiazac czy to raczej dwa zupelnie rozne tematy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.