Skocz do zawartości

530d Nie włączają się zegary. Nie odpala


MarcinLewy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z tym problemem walczę już prawie dwa lata, ale ostatnio bardzo się nasilił. Podczas próby odpalenia zegary włączają się tak jakby na pierwszą pozycję mimo że kluczyk przekręcony jest na druga pozycję. Wtedy mimo że kręci rozrusznik baśka nie odpala. Podmieniane były zegary, wymieniona kostka stacyjki, sprawdzona instalacja (tyle ile mogłem). Do nie dawna było to sporadyczne, po chwili kręcenia kluczykiem zegary się zaświecały i odpalił. Ostatnio przy tych upałach potrafię machać kluczykiem po 20minut a raz kwiczałem prawie 1,5godziny. Wiem tylko tyle że jak zegary się nie włączą nie ma zasilania na sterownik i główny przekaźnik oraz pompka paliwa nie startuje. Brak błędów w silniku, w reszcie jakieś mało istotne błędy. Może ktoś ma jakiś pomysł bo przeszukałem już internet i nic podobnego nie ma. Ręce mi z nią opadają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety posiadam tylko jeden kluczyk, a z ews za każdym razem słychać przekaźnik (czekam aż ews pstryknie i znów sprawdzam czy zegary się włączą). Kiedyś było tak że jak próbowałem za wszelką cenę odpalić bez zegarów obraziła się na dwa dni. Masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podczas próby odpalenia zegary włączają się tak jakby na pierwszą pozycję mimo że kluczyk przekręcony jest na druga pozycję.

Jak dla mnie to jest jakaś usterka mechaniczna w elektryce. Coś nie kontaktuje - bezpiecznik, przekaźnik, masa. Druga pozycja stacyjki nie powoduje zasilania konkretnych modułów dlatego nie świecą się zegary. Musiałbyś poszukać odpowiedniego schematu (nie wiem czy ten będzie odpowiedni), przełączasz na drugą pozycję i sprawdzasz napięcie na wskazanych tam bezpiecznikach.


Druga ewentualność - wskazówka temperatury nie leci w prawo przy przekręconym kluczyku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym mówisz jeśli chodzi o wskazówkę temperatury. Kiedyś miałem tak kilka razy nie gasł ABS i wskazówka temp szła do oporu ale teraz same zegary nie reagują (zapala się tylko linijka z komunikatami mimo że mam przekręcony kluczyk na pozycję dwa). Nawet ostatnio baterię w pilocie zmieniałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kiedyś miałem tak kilka razy nie gasł ABS i wskazówka temp szła do oporu...

bo wtedy to sterownik silnika

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=373093&p=2698602&hilit=ga%C5%9Bnie#p2698602


Jeśli jesteś pewien, że to nie to, ja bym szukał jak Ci napisałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinLewy , spróbuj podpiąć swoją kostkę stacyjki do innej stacyjki. Pożycz gdzieś na szrocie czy coś. Może stacyjkę masz wyrobioną i nie kontaktuje wszystko na drugiej pozycji. A obecne upały pogorszyły może sytuację.



Przepraszam, że wsadzam się w temat ale o co chodzi z tym płynieciem wskazówki w prawo? Mam tak czasami w aucie. Kluczyk wyjęty a wskazówka temperatury potrafi być na max w prawo. Jest to sporadyczne i nie wiem od czego zależy. Jakoś nie dokuczyło mi to, aby szukać dalej ale widzę, że coś wiecie w temacie. Auto poliftowe z silnikiem m57 a licznik był zmieniany przed moimi czasami z nieznanego mi powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
... spróbuj podpiąć swoją kostkę stacyjki do innej stacyjki.

Pisał na początku, że zmieniał.

 

Przepraszam, że wsadzam się w temat ale o co chodzi z tym płynieciem wskazówki w prawo?

Podlinkowałem przecież temat z tym problemem. Generalnie chodziło o to, że nie odpala lub gaśnie po odpaleniu bez przyczyny i wtedy wskazówka szła na czerwone pole. Podobno uszkodzony sterownik silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniał kostkę stacyjki a nie stacyjkę.


Fuser, ale historia z linku skończyła się na uwalonym (niby) sterowniku i tyle. Czy ja coś źle zrozumiałem? U mnie nie mam pewności, że nie było grzebane. A odniosłem wrażenie, że coś jeszcze będzie poza tym. Być może mylne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.