Skocz do zawartości

Bardzo niewygodne sportowe fotele w 330i Touring G21


michalmalicki

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałem jazdę próbną BMW 3 (g20) z siedzeniami niesportowymi (również nieskórzane, tak jak moje). Po 20 minutach okazało się, że jest ten sam problem z fotelem wpijającym się w moje biodro. Nie mogłem znaleźć też wygodnej pozycji. Znów fotel wydawał się zbyt wąski.

Mój dealer dał mi do przetestowania BMW X3 ze skórzanymi fotelami sportowymi (dokładnie takie same jak w G20). Po 30 minutach problem był ten sam: uczucie że siedzenia są zbyt wąskie. Następnie spróbowałem BMW 5 z siedzeniami komfortowymi. Tu było już zdecydowanie lepiej, aczkolwiek odczuwałem lekki ucisk na biodro.

Na tym etapie są dwie możliwości:

1. Siedzenia BMW i mój tyłek są niekompatybilne

2. Coś się popsuło w moim biodrze (być może przez złą pozycję jazdy po odbiorze nowego auta)


Teraz przez kilka dni nie będę wsiadał do auta i poszukam fizjoterapeutę żeby sprawdzić czy coś jest nie tak ze mną. Zobaczymy więc za kilka dni.

Pozdrawiam i dzięki wszystkim za odpowiedzi.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@michalmalicki - naprawdę polecam wizytę u fizjoterapeuty (jak już koledzy sugerowali) - mi to wygląda na coś z pasmem biodrowo piszczelowym - polecam poczytać.

A jeśli jeszcze dużo ćwiczysz np. biegasz to może to być wyniki przeciążenia lub nadwyrężenia - miałem podobne problemy i wizyta i fizjoterapeuty pomogła a przyznam

że byłem dużym sceptykiem odnośnie fizjoterapii ale nabrałem szacunku teraz.

Pozdrawiam

 

Dzięki. Wybiorę się.

Po wczorajszych próbach z różnymi siedzeniami myślę, że może być problem z moim ciałem.

Pasmo biodrowo piszczelowe raczej to nie jest. Kiedyś miałem problemy z ITB ale ból jest gdzie indziej i ma inny charakter. Zresztą od tamtego czasu zawsze po bieganiu rozciągam ITB rzetelnie. Ale twoją sugestię wizyty u fizjoloterapeuty przyjmuję.

Dam znać jaki będzie rozwój sytuacji.

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć


Mi się wydaje ze ten typ tak ma.

U mnie w g30 przy sportach mam to samo, ból prawego biodra/uda.

W g30 i g12 na komfortach nie mam żadnego problemu. Dla porównania mam

w domu prywatnie jeszcze espace i tym autem robiłem trasy >1000km na raz bez

zadnego bólu...

Niestety coś z tymi sportowymi fotelami jest coś nie tak. Mnie pociesza tylko to ze ostatnio

robie średnio 1000km miesięcznie wiec i problem jest mniejszy, ale każda dłuższa trasa to wku.... i ból

Za rok się kończy leasing i na pewno będę próbował adaptacyjne fotele sportowe M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć


Mi się wydaje ze ten typ tak ma.

U mnie w g30 przy sportach mam to samo, ból prawego biodra/uda.

W g30 i g12 na komfortach nie mam żadnego problemu. Dla porównania mam

w domu prywatnie jeszcze espace i tym autem robiłem trasy >1000km na raz bez

zadnego bólu...

Niestety coś z tymi sportowymi fotelami jest coś nie tak. Mnie pociesza tylko to ze ostatnio

robie średnio 1000km miesięcznie wiec i problem jest mniejszy, ale każda dłuższa trasa to wku.... i ból

Za rok się kończy leasing i na pewno będę próbował adaptacyjne fotele sportowe M.

 

Mój fotel sportowy ma teraz rozszerzone boczki przez autoryzowany warsztat. Wstawili mi też podparcie lędźwiowe. Jednak nadal jest niewygodnie. Muszę teraz jedbak wziąć na wstrzymanie I iść do fizjoterapeuty. Potem zacznę od początku szukania pozycji. Najbardziej wkurza to, że auto jeździ jak marzenie. Mam 330i i jest to rakieta. Poza tym cicho itd. Wziąłem też wszystkie systemy itd więc drażni to, że taka podstawowa rzecz jak komfort siedzenia jest do d...

Cóż, będę kombinował. Ale myślę, że za rok wracam do Audi...

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

co do mojej teleporady :wink: to nie polecam korzystania z usług fizjoterapeuty bez konsultacji specjalisty ortopedii lub rehabilitacji , ponieważ każdy ból ma inną przyczynę która wymaga inne metody fizjoterapii , a od ustalenia jakie metody mają być stosowane jest lekarz a nie fizjoterapeuta , fizjoterapeuta jest od wykonania tych procedur fizjoterapeutycznych .

współczuję Ci za ten problem z fotelami :( bo faktycznie komfort fotela jest fundamentalny w samochodzie , no i jestem zachwycony podejściem dealera w NL do tego tematu i jego chęć pomocy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo doradzam wizytę u fizjoterapeuty, ale takiego z prawdziwego zdarzenia. Najlepiej, jakby na miejscu miał USG. Wynik i diagnozę będziesz miał od ręki. Może też być to, że mięśnie nawykły Ci do foteli z poprzedniego auta i teraz działają inne siły pod innymi kątami, co sprawia ból. Bądź co bądź - pójdź do fizjo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja uważam, że to jest jakiś joke, żeby dla osoby, która waży 70 kilka kg fotele były za wąskie. To nie jest kwestia szerokości tylko być może czegoś co jest pod tapicerką w tym fotelu - np. usztywnienie, szewek....

Czy próbowałeś jechać na fotelu pasażera? Czy próbowałeś jechać innym autem z takimi fotelami?

Druga opcja jest taka, że to jakaś dolegliwość kierowcy, a nie auta - może trzeba odpowiedzi dr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ból występuje po 20 minutach (a nie np. całodziennej jeździe kilkaset km) to moim zdaniem jest to jakiś problem zdrowotny, a nie coś zależne od fotela.

20 min to można i na stołku bez bólu wysiedzieć.

 

dokładnie tak

w kościele i na stołku na rybach niektórzy cały dzień siedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że to jest jakiś joke, żeby dla osoby, która waży 70 kilka kg fotele były za wąskie. To nie jest kwestia szerokości tylko być może czegoś co jest pod tapicerką w tym fotelu - np. usztywnienie, szewek....

Czy próbowałeś jechać na fotelu pasażera? Czy próbowałeś jechać innym autem z takimi fotelami?

Druga opcja jest taka, że to jakaś dolegliwość kierowcy, a nie auta - może trzeba odpowiedzi dr?

 

Cześć,

Niestety to nie żart. Myślę, że problem jest raczej w szerokości kości w biodrach a nie w ilości tłuszczu.

Od zeszłęgo tygodnia chodzę na zajęcia z postury i mobilności, więc adresuję też możliwość, że jest coś nie tak ze mną. Dodam tylko, że jestem normalnie aktywny: bieganie, rower, wspinaczka. Jednak dodatkowe zajęcia z postury i mobilności raczej nie zaszkodzą.


Nie próbowałem jechać na fotelu pasażera. Jednak próbowałem jechać BMW X3 z takimi samymi fotelami i problem był podobny. Więc wyciągnąłem wniosek, że siedziska w tych fotelach są dla mnie za wąskie.

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, rzadko się udzielam na forum, ale dużo czytam.

Z doświadczenia (trenuję od kilkunastu lat - jiujitsu, siłownia, bieganie itp.), wygląda mi to na problem zdrowotny.

Nie wiem, w jakim jesteś wieku, ale ja, po 30., zacząłem się rozciągać ok. 15-30 minut na koniec każdego dnia i od tego momentu nie mam większych problemów ze stawami, mięsniami, ścięgnami, bólami itp.


Spróbuj porobić te ćwiczenie


AdvancedITBandStretch_annotated-e8a78ea2f56249d0bc5f8bd38ed311a8.jpg


A, najlepiej, ogarnięty specjalista od mobilności, fizjo itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, rzadko się udzielam na forum, ale dużo czytam.

Z doświadczenia (trenuję od kilkunastu lat - jiujitsu, siłownia, bieganie itp.), wygląda mi to na problem zdrowotny.

Nie wiem, w jakim jesteś wieku, ale ja, po 30., zacząłem się rozciągać ok. 15-30 minut na koniec każdego dnia i od tego momentu nie mam większych problemów ze stawami, mięsniami, ścięgnami, bólami itp.


Spróbuj porobić te ćwiczenie


AdvancedITBandStretch_annotated-e8a78ea2f56249d0bc5f8bd38ed311a8.jpg


A, najlepiej, ogarnięty specjalista od mobilności, fizjo itp.

 


Chodzę teraz na zajęcia z mobilności. Dodam, że rutynowo biegam, jeżdżę na rowerze i uprawiam wspinaczkę skalną. Ćwiczenie rozciągania pasma biodrowo piszczelowego robię rutynowo po każdym biegu. Zdecydowałem już, że pozbywam się tego auta i albo bmw 5 albo powrót do Audi.

Pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To zależy po czym biegasz. Jeżeli po twardym betonie i asfalcie to ortopeda wcześniej czy później nieunikniony. Jak widzę miejskich biegaczy to dochodzę do wniosku, że na studiach medycznych powinno kształcić się więcej ortopedów niż innych specjalności. Resumując każdy trener jeżeli ma choćby blade pojęcie op tym co robi, to zabroni Ci biegania po twardej nawierzchni. Przestrzegam przed pseudo instruktorami i trenerami. Takich teraz jest pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, mam takie same obawy o fotele w swoim zamowionym g20. Niestety zamiana na x3 by nic nie dala, bo akurat w rodzinie zaszla zamiana z x3 f25 na x3 g01 mpak i fotele to tam tragedia. Wygoda bardzo mocno spadla. Kolega ktory przesiadl sie na g21 z audi tez narzeka na fotele. Ja mam sportowe fotele w g30 i sa mega wygodne choc tez mam fuckup bo nie ma podparcia ledzwiowego (bralem z wyprzedazy rocznika), ale sprawe rozwiazala specjalna poduszeczka ledzwiowa za 30zl. Roznica taka ze te w g30 sa szersze. Jestem neurologiem i sam juz jestem po operacji kregoslupa L/S, polecam dokumienie sobie takiej poduszeczki i probe wyrownania wysokosci siedziska do bokow siedziska zeby nie zapadaly sie poslady :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
albo decydować się na podstawowe fotele, są naprawdę komfortowe , nie wiem jak ze sportowymi w g20 , ale jeżdżąc ponad miesiąc ze sportowymi fotelami w g30 , powiem że tak samo jest komfortowo , nawet w g20 są odrobinę miększe pomimo że mam tapicerkę z plastiku , przepraszam ..z eko skóry :wink: :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racjonalnie nie? Ktos bierze sportowy fotel i sie potem dziwi ze twardy i niewygodnie ;) mimo wszsytko sporte w x3 f25 byly dyzo wygodniejsze niz sportowe g01. Nie wiem jak w serii 3, pewnie randall moze podpowiedziec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hey!


8 lat bujałem się E90 z sportami w skórze.

Teraz mam G20 z spotami w skórze Merino Tartufo.

Wczoraj miałem przyjemność prowadzić G30 z podstawowymi fotelami w skórze.


Odnośnie taboretów przednich:

Komfort foteli z G30 vs G20, to przepaść...na korzyść G30.

Fotele z E90 były nawet wygodniejsze w moim odczuciu.

Jak dla mnie ( 188cm wzrostu 100kg wagi ) to niestety siedzisko wydaj się ciut za wąskie. To w E90 było zdecydowania szersze i uda nie spoczywały na podparciach bocznych.

Co do wypełnień/gąbek - mam wrażenie , że są troszkę za twarde. Może to kwestia , że autko ma 3 miesiące i jeszcze się nie wysiedziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W sumie racjonalnie nie? Ktos bierze sportowy fotel i sie potem dziwi ze twardy i niewygodnie ;) mimo wszsytko sporte w x3 f25 byly dyzo wygodniejsze niz sportowe g01. Nie wiem jak w serii 3, pewnie randall moze podpowiedziec.

 

Napisałeś to sugerując, że jest to oczywiste, że fotele sportowe są mniej wygodne od zwykłych. Mój dealer zasugerował mi fotele sportowe jako fotele bardziej wygodne od zwykłych na długie trasy. Dodatkowo, czytanie postów na tym i innych forach wyraźnie wskazywało na to, że fotele sportowe w bmw są wygodniejsze na długie trasy niż fotele zwykłe.

Nie kupowałem tego auta po to żeby jeździć "sportowo", nie jestem w ogóle taką jazdą zainteresowany. Niestety wyszło jak wyszło.

Dealer odkupił ode mnie 6 miesięczny samochód, na czym oczywiście straciłem sporo pieniędzy. Jednak zdrowie jest ważniejsze. Zamówiłem już Audi A4 i uciekam jak najdalej od BMW.

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak zobaczyłem ile kosztuje zdanie- komfortowe fotele - w wydaniu BMW 5er , bo w 3er nie spotkałem się z ta opcją , to moje fotele w G20 stały się baaardzo komfortowe :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racjonalnie nie? Ktos bierze sportowy fotel i sie potem dziwi ze twardy i niewygodnie ;) mimo wszsytko sporte w x3 f25 byly dyzo wygodniejsze niz sportowe g01. Nie wiem jak w serii 3, pewnie randall moze podpowiedziec.

 

Napisałeś to sugerując, że jest to oczywiste, że fotele sportowe są mniej wygodne od zwykłych. Mój dealer zasugerował mi fotele sportowe jako fotele bardziej wygodne od zwykłych na długie trasy. Dodatkowo, czytanie postów na tym i innych forach wyraźnie wskazywało na to, że fotele sportowe w bmw są wygodniejsze na długie trasy niż fotele zwykłe.

Nie kupowałem tego auta po to żeby jeździć "sportowo", nie jestem w ogóle taką jazdą zainteresowany. Niestety wyszło jak wyszło.

Dealer odkupił ode mnie 6 miesięczny samochód, na czym oczywiście straciłem sporo pieniędzy. Jednak zdrowie jest ważniejsze. Zamówiłem już Audi A4 i uciekam jak najdalej od BMW.

Pozdrawiam

M

 

Przykro mi że tak wyszło. Nie pisałem tego ironicznie, sam mam problem z plecami. I też jedzie do mnie g20 ze sportowymi fotelami. Te ktore mam w g30 tez nie sa jakos mega wygodne ale zakupilem sobie poduszeczkę ortopedyczną pod plecy i sa teraz swietne. Jak seryjne podparcie ledziowe w g20 nie da rady, to zrobie to samo i tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem fotele w BMW, szczegółnie sportowe są daleko od energonomii. W 4ce np. fotel sportowy wstawiony jest na styk co w połączeniu szerokim tunelem środkowym wymusza zgięcie kolana więc ciężko siedzieć prawidłowo. Jedyne fotele które były świetne pod każdym względem w tej marce to komforty F10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.