Skocz do zawartości

Jaki zasilacz do diagnostyki


TomaszBMWF10

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

m.in. na grupach car-audio na facebook widziałem ogłoszenia sprzedaży zmodyfikowanych zasilaczy z serwerów.

Niewielkie rozmiary, regulacja napięcia, duża wydajność.


Sam używam podobnego, ale bez przeróbki. 160A przy 12V wystarcza praktycznie do wszystkiego.


ISTA potrzebuje powyżej 13V do poprawnej pracy.

Oryginalne zasilacze utrzymują napięcie w zakresie 14,2-14,8V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

I jaki koszt tego 160A?

Mnie ten bez przeróbek kosztował 80zł. Robi za zasilacz warsztatowy pod biurkiem.


Te przerobione, o których wspominałem, kojarzę cenę 400zł, ale polecam sprawdzić. Nie chcę wprowadzać w błąd.

Bez przeróbki mamy za niskie napięcie na wyjściu i ISTA na pewno przyczepi się do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdzie tego szukać?

A ten za 80 zł będzie działał z istą?

Możesz dać jakieś namiary na te zasilacze.

Chcę naprawić sobie radar w BMW F 10 coś jest nie tak z nim.Podłączyłem istę i jest błąd połączenia z radarem acc może mam za mały prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam taki do zasilania np. sterowników silnika na stole: IBM Astec AA23260. Ma około 50A, kosztował 35zł na aledrogo + przesyłka. Tu na zdjęciu widać które piny połączyć żeby włączyć zasilacz: https://www.helifreak.com/showthread.php?t=414277.


Używam też DELL DPS 500CB (41A). Można w nim łatwo podbić napięcie do około 13V zwierając jedynie dwa piny.

SGNQlNR.png

Tu jets instrukcja jak uruchomić ten zasilacz oraz inny w których można regulować napięcie: https://www.rcgroups.com/forums/showatt.php?attachmentid=6563041

Edytowane przez pawelgawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znalazłem są na allegro i ten i ten

Który wybrać?

Tylko czy możesz mi dokładniej napisać gdzie ma być podłączona wtyczka a gdzie żabki plus minus.

I co tam trzeba polutować bo na tym linku nic nie mogę zobaczyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
sugeruje to dobrze przemyslec. co innego zabawa na stole a co innego podlaczanie takiego zasilacza pod auto. jest sporo roznych rzeczy ma ktore trzeba zwrocic uwage przy budowie zasilacza z zasilacza serwerowego. jest watek na ten temat w ktorym jest mnostwo postow. bez odpowiednich zabezpieczen mozna sobie narobic sporo szkod. to jest naprawde spory prad. przy odrobinie nieuwagi szkody to nie kilkadziesiat czy kilkaset zlotych. nie mowie ze sie nie da, ale trzeba byc bardzo ostroznym przy takich zabawach. podlaczacie to do aut wartych spora kase...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem jeszcze taki jak tu: https://electronics.stackexchange.com/questions/186584/converting-a-dps800-server-psu-into-a-standalone-12v-psu

Jak dojedzie to będę go uruchamiał.

Ma 82A i regulację napięcia więc do podtrzymania powinien spokojnie dać radę. W linku jest opis które piny zewrzeć a gdzie wstawić rezystor lub potencjometr żeby podnieść napięcie.


Zgadzam się że nie jest to rozwiązanie dla każdego i trzeba zachować ostrożność. Ludzie przerabiający takie zasilacze dodatkowo odizolowują obudowę od sieci albo dają dodatkową nieprzewodzącą obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A czy prostownik nie da rady?

Wszystko zależy od modelu.

Poza tym. Oryginalny zasilacz ma prąd 90-100A, z tego powodu, że stale utrzymuje ponad 14,2V, a więc zachowuje się tak jakby silnik pracował.

Jeśli zmniejszysz napięcie do np. 13,3V to prąd pobierany będzie mniejszy


Dobrze wyposażone F02 potrafi na włączonym zapłonie pobrać spokojnie ponad 50A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.