Skocz do zawartości

550i bez M pakietu


pytamyobmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Jestem zainteresowany BMW G30, jako, że prawdopodobnie będzie to moje ostatnie spalinowe auto, wybrałem model 50i.


Napotkałem jednak pewien problem, a mianowicie podobno nie możliwe jest wybranie 550i bez pakietu M. Nie da się skonfigurować tak auta w konfiguratorze na stronie BMW i również w jednym z salonów mi tak powiedziano.


Zderzaki M kompletnie mi się nie podobają, tak samo nie chcę mieć zawieszenia M. Nigdy nie interesowałem się modelami M ponieważ najważniejszy dla mnie w aucie jest komfort.


Nie dość, że seria 8 znacznie podrożała w stosunku do serii 6, a jedyne co się zmieniło to cyfra, to na dodatek nie da się wziąć V8 bez nie atrakcyjnych w moich oczach dodatkach M.


Czy jest ktoś może kto zamawiał taką konfigurację? Jeszcze nie zebrałem się aby dzwonić do Niemiec, ale zanim podejmę próby, może ktoś będzie coś wiedział na ten temat.


Dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do BMW na pewno nie ma co dzwonić, bo jako typowa korporacja mają bardzo konkretne rozpiski dotyczące poszczególnych modeli i ich podziału na odpowiednie linie produkcyjne, do tego są certyfikacje, normy, etc. Przerobienie M550 na 550 to jest m.in. inne zawieszenie, inne koła, a więc i inna emisja, właściwości jezdne, itd., itp. Ale może warto spróbować u któregoś z ich tunerów, np. Alpiny - ona pomimo dużych mocy nastawiona jest raczej na komfort i elegancję właśnie i niektórym jej modelom bliżej do Luxury niż M (poza osiągami...). Tyle, że odpowiedzialność za przeróbki tuner bierze na siebie - w dowodzie rejestracyjnym jest Alpina, nie BMW. Może dałoby się zamówić u nich 550 z "niedłubanym" silnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu brać m550i bez M pakietu. Zawias w tym aucie, jest jak dla mnie rewelacyjny

 

Dokładnie, zawieszenie m jest idealnie zestrojone i nic mu nie brakuje ,wcale nie jest nie komfortowe, nie jest to ponton ale o to właśnie chodzi .Dla mnie totalny bez sens...autor tego tematu chyba nigdy nie jeździł z takim zawieszeniem, to samo się tyczy m pakietu który dodaje charakteru i takiego zadziora....zwykla wersja wygląda bardzo słabo...poprostu jest brzydka i bez wyrazu.

Edytowane przez marko0424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Jestem zainteresowany BMW G30, jako, że prawdopodobnie będzie to moje ostatnie spalinowe auto, wybrałem model 50i.


Napotkałem jednak pewien problem, a mianowicie podobno nie możliwe jest wybranie 550i bez pakietu M. Nie da się skonfigurować tak auta w konfiguratorze na stronie BMW i również w jednym z salonów mi tak powiedziano.


Zderzaki M kompletnie mi się nie podobają, tak samo nie chcę mieć zawieszenia M. Nigdy nie interesowałem się modelami M ponieważ najważniejszy dla mnie w aucie jest komfort.


Nie dość, że seria 8 znacznie podrożała w stosunku do serii 6, a jedyne co się zmieniło to cyfra, to na dodatek nie da się wziąć V8 bez nie atrakcyjnych w moich oczach dodatkach M.


Czy jest ktoś może kto zamawiał taką konfigurację? Jeszcze nie zebrałem się aby dzwonić do Niemiec, ale zanim podejmę próby, może ktoś będzie coś wiedział na ten temat.


Dziękuję z góry.

 


Od 4 miesięcy mam M550i (530KM) w kwestii wyglądu, co się komu podoba nie dyskutuję, mnie też się tylny zderzak w G30 M pakiet nie podobał, więc w Reventon Design zamówiłem dyfuzor karbonowy nachodzący na zderzak i teraz wygląda bardzo dobrze. Co do zawieszenia i komfortu, na zimę mam 19" kółka i komfort jest na bardzo wysokim poziomie (dla mnie auto jest wtedy wręcz za miękkie, a lubię komfort) na lato mam 20" i tu samochód jest zauważalnie sztywniejszy i lepiej się prowadzi przy szybkiej jeździe. Czy M550i kupiłbym ponownie z pewnością tak, szybki, komfortowy, nie rzucający się w oczy to dla mnie ważne cechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Może ktoś powiedzieć coś więcej przy tym modelu o spalaniu, eksloaptacji i awaryjności? Biorę go pod uwagę przy zakupie i jestem bardzo ciekawy jak się sprawdza.

 

Jest topic liczący 36 stron o tym modelu :

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=193&t=322839

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 40tys przelotu i nic się nie dzieje. Średnie spalanie przy 90% udziału miasta to 13-14l. W trasie przy 140-180 spalanie 11-12l. Te z motorem 530 pała więcej. Fajne auto do codziennego użytku, zarówno w trasy jak i do miasta. Super zawieszenie - przy 20 calowych felgach można jeździć mega komfortowo. Piękne brzmienie motoru, ale sugerowana wymiana choćby końcowego wydechu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 40tys przelotu i nic się nie dzieje. Średnie spalanie przy 90% udziału miasta to 13-14l. W trasie przy 140-180 spalanie 11-12l. Te z motorem 530 pała więcej.

 

Bez przesady. W 530i przy 140-180 km/h mam spalanie nieznacznie poniżej 10l. Mówię o płynnej jeździe z w miarę jednostajną prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc 530 miałem na myśli motor 530KM a nie 530i. Spalanie podałem tez rzeczywiste, a nie te z komputera. Co do spalania przy 180kmh to osobiście wątpię aby 2 literówka spaliła mniej - jeśli to dla właściciela v8 ma w ogóle jakieś znaczenie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc 530 miałem na myśli motor 530KM a nie 530i. Spalanie podałem tez rzeczywiste, a nie te z komputera. Co do spalania przy 180kmh to osobiście wątpię aby 2 literówka spaliła mniej - jeśli to dla właściciela v8 ma w ogóle jakieś znaczenie :wink:

A widzisz, mój błąd. Spalanie bez znaczenia większego w tej klasie aut, tym bardziej że najwięcej i tak zależy od stylu jazdy i tras po jakich się śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.