Skocz do zawartości

Czas grania radia po wyłączeniu silnika/czas napięnia ACC


vulpes

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! W moim e90, jak w poprzednich autach, lubię słuchać muzyki z radia. E90 jest moim pierwszym "nowoczesnym " autem z pilotem=kluczykiem. mankamentem jest to, że radio wyłącza się bardzo wcześnie po zgaszeniu silnika i de facto nie da się go zostawić włączonego np do słuchania przy grillu. Czy da się jakoś w INPIe zakodować czas wyłączenia radia po zgaszeniu silnika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to zrobić.nie powiem Ci teraz dokładnie jak.Kilkla lat temu to zrobiłem,trochę czasu spędziłem na google.

Musisz wpiąć się w odpowiedni bezpiecznik w schowku i poprowadzić + do radia i tyle.U mnie nic nie świruje.Radio działa bez zapłonu.Kilka bezpieczników ma prąd po wyjęciu kluczyka


Sorry zapomniałem dodać ,że ja to robiłem na nie oryginalnym bmw radiu.Zmieniłem na radio z usb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jak długo gra u Was radio kiedy np nie odpalacie auta tylko wchodzicie, wkładacie kluczyk i włączacie radio przy zgaszonym silniku?

U mnie ten czas jest baaardzo krótki - po około 1-2 min kiedy radio gra słychać gong i pojawia się żółta ikona akumulatora na wyświetlaczu między zegarami.

Po kolejnej minucie system się usypia i wszystko gaśnie - ekran centralny jak i wyświetlacz na zegarach.

Dodam że taka sytuacja jest niezależnie czy auto stoi tydzień albo dwa, czy jeździ codziennie. No, może świeżo po zgaszeniu silnika jak np wrócę z pracy gra troszeczkę dłużej, ale niewiele.

Aku doładowywane wielokrotnie (profilaktycznie) i bez zmian

Kiedyś w peugeocie 406 miałem to samo - po pewnym czasie wyświetlał się komunikat "economy mode active" i radio się wyłączało, jednak tam można było słuchać z 20-30 min, tutaj to jakaś przesada!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak długo gra u Was radio kiedy np nie odpalacie auta tylko wchodzicie, wkładacie kluczyk i włączacie radio przy zgaszonym silniku?

 

U mnie około pół godziny. Jeżeli pojawia się u Ciebie ikona akumulatora, to chyba aku kończy już swój żywot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Radio jest podłączone do zacisku.....30g.....


Terminal 30g Aktywny ciągły dodatni


Odcięcie zależne od czasu:

przekaźnik 30 g terminala jest zawsze zamontowany.


Przekaźnik terminalowy 30g wyłącza podłączone odbiorniki na ok. 30 minutach po wyłączeniu terminala R.


Jeśli telefon jest zainstalowany w pojeździe, okres wybiegu wydłuża się do 60 minut.Przekaźnik terminala 30g, który jest uruchamiany przez Car Access System (CAS).



Monitorowanie prądu rozładowania

Monitorowanie prądu odciążonego jest konieczne z różnych powodów.


Aby zachować zdolność rozruchową akumulatora:


System zarządzania energią wyśle ​​żądanie wyłączenia odbiorników pomocniczych, jeśli zdolność rozruchowa akumulatora nie będzie już utrzymywana.

Odbiorniki pomocnicze muszą dezaktywować swoje funkcje niezależnie od statusu terminala i muszą osiągnąć prąd rozładowania po 5 minutach.


Sprawdzanie odbiorników pomocniczych podczas monitorowania prądu rozładowania:


Niektórzy odbiorcy mogą pozostać aktywni, nawet jeśli monitorowanie prądu w systemie zarządzania energią jest już w użyciu.


Następujący odbiorcy mogą pozostać aktywni, nawet gdy pojazd stoi:


Prawnie zalecani konsumenci, np. Światła boczne, światła ostrzegawcze:


Prawnie zalecani konsumenci muszą zawsze dostawać energię.


Dla wygody klienta, np. Radio, telefon

- Aby zapobiec nieprawidłowej interpretacji w systemie zarządzania energią, odbiorcy ci muszą zostać wykluczeni z monitorowania prądu rozładowania w następujący sposób.

- Odbiorcy muszą być zarejestrowani w systemie zarządzania energią.

- System zarządzania energią rozpoznaje aktywność i akceptuje zwiększony pobór prądu.

Z tego wynika ,że można ustawić opcje dłuższego działania radia pomimo niskiej wydajności akumulatora


W przypadku wyłączenia odbiorców odnośne jednostki sterujące zostają wyrejestrowane z systemu zarządzania energią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.