Skocz do zawartości

[E39] Telefon Bluetooth, adapter SNAP IN


alan987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój samochód: BMW E39 2002r duża navi 16:9 MK4 + DSP + zmieniarka 6 CD

Obecnie w swojej E39 posiadam zestaw z telefonem bezprzewodowym Siemens BIT II- w pełni działający oraz funkcjonalny. Przeglądając internet natknąłem się, że była opcja dołożenia adapterów z telefonami BT Sony Ericsson, Nokia, Siemens, Motorola, a nawet iPhone.


Tutaj moje pytanie co trzeba zrobić/wymienić by po zakupie obojętnie, którego adaptera "SNAP IN" oraz odpowiedniego telefonu wszystko działało jak należy? Kiedyś miałem SE T610 i fajnie by było powrócić do tamtych czasów i mieć to w "oryginale" w swojej BMW.

Czy jest potrzeba wymiany modułu Siemens BIT II na moduł ULF bluetooth oraz całej wiązki w związku z tym czy wszystko pasuje p&p?


Przeszukałem cały internet i nigdzie nie znalazłem takiej przeróbki. Bardzo proszę o pomoc. Dzięki! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja w swojej X5 miałem Bluetooth ale nie pamietam firmy. Aby to wszystko działało z zewnętrznym telefonem musi być moduł ULF. U mnie pasowało pług & play, kupiłem najnowszy jaki mi się udało w danej chwili (chyba 7 generacji) i działa z IPhone-m bez problemu. Najlepiej policz piny na starym module i porównaj z ULF, powinno wszystko pasować.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem kupiłem ULFa, wszystko działa P&P bez żadnego przerabiania wtyczek oraz bez konieczności kodowania.

Mam oryginalny mikrofon w podsufitce lecz bardzo cicho mnie słychać przez niego, trzeba się drzec lub mówić blisko mikrofonu. Czy jest możliwość zwiększenia jego czułości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś trafiłem w necie na rozpiskę generacji tych modułów, teraz nie znajdę bo to była z amerykańskiego forum.... najlepiej dostać taki powyżej 6 generacji, czyli tak od daty produkcji modułu od 2004 r. w górę, wtedy znacząco poprawili jakoś rozmowy. Albo zaryzykuj i kup NOWY mikrofon dla pewności



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czesc,


W moim e39 nie mam fabrycznie zainstalowanego Bluetootha ale mam wszystkie potrzebne wiazki. Zastanawiam sie czy ma to wogole sens podpiecie orginalnych modulow i czy musze tez zainstalowc eject czy wystarczy tylko ulf I antena Bluetooth. Widzialem na amerykanskim forum modul Bluebus ale niestety kosztuje $200. Chyba ze jest cos podobnego na naszym rynku? Czy w nowszej generacji ULF mozna streamowac muzyke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz wiązkę, ale fabrycznie nie było telefonu ? Masz przycisk słuchawki w radiu ? Jakie radio ?


Nie ma możliwości transmisji muzyki w ten sposób. ULF jeśli będzie działać to tylko iphone, inne telefony raczej nie, szkoda czasu. Potrzebny TCU Everest IBUS i antena BT.

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=374422

Jeśli masz okablowanie to sprawa ogranicza się do podpięcia i zakodowania NCS'em oraz sparowania za pomocą pasoft'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W zasadzie nawet chyba kodować nie trzeba, jednak pierwsze parowanie telefonu pasoftem. Muzyki nie można puścić, ale jako zestaw głośnomówiący działa z najnowszymi telefonami.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wiazke ale nie bylo fabrycznie telefonu. Radio MID z przyciskiem sluchawki. Jest wiazka juz sprawdzalem z nowym zlaczem po 2002 roku. Dzieki wielkie za linka do strony z opisem. Bede szukal teraz modulu TCU.


Pozdrawiam


 

Masz wiązkę, ale fabrycznie nie było telefonu ? Masz przycisk słuchawki w radiu ? Jakie radio ?


Nie ma możliwości transmisji muzyki w ten sposób. ULF jeśli będzie działać to tylko iphone, inne telefony raczej nie, szkoda czasu. Potrzebny TCU Everest IBUS i antena BT.

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=374422

Jeśli masz okablowanie to sprawa ogranicza się do podpięcia i zakodowania NCS'em oraz sparowania za pomocą pasoft'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na wszelki wypadek możesz skonsultować przed zakupem czy to jest to co trzeba.

Mam wiazke ale nie bylo fabrycznie telefonu. Radio MID z przyciskiem sluchawki.

To pewnie ktoś podmienił panel. A w podsufitce jest mikrofon ? O tym zapomniałem. Jeśli nie to też trzeba dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Również chciałbym u siebie założyć bluetooth, zamówiłem wszytkie graty, jak dojdą i się wezmę za montaż, to dam znać jak poszło.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jakby komuś brakowało okablowania do bagażnika to jest możliwość umieszczenia TCU nad radiem, a pod kratkami nawiewu. Przynajmniej w przypadku MID'a się tam mieści. Krótką wiązkę trzeba wykonać samodzielnie. Tutaj trochę informacji jak to robiłem u siebie.

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=384116

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam tuner w bagażniku i tam zamontuję moduł TCU, tylko wiązkę do mikrofonu trzeba ciągnąć przez całe auto. Jak ktoś ma Mida, to jak najbardziej montaż przy radiu. Ogólnie trochę roboty będzie, oby wszystko jakoś działało.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pytanie co z anteną BT ? Początkowo była umieszczana z tyłu na podszybiu, ale podobno był słaby zasięg ze względu na ekranowanie karoserii i została przeniesiona na podłokietnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z radia potrzebujesz cztery sygnały: Tel+/Tel-/Tel ON/ Tel Mute, piąty - IBUS weźmiesz z licznika. Może prościej przeciągnąć cztery kable do przodu w podsufitce, a TCU i antenę BT zainstalować z przodu ? Ewentualnie sprawdzić jakie kable faktycznie idą w wiązce z monitora do radia. Może są jakieś nadmiarowe ? Edytowane przez Fuser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pomyślimy, musiałbym ciągnąć cztery przewody do bagażnika. Za monitorem została mi wtyczka z Mida, to miałbym zasilanie, masę i Ibus.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie powinien pokazywać żadnych błędów, a kaseciaka i tak nigdy nie używałem i raczej nie użyję :D . Można by tak zrobić.

Mikrofon by poszedł przednim słupkiem, a antenę pewnie też bym zostawił za monitorem.

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przecież wszystkie sygnały są przy BM54,

Masa, stały plus, po zapłonie, ibus. Dodatkowo do tunera trzeba dołożyć z tcu: mute, audio, sygnał do przełączenia tunera. Zostaje pociągnąć przewody do mikrofonu, i zainstalować antenkę BT

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po naprawdę długiej walce z pierwszym modułem, który okazał się uszkodzony i przy każdej próbie kodowania wyrzucał błędy w programie NCS, musiałem kupić drugi moduł :mad2: . Tym razem kodowanie do auta i parowanie przeszło bez problemu.

Pozostało dorobić wiązkę do zasilania i mikrofonu.

Zakodowałem jako opcję 0638, bo tylko taką opcję znalazłem w połączeniu z TCU w pliku E39ZST.000


0638 00000000 0000000000000000 4002000000


Screen-Shot069.jpg


Screen-Shot070.jpg


Screen-Shot067.jpg

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hmm,... zapomniałem podpowiedzieć, ale TCU1.5 nie sygnalizuje kontrolkami połączenia z telefonem. Jakbyś kupił EVEREST'a to byś wiedział czy telefon się już połączył - znika czerwona lampka. Poza tym nie znalazłem różnic w działaniu między tymi modułami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.