Skocz do zawartości

Głośno w środku / słabe wyciszenie / road noise?


DDamian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

zwróć uwagę, że ja mam serię 5, chociaż fakt poprzedniej generacji i nie było tam opcji akustycznych szyb.

Podałem swój pomiar jako jakiś poziom porównawczy. Chociaż uważam, że takie pomiary są obarczone sporym błędem, chociażby ze wzg. na używanie różnych mikrofonów.

Sama aplikacja też nie wiemy na ile jest wiarygodna.

Ale podyskutować sobie możemy ;)

 

Ponieważ mam też g31 i na codzien jeżdżę obydwoma autami naprzemian - moge to porównać . G30 ma dużo lepiej wyciszone podwozie natomiast szyby i drzwi są duże głośniejsze od g20 z podwójnymi szybami.

Silnika niestety g30 520d g20 330i i tu jest + na korzyść g20. Ale to nie miarodajne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem bmw 7 g11 w zeszłym roku. Walczę również z hałasem od strony przednich bocznych szyb. Określiłbym ten hałas jako efekt niedomkniętej szyby. Cztery wizyty w serwisie nic nie dały. Nie mają procedury i tyle. Mam tradycyjne szyby ale istnieje w konfiguracji szyba zespolona klimakomfort. Czy ma ona właściwości akustyczne? Rozważyłbym wymianę na takowe gdyby dały poprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
odległość od głowy nie ma znaczenia , robią tylko przednie szyby bo najistotniejszy szum jest z okolicy słupka A , natomiast zastanowicie się czy szum nie jest jednak z opon tak jak miałem ostatnio w 320i z oponami zimowymi Pirelli , bo potrafi jednak solidnie zmylić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odległość od głowy nie ma znaczenia , robią tylko przednie szyby bo najistotniejszy szum jest z okolicy słupka A , natomiast zastanowicie się czy szum nie jest jednak z opon tak jak miałem ostatnio w 320i z oponami zimowymi Pirelli , bo potrafi jednak solidnie zmylić

Ja dodam tylko, ze i w F30 i w F10 wymienilem opony z pirelli na goodyear. I lato i zima. Na goodyearach jest ciszej. Oczywiscie wszystki RFT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie samych opon jak sie kupi "ciche" to robi dużą różnicę. Dlatego teraz wszystkie nowe opony maja oznaczenie głośności. Markowe nowe opony potrafią mieć do 30% różnicy w głośności, między poszczególnymi modelami, producentami.

8dIk9kqTURBXy9iMTQzYmNjZjljNjJjZDY4MDVlOTc0YTRjZjhiYTkzMy5qcGVnkpUCzQPAAMLDlQIAzQPAwsOBoTAF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie samych opon jak sie kupi "ciche" to robi dużą różnicę. Dlatego teraz wszystkie nowe opony maja oznaczenie głośności. Markowe nowe opony potrafią mieć do 30% różnicy w głośności, między poszczególnymi modelami, producentami.

8dIk9kqTURBXy9iMTQzYmNjZjljNjJjZDY4MDVlOTc0YTRjZjhiYTkzMy5qcGVnkpUCzQPAAMLDlQIAzQPAwsOBoTAF

 

https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/test-opon-zimowych-2020-sprawdzamy-51-modeli-w-rozmiarze-24545-r18/k442ybe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

@Big Snoop Dogg świetny pomysł z wygłuszeniem drzwi :cool2: , osobiście mnie też kusi ten pomysł zwłaszcza że robię ok. 500km tygodniowo autostradami , także zależy mi na jeszcze większa ciszę - a cisza to luksus :) jak oceniasz jakość systemu audio po tym zabiegu , jest poprawa ? - czy zastanawiałeś się nad wygłuszeniem nadkola ? , ciekawe jak w 7er są zrobione , ale myślę że porządnie .

czy wygłuszenie drzwi robiłeś sam w zaciszu domowego garażu czy zleciłeś firmie zajmującej się tym tematem ?

co do tego - syfonu - przy szybie , trzymam kciuki żeby nie było otwór do odprowadzenia wody :!: najlepiej robić test na myjni bezdotykowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem wygluszenie i wytlumienie drzwi w passacie b8 i arteonie. Rzeczywiscie jest duza roznica przy odcieciu od szumu przejezdzajacych samochodow, przebija nawet serie 5 po tym zabiegu, poprawa w audio i dzwieku zamykanych drzwi. Wygluszenie plus wytlumienie w uznsnej firmie typu bariera dzwieku ok 3tys, w mniej uznsnej nawet polowe taniej przy tej samej klasie materialow zaznaczam. Roznicy w wykonaniu nie widzialem...po odbiorze nowej 3 ki zamierzam wytlumic i wygluszyc drzwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wymienionych problemów jakość wygluszenia na poziomie expert. Nie słychać dosłownie nic.Bmw reklamowało nową 7 poprawą wyciszenia nadkoli i ogólnie b dobrym komfortem akustycznym . Audio zdecydowanie na plus ale i tak przy wygłuszaniu dołożyłem wzmacniacz z subwooferem do bagażnika (brakowało mi basu). Montaż w znanym punkcie Tele-Radioman przy 29-Listopada w Krakowie ( wspaniały zespół fachowców). Poprawek dokonywał serwis więc zakładam że uszczelnienie które zrobili jest w zgodzie z technologią. Edytowane przez Big Snoop Dogg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wymienionych problemów jakość wygluszenia na poziomie expert. Nie słychać dosłownie nic.Bmw reklamowało nową 7 poprawą wyciszenia nadkoli i ogólnie b dobrym komfortem akustycznym . Audio zdecydowanie na plus ale i tak przy wygłuszaniu dołożyłem wzmacniacz z subwooferem do bagażnika (brakowało mi basu). Montaż w znanym punkcie przy 29-Listopada w Krakowie. Poprawek dokonywał serwis więc zakładam że uszczelnienie które zrobili jest w zgodzie z technologią.

 


Hej, sam jestem umówiony na wyciszanie swojej 3er pod koniec marca (wygłuszanie boków, nadkoli od strony silnika i auta, komory silnika i jeszcze parę elementów) ale uprzedzili mnie Panowie, że to nie wyeliminuje całkowicie tego odgłosu szumu od strony słupka A. Czy mógłbyś zrobić zdjęcie jeszcze "z daleka" tego miejsca gdzie Ci w salonie uszczelniono i przesunięto uszczelkę? Nie mogę tego zlokalizować u siebie a chciałbym pojechać ze swoim autem i pokazać im palcem co mają zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f71b762cdbba.jpg


Strzałka z lewej dotyczy miejsca które jest odpowiedzialne za hałas . Strzałka z prawej to uszczelka o której mowa . Poniżej uszczelka na wykazie części w bmw 7 lci -element nr 6. U Was będzie podobnie.

bb17b12e7935.jpg

Przyjrzałem się dokładnie pracom które były zrobione. Uszczelka została przesunięta bliżej słupka A oraz jest bliżej okna ( bardziej dociska do szyby ) . Według mnie została ona wymieniona .

Poniżej to co zostało zrobione w serwisie. Były sciągane poszycia drzwi . To nie jest tak że od zewnątrz wpychali te uszczelki . Widać że one wychodzą od wewnątrz czyli tam też jest uszczelnione.


7489657a64fa.jpg

cc53a1d2ba5d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@g.mateusz czy ktoś sprawdził u Ciebie czy nadkola faktycznie nadają się do wygłuszenia , bo są słabo wygłuszone ?

 

Nikt tego jeszcze nie sprawdzał ale firma, w której będę robił twierdzi, że już wyciszała ten model ze świetnym rezultatem. Zakładam, że jeśli w momencie oddania okaże się, że nadkola się nie nadają/nie potrzebują wyciszenia to firma mnie o tym poinformuje i zrobi pozostałe elementy (pomijając nadkola).


Big Snoop Dogg, dziękuję Ci bardzo za dokładny opis!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
myślę że jeśli mieli doczynienia z tym modelem to wiedzą o czym mówią . tu w Krakowie jak dzwoniłem do firmy w tej sprawie , to gości powiedział że minimum to przednie drzwi i przednie nadkola , żeby efekt był zauważalny . i chyba tak zrobię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu masz świetnego fachowca od wszelkiej maści " hałasów" ;) .

Byłem tam w grudniu . Mnie niestety nie pomógł .

https://ciche-auto.pl/

U mnie hałas od słupka A był już przy prędkości 60km/h .

Ważnym jest rożróżnienie hałasu drogowego od hałasu który jest generowany przez : lusterko , źle spasowane drzwi , źle założone uszczelki . Wklej zdjęcie lusterka jakie masz w samochodzie. U mnie po odbiorze był problem ze świstem bo była źle ustawiona szczelina kierunkowskaz-obudowa lusterka.

Jeśli Twoje problemy pojawiają się przy prędkości 150 km/h to nie ma tragedii wg mnie .Sprawdź ułożenie drzwi . Reguła jest taka ze przednie drzwi mają być schowane za błotnikiem do około 0.7 mm . Mogą być na 0 .

To samo tyczy tylnych drzwi względem przednich .Bez żadnych kombinacji można samemu dociągnąć drzwi na zamku . Bardzo prosta regulacja .Zmieniasz w ten sposób docisk drzwi do wnęki samochodu. Wystarczy 1mm i różnica może być bardzo duża.

Co do tego co ja odkryłem . Sprawdź czy masz szczelinę w miejscu które wskazałem . Wciśnij tam kawałek pianki i będziesz miał szybko odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wspomnianego specjalisty – jestem tam umówiony na wyciszanie auta w marcu ;)


Sprawdzałem wczoraj osadzenie kierunkowskazu w lusterkach i nie wydaje mi się, żeby było źle. Sprawia wrażenie "siedzieć" równo z lusterkiem. Brak luzów.


U mnie hałas pojawia się przy prędkości koło 70km/h w górę. Wczoraj spróbowałem zakleić te miejsca w rogach szyb taśmą izolacyjną i hałas był zdecydowanie mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jestem umówiony na czwartek na "oględziny".

powodzenia ! , daj znać co i jak . dziś zauważyłem że bagażnik jest słabo wyciszony w G20 , praktycznie każdy hałas w bagażniku jest wyraźnie słyszalny w kabinie , pewnie przez sufit bagażnika który jest z gołej blachy , myślę że warto się nim interesować jak będziesz wygłuszał auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.