Skocz do zawartości

jakie kola i opny do g 30 540 xi


pawel30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W tym linku z pierwszego mojego posta wysłałem PS4 i są dostępne co prawda 200zl drożej niż na oponeo ale byłbym już w stanie dopłacić tyle, jeżeli chodzi o P Zero,

https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-p-zero-275-35-r19-100-y-run-on-flat-pz4-xl---l-s - te maja lepsze parametry i kosztują 1270zl


https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-p-zero-275-35-r19-96-y-run-on-flat- - te gorsze parametry i prawie 1000zl droższe, chyba ze mi coś umknęło w parametrach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-p-zero-245-45-r19-98-y-run-on-flat-/266901006

https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-p-zero-275-35-r19-100-y-run-on-flat-pz4-xl---l-s


Tutaj tez mam komplet P Zero za 4200, tylko mnie zastanawia fakt dlaczego na jeden pozycji ta sama (nawet gorsza parametrami) opona jest tyle droższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój styl jazdy jest dość dynamiczny i jestem zdania ze na czym jak na czym ale na oponach nie powinno się oszczędzać. Zamówiłem PS4, w Audi A7 miałem P Zero i sprawowały się bardzo dobrze, poprzedni sezon miałem Primacy 3 według mnie zbyt śliska, zobaczymy jak teraz się będą sprawować PS4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli nie chcesz problemów z różną średnicą opon to lepiej wszystkie tej samej firmy a najbezpieczniej to z homologacją BMW czyli z gwiazdką na boku opony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co za różnica czy 520d czy 550i, xDrive czy RWD. Zawsze powinno się stosować opony tego samego producenta i ten sam model na obu osiach. Niby prawo dopuszcza inną rzeźbę bieżnika z przodu i z tyłu, ale wg mnie taki zestaw to wiocha i januszowanie. Kup 4 porządne gumy homologowane do BMW i w odpowiednim rozmiarze (ja np. mam mieszany komplet, tzn. z tyłu opony są szersze niż z przodu) i będziesz zadowolony. Nigdy bym nie wpadł na to, żeby kupować do przodu opony z innym bieżnikiem do przodu, a innym do tyłu. Nigdy nie powinno się iść na kompromis w kwestiach związanych z bezpieczeństwem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica czy 520d czy 550i, xDrive czy RWD. Zawsze powinno się stosować opony tego samego producenta i ten sam model na obu osiach. Niby prawo dopuszcza inną rzeźbę bieżnika z przodu i z tyłu, ale wg mnie taki zestaw to wiocha i januszowanie. Kup 4 porządne gumy homologowane do BMW i w odpowiednim rozmiarze (ja np. mam mieszany komplet, tzn. z tyłu opony są szersze niż z przodu) i będziesz zadowolony. Nigdy bym nie wpadł na to, żeby kupować do przodu opony z innym bieżnikiem do przodu, a innym do tyłu. Nigdy nie powinno się iść na kompromis w kwestiach związanych z bezpieczeństwem.

 

Rzadko sie zgadzam z kolegą ale w tym przypadku dokładnie tak samo myślę. Nie widze potrzeby zakladania innych gum na przód vs tył. Chyba tylko jak ktos ma driftowóż to taka potrzeba zachodzi. Reszta uzytkiwników powinna mieć takie same gumy przód/tył. Przypomne, że wzór bierznika i jego parametry sa opracowywane na zestawie 4 opon a nie mieszanych. Nie znaczy to, że zakładając inne na tył/przód nagle będzie dramat ale zwyczajnie nie ma sensu. Pewnie i esp i reszta systemów mając tak sam performance na kazdym kole będzie sprawniej działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dla Xdrive najważniejsza jest średnica wszystkich 4 kół, najlepiej taka sama. Przy zakupie nie fabrycznych felg trzeba zwrócić uwagę na rozstaw śrub, rozmiar otworu centrującego i osadzenie ET.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te felgi z linku allegro to "super" zestaw do G30. Pomijak rozstaw śrub ale chińskie felgi z koreańskimi oponami. Szczerze to bardzo nie polecam. Może gdy to były jakieś 15tki (które oczywiście nie mieszczą się do G30) to jakoś przejdzie ale 20tki...

Co do rozmiarów opon to oczywiście przy xDrive mogą być mieszane. Ważne aby zachować homologowane rozmiary opon. No i trochę nie zgadzam się z kolegami co tak prawie wyśmiewają rózne marki opon na osiach. Wypowiadają się jak co najmniej torowi zawodowcy, którzy ucinają setne części sekundy na każdym okrążeniu. Założysz opony tej samej klasy ale różnych marek i możesz spokojnie jeździć. Nie ma w tym żadnego zagrożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.