Skocz do zawartości

Problem z TC w M340i


irron

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy ma/miał ktoś taki problem co ja w swojej G20.

Otóż po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów po drogach szybkiego ruchu podczas dynamicznego przyspieszania na ogół powyżej 150 kmh, załącza się kontrola trakcji i wycina duuużo mocy. W tym momencie auto zaczyna mieć osiągi Passata 1.9 TDI z 98'. Nie jest tak zawsze, ale często. Włączenie trybu sport nic nie daje, a dopiero po wyłączeniu DSC aktywuje się funkcja "teleport".

Póki nie zmienię kół na letnie nie pojadę do ASO gdyż mam zimówki "bez gwiazdki" (19 cali) i raczej wiem co mi powiedzą.


Spotkał się ktoś z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy ma/miał ktoś taki problem co ja w swojej G20.

Otóż po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów po drogach szybkiego ruchu podczas dynamicznego przyspieszania na ogół powyżej 150 kmh, załącza się kontrola trakcji i wycina duuużo mocy. W tym momencie auto zaczyna mieć osiągi Passata 1.9 TDI z 98'. Nie jest tak zawsze, ale często. Włączenie trybu sport nic nie daje, a dopiero po wyłączeniu DSC aktywuje się funkcja "teleport".

Póki nie zmienię kół na letnie nie pojadę do ASO gdyż mam zimówki "bez gwiazdki" (19 cali) i raczej wiem co mi powiedzą.


Spotkał się ktoś z tym?

masz ten sam rozmiar opon, czy mieszany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam co wychodził na letnich w serii (19"), czyli mieszany.


Tak jeszcze rozkminiałem i spróbuje jednej rzeczy, bo nie wierzę że ta * robi.

W tej chwili mam w komputerze ustawione zimowe opony, a przy rozmiarze "inne", gdyż średnica możliwa do wybrania kończyła się na 18".

Spróbuje zmienić na letnie i podać właściwy rozmiar, ciekawe czy pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem....

Natomiast rozwiewając Twoją wątpliwość nt. gwarancji to od razu mówię, że ma.

Przy odbiorze samochodu musiałem podpisać oświadczenie, że dostarczyłem im i zleciłem wymianę opon bez homologacji i zostałem poinformowany o warunkach gwarancji. W pierwszej wersji tego oświadczenia był tez zapis "przyjmuje do wiadomości, że tracę gwarancję"!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie, ale raczej gościu z salonu miał na myśli gwarancję jako GWARANCJĘ. Chociaż wcześniej jak się dowiadywałem to mówili w serwisie o utracie gwarancji na jakąś puszkę/przekaźnik (nie wiem jak to nazwać) od xDrive.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Mam dokładnie ten sam co wychodził na letnich w serii (19"), czyli mieszany.

 

A jakie dokładnie to opony? Producent? ROF? Jakie parametry prędkości i nośności?

 

Tak jeszcze rozkminiałem i spróbuje jednej rzeczy, bo nie wierzę że ta * robi.

W tej chwili mam w komputerze ustawione zimowe opony, a przy rozmiarze "inne", gdyż średnica możliwa do wybrania kończyła się na 18".

Spróbuje zmienić na letnie i podać właściwy rozmiar, ciekawe czy pomoże.

 

Myślę, że właśnie w tym tkwi problem. Komputerowi wydaje się, że masz założone standardowe 18" zimówki (to max rozmiar kół zimowych, jakie BMW ma w ofercie do G20). A zimówki mają chyba i z przodu i z tyłu 225/40 R18. Stąd pewnie błędy i ogłupiała TC.


I tak, też jestem zesrany bo zrobiłem dokładnie tak, jak Ty i zamówiłem zimowe opony do mieszanych felg 19" :lol: :roll:

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowe mam:

225/40R19 93W

255/35R19 96W

Nie są to RF, w momencie kiedy je potrzebowałem był duży problem z RF więc odpuściłem.


Co do algorytmów to też się zastanawiałem i nie mam pojęcia. Zrobiłem próbę, w kompie ustawiłem funkcję automatycznego rozpoznania kół i pojawił się po chwili komunikat, że nie może ich rozpoznać!


Ciekawe, że nie mam tego problemu od razu, a dopiero po kilkudziesięciu kilometrach szybkiej jazdy dopiero więc na co dzień nie jest to uciążliwe. C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Zimowe mam:

225/40R19 93W

255/35R19 96W

Nie są to RF, w momencie kiedy je potrzebowałem był duży problem z RF więc odpuściłem.

 

Wzmacniane? Może jeszcze chodzi o masę opon, chociaż nie mam pojęcia jak niby komputer miałby ją ocenić.

 

Co do algorytmów to też się zastanawiałem i nie mam pojęcia. Zrobiłem próbę, w kompie ustawiłem funkcję automatycznego rozpoznania kół i pojawił się po chwili komunikat, że nie może ich rozpoznać!

 

Da się to ręcznie ustawić?


Nie uśmiecha mi się kupowanie całych kół zimowych 18", bo nastawiłem się na ładne 19" na zimę :) Jadę jutro do serwisu zawieźć opony zimowe do nowego auta. Ciekawe czy coś mi napomkną o gwarancji. Kupiłem Pirelli SottoZero 3 o jak najbardziej zbliżonych do homologowanych 18" opon parametrach, ale jednak bez "*", bo nie mieli nigdzie na świecie zimowych opon 19" z homologacją BMW.

Przód 225/40 93H, ROF, XL

Tył 255/35 96H, ROF, XL, e

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam wzmacniane



Ja dokładnie miałem to samo, chciałem 19" i nie było nigdzie z *.

Daj znać co Ci powiedzą. Rozumiem, że jesteś jeszcze przed obiorem swojego samochodu.

Edytowane przez irron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Daj znać co Ci powiedzą. Rozumiem, że jesteś jeszcze przed obiorem swojego samochodu.

Jasne :) Odbieram lada moment. A Ty daj znać czy zmiana w komputerze na letnie 19" coś dała :)


A w ogóle sprawdziłem, że BMW dopuszcza do serii G20 mieszane opony zimowe 18" do xDrive'a. Przód 225/45, tył 255/40. Więc tym większa zagadka z tym zachowaniem TC. Do F30 sprawa była prosta i dopuszczalny był jeden rozmiar na obu osiach, 225/45 R18.

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam co wychodził na letnich w serii (19"), czyli mieszany.

 

A jakie dokładnie to opony? Producent? ROF? Jakie parametry prędkości i nośności?

 

Tak jeszcze rozkminiałem i spróbuje jednej rzeczy, bo nie wierzę że ta * robi.

W tej chwili mam w komputerze ustawione zimowe opony, a przy rozmiarze "inne", gdyż średnica możliwa do wybrania kończyła się na 18".

Spróbuje zmienić na letnie i podać właściwy rozmiar, ciekawe czy pomoże.

 

Myślę, że właśnie w tym tkwi problem. Komputerowi wydaje się, że masz założone standardowe 18" zimówki (to max rozmiar kół zimowych, jakie BMW ma w ofercie do G20). A zimówki mają chyba i z przodu i z tyłu 225/40 R18. Stąd pewnie błędy i ogłupiała TC.


I tak, też jestem zesrany bo zrobiłem dokładnie tak, jak Ty i zamówiłem zimowe opony do mieszanych felg 19" :lol: :roll:

 

BMW oferuje homologowane mieszane 18 zimowki Pirelli.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A generalnie po co w tej serii G ustawia się w kompie czy opony są zimowe czy letnie ? Jakiś jest algorytm postępowania układów wtedy w aucie ?

nie wiem czy zmienia coś w parametrach, ale w VAGach i MB ustawiając na zimówki mogę ustawić limit prędkości max i sądzę że to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po dzisiejszych testach. Niestety zmiana w kompie na letnie nic nie dała. Dalej odcina mi przy większych prędkościach i przy dynamicznym przyspieszeniu. Teraz zostało mi poczekać z 2 - 3 tyg zmienić na letnie i sprawdzić. Jak dalej będzie to samo to wizyta w ASO.


Jeszcze jedno. Mam soft u siebie 7/2019.38 i przy próbie upgrade pojawia mi się, że mam najnowsze. Kolega ma u siebie już 07/2019.53. Możecie zerknąć jakie macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

11/2019.39


Aktualizacje OTA u nas nie działają.

Masz strzały i „burble” z wydechu przy przegazówce? Jeśli tak to po aktualizacji w ASO niestety je stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11/2019.39


Aktualizacje OTA u nas nie działają.

Masz strzały i „burble” z wydechu przy przegazówce? Jeśli tak to po aktualizacji w ASO niestety je stracisz.

 

Mam, ale tylko w trybie Sport. Kuźwa, jakieś chyba jaja z wyeliminowaniem strzałów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Niestety. U mnie cisza od początku bo wyjechała fabrycznie z cichym softem. 330i z 2019 roku miały normalne odgłosy. W zwykłej wersji jak moja to jeszcze nie ma co wymagać ale wyciszenie m340i to kpina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.