Skocz do zawartości

Olej przedostaje się przez odme do dolotu


kubaj123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Raz na tydzień półtora puścił dymka zawsze max 3km od startu na zimnym, zawsze w tym samym miejscu i w żadnym innym wypadku nic się nie działo. Później auto poszło na geometrię i był dramat z dnia na dzień dla tego tez dziwne to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halfi

Niebieskich takie problemy nie dotyczą :wink: , nie mogłem się powstrzymać :) sry.



Słupek z pompą to "szybsze" rozwiązanie bo w wersji bardzo ekonomicznej wsadzamy do auta i z części:

- podkładki pod wtryskiwacze

- olej

- f. oleju

- ciecz chłodząca


i ma qu... chodzić skoro jest gwarancja .......... bo inaczej :mad2: robi się problem.

Pomijam koszt montażu i uzbrojenia silnika.



Jak jest pompa główna zdemontowana to jak majster poblokował/zablokował tak na prawdę nie wiadomo.

W temacie o rozrządach M47 i M57 w dziale sam naprawiam wstawiłem zdjęcie "ściągacza/wyciskacza pompy" ... brakuje tulejki ale do wymiany rozrządu z niej się nie korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRANATOWY to też niebieski! :lol: :lol: :lol: :lol:


Właśnie sprawdzałem w TIS procedurę demontażu pompy CR i raczej się wycofam z kupna tego bez pompy CR.

Gościu daje pisemną gwarancję z możliwością zwrotu w ciągu 30dni więc akurat tutaj chyba problemu nie będzie a jako, że jest co jest teraz w polsce to auta raczej nie będę oddawał do serwisu tylko sam usiąde z dźwigiem i go wymienię. w 90% i tak już wszytko jest odłączone i rozebrane. Czas jest i narzędzia też są więc czemu nie. Jeżeli bym wszystko robił sam to w 1500zł bym się zmieścił spokojnie na gotowo.


Całe szczęście, że oleju nie wymieniłem. Dosłownie dzień przed tym jak wszystko się posypało miałem zmieniać olej ale mówie poczekam aż odbiorę auto z geometrii. Czyli olej i filtry już są. Podkładki zaraz zamówię a płyn chłodniczy w sumie to grosze.


Aaaa.... zapomniałem jeszcze dodać, że zrobiłem próbę olejową. Po wlaniu troche oleju do cylindra wyszło 25bat zamiast 6 więc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Póki co silnik rozłożony i czekam aż przyjdzie drugi słupek. Przełożę graty i będzie jeździć dalej. Póki co nie spieszy mi się bo pod domem jeszcze 3 inne Bmw stoją wiec mam czym jeździć :D


...powoli myśle nad G20 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co silnik rozłożony i czekam aż przyjdzie drugi słupek. Przełożę graty i będzie jeździć dalej. Póki co nie spieszy mi się bo pod domem jeszcze 3 inne Bmw stoją wiec mam czym jeździć :D


...powoli myśle nad G20 :mrgreen:

 

Zacne plany :D Ale przy obecnej sytuacji bym sie na razie wstrzymał :D :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.