Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

A masz VIN, czy tylko termin produkcji? Bez VIN możesz jeszcze pol roku czekać. Produkcja to tylko potwierdzenie ze strony BMW, że zajmą się tematem. Ale dopiero VIN gwarantuje Ci produkcję w przeciągu 2-3 tygodni. Bez VIN jesteś w takiej samej sytuacji jak inni czekający.


Na forum wcześniej pisali Ci których termin produkcji (bez VIN) przesuwany był 3 razy (za każdym razem MINIMUM o miesiąc). Takie są teraz realia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz VIN, czy tylko termin produkcji? Bez VIN możesz jeszcze pol roku czekać. Produkcja to tylko potwierdzenie ze strony BMW, że zajmą się tematem. Ale dopiero VIN gwarantuje Ci produkcję w przeciągu 2-3 tygodni. Bez VIN jesteś w takiej samej sytuacji jak inni czekający.


Na forum wcześniej pisali Ci których termin produkcji (bez VIN) przesuwany był 3 razy (za każdym razem MINIMUM o miesiąc). Takie są teraz realia.

 

Vin brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Obserwuje wasz zmagania i muszę Wam się przyznać że jestem chyba rekordzistą w oczekiwaniu na G05 .Zamówienie 26-01-2021 .Sprzedawca poinformował mnie ,że auto jest w Bremerhaven i czeka na transport .Sprzedawca twierdzi ,że jest kompletny . Mam pytanie czy ktokolwiek dostał auto bez doposażania w niemczech.

 

Moje było zamówione 15.03.2021, po rezygnacji w połowie lutego 2022 z zawieszenia pneumatycznego produkcja 10.03.2022

do Bremhaven przypłynęło 8.04.2022

do Polski dotarło ok. 20.04, a odbierałem początkiem maja, więc nie było doposażane w Niemczech

 

Mam pytanie czy cena w twoim zamówieniu została ta sama ,pytam bo dealer podniósł mi cenę a czekam prawie 1,5 roku .Auto jest już w Polsce .Propozycja jaką dostałem to dopłata albo oddanie zaliczki . Miałem bardzo duży rabat ,ale to co robi BMW to strata wizerunkowa której mam nadzieję już nie nadrobią .

 

miałem rabat 24% i nie było w ogóle tematu dopłaty, ale ja zamawiałem przez brokera

w Twoim przypadku uważam, że to dealer cwaniak, który wie, że sprzeda ten samochód od ręki 50-80k drożej i dlatego taka propozycja.

a który dealer to taki cwaniak?


.

Warszawa Ostrobramska miałem rabat 20% a podnieśli mi cenę o prawie 40000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , dostałem od dealera informacje ze auto ma produkcje na czerwiec ale to nic pewnego bo czekają na potwierdzenie .

Rozumiem ze restrykcje itp ale jeszcze niedawno była informacja ze koniec roku ,gdy powiedziałem ze termin mam w umowie do 31-05-2022 i będę zmuszony odstąpić,nagle maila produkcja na czerwiec.Co sądzicie?

Nie podejrzewał bym spisku bo dealer i tak to auto sprzeda, raczej jest jak w moim przypadku, że jak spytałem co z autem otrzymałem odpowiedź, że jeszcze nie przyjechało z Niemiec i nie wiadomo kiedy przyjedzie, a jak wyraziłem silne niezadowolenie z tej sytuacji (bo jechał już ponad dwa tygodnie) to dealer wysłał zapytanie do importera i się dowiedział, że auto już jest w Polsce. Także z mojego doświadczenia wiem, że dealerom się po prostu nie chce sprawdzać statusu co chwile, skoro i tak terminy odległe.


Inna sprawa, że moje auto ciągle nie dojechało do dealera i niedługo będzie prawie dwa miesiące siedzenia na cle. Oni chcą jakiś rekord pobić, czy o co chodzi? Dokumenty mam już ponad tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamawiałem w połowie listopada pierwszy termin miałem na koniec marca wypadło przez brak brązowego obszycia tapicerki zmieniliśmy i kolejny termin miał być koniec maja tydzień temu dzwonił do mnie diler że się ruszyło status 150 dostałem VIN w sobotę sprawdziłem i okazało się że auto wyprodukowane 17 maj i dzisiaj status 165 transport morski był tam jakiś kod błędu ale same pierdoly brak elektrycznej klapy tylniej i jakaś aktualizacja jestem w szoku ze tak się ruszyło zamawiałem w inchcape w Poznaniu jestem zadowolony ze współpracy z handlowcem wszystko jest na bieżąco załatwiane rabat aktualny żadnych nie domówień wszystko pełna profeska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamawiałem w połowie listopada pierwszy termin miałem na koniec marca wypadło przez brak brązowego obszycia tapicerki zmieniliśmy i kolejny termin miał być koniec maja tydzień temu dzwonił do mnie diler że się ruszyło status 150 dostałem VIN w sobotę sprawdziłem i okazało się że auto wyprodukowane 17 maj i dzisiaj status 165 transport morski był tam jakiś kod błędu ale same [bAD] brak elektrycznej klapy tylniej i jakaś aktualizacja jestem w szoku ze tak się ruszyło zamawiałem w inchcape w Poznaniu jestem zadowolony ze współpracy z handlowcem wszystko jest na bieżąco załatwiane rabat aktualny żadnych nie domówień wszystko pełna profeska

No to tak jak ja byłem zdziwiony przy rozpoczęciu i zakończeniu produkcji mojego auta - tylko śmignęło po taśmie w fabryce. Okazuje się, że zbudowanie auta w dzisiejszych czasach to najszybszy etap, a najdłużej trwa jego dostarczenie i inne biurokracje. Mam nadzieje, że kolejne osoby po tym co się dzieje teraz nie będą musiały już tyle czekać na cle. Co jest tym bardziej prawdopodobne, że jakoś we wrześniu mieli znosić podobno konieczność posiadania karty pojazdu i naklejki na szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 8 miesiącach w Bremerhaven auto dostało status 182.. jak długo czekaliście na dostawę?

tak jak sobie tutaj prawda dyskutujemy przy kawce: cholernie długo. Mój pojazd przybył do BVH jakoś 28 marca a do dealera dotarł 23 maja. Prawie dwa miesiące najgorszego czekania bo człowiekowi się wydawało, że to już zaraz będzie, za chwilę zadzwoni telefon, a tu cisza. Najgorsze, że ani nie wiadomo czemu ani nie wiadomo kiedy konkretnie będzie, więc nic nie można zaplanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 8 miesiącach w Bremerhaven auto dostało status 182.. jak długo czekaliście na dostawę?

tak jak sobie tutaj prawda dyskutujemy przy kawce: cholernie długo. Mój pojazd przybył do BVH jakoś 28 marca a do dealera dotarł 23 maja. Prawie dwa miesiące najgorszego czekania bo człowiekowi się wydawało, że to już zaraz będzie, za chwilę zadzwoni telefon, a tu cisza. Najgorsze, że ani nie wiadomo czemu ani nie wiadomo kiedy konkretnie będzie, więc nic nie można zaplanować.

 

to i tak nieżle :) 2 miesiace :) moj stał 8 mcy. i wszystko miał CLOSED :) i nikt nie wie dlaczego i po co tam stał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 8 miesiącach w Bremerhaven auto dostało status 182.. jak długo czekaliście na dostawę?

tak jak sobie tutaj prawda dyskutujemy przy kawce: cholernie długo. Mój pojazd przybył do BVH jakoś 28 marca a do dealera dotarł 23 maja. Prawie dwa miesiące najgorszego czekania bo człowiekowi się wydawało, że to już zaraz będzie, za chwilę zadzwoni telefon, a tu cisza. Najgorsze, że ani nie wiadomo czemu ani nie wiadomo kiedy konkretnie będzie, więc nic nie można zaplanować.

 

to i tak nieżle :) 2 miesiace :) moj stał 8 mcy. i wszystko miał CLOSED :) i nikt nie wie dlaczego i po co tam stał...

no ale inni czekali po dwa tygodnie od przypłynięcia do odebrania, niezły burdel tam mają w tym swoim archeo. (cytat z Seksmisji jakby ktoś nie skojarzył)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i tak nieżle :) 2 miesiace :) moj stał 8 mcy. i wszystko miał CLOSED :) i nikt nie wie dlaczego i po co tam stał...

 

Stał 'pod chmurką' czy w jakimś zadaszonym miejscu? Ktoś tam odpala je i przestawia czy stał bez ruchu przez 8 miesięcy? Ciekawe jak to jest zorganizowane - przecież taki przestój bez ruchu w jednym miejscu wpływa na samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy są tutaj tacy szczęściarze którzy odebrali swoje auta w expresowym tempie? Handlowiec twierdzi że max 2 miesiące od wyprodukowania zobaczymy ale faktycznie od kiedy auto wyprodukowane to już prawie w nim siedzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy wasz handlowiec tez Was informował ze jest przybliżona data produkcji (ja mam na czerwiec) ale jak pytałem o vin to usłyszałem (Panie Tomaszu Vin dopiero będzie jak się usztywni produkcja.)

A co w tym dziwnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wasz handlowiec tez Was informował ze jest przybliżona data produkcji (ja mam na czerwiec) ale jak pytałem o vin to usłyszałem (Panie Tomaszu Vin dopiero będzie jak się usztywni produkcja.)

A co w tym dziwnego?

 


Nic nic jest ok kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślisz chyba, że VIN nadaje się do zamówienia? Numer VIN przypisuje się pojazdowi będącemu w produkcji.

 


VIN otrzymuje pojazd ze statusem 150 - zaplanowana produkcja na tydzień xx . Ja otrzymałem VIN dokładnie na 2 tygodnie przed rozpoczęciem produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej a ile tak średnio płynie auto? status 165 i później czy ten magiczny czas od portu do salonu to faktycznie taka droga przez mękę czy ktoś z was może się podzielić że w ostatnim czasie nie miał zbyt dużo komplikacji i odebrał auto w normalnym terminie czyli około 2 miesięcy od produkcji (tak jak zapewnia handlowiec)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.