Skocz do zawartości

Fotelik z bazą do G30/G31


WP89

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Może temat z tych mniej typowo motoryzacyjnych ale może ktoś się podzieli doświadczeniem i oszczędzi mi czasu, którego zawsze mało i ewentualnych przykrych przyszłych doświadczeń.

Pierwsze dziecko w drodze więc żona już "lata" za wózkami, fotelikami i innymi gadżetami. Ustalenia są takie, że żona wybierze sobie wózek a ja mam kupić fotelik (z bazą).

Jeden z aspektów, które udało mi się ustalić to to, że nie każda baza fotelika pasuje dobrze do każdego auta (kąty, odpowiednie podparcie bazy etc.)

Planuje zmienić niedługo swoje auto więc pod opiekę żony trafi moje obecne G30, które docelowo będzie głównym autem do przewozu malucha.

Generalnie dużo podróżujemy z żoną więc fotelik nie będzie służył tylko do wypadów do przychodni i na weekendowe krótkie wyjazdy.

W sprzedaży zazwyczaj jest tak, że Pan który nam coś proponuje często próbuje sprzedać nam coś na czym najwięcej zarobi. Później w praktyce wychodzi różnie...

Żonie podoba się Cybex Cloud Z natomiast ja zastanawiam się jeszcze nad Maxi-Cosi Pebble Pro, Avionaut Pixel oraz Swandoo Albert 1.1 (wszystko oczywiście z dedykowanymi bazami).

Może ktoś ma za sobą pewne doświadczenia i podpowie co pasuje fajnie do tego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj znaleźć w swojej okolicy sklep stacjonarny mający te foteliki, albo jeden sklep mający jeden, drugi drugi. Podjedź i przymierz - to najlepszy sposób, jeśli mówimy o dopasowaniu do auta.

Jeśli jest sprzedawca, który dba o klienta to pojdzie z Tobą do auta i przymierzycie, nawet bez twojej deklaracji czy na pewno kupisz.

Ja tak robiłem i dzięki temu przed zakupem wiedziałem czy fotelik dobrze się układa na mojej kanapie czy nie i ile miejsca zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od prawie 5 lat Recaro Zero obrotowy i jest dosyc duży. Mieści się ale jak dzieciak jest wysoki albo wiekszy juz to trochę słabo. Drugi fotelik dla starszego bo młodszy przejął Recaro to Takata Maxi. Taki BMW sprzedaje ze swoim znaczkiem. Chciałem ten od BMW ale mają starszy model niż bezpośrednio u producenta. I tak musisz podjechac przymierzyć do sklepu bo dziecko też powinno się wpasować w fotelik żeby wykluczyć jakieś niedopasowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego cybexa z bazą. Tydzien temu przeszlismy na fotelik do 18kg. Tego cybexa nie polecam. Baza potwornie hałasuje. Na kazdej nierownosci wydaje dzwieki. Kupiłem teraz fotelik z bazą firmy joie i jest zupełna cisza, a w testach zderzeniowych wypada lepie od najlepszego cybexa. W cybexie zle działa ten obrot bazy. W joie bardzo fajnie. Cybexa kupiłem, bo żona chciała i szybko tego żałowała. Kupe kasy tylko za firme sie płaci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Również mam tego cybexa. Ogólnie ok u mnie mimo że auto sztywne to nie hałasuje specjalnie tylko na bruku. Obrót faktycznie ma nie wygodne uchwyty i czasami nie chce się zapiąć rzadko używam. Ja kupiłem pod 4GC bo tam jest dość głęboka kanapa z dużym pochyleniem i tylko ten fotelik z bazą oferował dobrą pozycję a poza tym pasował do kompletu z wózkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po pracy pojeździłem trochę żeby zgłębić temat:

- poza fotelikami Britax-Romer do wszystkich można dokupić adaptery do zamontowania na każdy wózek. Foteliki Britax pasują na ten moment tylko do wózków Britax. Z tego tytułu dla mnie odpada - żona wybiera między Cybexem Priam 2.0 a Mutsy Icon.

Standardowo w każdym sklepie mówią i zachwalają co innego:

- W jednym sklepie zachwalali i polecali Avionaut Pixel ze względu na idealne ułożenie dziecka w pozycji prostej w foteliku natomiast w drugim podkreślali, że w przypadku większego dziecka fotelik posłuży na max. 2-3 mce. Avionaut ma słabą ochronę główki po wyjęciu wkładek niemowlęcych. Zdecydowanie najlżejszy ze wszystkich.

- Cybexa Cloud Z w jednym i drugim sklepie również polecali na pierwsze miesiące natomiast później gdy dziecko jest większe podobno występuje efekt wypychania główki dziecka do przodu. Dla nas temat istotny bo w grę wchodzą częste podróże 4-5 h praktycznie od początku powiększenia rodziny. Cybex ze względu na te wszystkie bajery zdecydowanie najcięższy dlatego dla kobiet mniej "tęższych" może to być problem w dłuższej perspektywie.

- Maxi Cosi Pebble Pro jest chyba optymalnym rozwiązaniem. Dobry fotelik z punktu widzenia fizjoterapeutycznej pozycji dziecka.

- Swandoo odrzucam za wykonanie - chiński produkt, nie wyglądał dobrze już nawet na półce sklepowej

Bazy zarówno Avionaut, Maxi-Cosi i Cybex mogą posłużyć na dłużej w przypadku zmiany fotelika na większy.

Wszystkie foteliki mają 4-5 gwiazdek w testach Adac. Zdecydowanie najłatwiej później sprzedać Cybexa i Maxi-Cosi - dobra renoma a na wszystko co z logiem Cybex dzisiaj kobietki mają niesamowite ssanie :) .

Dodam, że baz na razie nie mierzyłem bo nie było już na to czasu. Jeżeli będzie dobrze siedziała baza Maxi Cosi to prawdopodobnie się zdecyduje na ten zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję na co dzień maxi cosi z bazą i złego słowa nie mogę powiedzieć, przymierzałem w sklepie przy zakupie. Teraz maleństwo ma 15 miesięcy i powoli przymierzamy się do zmiany na coś większego.

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze fotelika kierowałem sie przede wszystkim najbezpieczniejsza i najwygodniejsza pozycja dla dziecka z racji dlugich tras. Kąt oparcia pleców dziecka w foteliku powinien wynosic 30-45°. Avionaut ultralite mial idealnie po srodku czyki 37°. Ostatecznie kupilsmy caly zestaw wraz z wozkiem i wiekszym fotelikiem. Jeski chodzi o isofixa to po pół roku zaczął czasami na dziurach badz zakretach slrzypieć. Kolega ktory ma maxi cosi mowi że u mnie, mniej skrzypi niz u niego.


Co najwazniejsze projektant to niemiecki fozjoterapeuta ktory chciał stworzyć zestaw najbezpieczniejszy i najwygodniejszy dla dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Maxi Cosi chyba Pebble z bazą FamilyFix, później z fotelikiem Pearl i byłem bardzo zadowolony. Dziecko również nigdy nie narzekało nawet przy dłuższych podróżach. Dla mnie bardzo fajny jest system pochylenia i po przejściu na fotelik sprawiający że pozycja bardziej leżąca nie wiązała się z odchyleniem samego oparcia, tylko całego fotelika z siedziskiem a dzięki temu jak dziecko zaśnie to przy hamowaniach głowa nie leci tak do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.