Skocz do zawartości

dziwny objaw przy odpalaniu f30 2.0ed


adik92

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem niedawno akumulator w swojej bmw f30 2.0ed.

Mam pewna watpliwosc ktora powtarza sie czasem a mianowicie: przy odpalaniu silnika(cieply/zimny) silnik jakby probuje zakrecic ale ewidentnie czuc ze ma ciezko,na chwile przygasaja swiatla do jazdy dziennej i przekreca i odpala; z odpalaniem auto wgl jest roznie,czasem zakreci normalnie,czasem doslownie na dotkniecie a czasem niestety z oporem; dla mnie dziwna sprawa samochod ma oryginalnie najechane niecale 80tys,start stop nie uzywam,zadnych bledow nie ma ani info o tym ze aku slabe, podpinalem pod komputer i wszystko jak najbardziej ok;bynajmniej nie ma powtarzalnosci z tym w jaki silnik kreci i odpala;podczas mierzenia aku podczas zapalania napiecie nie spada ponizej 10V

gdyby nie fakt ze dostep do rozrusznika jest nieco utrudniony to bym od razu sie za niego zabral ale moze to cos innego?

ogolnie nie robie jakos mega wielkich tras,samochod uzywany przewaznie do pracy i na co dzien;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakodowałeś nowy akumulator? Co było powodem jego wymiany przy tak niskim przebiegu? Jeżeli wymieniłeś aku, bo miałeś ten sam problem i nie przyniosło to odpowiedniego efektu to bierz rozrusznik na stół. Dostęp jest bardzo łatwy, ale od spodu.
BMW F31 318d 143pk aut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakodowałeś nowy akumulator? Co było powodem jego wymiany przy tak niskim przebiegu? Jeżeli wymieniłeś aku, bo miałeś ten sam problem i nie przyniosło to odpowiedniego efektu to bierz rozrusznik na stół. Dostęp jest bardzo łatwy, ale od spodu.

aku bylo zakodowane;

wymienilem bo podczas podlaczenia kompa dosc szybko spadalo napiecie; odkrece rozrusznik tylko i wylacznie od spodu? pytalem mechanika to mowil ze trzeba kolektor zdjac : o

kilka dni temu zdjalem oslony i przeczyscilem klemy od masy(przy skrzyni i nadwoziu),przewod koloru srebrnego bez nalotu;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasiegnalem informacji na temat demontazu rozrusznika ale mam jedna watpliwosc; planuje to zrobic sam ale czy nalezy po ponownym montazu rozrusznika podpinac komputer? pewien mechanik powiedzial ze nalezy zdjac kolektor ale chyba nie ma racji?

znalazlem taka informacje z pewnego forum:

"Only during starter replacement and on vehicles with MSA (automatic engine start-stop function):

Reset start counter using BMW diagnosis system" (Tylko podczas wymiany rozrusznika i w pojazdach z MSA (funkcja automatycznego uruchamiania i zatrzymywania silnika):

Zresetuj licznik startów za pomocą systemu diagnostycznego BMW.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zakodowałeś nowy akumulator? Co było powodem jego wymiany przy tak niskim przebiegu? Jeżeli wymieniłeś aku, bo miałeś ten sam problem i nie przyniosło to odpowiedniego efektu to bierz rozrusznik na stół. Dostęp jest bardzo łatwy, ale od spodu.

aku bylo zakodowane;

wymienilem bo podczas podlaczenia kompa dosc szybko spadalo napiecie; odkrece rozrusznik tylko i wylacznie od spodu? pytalem mechanika to mowil ze trzeba kolektor zdjac : o

kilka dni temu zdjalem oslony i przeczyscilem klemy od masy(przy skrzyni i nadwoziu),przewod koloru srebrnego bez nalotu;

 

A podczas normalnego używania samochodu nie było problemu z akumulatorem? Wymieniłeś tylko z przyczyny, którą podałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

aku wymienilem bo moze kilka razy auto mialo ciezko zapalic ale tylko wtedy gdy robilem krotkie odcinki i tez dlatego ze napiecie spoczynkowe bylo ponizej 12v i lecialo w dol;

znalazlem wlasnie wpisy na tej stronie gdzie ukazana jest instrukcja ale czy ktos z doswiadczenia wypowie sie na temat podpinania kompa po zamontowaniu rozrusznika z systemem ss?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odswiezam temat . . .

sluchajcie szczerze mowiac to nie mam juz pomyslow; zregenerowalem niedawno rozrusznik i bylo ogolnie dobrze z rozruchem ale znow sytuacja sie lubi powtarzac ze samochod zrobi pol obrotu i po chwili zapali; dzis to samo ; swiece grzeja wciskam start swiatla bardzo przygasly i ciezko silnik odpalil; akumulator trzyma zajebiscie(nowy),podpinalem pod hella gutmann i zadnych bledow; plecionka od masy pod spodem bez nalotu(czyscilem)styki... pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzeję kotleta... boooo mam ten problem od początku posiadania mojego BMW (czyli od 2018 roku). Ponad 5 lat. Tzn problem jak problem. 

Raz kręci jak młody bóg a innym razem leeeedwo co. Albo załechta z bólem pupy 2,3 razy i wyrzyguje błąd, że masz pan problem z układem rozruchowym.

Po czym mija minuta i odpalam jak biały człowiek... jak masełko.

 

Do wczoraj.

W zeszłym tygodniu po raz pierwszy samochód nie odpalił.

Zrobił te ciężkie łechtania i sobie podziękowaliśmy.  Wyrzygał mi na ekranie pięknie problem z układem rozruchowym.

Dodam, że silnik był rozgrzany do temperatury roboczej. Zatrzymałem się na 2-3 minuty do sklepu.

Wróciłem do rzęcha i tym razem już nie odpalił.

Serwisł podładował mi aku, posprawdzał kilka innych rzeczy (przewody, mase, itp). Po diagnostyce nie znaleźli przyczyny.

Jedna rzecz mnie zastanawia bo jak szukali rozrusznika to wyskoczył im rozrusznik 2,2 kW.... orpócz tych standardowych (czyli taki jak ja mam również u siebie) 1,4 kW.

Finalnie nie zdecydowałem się na wymianę rozrusznika.

Ktoś coś? Jakieś pomysły jeszcze?

 

Poniżej video. Nie mój filmik ale wypisz wymaluj mój przypadek. 🙂

 

 

Edytowane przez Kozenko

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.