Skocz do zawartości

m340i - testy, wrażenia


Gregonio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 313
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy ktoś miał okazję porównać w M340i adaptacyjne zawieszenie sportowe M ze standardowym w tym modelu. Jestem na etapie konfiguracji do zamówienia a o testówki aktualnie trudno.
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem tylko z adaptacyjnym M ostatnio przez dwa dni. Nawet mnie nie ciągnie do testowania zwykłego, patrząc przez pryzmat F3x.

Bardzo podoba mi się to auto, ale bije się z myślami czy x-drive to odpowiedni napęd do tego czego oczekuje i tym samym czy to jest auto dla mnie. Jest bardzo przewidywalna, prosta w prowadzeniu, stosunkowo szybka i jestem pewien że nawet moja żona jest w stanie tym szybko przemieszczać po odłączeniu kontroli trakcji...Ale brakuje jej tego co dała nawet F32 z dyfrem M-Performance, o starych M3 nie wspominam. Choć na wprost w serii narobiłaby wstydu E92 M3.

Niestety stopień intensyfikacji fałszywych bodźców jest trochę zbyt wysoki, ale to już motoryzacyjny standard w dzisiejszych czasach. Na pewno na plus jest jakość wnętrza, to czy ktoś lubi multimedia czy nie jest sprawą indywidualną - mam na myśli że seria 3/4 nie była jeszcze nigdy tak dobrze wykonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie!


Bardzo mocno rozwazam zakup M340i, ale niestety sa jakies dramatyczne czasy oczekiwania na mozliwosc jazdy probnej autem z BMW Polska...

Czy bylaby jakas dobra dusza w Warszawie ktora by chciala przewiezc goscia pokazowo na fotelu pasazera aby sie pochwalic co potrafi dotarte M340i :-)?


Moge zaoferowac dobre wino/whisky jako podziekowanie :-)


pozdrowienia

k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Ale dostępny czy obowiązkowy żeby zmniejszyć emisję?

 

Aktualnie nie można zamówić M340i do produkcji, która ma być wznowiona w grudniu. Wtedy bedzie to prawdopodobnie tylko model z mild hybryd.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale dostępny czy obowiązkowy żeby zmniejszyć emisję?

 

Aktualnie nie można zamówić M340i do produkcji, która ma być wznowiona w grudniu. Wtedy bedzie to prawdopodobnie tylko model z mild hybryd.

 

Masakra co sie dzieje w tej motoryzacji. A jakie macie wrażenie z zawieszenia? Wszyscy narzekają na stukanie adaptacyjnych amortyzatorów i polecają zwykły zawias m. Praktycznie brak wygłuszeń na ścianie grodziowej też nienapawa optymizmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Jestem zainteresowany kupnem M340i Xd. Mam pytanie o późniejsze użytkowanie jeśli chodzi:

-kola zimowa-jakieś specjalne zaciski itp. czy tak jak np. w 330i?

-serwis-ceny czy tak jak w 330 czy jakieś wyższe kwoty?

-podobnie j.w. jeśli chodzi o klocki, tarcze itp.

Może macie jeszcze jakieś inne uwagi czy decydować się na 340 czy może szukać jednak 330 w dobrej wersji.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
na twoim miejscu bym dzwonił do ASO z zapytaniem ile wynosi koszt kompletu tarcz i klocków z wymianą w 330 i 340xd , chyba to najlepszy wyznacznik kosztów utrzymania danego nowego auta .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
cena za dotychczasowy egzemplarz ksztaltowala sie na poziomie 277k wiec promocji nie bedzie jak sie wiekszosc spodziewala.

 

W aktualnym cenniku z lipca cena za M340i xDrive to 289 400 pln. Obniżka o ok. 14 tys. to rzeczywiście powrót w okolice ceny z początku roku czyli 277 900 pln.

Zobaczymy jak to wyjdzie w konfiguratorze i czy nie zmienili cen za wyposażenie dodatkowe.

Edytowane przez rkmi09
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W standardzie nie było wtedy tunera DAB i elektrycznie regulowanych foteli z pamięcią (wprowadzili od lipca br.), no i teraz dodali jeszcze MHEV.

Pytanie na ile istotna w ustalaniu ceny była obniżona akcyza w przypadku MHEV.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


W aktualnym cenniku z lipca cena za M340i xDrive to 289 400 pln. Obniżka o ok. 14 tys. to rzeczywiście powrót w okolice ceny z początku roku czyli 277 900 pln.

Zobaczymy jak to wyjdzie w konfiguratorze i czy nie zmienili cen za wyposażenie dodatkowe.

 

Potwierdzone info?

Kiedy bedzie widoczne w konfiguratorze?

Jak cena spada z powodu akcyzy to dodatkowe wyposażenie też spadnie, co mnie bardzo cieszy :mrgreen:

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.