Skocz do zawartości

E39 528iA Ciężko odpala inpa


grzechusk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam silnik zaczął coraz gorej odpalać temp zew ani silnika nie ma na to żadnego wpływu pali tak samo źle w każdej porze. Silnik gdy odpali to jego obroty w zasadzie stoją w miejscu ale czuć drgania. Przed wklejeniem skanów z inpy chciałem tylko dodać że łączyłem się z silnikiem z zakładki motor ms41 i tutaj żadnych problemów łączeniowych nie było i ms42 nowy i tutaj opcji odczytu jest zdecydowanie więcej ale odczyty robiłem z wciśniętym enterem bo non stop błędy ale mam nadzieje że miarodajne i komputer pokazywał prawdziwe odczyty, co jeszcze chciałbym dodać że programem nie da się skasować serwisu olejowego i nie pokazuje korekcji, chodź wcześniej działało.


20191116-190553.jpg

20191116-190609.jpg

20191116-191614.jpg

20191116-191928.jpg

20191116-192114.jpg

20191116-192531.jpg

20191116-192605.jpg

20191116-192707.jpg

20191116-192749.jpg

20191116-192753.jpg

20191116-192816.jpg

20191116-192841.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną ciężkiego odpalania jest usterka czujnika wału korbowego nr83 i to chyba najgrubsza sprawa. Natomiast "telepanie" może być związane z sondami na banku nr2. Odczytów dokonuj na takim typie sterownika jaki masz w aucie. Korekty(powinny pracować,ale może przez ten czujnik wału nie ma odczytu) i wszelkie wskazania z reszty zakładek najlepiej żebyś nagrał jako filmik bo zdjęcia nie powiedzą prawdy :wink:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytywałem z tego ms42nowy z tego względu że jest dużo dużo więcej podglądowych spraw jeśli chodzi o prace silnika. Błąd sondy bank 2 nie mogę skasować tzn kasuje wchodzę na błędy i zaś pokazuje sondę z tej daty i godz jaka jest obecnie na wejściu. Nie rozumiem dlaczego też przepływka ma przekroczone wartości o 12000% :D . Czyli na pierwszy odstrzał pójdzie chyba czujnik wału korbowego. Bo możliwe że on psuje te wszystkie inne wartości jak kąt wtrysku itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zacznij od czujnika, sondy jak uwalone to też pokażą usterkę natychmiast,wiec to nie dziwne,że wracają chwila po skasowaniu. Dziwne żeby 2 naraz poleciały na tym samym "banku" i to grzałki, ale wykluczyć też nie można
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdzaj na swoim typie sterownika.

To, że inny ma więcej parametrów nie oznacza, że ich wartości zostaną pokazane właściwie.


Do diagnozy wspomniany czujnik i sugeruję odłączyć przepływomierz.

Zobaczysz czy jest różnica w pracy silnika.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem teraz auto z przepływką odpalił na dotyk. Zgasiłem odpaliłem bez przepływki i później z nią i w zasadzie nie widzę różnicy obroty nie falują. Oczywiście drugi i następne dwa razy silnik już nie chciał za bardzo odpalić. Co ciekawe jak za pierwszym odpalił to zero drgań. Przy następnych już czuć wibracje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimny zawsze odpala lepiej jak po rozgrzaniu przy uszkodzonym czujniku wału. Sama przepływka nie ma tu nic do odpalania
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Łącz się zawsze przez ms41 i wtedy sprawdzaj parametry, w ten sposób robisz tylko zamieszanie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zacznij od czujnika, sondy jak uwalone to też pokażą usterkę natychmiast,wiec to nie dziwne,że wracają chwila po skasowaniu. Dziwne żeby 2 naraz poleciały na tym samym "banku" i to grzałki, ale wykluczyć też nie można

Witam czy jak pokazuje błąd sondy to wówczas ona jest do wymiany ? Jestem troche zielony w benzynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega Daniel napisał,ale też zależy jaki ten błąd sondy bo jeśli grzałka to niemal pewna usterka, co innego jeśli chodzi o regulację składu.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czujnik położenia wału wymieniony - siemens, stary jeszcze oryginalny w zasadzie w rękach się rozsypywał cud że w ogóle działał. Auto odpala na "dotyk" obroty nie falują no i w końcu wiem że pod maską jest 6 garków :norty: idzie od razu, wcześniej tylko w górnych zakresach. Co do reszty błędów to nie wiem czy zniknęły bo kompa jeszcze nie podłączałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gitara skoro problem rozwiązany :cool2: a podpowiedzi odnośnie czujnika miałeś podane od razu w pierwszym poście :norty:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podpiąłem kompa, błąd czujnika zniknął ale po wyczyszczeniu błędów od razu nawet bez odpalenia wywala błąd 55 lambdasondenheizung sonde 2 - spalanie pokazuje 10.5 wokół komina. I drugi błąd 52 Abgasklappe.


20191222-185656.jpg


I tutaj podgląd pracy silnika dziwne wskazania korekcji i chciałem zaznaczyć że na starym czujniku przed usterką korekcje były prawie równe po uszkodzeniu czujnika w ogóle nie wskazywał korekcji wszędzie 0 a jak jest teraz to widać na filmiku( sorki za kiepską jakość).


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez odpalenia wywala błąd 55 lambdasondenheizung sonde 2

W dosłownym tłumaczeniu: Błąd grzałki sondy lambda numer 2.

A Abgas to tak z niemiecka na "spaliny" brzmi, więc pewnie:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=129091


A w temacie youtube: "This video is private."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do wymiany masz sondę na banku 2 ze względu na spaloną grzałkę. Drugi błąd dotyczy klapy w wydechu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz jakąś nierówną pracę silnika? Obroty falują? Jak nie to nie szukaj dziury w całym, w tym sterowniku tak to z reguły wygląda w inpa.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, silnik chodzi równo a obroty nie falują więc temat zostawiam. Jeszcze jedno pytanie żeby nowego nie otwierać. Ciężko odkręca się korek oleju silnikowego i wyciąga bagnet, na odpalonym jak bagnet jest wysunięty to słychać bulgotanie tzn że jest odma do wymiany? A jeśli tak to czy można wymienić sam zawór bez rurek jeśli udało by się je zdemontować w całości i później wypłukać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po odkręceniu korka lub wyjęciu bagnetu silnik powinien zmienić pracę, zafalować, jak tego nie ma to jest problem z odmą. Można wymienić sam zawór tylko jak przewody są stare to będą łamać się w rękach. Bulgotania nie słyszałem jeszcze, może nagraj to.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.