Skocz do zawartości

G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania


Randall

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś jeździł zawieszeniem sportowym i adaptacyjnym w m paku? czuć odczuwalną różnicę?
Ja w Poznaniu testowałem dwa G20, żeby właśnie porównać sportowe z adaptacyjnym (tryb komfort). Dla mnie sportowe było za sztywne do jazdy poza autostradą. Wziąłem adaptacyjne. Tylko że to subiektywne odczucie, sam musisz się przejechać. Edytowane przez KombiFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zacząłem się niedawno interesować G20. Jestem jeszcze przed jazdami testowymi, ale rozważam jedynie 20i lub 30i+szpera.

Auto planuję zamawiać najprawdopodobniej dopiero za jakieś 2-3 miechy.

Dzisiaj rozmawiając z handlowcem usłyszałem, że 30i właściwie nie można już zamówić do produkcji, bo jakoś we wrześniu/paźnierniku mają przestać być produkowane 30i i wyżej, a od nowego roku powyżej obecnego 20i będą już tylko mild-hybrydy i hybrydy - w każdym razie niby obecny 30i nie będzie już dostępny./o\


Spotkał się ktoś z podobnymi informacjami ??

Edytowane przez Janek_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zacząłem się niedawno interesować G20. Jestem jeszcze przed jazdami testowymi, ale rozważam jedynie 20i lub 30i+szpera.

Auto planuję zamawiać najprawdopodobniej dopiero za jakieś 2-3 miechy.

Dzisiaj rozmawiając z handlowcem usłyszałem, że 30i właściwie nie można już zamówić do produkcji, bo jakoś we wrześniu/paźnierniku mają przestać być produkowane 30i i wyżej, a od nowego roku powyżej obecnego 20i będą już tylko mild-hybrydy i hybrydy - w każdym razie niby obecny 30i nie będzie już dostępny./o\


Spotkał się ktoś z podobnymi informacjami ??

 

Tak, to raczej prawda. Nie wiem jak wersje 20i i 30i ale ja chciałem zamawiać M340i i otrzymałem informację, że aktualnie nie można go zamówić a produkcja rusza w grudniu i będzie to model już z mild-hybrid.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-318d-live-cockpit-plus-pakiet-service-inclusive-ID6Dd2tu.html - czyli jednak identyczne zegary jak w serii 2 :) o to pytalem kilka stron temu na poczatku czerwca.

 

O matko ale to brzydkie w takiej wersji ...

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oby po lifcie nie zmieniły się zegary, które dają przy aktywnym tempomacie, bo w takie celuję.

Te nie są takie złe, bo wyświetlacz w środku sporo pokazuje porównując do tych z serii 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
oj tak , ta pseudokontrola , rozumiem msb w czasach leniwych asb, które królowały w autach z lat 90tych , ale teraz msb kojarzy mi się z samookaleczeniem :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oby po lifcie nie zmieniły się zegary, które dają przy aktywnym tempomacie, bo w takie celuję.

Te nie są takie złe, bo wyświetlacz w środku sporo pokazuje porównując do tych z serii 2.

 


Wydaję mi się, że w polifcie z aktywnym tempomatem zmieniły się właśnie niestety na te z serii 2 - przynajmniej tak pokazuje konfigurator. Za 1/2tyg odbieram właśnie taką konfiguracje to dam znać z jakimi zegarami przyszła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.carscoops.com/2020/07/bmws-remote-engine-start-pre-conditions-the-cars-interior/


To chyba odpowiedni temat, żeby to wkleić.


Ciekawe czy u nas będzie dostępna oficjalnie ta funkcja :D.

W Stanach jest od samego początku dostępna, u dealera zamawiając samochód powiedzieli mi, że w EU nie ma szans ze względu na przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nawet abstrahując od tematu uratowania białych niedźwiedzi czy groźba dostania mandatu za pozostawienia auta z włączonym silnikiem bez kierowcy w środku , jest temat bezpieczeństwa innych , nie stawiałbym że każdy właściciel takiego auta będzie na tyle rozsądny żeby nie włączyć tej funkcji mając auta w garażu podziemnym w bloku czy w galerii handlowej ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet abstrahując od tematu uratowania białych niedźwiedzi czy groźba dostania mandatu za pozostawienia auta z włączonym silnikiem bez kierowcy w środku , jest temat bezpieczeństwa innych , nie stawiałbym że każdy właściciel takiego auta będzie na tyle rozsądny żeby nie włączyć tej funkcji mając auta w garażu podziemnym w bloku czy w galerii handlowej ..

 

Mając auto można urządzić Carmageddon więc co tam garaż podziemny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oby po lifcie nie zmieniły się zegary, które dają przy aktywnym tempomacie, bo w takie celuję.

Te nie są takie złe, bo wyświetlacz w środku sporo pokazuje porównując do tych z serii 2.

 


Wydaję mi się, że w polifcie z aktywnym tempomatem zmieniły się właśnie niestety na te z serii 2 - przynajmniej tak pokazuje konfigurator. Za 1/2tyg odbieram właśnie taką konfiguracje to dam znać z jakimi zegarami przyszła :)

 

Widzialem konfigurator wlansie. Tu trzeba by spytać dzbpl czy jak konfigorwal swoja to byly inne zegary w konfiguratorze Po dodaniu tempomatu niz te seryjne. Szkoda by byla, celowalem w te, ktore ma dzbpl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba niezdrowe dla silnika go odpalić i trzymać bez jazdy, gdzie będzie się rozgrzewał naprawdę woooolno.

Jest opcja ogrzewania postojowego jak ktoś potrzebuje. Chyba coś koło 8k.

 

Z tym długim nagrzewaniem silnika to prawda. Ale już zdalne włączenie klimatyzacji raczej nie będzie szkodliwe jak auto od samego staniała słońcu już i tak jest nagrzane do 40°C albo i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.