Skocz do zawartości

G30 lusterko wsteczne z pilotem do bram garażowych


Mike45

Rekomendowane odpowiedzi

Pyatnie do tych, którzy mają taką opcję w swojej 5-tce G30 albo 31: czy rzeczywiście jest tak że pilot jest kompatybilny tylko z niektórymi typami sterowników bram garażowych i że trzeba wtedy dokładać oddzielny moduł do napędu bramy? Jakie macie doświadczenia z tą funkcjonalnością?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to w X5 z usa i działa super. Jedynie zastanawiam się po co to jest w przypadku np. odpukać kradzieży. Złodziej nie musi wycinać bramy tylko naciska i odjeżdża.

Kupujesz dodatkowe radio jak masz auto z USA i instalujesz w automatykę bramy równolegle.

Jak europa to po prostu próbujesz kodować do swojej bramy zgodnie z instrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w przypadku np. odpukać kradzieży. Złodziej nie musi wycinać bramy tylko naciska i odjeżdża.

 

Na napędzie bramy też jest przycisk do jej otwierania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy mowa o bramie zewnętrznej czy wewnętrznej.


Przy napędach zewnętrznych, odkrecasz zwyklym kluczem obudowe, naciskasz przycisk i brama sie otwiera (trwa to moze z 15 sekund)


Ps. Dla osób ktore przychodzą po auta, otwarcie bramy to najmniejszy problem (każdy myśli ze złodziej, bedzie się uczył jak coś otworzyć, kiedy Ci goście maja wszystko obcykane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy mowa o bramie zewnętrznej czy wewnętrznej.


Przy napędach zewnętrznych, odkrecasz zwyklym kluczem obudowe, naciskasz przycisk i brama sie otwiera (trwa to moze z 15 sekund)


Ps. Dla osób ktore przychodzą po auta, otwarcie bramy to najmniejszy problem (każdy myśli ze złodziej, bedzie się uczył jak coś otworzyć, kiedy Ci goście maja wszystko obcykane)

Nie twierdzę, że złodziej sobie nie poradzi.

Ale przyjedź do mnie to nawet ci dam klucz żebyś sobie odkręcił obudowę. Bzdury opowiadasz.

Tu chyba nie za bardzo masz pojęcie jak myślisz że złodziej przychodzi z kluczem żeby rozkręcić automat od bramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem kolega co masz za naped ale bynajmniej w hormanie naped zewnetrzny otwiera sie uniwersalnym trojkatnym kluczykiem do skrzynek. Po otworzeniu napedu co zajmuje 5 Sekund drugietyle zajmuje opuszczenie blokady napedu takim czerwonym pokretlem. Podej4zewam ze ogromna wiekszosc producentow ma takie rozwiazania chociazby ze wzgledow bezpieczenstwa ze jak nie bedzie pradu zeby mozna bylo szybko rozlacxyc naped i otworzyc brame.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kolega co masz za naped ale bynajmniej w hormanie naped zewnetrzny otwiera sie uniwersalnym trojkatnym kluczykiem do skrzynek. Po otworzeniu napedu co zajmuje 5 Sekund drugietyle zajmuje opuszczenie blokady napedu takim czerwonym pokretlem. Podej4zewam ze ogromna wiekszosc producentow ma takie rozwiazania chociazby ze wzgledow bezpieczenstwa ze jak nie bedzie pradu zeby mozna bylo szybko rozlacxyc naped i otworzyc brame.

Podpowiem Ci że jak zabraknie prądu to trzeba mieć klucz patentowy i rozblokować zamek.

Chyba mylisz pojęcia napędu wewnętrznego z bramą zewnętrzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chyba jasno napisalem ze chodzi o naped do bramy ZEWNETRZNEJ,. Prosze o to instrukcja do hormanna i strona 41 jak otworzyc brame w przypadku braku zasialania: https://sklephormann.pl/templates/images/files/9698/1384639220-instrukcja-montazu-i-obslugi-napedu-lineamatic-serii-3-pl.pdf NA stronie 3 masz rysunek z lista czesci i pod literka D pod srubkami jest narysowany klucz jak to nazywasz serwisowy a ktory w prakrtyce jest zwyklym kluczem trojkatnym. Kilka razy zdarzylo mi sie te brame juz otwierac podczas zimy wiec wiem z praktyki co pisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jasno napisalem ze chodzi o naped do bramy ZEWNETRZNEJ,. Prosze o to instrukcja do hormanna i strona 41 jak otworzyc brame w przypadku braku zasialania: https://sklephormann.pl/templates/images/files/9698/1384639220-instrukcja-montazu-i-obslugi-napedu-lineamatic-serii-3-pl.pdf NA stronie 3 masz rysunek z lista czesci i pod literka D pod srubkami jest narysowany klucz jak to nazywasz serwisowy a ktory w prakrtyce jest zwyklym kluczem trojkatnym. Kilka razy zdarzylo mi sie te brame juz otwierac podczas zimy wiec wiem z praktyki co pisze.

To już wiem że hormana bym nie kupił. Ale ty pisałeś o automacie do bramy odsuwanej. Ja mam faac do bramy skrzydłowej i nas każdym z 2 siłowników są normalne zamki patentowe do otwarcia w razie braku zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie chce Cie martwic ale spojrzyj tutaj :D :D :D https://allegro.pl/oferta/klucz-odblokowania-awaryjnego-faac-740-741-746-391-7398170320 czy tez tutaj: https://allegro.pl/oferta/faac-klucz-odblokowujacy-do-silownika-414-8054884772?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo&ev_adgr=Ogrodzenia+i+bramy+-++Akcesoria&gclid=CjwKCAjwkenqBRBgEiwA-bZVtoCg_3-E5dI4faOI7StAqEGBB0fXI5GH7-mjkb-_JYrGsjkVa6qsUhoCYfoQAvD_BwE, do innych modeli tez spokojnie do kupienia


ps. tak juz na powaznie jedno licho, takie bramy i napedy nie sa zadnym zabezpieczeniem przeciwko zlodziejom, do pokonania bez zauwazenia w kilka sekund. Te plastikowe obudowy to chronia glownie przed woda a zdjac je mozna nawet jak sie nie ma zadnego kluczyka zwyklym kopniakiem, palnikiem gazowym lub nawet przy uzyciu lezacego w poblizu kamienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.