Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni


mepszo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy mam mały wyciek spod tulejki i chciałem przy okazji zmienić oczywiście miskę i olej ale wymiana tylko statyczna ze względu na przebieg . Czy taki zetaw będzie dobry ?


Zobacz ofertę: OLEJ MISKA ZF ŚRUBY 6HP19 6H21 BMW 24152333907 https://allegro.pl/oferta/olej-miska-zf-sruby-6hp19-6h21-bmw-24152333907-7702877933

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zestaw jest bardzo dobry. Jest to oryginalny zestaw od producenta skrzyń ZF wraz z olejem, śrubami i dodatkowo tulejka mechatronika ori BMW. Wymiana tylko statyczna, tak jak zaleca producent. W zestawie masz dokładną instrukcję jak wymienić i wlewać olej (rozgrzanie skrzyni, zmiana biegów, itd).

Przed zakupem wyślij sprzedawcy VIN, niech potwierdzi, że zestaw będzie pasował, albo sam sprawdź na https://www.realoem.com/bmw/pl/select jakie numery ma twoja skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dobry zestaw z dobrej firmy. Ja wymieniałem u nich na miejscu, niewiele drozej wychodzi, ale terminy odległe. A jak jesteś z okolic Warszawy to warto tam to zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Łodzi a sąsiad ma warsztat przez płot :8) a że wymiana statyczna więc nie powinno być żadnego problemu . Zastanawiam się tylko czy po takiej wymianie oprócz kasowania adaptacji zrobić tez reset parametrów oleju ...ostanio znalazłem taką opcje obok resetu adaptacji (ISTA)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Resety można sobie podarować.

Czasem są po nich problemy.


Ja resetowałem ale w zasadzie nie wiem czy to miało jakiś sens bo różnicy żadnej nie zauważyłem.


Lepiej przemyśleć przegląd mechatroniki przy okazji zdjętej miski.

Zmienić tłoczki i wyczyścić sitka oraz zmienić uszczelnienia mechatroniki.

To sporo daje.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje ale to kolejne 500 a generalnie mam tylko problem między 2-3 jak zimna skrzynia to czuje zmianę biegu a jak ciepła to różnie raz czuje raz trochę przeciągnie albo zmieni płynnie ale w plecy jak redukuje jeszcze się jej nie zdażyło kopnąć . Autem zrobię może max 15-20 tys . Generalnie to busem robię 200tys rocznie a bunia używana do wyjazdów weekendowych lub na zakupy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.