Skocz do zawartości

Sprzedaż E91


pawiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Mam do Was pytanko odnośnie sprzedaży auta, wystawiłem moje bmw e91 i za chwile będzie 1,5 miesiąca jak jest ogłoszony i zadzwoniła dopiero 1 osoba! Nic się nie dzieje, nawet nie dzwonią aby dopytać cokolwiek, przyjechać obejrzeć no nic.

Czy teraz jest jakiś martwy okres w sprzedaży auta?? Samochód z ręką na sercu mam wypieszczony w bardzo dobrym stanie i nie mogę go sprzedaż, może zły opis dałem albo kiepskie zdjęcia, zerknijcie proszę w link i dajcie znać co Waszym zdaniem jest nie tak. Bardzo prosze o pomoc.


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e91-320d-ID6BVVmd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się teraz tak się auta sprzedają...

Ja ma wystawione 3 sztuki i jest to samo. Ludzie teraz żyją wakacjami przyjdzie klient który będzie szukał takiego egzemplarza i sprzedaż bez problemu kwestia czasu. Ale ogólnie ze sprzedażą teraz jest ciężko a tym bardziej BMW u nas jednak najlepiej sprzedaje sie vag ewentualnie francuz.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedź, ale dziwi mnie fakt bo jak wchodze w statystyki to mam info ze 17 osob wzielo nr tel. 6 osob obserwuje oferte i masa wyswietlen i praktycznie nikt nie zadzwonil aby choc dopytac cokolwiek, nie kumam tego. Ja jak szukalem samochodu to dzwonilem do interesujacych mnie ofert, jezdzilem ogladalem i cos wybieralem, a tutaj cisza jak makiem zasial...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie osoby wzięły twój numer, tylko automaty zbierające numery telefonów dla firm, które będą do ciebie dzwonić w sprawie czy czasem nie miałeś jakiejś szkody w latach ubiegłych :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Problemem jest tylko i wyłącznie słabe wyposażenie. Będziesz się musiał uzbroić w cierpliwość. Nie pisz co wymieniałeś w ogłoszeniu. Napisz że serwisowana na bieżąco i dwa komplety kół, bo to jest najważniejsze.


Najgorsze to napisać w ogłoszeniu wszystko co kupujący potrzebuje wiedzieć żeby odrzucić ogłoszenie. Jeżeli zostawisz mniej szczegółowe to zainteresowany zadzwoni dopytać. Ty będziesz wiedział czy jest zainteresowanie, a on usłyszy Cię przez telefon i do tego dzwoniąc samemu co z punktu widzenia socjotechnik jest bardzo ważne.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaben- potwierdzam. Wyposażenie nie powala. Większość ludzi chce navi, a najlepiej professional :D i tak jak kolega pisze, nie wymieniaj 3 stron a4 co wymienialem w aucie, bo to też nie zachęca, bynajmniej mnie. Jeśli auto jest dobre, to nie trzeba dużo napraw/wymian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja dodam swoje odczucia po przeczytaniu ogłoszenia i listy napraw. Czytałem i miałem wrażenie, że autko zaczyna się sypać, właściciel doinwestowywał aż w końcu stracił cierpliwość i się che go pozbyć. Takie miałem myśli podczas czytania, choć zazwyczaj uważam, że warto znać dobrze historię auta i wymiany. No ale jak koledzy piszą powyżej, może nie na etapie ogłoszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za podpowiedzi, sprobuje zrobic tak jak radzicie, czyli wyrzucic info co bylo robione z napraw. Jednak myslalem, ze jak napisze co wymienilem to potencjalny kupujacy bedzie mial to juz z glowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak obstawiał, że brak zainteresowania Twoim autem jest przez to, że to kompletny golas.

W Polsce ciężko sprzedać taki samochód, nawet jeśli jest

w super stanie technicznym.

No cóż powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli tworzymy szalenie interesujący i niezwykle cenny poradnik redagowania ogłoszeń o sprzedaży ...


Dodałbym kod silnika i zachęcającą opinię przed informacją o rozrządzie z przodu

Trochę info o stanie nadwozia (blacharki poza bezwypadkowością) oraz zawieszenia

Napisz więcej o częstości zmian oleju

Z napraw zostawiłbym tylko dwumas i to bez zbędnych szczegółów


Jeśli to możliwe dodałbym link do forum - doda profesjonalizmu ...


btw - to nie kompletny golas , po prostu wersja bez nawi


Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli tworzymy szalenie interesujący i niezwykle cenny poradnik redagowania ogłoszeń o sprzedaży ...


Dodałbym kod silnika i zachęcającą opinię przed informacją o rozrządzie z przodu

Trochę info o stanie nadwozia (blacharki poza bezwypadkowością) oraz zawieszenia

Napisz więcej o częstości zmian oleju

Z napraw zostawiłbym tylko dwumas i to bez zbędnych szczegółów


Jeśli to możliwe dodałbym link do forum - doda profesjonalizmu ...


btw - to nie kompletny golas , po prostu wersja bez nawi


Powodzenia !

Chyba nie oglądamy tej samej aukcji ??? :duh:

Przecież ona ma zwykle stołki ze szmaty, zwykłe lampy, bez nawi...

Dajcie Vin, to się okaże jak mocno jest wyposażona :wink:

Polak kupuję oczami, tu jak na BMW wyposażenie nie pomaga w odsprzedaży niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie to kwestia indywidualna i również duży aspekt cenowy gdyż z takim wyposażeniem jak piszecie nie kupimy zadbanego egzemplarza. Ja również mam zwykle szmaciaki i jak dla mnie są super może nie wyglądają powalająco ale są wygodne i maja dużo lepszy kamfory termiczny niż skóra, plecy się tak nie pocą. Co kto woli. Autko po prostu jest seryjne i zadbane. Myśle ze gdyby stało na większym kole miało jakieś dodatki np ciemne szyby itp to bardziej by przyciągało oko. Poza tym u nas w kraju panują pewne stereotypy odnośnie marki i szerokie grono klientów ucieka. Nawet odnośnie spalania kiedyś sprzedawałem passata 1.9tdi mogłem śmiało mówić ze spala 5l nikt tego nie podważył natomiast bmw e91 318d 122km gdy powiedziałem pewnemu małżeństwu które ja oglądało ze to auto również zjeździe do 5.5-6l to już był szok bo jak BMW może tak mało palić i części drogie... Nie my wolimy VW. Takie już panuje u nas przeświadczenie i klient na bawarke musi być naprawdę świadomy wiedzieć czego chce czym autko się odwdzięczy.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, większosc z nas chcialaby miec full opcje, ale mysle ze niektorzy bardziej od wypasionej wersji cenia sobie zadbane i nie wyjechane auto, aby posluzylo jak najdluzej. A tutaj brak zainteresowania :-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.


W zeszłym miesiącu kupiłem e91 3.0i

Szukałem autka z nawigacją w benzynowe a dodatkowo trafiło się z gazem. Szukając auta zauważyłem że większy wybór jest w dieslu nizeli w benzynie. Co do wypowiedzi o wakacjach to się zgodzę. Bardzo mała garstka ludzi w tym czasie szuka auta.

Życzę powodzenia w sprzedaży i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz ze diesel, dwa ze drogo :P

widziałem aukcje nawet po 15k

kolega z dumą kupił E61 za 20k z 2009r.

a polak szuka okazji a tu okazji nie ma :D

 

Jasne, zawsze można kupić dany model w bardzo atrakcyjnej cenie, tylko ciekawe jak szybko przyszły właściciel będzie musiał szukać mechanika, aby "leczyć" tą okazje. Nie twierdze, że mój nie bedzie się psuł, bo to nie jest nowe auto, ale wiem jak traktowałem samochód i dlatego cena jest ze średniej półki... są też po 23-24 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym mówisz bo tez jeżdżę e91 i wszystko jest wymieniane na nowe często nawet ORI bo tak po prostu lubię, lepiej się czuje i wole mieć auto technicznie sprawne. Prawda jest jednak taka ze ja więcej włożyłem w serwis i części przez ostatnie powiedzmy 2 lata niż ten samochód jest wart i pewnie chętnie bym go sprzedał za jakieś normalne pieniądze ale to jest zwyczajnie niemożliwe ;)

Albo sprzedajesz za grosze albo jeździsz


Ludzie nie patrzą na to czy auto będzie jeździć po zakupie bezproblemowo, liczy się ze jest okazja i ze „somsiad” takiej oferty nie trafił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.