Skocz do zawartości

E46 jakie amortyzatory i sprężyny


wizzle11

Rekomendowane odpowiedzi

Niska, ale dla Touringa nie ma takiego wyboru jak do kupety czy sedana. Generalnie w seri tył u mnie jest niżej o ok 2cm więc takie -40 p i 0 na tyle może by i siadło wizualnie, ale nie wiem jak to będzie się prowadzić:p. Ktoś coś poleca. Gorna granica za zestaw amory plus sprężynki ~1200zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 822
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Eibach prokit i amory sachs, ewentualnie monroe.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno do siebie zakładałem w touringu sachs przód ze skróconym skokiem A tył zwykły bo nie ma w ofercie i do tego pro kit i z nowymi mocowaniami , podkladkami, srubami i wyszło ok 2200 a nie 1200. Do tego wizualnie siadlo kiepsko . Przód prawie nic choć pewnie dla tego że stary był wysłużony , a tył za to siadł mocno i opona weszła w nadkole tak do połowy. Ogólnie auto się wyrównało bo podłoże teraz jest równolegle do progu samochodu. Niestety przez niżej poprowadzoną linię tylnego blotnika wygląda to tak sobie . Przy szerszych kołach z tyłu będzie problem. Muszę pomyśleć o podniesieniu tyłu o ok 2cm. Myślałem o innych springach ale nie chce rozbijać kompletu. Poza tym jeśli chodzi o prowadzenie to sachs + pro kit jest SUPER. Idealny środek między komfortem A prowadzeniem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie w turasie prokit siadł 35-40mm po 3-4 miesiącach, zaraz po wymianie może 15-20mm, zawias był podstawowy. W sedanie (sportowe dostosowanie podwozia) na prokit siadł jakieś 15-20 mm, zdjęcia są w mojej galerii, jest optymalnie a i tak trzeba trochę uważać z prześwitem. Z tyłu mam w nim zwykłe sprężyny od turasa, przez felgi 8,5x18 et37 i opony 255/35/18.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem o tym patencie z tylnymi springami od turasa właśnie od Ciebie i twojej galerii. Biorę to pod uwagę jeśli nic innego nie wymyślę

Narazie jeszcze się zastanawiam i będziemy próbować jak będę u mechanika na serwisie olejowym i innych pierdołach podlozyc inne podkładki. Chciał bym wsadzić na tył st67 9x18 et27. Pewnie bez mocnego rolowania by się nie obeszło więc sprawa otwarta. Co do samego Zawiasu sachs + pro kit moim zdaniem super się jeździ A co do prześwitu tragedii nie ma. Mam stromy wyjazd z garażu A w 3 dorosłe osoby i dziecko nie obtarłem jeszcze ani też nigdzie indziej. Fakt że uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam mts, po niecałym roku wylał 1 amortyzator...., gwarancję można sobie w buty wsadzić a sam amortyzator jest niby nierizbieralny regeneracja niby się da ale takich nikt nie regeneruje koszt regeneracji = koszt nowych.


Anory bilstein bądź Sachs springi eibach i bedzie ok .

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś ostatnio wymieniał może zawieszenie? Mam budżet do 2.5 tysiąca na części ( amortyzatory mają po ponad 60%). Chcę wymienić każdą gumę, mocowanie amorków, pływające itp


Robił ktoś może zakupy np. aparts ? zestawy na allegro ? ktoś coś poleci i podzieli się szacowanymi kwotami ?


Z góry dziękuję za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś ostatnio wymieniał może zawieszenie? Mam budżet do 2.5 tysiąca na części ( amortyzatory mają po ponad 60%). Chcę wymienić każdą gumę, mocowanie amorków, pływające itp


Robił ktoś może zakupy np. aparts ? zestawy na allegro ? ktoś coś poleci i podzieli się szacowanymi kwotami ?


Z góry dziękuję za podpowiedź.

 


To zależy, co chcesz zrobić. Ja wymieniałem w marcu 2017 zasadnicze elementy zawieszenia, bez amortyzatorów i tulei belki, to za samą wymianę z geometrią wydałem 1200 pln. Resztę możesz sobie policzyć.. ja kupiłem wszystko z Lemfordera i BMW OE... dodaj 3000 pln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam e46 coupe przedlift , mam zalozone amorki i sprezyny m pakiet(od poprzedniego wlasciciela dowiedzialem sie ze od kombi) i problem jest taki ze przod jest troche wyzej niz tyl i chcialem sie dowiedziec co zrobic zeby obnizyc troche ten przod, czy poprostu zalozyc inne sprezyny

a wyglada to tak :

http://www.imagebam.com/image/e31a2a1099004484


http://www.imagebam.com/image/508cf41099004604

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wrzuć na przód sprężyny eibach pro-kit i będzie w sam raz.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W stosunku do zwykłego zawiasu obniżyły mojego turasa o 35 mm, ale oczywiście po kilku miesiącach, zaraz po wymianie było to ledwo 20 mm. Jeżeli boisz się, że będzie Ci za mało to masz jeszcze sportline, ale dla mnie to już byłoby za nisko. Sztywność w przypadku pro-kit jest podobna.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam czy ktoś może doradzić czy są twarde sprężyny ale nie jakieś obniżone tylko normalne ale twardsze od seryjnych. Kupilem na przód eibach gdy moje e46 Bujam ręką to strasznie miękkie się wydają no i pod czas jazdy przy gwaltowniejszym manewrze czuć efekt bujania. Stare moje sprezyny miały taki sam efekt. Kupilem z tej aukcji https://allegro.pl/oferta/amortyzatory-kayaba-bmw-3-e46-odboje-osl-przod-kpl-7233117095?utm_source=notification&utm_medium=buyerBuyNow&utm_campaign=transaction-notifications:buyerBuyNow&snapshot=MjAxOS0wMi0xOFQwODo1MDozNi4xNjhaO2J1eWVyOzc0YzI5MjlkMTQwNTNiMzk0ZmM1MGZmZWJmY2I0Nzk3MTRmOThmYTU2MWI5YmM1NmMxOGM0MTliODU4NjE0NTI%3D


Na spręzynach nie było żadnego logo ani numeru części.

https://allegro.pl/oferta/eibach-r10129-sprezyna-przedia-przod-bmw-e46-320d-7704841192?utm_source=notification&utm_medium=buyerBuyNow&utm_campaign=transaction-notifications:buyerBuyNow&snapshot=MjAxOS0wMi0xOFQwOTo1NzozMC4zNTJaO2J1eWVyO2MxZTQwYTQyODU3Y2MxNDhkZjYyZDZlNWI0OWRhNTExYWY3MDA5YWUwMzEwYTk4MTdhMTRiMWNiYmRmY2YwODQ%3D


Gdy Bujam autami kolegow nie e46 to od razu widać że buja się na oponach sprężyny są sztywne a u mnie lekkie bujanie ręką za dach i opony ani drgną a kolysze się na spręzynach cale auto tyl i przoď. U was też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie coś znaleźć żeby była seryjną wysokość a przy tym twardość sprężyn większa.

Jak byś się zdecydował na delikatne obniżenie auta 20/30 to eibach pro kit bardzo dobry zestaw.

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktoś wie czy eibach pro-kit utwardzi znacząco auto czy nie zauważę różnicy chciałbym znacząco utwardzić cale zawieszenie małym kosztem bo eibach ma juz te sprezyny za 490zl w promocji na ori. str. producenta.

https://eibach.pl/sprezyny-obnizajace-eibach-pro-kit-bmw-3-e46-e2067-140-pi-1035.html


zamontowałem teraz eibach seryjny na przód do mojego e46 a na tyle są stare ori. i się zastanawiam czy problem z bujaniem auta przy manewrach się zauważalnie zmniejszy przy pełnym zestawie pro-kit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Amortyzatory masz sprawne? Pro-kit usztywnia auto, lepiej się prowadzi, mniej buja, choć sprawne e46 ze zwykłym zawieszeniem nie buja się zbytnio.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek jak masz touring to prosił bym Cię abyś delikatnie bujną za relingi dachowe i powiedz czy w pierw bujną się sprężyny czy opony. Bo U mnie cale auto kołysze się na spręzynach przy lekkim bujaniu dopiero potem na oponach. Prawidłowo powinno byc odwrotnie czyli bujanie na oponach. A sprezyny sztywne. Mówię o delikatnym bujaniu jedną ręką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Za jakiś czas będę przy aucie to sprawdzę jak to wygląda.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Moderatorzy

Moje auto to E85, ale zawiecha jest prawie bliźniacza z e46 więc piszę tutaj, ze względu na większość liczbę użytkowników.

Mam do wymiany sprężyny tylne i przednie amortyzatory. Nie chcę się bawić w pół środki więc za 1 razem wymienię sprężyny przód tył i amortyzatory przód tył, wraz z osłonami, gniazdami na sprężyny i górnymi łożyskami.

Teraz tak, czytam o Bilstein B12 - Eibach pro Kit, wyjdzie mnie to 3500 zł, ale co ciekawe przednie amory z tego zestawu zaczynają ludziom się pocić po 1-2 latach i przejechaniu 30-50 tys. km, co jest wartością niedorzeczną.

I teraz tak. Załóżmy, że wezmę same sprężyny Eibach Pro Kit, jakie amortyzatory do nich? Sachs czy Bilstein B4 (dodam, że to i to jest do zawieszenia standardowego). Czy to dobry pomysł dawać zwykłe amory do Eibacha, czy może wziąć amory od M Sport Suspension do tych sprężyn, bo mają niższy skok?

Opcje:

Bilstein B12 (czyli w zasadzie B8 i sprężyny Eibacha)

Bilstein B4 + Eibach Pro Kit

Sachs + Eibach Pro Kit

Bilstein B4 i Sachsy wg producenta są do aut bez zawieszenia sportowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.