Skocz do zawartości

E90 Błąd klocków, kasowanie błędu.


OloG3

Rekomendowane odpowiedzi

hej a jak wchodzisz do kasowania klocków to odlicza Ci jakis przebieg do nastepnej wymiany bo ja jak wchodze to mam tak klocki przód i tył na zółto a pod spodem _ _ _ _ _ _takie kreski bez przebiegu
Pozdrawiam Kuba:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no to musisz wejść w to i potwierdzić RESET guzikiem zakreci zegarek i będzie nowe wskazanie przebiegu!!!

ot i wszystko!!!

 

dałem reset i nic. czy jest możliwość skasowania tych klocków komputerem bez konieczności wymiany czujników (zaznaczam ze nie mam problem tak jak inni ze świeci im kontrolka od ręcznego)

Pozdrawiam Kuba:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODSTAWA TO SPRAWNY CZUJNIK!!

NALEŻY TEŻ SIE UPEWNIĆ CZY JEST WŁASCIWIE ZAMOCOWANY W KLOCKU!!!

ROZPIĄC GO PRZEWODEM ODCZEKAĆ Z 5 SEK ZNÓW POŁACZYC I PRZYSTĄPIĆ DO KASOWANIA LICZNIKIEM!!!

 

można spróvować zresetować błąd komputerem przez INPA wchodząc w CBS!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jest problem z resetem jeśli został przekroczony przebieg do wymiany wskazany przez komp.

 

Wtedy najłatwiej dokonać to ISSS .. W Krakowie jest kolega ajlb który może Ci to zrobić..

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a jak włączasz zapłon to jaki przebieg wyskakuje Ci do następnego przeglądu?? a w jakim stanie masz klocki hamulcowe?? bo jeśli już przytarte to może masz czujniki do wymiany a zanim ich nie wymienisz to kasowanie w ukrytym menu Ci nic nie da.przerabiałem to:)
Pozdrawiam Kuba:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie i wyskakiwał podnośnik na czerwono oraz komunikat brake pands worm . Wszystkie klocki wymienione wcześniej a błąd dalej się pokazywał z podnośnikiem . Okazało się ,że czujnik ( w BMW jest jeden na przednim lewym i tylnim prawym - po przekątnej ) na lewym przednim kole był uszkodzony tzn. przetarty przewód przy wtyczce . Po wymianie błąd sam znikł i jest ok.

Istnieje jeszcze jedna przyczyna tego komunikatu - gdy tarcze mają juz rant na obwodzie to przecierają czujnik i wtedy ten komunikat się pokazuje .

Wystarczy fleksem po zdjeciu koła go zeszlifować i wszystko również wraca do normy .

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flexem??? Tarcze hamulcowe? Jak rant jest aż tak duży to tarcza do wymiany lub w najgorszym wypadku do przetoczenia o ile jeszcze łapie się na min wymiar.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie flexem i rant na obwodzie po paru chwilach znika . Czujniki są tak zamocowane ,że ścieraja się od samego brzegu tarczy a klocki zdzierają tarczę dopeiro ok. 3mm od krawędzi i w tym jest problem . Wystarczy ten rant zeszlifować ( bęben sie obraca równomiernie gdy do niego od zewnetrznej strony przytkniesz tarczę szlifierki i tylko w tym miejscu czujnik sie zdziera ) a czujnik przestaje wskazywać błąd . Przetoczyć tarczę to trzeba jeśli są na niej ( w obrębie pracy klocków nierówności lub " fale " aby założone nowe klocki równo sie ścierały i nie było drgań podczas hamowania - taka oszczedność przy zakupie nowych tarcz , która odradzam i jak już to wymiana tarcz i klocków na nowe :wink:
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to kilka dni temu . Zeszlifowali mi rant na tarczy i wymienili czujnik , gdyż był przetarty przewód .Komunikat sam zniknął bez potrzeby kasowania go komputerem .
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam, ponawiam temat, zapaliła mi się kontrolka zużytych klocków (padło na tył), wymieniłem klocki i czujnik, a kontrolka nadal się pali - wszystko sprawdzone 3 razy. Od wymiany przejechałem ok 100km, pytanie co teraz zrobic? reset przez BC? INPA? czy roziać i probować BC/INPA??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w BC zarówno klocki przód i tył mają po 10 000km i nic tam nie idzie skasować...

w ogóle ta opcja jest do kasowania kilometrów lub daty danego przeglądu, a mi się poprostu już starł czujnik (zaznaczam, że go wymieniłem na nowy)

jakaś inna droga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam. Przytrafiła mi sie dziwna sytuacja. Komputer zasygnalizowal mi wymiane tylnich klockow. Wiec postanowilem skasowac blad sam :/ .Myslalem ze bedzie od nowa liczylo kilometry tak jak to zrobilem wczesniej przy skasowaniu bledu od plynu... a tu zamiast nowego odliczania kilometrow pojawily mi sie same kreski i wyskoczyl samochod na podnosniku oczywiscie czerwony i do tego czerwony wykrzyknik i swieci nom stop. Oddalem auto na wymiane klockow. Mechanik wymienil tylnie klocki i czujnik. Bledy po tym skasowal ale po ponownym odpaleniu wszystko wraca....i tak w kolo. Czemu te bledy dalej swieca ? O co chodzi? I co jest tego przyczyna?? Prosze o pomoc i czekam na wasza odpowiedz.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robisz? Żydzisz na czujnikach za 30 zł, pierzesz filtry za 50 zl, wymieniasz filtr oleju, oleju już nie :duh: nie dziw się potem ze wszyscy Cie mają za trola.

Kontrolke airbagu najlepiej zaklej izolacją od wewnątrz. Nie będzie cie razic :cool2:

 

Po co mi czujnik za 50 zł, skoro samemu mogę w 30 sekund sprawdzić stan klocków?

Ja po prostu oszczędzam na takich rzeczach, które fizycznie nie mają zadnego wpływu na jakosć

i działanie auta.

 

Jeżeli tak łatwo orzekasz że jestem trolem, to poczytaj wątek o Chiptuningu. Tam masz

pare Troli, które walczą o klienta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robisz? Żydzisz na czujnikach za 30 zł, pierzesz filtry za 50 zl, wymieniasz filtr oleju, oleju już nie :duh: nie dziw się potem ze wszyscy Cie mają za trola.

Kontrolke airbagu najlepiej zaklej izolacją od wewnątrz. Nie będzie cie razic :cool2:

 

Po co mi czujnik za 50 zł, skoro samemu mogę w 30 sekund sprawdzić stan klocków?

Ja po prostu oszczędzam na takich rzeczach, które fizycznie nie mają zadnego wpływu na jakosć

i działanie auta.

 

Jeżeli tak łatwo orzekasz że jestem trolem, to poczytaj wątek o Chiptuningu. Tam masz

pare Troli, które walczą o klienta :)

 

W pierwszym poscie napisales, ze potem oddales auto do mechanika i wymienil klocki z czujnikiem, a tutaj piszesz, ze oszczedziles na nim czyli nie zakupiles go to jak w koncu ? Bledem bylo to , ze skasowales go PRZED wymiana czujnika stad problemy (albo ze nei wymieniles wcale czujnika bo nie wiadomo w koncu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skasowałeś jeszcze przypadkiem przednich klocków? Masz pewność, że czujnik jest prawidłowo podłączony?

klocki tylko tylnie kasowalem i to przed wymiana ich... mechanik mowi ze wszystko jest ok ale moze z przodu czujnik padl i dlatego swieci ale cos mi sie to dziwne wydaje pewnie cos sam popsol;?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.