Skocz do zawartości

Nowa jedynka


Duffy

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za informację. Właśnie tego drżenia się obawiamy. W Łodzi nie ma testowej 1 w wersji 118i i nie możemy sprawdzić czy jest to dla nas akceptowalne.... swoją drogą to paranoja bo tak samo chcieliśmy się x1 jakąkolwiek przejechać lub x2 bo też nad tym myśleliśmy również z tym silnikiem, i też nie ma możliwości. Słabo jak na premium.

M pakiet wyeliminowaliśmy, z tego co wiem jest tam niższe zawieszenie i same zderzaki też obniżają samochód, wygląda to b. dobrze, ale Magda ostatnie 3,5 roku jeździ suvem, nie przejmuje się dziurami, krawężnikami więc stwierdziliśmy ze darujemy sobie.

No właśnie a jak wygląda sprawa z Apple carplay. To jest w serii czy trzeba domówić. Nigdzie nie widziałem takiej opcji, więc założyłem, że jest z nawigacją zintegrowana....

A co myślicie ad elektrycznej klapy bagażnika?

Odpuść sobie Łódź. Lepiej odwiedzic Warszawę, Śląsk itp. Brak jazd testowych i olewcze podejscie zniechecilo mnie do lokalnych salonow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie Łódź. Lepiej odwiedzic Warszawę, Śląsk itp. Brak jazd testowych i olewcze podejscie zniechecilo mnie do lokalnych salonow.

 

To ja przez pół polski pojadę odbierać i zamówiłem właśnie w Łodzi. Genialne podejście, najlepsze warunki i ponoć najnowszy salon w tej części Europy (Premium Arena). Z tego co widziałem to mają 118i sport line do jazdy testowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 118i i jakoś tego drżenia przy start-stop nie czuje. Z minusów - silnik dość długo się w zimie rozgrzewa, także w środku przy większym minusie było dość zimno.


Mpakiet możesz wziąć z zawieszeniem standard. Co do ACP to chyba szło w jakimś pakiecie z Navi Pro u mnie, działa ok, czasem przerywa (nie wiem czemu), działa także bezprzewodowo.


Elektryczną klapę bagażnika mam, płatała mi figle, ale ją wyleczyli. Fajna funkcja jak się często podchodzi do auta z zakupami.


Bardzo fajny jest dostęp komfortowy i Apple Key - otwieram auto telefonem.

Dzięki za sugestie. Elektryczną klapę mam w swoim aucie i jest to przydatna funkcja, tak samo jak dostęp bezkluczykowy. W SUVie dziewczyna chciała w kompakcie twierdzi, że klapa jest lekka i nie jest to "must have". Ten Mpakiet trochę chodzi nam po głowie, głownie ze względu na kierownicę i przedni zderzak. Kobiety auta kupują oczami:)

 

To ja przez pół polski pojadę odbierać i zamówiłem właśnie w Łodzi. Genialne podejście, najlepsze warunki i ponoć najnowszy salon w tej części Europy (Premium Arena). Z tego co widziałem to mają 118i sport line do jazdy testowej

Wczoraj w Premium Arena byliśmy i nie ma w ogóle jedynek do jazdy, obejrzeliśmy na placu jedynke w Mpakiecie w podobnej konfiguracji do naszej oraz przejechaliśmy się 218i Gran Coupe i wrażenia na plus. Odczucia pozytywniejsze niż w A klasie, na pewno wykonanie lepsze. Silnik w czasie jazdy bezwibracyjny, lekko drży przy włączaniu. Ale jest ok.

Chcemy wziąć auto w leasing na 5 lat przy 40% wpłaty. Cena auta 109 tyś. całkowity koszt auta w kredycie 120 tyś. W Mercedesie zaproponowano nam dużo lepsze warunki. Pamiętacie może swoje warunki finansowania?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj finansowania na rynku, jak nie ma jakiegoś promo w BMW to ich finansowanie wychodzi drogo. Przy takiej dużej wpłacie to pewnie dostaniesz jakieś 105-106%.

 

Najfajniejsza jest opłata za rejestracje nie swojego auta :duh: A po wykupie z leasingu znów to samo. Mimo kosztów 11k zł jak pokazałeś... A to małe koszty. Ja mam wyższe w moim 118i ~ 15k zł. Co stanowi 25% raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw ma b. słabe finansowanie. Mercedes przy zakupie GLA 180, wersja Business edition plus parę dodatków, cena transakcyjna 130600zł, kredyt na 5 lat, po zsumowaniu wpłaty własnej i rat wychodzi 136 tyś zł. I powiem Wam że Partnerka właśnie ku temu małemu suvowi się skłania... czekamy tylko na jazdę próbną. W niedługim czasie w Auto Studio Łódź ma być GLA 200 więc wersja z silnikiem o innej mocy, ale ogólnie konstrukcyjnie to samo. Jeżeli jazda wypadnie pozytywnie to raczej na Mercedesa się zdecydujemy. Raz, że auto większe, dwa że lepiej wyposażone, trzy z silnikiem 4 cylindrowym. A różnica w cenie nie jest dla nas barierą. Jeżeli jazda będzie in minus wrócimy do BMW ale już ostro zaatakujemy handlowca. Podobno na wersję business jest teraz leasing 100%. Może uda się przycisnąć sprzedawce bliżej końca marca jak będzie mu zależało na targecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW na wersje business rabatu brak. W mercedesie jako, że dobraliśmy parę pierdółek dostaliśmy jeszcze do tej wersji prawie 14 tyś rabatu. Doszło do tego, że jak doposażymy 1 do poziomu GLA to wyjdzie nam 118i drożej :( .

X1 to już leciwy model i szczerze trąci już myszką. Do tego 3 cylindry w nim nas nie przekonują. Na tapecie był jeszcze Mini Countryman. Nawet to fajne, ale.... twarde jak diabeł, i też model zaprezentowany w 2016r.

U nas nie ma przywiązania do klasy czy marki. Jak rok temu wybierałem samochód to rozpatrywałem między innymi GLC, Audi a4 Avant, a5 a skończyłem w ..... Peugeocie 508GT:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje jak obecnie kształtuje się sytuacja rabatowa w BMW dla samochodów z konfiguratora oraz ew. dostępnych od ręki (roczniki 2020, 2021, demo)?

Zaczynam się rozglądać w temacie F40 i chciałbym się dowiedzieć na co można liczyć +/-.


Zakup prywatny, może być z finansowanie w BMWjeśli ma to jakiś związek i sens.


Ps. Cześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Znam takich co 1/3 wypłaty wydają na ratkę za auto i to jest jakaś patologia.

Jaki % wypłaty przeznaczony na auto nie jest twoim zdaniem patologią? Serio pytam

 

10-15% max

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takich co 1/3 wypłaty wydają na ratkę za auto i to jest jakaś patologia.

Jaki % wypłaty przeznaczony na auto nie jest twoim zdaniem patologią? Serio pytam

 

10-15% max

Spoko, póki co studiuję ale dobrze poznać już teraz opinię co do zarządzania budżetem :wink: bo na razie to wszelkie oszczędności idą na naprawy starej jedynki :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takich co 1/3 wypłaty wydają na ratkę za auto i to jest jakaś patologia.

Jaki % wypłaty przeznaczony na auto nie jest twoim zdaniem patologią? Serio pytam

 

10-15% max

 

Zdecydowanie potwierdzam. @Shackmir Pamiętaj, że opócz raty za auto dochodzi jeszcze ubezpiecznie, opony/koła, serwis - jeśli nie masz go w ratach, akcesoria, no i coś trzeba zalać do zbiornika, a handlowcy lubią "naciągać" i wciskać auta ponad budżet. No i na pewno warto zwrócić uwagę czy w jakiś sposób pracujesz tym autem czy tylko prywatnie używasz - tu wnioski mogą być w dwie strony: warto lub nie warto dołożyć $.

 

Odpuść sobie Łódź. Lepiej odwiedzic Warszawę, Śląsk itp. Brak jazd testowych i olewcze podejscie zniechecilo mnie do lokalnych salonow.

 

To ja przez pół polski pojadę odbierać i zamówiłem właśnie w Łodzi. Genialne podejście, najlepsze warunki i ponoć najnowszy salon w tej części Europy (Premium Arena). Z tego co widziałem to mają 118i sport line do jazdy testowej...

 

Muszę niestesty zreflektować swoją opinię o AP Łódź na minus.


Szczegóły dam później, może też pojawi się nowy wątek na forum dla wszystkich myślących o leasingu bmw lub innym, głównie pod kątem osoby prywatnej... natomiast po podpisaniu Leasingu obsługa ze strony AP przestała wyglądać już tak kolorowo. Nieodbieranie telefonów, brak informacji zwrotnej o statusie zamówienia, nieodpisywanie przez tydzień na prosty e-mail. Miało być premium, a jest dużo gorzej jak w VAG :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje jak obecnie kształtuje się sytuacja rabatowa w BMW dla samochodów z konfiguratora oraz ew. dostępnych od ręki (roczniki 2020, 2021, demo)?

Zaczynam się rozglądać w temacie F40 i chciałbym się dowiedzieć na co można liczyć +/-.


Zakup prywatny, może być z finansowanie w BMWjeśli ma to jakiś związek i sens.


Ps. Cześć.

 

Rabat dla BMW mieści się w kilkunastoprocentowej wartości zależnej od tego jak daleko odjedziesz dodatkowym wyposażeniem od tego co masz bazowo. Największy upust jest jak będzie miał dodatkowe wyposażenie za ok 50k w przypadku F40 (mniej więcej).

Urok finansowania w BMW FS jest taki, że mogą Ci narzucić najdroższe możliwe ubezpieczenie na pierwszy rok, dopiero po pierwszym roku możesz sobie wybierać na rynku ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piter_tm


jak coś uda się zrobić to wrzucę, ale te pod fotelami są w podłodze. Jak przesuniesz fotelę na max do przodu to z tylnych drzwi widać bardzo dobrze.

W desce pod szybą na środku jest taki trójkątny element i tam są schowane dwa głośniki. Jak będzie to jakoś widać na zdjęciu to też dorzucę. Jak to gra? Na tym czego słuchamy normalnie jest ok, na muzyce filmowej bardzo pozytywnie zaskoczyło. Ale czywiście zależy do czego się porówna :)


Póki co muszę się nauczyć robić jeszcze zdjęcia tego auta, bo żadne nie wychodzą tak jakbym chciał, a na żywo wygląda świetnie. Żadną testówką się tak dobrze nie jeździło i manual również na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje co się aktualnie dzieje z konfiguratorem na bmw.pl?


Na dzisiaj, cena bazowa poszła w górę o 6900, ale ma wliczone BMW LiveCockpit Pro~, Connected Plus i chyba alarm, parę dnia temu cena za identyczny konfig była o 4k wyższa. Jak to się ma do rzeczywistości?


Nie sądzę, że zapowiada się obniżka, bo raczej ogólne informacje mówiły o wzroście cena od marca. Różnica % niewielka, ale jak mogę poczekać z zamówieniem 1 dzień, to chętnie dorzucę coś w konfig :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.