Skocz do zawartości

E91 320dA LCI - Randall *soft skrzyni Alpina* str 8


Randall

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fajny efekt uzyskałeś. W końcu Bawarka w pełni przejrzy na oczy ;) :cool2:

Moje galerie:


Jest :) BMW F30 // 335XI // BLACK

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=397494


Była :( BMW E90 // 330D // M-PAKIET

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ta dziadowska rurka jest też w n57. ona na bank ma jakiś cykl życia produktu i po prostu po jakimś czasie jest na śmietnik. dobra robota z lampami. planuję coś takiego u siebie,a później na to folia bezbarwna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dzięki,


ostatnio okazyjnie kupiłem głośniki Logic 7, 4 x midbass w drzwi oraz 4 x tweeter + ramki do przodu. Niestety suby i wzmacniacz były już wyszabrowane. Udało się zamontować wszystkie midbassy oraz przednie tweeetery, do tylnych trzeba zrobić dwa otwory w boczkach (jest przewidziane miejsce, nie będzie nawet śladu).


Porównanie kartonowych głośników "stereo" z L7:


RnhAYlE.jpg


mYj065s.jpg


Przed:


kCjQ3hd.jpg


Po:


7Kz036W.jpg


Dzwięk poprawił się diametralnie bo jak wiemy podstawowe audio to kara. Ale wiem że samo radio nie napędzi tych głośników jak należy, stąd po przewertowaniu całego internetu wymyśliłem aby użyć kostki quadlock:


PP-AC-13a_H86112_600x600.png


i wpiąć mały wzmacniacz klasy D Pioneer GM-D1004:


GM-D1004.jpg


Chętnie wysłucham opinii na ten temat, być może w przyszłości do wymiany pójdą też suby na Logic (pustki na portalach) lub jakieś aftermarketowe (np: https://allegro.pl/oferta/glosniki-bmw-e81-e82-e90-e91-e92-e60-e61-pod-fotel-7255446103). Od razu mówię że to wszystko robione tylko żeby zbliżyć się do jakości seryjnego Hi-fi także grubego projektu Car Audio nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde namówiłeś mnie, niech tylko wykończę auto z zewnątrz i po wejściu w środek pierwsza rzecz co robię to porządne audio :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów swietny mod…..przyjemnie się ogląda taką galerię :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

No więc najważniejsza inwestycja wykonana:


jaCq7ms.jpg


Warto było zrobić 1000 km tam i z powrotem do braci Fąfara - takiej wiedzy o N47 jeszcze nigdy w życiu nie spotkałem :shock:


Stary łańcuch nie był agonalny ale ponoć posiadał już znaki zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
No i z głowy! :cool2: Mogłeś dać znać, że jedziesz. Zrobiliśmy spota :? :8)

 

Musiałem być jak najwcześniej z powrotem :( tak to byśmy się ustawili, miałem nawet to WRO pojechać do kolegi przenocować ale wyszło jak wyszło..

 

ile nalatane miał stary rozrząd?

 

185 tkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli siedziałeś u nich na miejscu cały czas? Co mówili o Twoim rozrządzie? I jaka cena teraz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko.... czy mają narzędzie do ustawiania pompy cr celem minimalizacji wibracji jak To bmw ostatnio zaczęło robić???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Czyli siedziałeś u nich na miejscu cały czas? Co mówili o Twoim rozrządzie? I jaka cena teraz?

 

3050 zł z olejem, siedziałem u nich (3 godziny z zegarkiem w ręku :) ).

Mówili że nie było katastrofy ale było widać już zużycie.

 

Pytanko.... czy mają narzędzie do ustawiania pompy cr celem minimalizacji wibracji jak To bmw ostatnio zaczęło robić???

 

Nie mam pojęcia, trzeba by zadzwonić i podpytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie takie podejście uwielbiam, zrobić co trzeba i można jeździć a nie czekać do końca aż będzie za późno

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dzięki Marko :)


Ostatnio wpadłem na pomysł aktualizacji navi i się udało.


2ld5IvK.jpg


5g6ptAL.jpg


poza tym zaktualizowałem też obsługę urządzeń bluetooth przez plik pobierany ze strony BMW Update.


Wcześniej nie patrzyłem ale zdziwiłem się że ten CIC Business potrafi pokazywać okładki oraz playlisty z Apple Music (niestety tylko po kablu, przez BT sam dźwięk i przewijanie przód-tył)


L1Q1cjq.jpg


Ciągle szukam tapicerki ale czuję że to temat nie do zdobycia bo mam za duże wymagania (sporty, lift, czarna albo ruda skóra, wersja europejska, sprawne grzanie) :(


Poza tym ostatnio zrobiłem gruntowne sprzątanie i ozonowanie, teraz nawet po całym dniu w słońcu w samochodzie panuje przyjemny, świeży zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ciągle szukam tapicerki ale czuję że to temat nie do zdobycia bo mam za duże wymagania (sporty, lift, czarna albo ruda skóra, wersja europejska, sprawne grzanie) :(

 

Wg mnie kwestia cierpliwości, coraz więcej tych samochodów idzie na żyletki.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Widzę,że masz PRO8L3M? :D z rudymi skórami może być ciężko,bo to chodliwy towar,ale może się uda.powodzenia w szukaniu :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to automat daje drive"a :) kickdown.... no do tego głośniki mieć trzeba :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sztuka, podobna do mojej :wink: tyleż w ja mam manuala niestety :(

Co do foteli to ja szukałem jakieś 1,5 roku od momentu kupna, ale udało się kupić skory sporty, elektryczne grzane, lci i jescze europejskie , tyle ze ja szukałem w kolorze beige - ale teraz jeździ się super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.