Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówienie poszło 24 lutego.  Do dilerów zaczęły spływać wówczas restrykcje dot. zamówień (info od kilku, niezależnie od siebie, sprzedawców) na G01. 

Od samego początku chciałem zamówić dopiero pod koniec marca, tak by móc odebrać wczesną jesienią wrzesień-początek października. Przesunięcie produkcji na czerwiec, daje szansę na realizację takiego właśnie scenariusza. Więc ja jestem zadowolony. 

Ale każdy ma inną sytuację. Oby tylko nie było restrykcji na jakieś wyposażenie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby wszystko się udało złapać. Jak rozmawiałem z dealerem to mówił mi, że przestają przyjmować zamówienia z końcem marca bo nie będzie żadnej gwarancji, że się wyprodukuje. A i te ostatnie zamówienia mogą być niekompletne lub odrzucone przez fabrykę. 
 

Proces przy zmianie modelu jest podobno taki:

Składasz zamówienie, trafia na kolejkę, fabryka ustawia kolejność na podstawie kolejności zamówień i trybu pracy oraz dostępnych części, jeśli po którymś aucie kończą im się części to może coś wypaść z konfigu, a jak się skończą całkiem to cała reszta może zostać odrzucona.

Edytowane przez tejotte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rok z Bagien napisał(a):

Zamówienie poszło 24 lutego.  Do dilerów zaczęły spływać wówczas restrykcje dot. zamówień (info od kilku, niezależnie od siebie, sprzedawców) na G01. 

Od samego początku chciałem zamówić dopiero pod koniec marca, tak by móc odebrać wczesną jesienią wrzesień-początek października. Przesunięcie produkcji na czerwiec, daje szansę na realizację takiego właśnie scenariusza. Więc ja jestem zadowolony. 

Ale każdy ma inną sytuację. Oby tylko nie było restrykcji na jakieś wyposażenie.....

Ja zamowilem poczatek stycznia i cisza. Potwierdzenia nie ma do dzis.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rok z Bagien napisał(a):

Czyli bać się anulowania zamówienia? To byłby dopiero numer.....

Skoro zamawiałeś w lutym to jest to mało prawdopodobne, chyba że nawymyślałeś w kompletacji to wtedy ewentualnie mogą być problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rok z Bagien napisał(a):

Czyli bać się anulowania zamówienia? To byłby dopiero numer.....

Nie ma sensu się tym teraz przejmować bo to nic nie zmieni. Dopytuj co jakiś czas dealera jak tam status. Powiedziałem tylko to co się dowiedziałem od sprzedawcy bo byłem ciekaw jak ten proces przestawiania produkcji wygląda. Oni chyba tak za wczasu już przestali przyjmować zamówienia w marcu, żeby potem nie było takich problemów 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Statek wczoraj dopłynął do Bremerhaven, zatem bardzo prawdopodobne, że nasze samochody (Ci co zamawiali w listopadzie / grudniu) na nim były i zostaną w ciągu kilku dni wysłane na plac centralny w Kleszczowie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arj1989 napisał(a):

Statek wczoraj dopłynął do Bremerhaven, zatem bardzo prawdopodobne, że nasze samochody (Ci co zamawiali w listopadzie / grudniu) na nim były i zostaną w ciągu kilku dni wysłane na plac centralny w Kleszczowie 🙂

No to odbiory za jakieś 4 tygodnie 🙂 dopinajcie finansowania 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, scooterek napisał(a):

No to odbiory za jakieś 4 tygodnie 🙂 dopinajcie finansowania 😉

Liczę że może to będą 3 tyg 😄 Detailera mam już wstępnie umowionego :)
A zacznę dopinać, gdy mi dealer potwierdzi przybycie auta i zaprosi na rozmowę celem ustalenia warunków finansowania 🙂
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Może ktoś z oczekujących dzięki temu będzie miał lepszy obraz sytuacji, szczególnie jeśli wasze auto wyprodukowało się w terminie zbliżonym do mojego.

U mnie sytuacja wygląda następująco

Zamówienie złożyłem w 12 stycznia, według otrzymanego nr VIN - mdecoder pokazuje data produkcji 12/04, do portu dotarł 21/04. Wypłynął z Durban 22/04, po drodze zawijając jeszcze w RPA do jakiś dwóch portów i na chwilę obecną dopływa do portu w Hiszpanii, więc jeszcze trochę go dzieli do Bremerhaven

 

IMG_5321.thumb.jpg.2b0e812d3336b9f5f4d3666686c56f4a.jpg

 

IMG_5401.thumb.jpg.b40b3f7930ed164a7df106ab707e42c2.jpg

 

IMG_6C3439ABF18D-1.thumb.jpeg.d291b194f8a8446d0e09e5136163fd9f.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arj1989 napisał(a):

Liczę że może to będą 3 tyg 😄 Detailera mam już wstępnie umowionego :)
A zacznę dopinać, gdy mi dealer potwierdzi przybycie auta i zaprosi na rozmowę celem ustalenia warunków finansowania 🙂
 

Strata czasu i dla Ciebie i dla dealera - poproś o ofertę teraz, będziesz miał czas na porównanie z konkurencją, ewentualną negocjację z instytucjami finansującymi, zebranie dokumentów i złożenie wniosku. Jak zobaczysz auto na placu to dzień później będziesz chciał odebrać a tu nic nie załatwione... 😉 

Edytowane przez scooterek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wściekły, auto wyprodukowało się 28 marca, do tej pory myślniki na stronce z portu a dziś taki zonk:

image.png.a0646938b04003b7181e3383a1dae82d.png

Wg ostatniej informacji od dealera (z dn. 22 kwietnia) status - transport morski, ale nie był w stanie sprawdzić lokalizacji statku, a wg stronki portowej auto dopiero dotarło do portu! Mimo, że wpis VIN był widoczny na niej już od początku kwietnia! 
Szczerze mówiąc nie wiem jak to interpretować, ale jeżeli to co pokazuje stronka to prawda to wychodzi na to, że mój samochód 1.5 miesiąca od produkcji nawet nie wypłynął, czekał na niewiadomo co, za to auto naszego forumowicza Ezekiel17 wyprodukowane 2 tyg po moim już jest koło Hiszpani, wtf!!?? Napisałem do dealeara z prośbą o aktualizację statusu transportu, ale mam złe przeczucia.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arj1989 napisał(a):

Jestem wściekły, auto wyprodukowało się 28 marca, do tej pory myślniki na stronce z portu a dziś taki zonk:

image.png.a0646938b04003b7181e3383a1dae82d.png

Wg ostatniej informacji od dealera (z dn. 22 kwietnia) status - transport morski, ale nie był w stanie sprawdzić lokalizacji statku, a wg stronki portowej auto dopiero dotarło do portu! Mimo, że wpis VIN był widoczny na niej już od początku kwietnia! 
Szczerze mówiąc nie wiem jak to interpretować, ale jeżeli to co pokazuje stronka to prawda to wychodzi na to, że mój samochód 1.5 miesiąca od produkcji nawet nie wypłynął, czekał na niewiadomo co, za to auto naszego forumowicza Ezekiel17 wyprodukowane 2 tyg po moim już jest koło Hiszpani, wtf!!?? Napisałem do dealeara z prośbą o aktualizację statusu transportu, ale mam złe przeczucia.. 

Dealer nie widzi jakim statkiem płynie Twoje auto, widzi jedynie status 165 i pozostaje im czekać aż osiągnie 182 (czyli port w Europie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie moje pytanie od którego momentu dealer widzi status 165? Gdy auto wyruszy z fabryki do portu? Gdy auto dotrze do portu? Czy gdy auto wypłynie z portu na statku?
Człowiek się cieszył, nadzorował inny statek, a tu taka przykra niespodzianka. Najgorsze nie jest chyba to ze odbiór się wydłuzy o miesiąc, tylko to pytanie w głowie dlaczego samochód przez 1.5 miesiąca nie opuścił portu?! Co było z nim nie tak? Po raz kolejny został uszkodzony i go naprawiali na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Status 165 auto osiąga w momencie wyjazdu z fabryki. 

Pytanie o nieopuszczenie portu bardzo zasadne ale dealer nie będzie miał tej wiedzy. Handlowiec (albo jego przełożony) może napisać do centrali prośbę o wyjaśnienie sytuacji ale szanse na konkrety są w stylu 50/50 - często centrala ma w nosie wyjaśnianie takich kwestii bardziej szczegółowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem auto w lutym. Dzisiaj dostałem informację że auto planowane jest do produkcji czerwiec-lipiec. Natomiast druga informacja jaka dostałem to to, że wycięli połowę palety kolorów dla aut produkowanych od czerwca... Tak po prostu. 3 miesiące po złożeniu zamówienia i wpłacie zaliczki. Teraz każą mi zmieniać na szybko do jutra kolor na to co jest dostępne a zostały 4 kolory: czarny, trochę inny czarny, grafitowy który wygląda jak spłowiały czarny i jakiś szary mysi Brooklyn. No nie wstrzelili się w mój gust tą paleta...

Czy ktoś też dostał taką informację od swojego dealera?

Trochę to niepoważne bo wg mnie taka zmiania nie jest mała (auto oprócz jeżdżenia ma też się podobać kupującemu), dają mi wybór jak za PRLu i do tego wszystkiego każą mi podjąć decyzję do jutra a mejla dostałem dzisiaj dosłownie na 2 minuty przed zamknięciem salonu, w którym zamawiałem. Podnieśli mi tym ciśnienie i zastanawiam się czy cokolwiek mogę teraz zrobić oprócz zagryzienia zębów... Wygląda mi to na zaniedbanie ze strony dealera, że nie dostałem takiej informacji wcześniej - moglbym wtedy rozważyc dopłatę do jakiegoś koloru individual a teraz to mam wybrać między czarnym, czarnym jakimś wyblaknietym czarnym i szarym co wygląda jak nie pomalowana puszka. WTF...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, coder89 napisał(a):

Czy ktoś też dostał taką informację od swojego dealera?

Jeszcze nie, ale znając mojego pecha, czegoś podobnego spodziewam się lada moment. Przy czym ja wybrałem czarny, ale boję się, że nie będzie w wyposażeniu: aktywnego tempomatu lub kamer 360. 

I też dostanę 180 sekund na podjęcie decyzji.....

Natomiast wątpię, czy to jest zaniedbanie dilera. Pewnie sam się dowiedziałem "przed chwilą". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, coder89 napisał(a):

Ja zamawiałem auto w lutym. Dzisiaj dostałem informację że auto planowane jest do produkcji czerwiec-lipiec. Natomiast druga informacja jaka dostałem to to, że wycięli połowę palety kolorów dla aut produkowanych od czerwca... Tak po prostu. 3 miesiące po złożeniu zamówienia i wpłacie zaliczki. Teraz każą mi zmieniać na szybko do jutra kolor na to co jest dostępne a zostały 4 kolory: czarny, trochę inny czarny, grafitowy który wygląda jak spłowiały czarny i jakiś szary mysi Brooklyn. No nie wstrzelili się w mój gust tą paleta...

Czy ktoś też dostał taką informację od swojego dealera?

Trochę to niepoważne bo wg mnie taka zmiania nie jest mała (auto oprócz jeżdżenia ma też się podobać kupującemu), dają mi wybór jak za PRLu i do tego wszystkiego każą mi podjąć decyzję do jutra a mejla dostałem dzisiaj dosłownie na 2 minuty przed zamknięciem salonu, w którym zamawiałem. Podnieśli mi tym ciśnienie i zastanawiam się czy cokolwiek mogę teraz zrobić oprócz zagryzienia zębów... Wygląda mi to na zaniedbanie ze strony dealera, że nie dostałem takiej informacji wcześniej - moglbym wtedy rozważyc dopłatę do jakiegoś koloru individual a teraz to mam wybrać między czarnym, czarnym jakimś wyblaknietym czarnym i szarym co wygląda jak nie pomalowana puszka. WTF...

Słabo, bardzo słabo - ale jedyne co dealer mógłby zrobić to wcześniej przygotować kupującego, że taka sytuacja może mieć miejsce. Natomiast raczej nie wiedzieli, ze jakieś kolory i które konkretnie zostaną obcięte. Brooklyn Grey jest ciekawy, jakie dokładnie jeszcze masz dostępne oraz jaki wybrałeś?
 

Godzinę temu, Rok z Bagien napisał(a):

Jeszcze nie, ale znając mojego pecha, czegoś podobnego spodziewam się lada moment. Przy czym ja wybrałem czarny, ale boję się, że nie będzie w wyposażeniu: aktywnego tempomatu lub kamer 360. 

I też dostanę 180 sekund na podjęcie decyzji.....

Natomiast wątpię, czy to jest zaniedbanie dilera. Pewnie sam się dowiedziałem "przed chwilą". 

Już pisałem o tym jak fabryka do tego podchodzi - musisz poczekać do końca produkcji i potem poprosić o porównanie rozkodowanego VIN z zamówieniem. Dealer będzie wiedział czy czegoś brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem na Brooklyn. Widząc czarne auta na placu stwierdziłem że z moim podejściem do dbania o samochód nie będę w stanie utrzymać go w czystości. A ten Brooklyn z czarnymi elementami faktycznie fajnie kontrastuje. Ciekawy kolor faktycznie. Praktycznie taka sama konfiguracja nadwozia z różnicą w lusterkach przy m40i które u mnie też będą czarne.

IMG_20240514_142345.thumb.jpg.bdd4ff2bd2d91d4076a7b3c52438e774.jpgIMG_20240514_145026.thumb.jpg.227f1d1db1dc466d4fc266d03de3db7a.jpgIMG_20240514_142323.thumb.jpg.1bbf0f124813ee449986bd1c4769ba4e.jpg

IMG_20240514_142326.jpg

IMG_20240514_142329.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanzanite jest spoko. Ja mam czarny carbon i to jest piękny kolor ale niesamowicie trudny w utrzymaniu. Brooklyn Grey jest bardzo ciekawy i tak jak napisałeś najlepiej wygląda z czarnymi dodatkami, wyróżnia się i do tego na 100% jest łatwiejszy w utrzymaniu od jakiegokolwiek czarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tejotte napisał(a):

Tanzanite jest spoko. Ja mam czarny carbon i to jest piękny kolor ale niesamowicie trudny w utrzymaniu. Brooklyn Grey jest bardzo ciekawy i tak jak napisałeś najlepiej wygląda z czarnymi dodatkami, wyróżnia się i do tego na 100% jest łatwiejszy w utrzymaniu od jakiegokolwiek czarnego.

Nie strasz, ja wahałem się głównie między Carbonem i Brooklynem, ale wziąłem ostatecznie Czarny Carbon, uznałem, że lepiej pasuje do Koniakowej tapicerki 🙂 Brooklym to tylko czekoladka lub czarne (moim zdaniem oczywiście🙂). Jeszcze jakieś 6 tyg-7 tyg oczekiwania i może będę miał okazję po raz pierwszy przejechać się swoim 30d 😛 bo na jazdach testowych tylko 20d i 30i były dostępne, zamówiłem trochę w ciemno. Niestety nie ma żadnego benzynowego silnika w okolicy 300KM, a na M40i brakło budżetu, już 30d ledwo się w nim zmieściło 🙂

Edytowane przez arj1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.