Skocz do zawartości

Problem z przednim zawieszeniem...


betek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie mam maly problem z przednim zawieszeniem,a mianowicie nie moge usunac uszkodzonego elementu (nr 19 na rysunku) .Zna ktos moze jakis "domowy" sposob na wydostanie tego elementu.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA11&mospid=47434&btnr=31_0242&hg=31&fg=05

 

pozdrawiam

betek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiszym rozwiązaniem to przedstawiony w poprzednim poście ściągacz :8) co do "domowego" sposobu trzeba użyć porządnej brechy z przedłużeniem typu rura i poprzez uderzenie młotkiem w końcówkę wahacza gdzie wprowadzony jest sworzeń próbować ją zbić. Nie zapomnij o drugim młotku, który trzeba przyłożyć po przeciwnej stronie wahacza przy każdorazowym uderzeniu.

Tak domowym sposobem zbijałem sworznie wahacza u siebie.

Jeśli nie masz ściągacza i naprawde nie można wybić sworznia to zaproś jeszcze 2 kolegów, postaw po browarku, przydziel każdemu zadania i napewno dacie rade :)

Będziesz Musiał Wyprzedzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trójramienny sciągacz nie bardzo będzie się nadawał do E36, lepszy będzie dwuramienny lub "nożycowy'. Użyć można też odpowiedniej breszki, którą zastosujemy jako dźwignię.

Co do wymontowania samego sworznia z wahacza, to jeśli jest to wersja z pierścieniem gumowym to środek sam wychodzi a zewnętrzny pierścień mozna przeciąć piłką do metalu i wybić śrubokrętem.

Ogólnie polecam wymontować wahacz i robić wszystko na prasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dostepu do prasy nie mam jak i sciagacza w swoim "warsztacie" tez nie.Zostaje tylko solidna breszka,jakies mlotki,o solidnej wadze, i ze dwoch kolesi.Zawsze to jakas okazja zeby sie spotkac i browar wypic :lol: .Wielkie dzieki.

 

Pozdrawiam

 

Betek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem też to. wybic mozna łatwo ściągając wachacz i na imadle, nakładając klucz nasadowy chyba nr 35 (juz nie pamietam) wybijac go w dół młotkiem jakims 3kg, wychodzi łatwo. Gorzej jest ze wsadzeniem nowego!!! Uwaga. musisz go równo wsadzić inaczej mozesz sobie nabroić w gnieździe gdy ci skontruje.

 

Pozdro!

[bMW... i wszystko jasne]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój stary sworzeń potraktowałem imadłem podkładając z drugiej strony rure. Zreszta i tak wyszło wszystko oprócz metalowej tuleji w której siedzi reszta. Ta przeciałem brzeszczotem i wybilem jak sie juz poluzowała. Gorzej z włożeniem nowego w wahacz z tym troche trzeba sie pogimnastykowac (jak brak prasy to odpowiednio dobrane srednice dwóch tulei i imadło oraz pomoc kogoś kto bedzie trzymał wahacz)
e46 318d M47N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sam nie dalem rady i po dwoch dniach walki odposcilem.Spakowalem wszystko i poszukalem warsztatu,Wcisniecie na prasie zajelo okolo 5 min. :mad2: No i nie zdarli ze mnie duzo.W sumie wszystko juz poslkadalem i jest ok.

 

pozdrawiam

 

betek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zajechac na warsztat sasiedni i dac wyciagnac i od razu wlozyc nowe. Napewno za pare piwek ktos to zrobi i nie bedziesz musial sie meczyc!! A duzo roboty z tym jest!! Ciezko pozniej to wbic!!

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyzej pisali, wybic jeszcze jest znosnie. U mnie tez wszystko wyskoczylo samo, trzeba bylo tylko przeciac tulejke metalowa i potem wyluskac srubokretem :D . Heh w druga strone bylo gorzej :roll: , dwa dni walczylismy ale dalo rade :D . Moj majster zrobil nawet specjalny "klucz" z nogi rusztowania hyhyhy, specjalnie ja powyginal zeby rowno przylegala do sworznia. Duzy mlotek i heja...i tak to weszlo :D

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.