Skocz do zawartości

Wymiana lamp Bi-ksenon na Adaptive full LED LCI


lalamido

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Czy ktoś może mnie oświecić w temacie wymiany lamp przednich.Mam F10 rok 2015 LCI Bi-ksenon skrętny z doświetlaniem, czy moduły sterujące w moich lampach będą pasować do gołych lamp Adaptive Full LED czy muszę kupić lampy kompletne?pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem nie skrętny. Myślę, że to już ledy wycinają tak elegancko a xenon na pewno tylko z przesłony w lampie korzysta i nie jest to tak samo fajne... ale nigdy nie widziałem jak to działa w xenonie.


Efekt jest tu wizualnie piękny. Twoje mimo skrętnych z wyglądu sa tak samo brzydkie, z wieśniacką żarówką od kierunku :):) a led są piękne nawet na postoju... a co dopiero gdy włączone:


72547ec93acf1840e6b5e14a17907045.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No że z wyglądu różnica jest, to nie ulega wątpliwości. Mi chodziło bardziej o różnicę w funkcjonalności.

Apropo tej wieśniackiej żarówki, mam wstawione LEDy kierunkowe Cree więc już nie jest tak wieśniacko :lol: , ale do całych lamp ledowych to mu jeszcze daleko.


bKQv74E.jpg

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio myślę, że wielu mi przyzna racje... że ta zwykła żarówka jest jak w pysk... w lci taki numer... a przedlift miał ledowe....



Moje nie skrętne pięknie świeciły... ale od roku biłem się z myślami / od zakupu auta.


Nie miałbym Kafas lub miałbym skrętne to pewnie bym się nie zdecydował.


No ale nie żałuję. Super sprawa w nocy jazda. Doświetlanie zakrętów, moc świecenia, barwa.

Wycinanie i asystent długich no bajka !

Czy te piękne kierunki.... każdemu polecam.


Ja musiałem dokupić pająka z przyciskiem Auto.

I tu kolejna zabawa, znalazłem

Pająk full wiec dołożyli mi Panowie z Brzezin grzanie kierownicy. A ja kupiłem tylko plastik z przyciskiem grzania no i wymieniłem moją kierownice na grzaną m-pakietową.


Bmw-Retrofit polecam !!!!!


c693f43c8249d686dd5970d01eda8c3f.jpg


6a14443e3e841f78c8a78335052cd83c.jpg



Za parę dni jeszcze full

Led licznik montaż i mam wszystko co chciałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Serio myślę, że wielu mi przyzna racje... że ta zwykła żarówka jest jak w pysk... w lci taki numer... a przedlift miał ledowe....



Moje nie skrętne pięknie świeciły... ale od roku biłem się z myślami / od zakupu auta.


Nie miałbym Kafas lub miałbym skrętne to pewnie bym się nie zdecydował.


No ale nie żałuję. Super sprawa w nocy jazda. Doświetlanie zakrętów, moc świecenia, barwa.

Wycinanie i asystent długich no bajka !

Czy te piękne kierunki.... każdemu polecam.


Ja musiałem dokupić pająka z przyciskiem Auto.

I tu kolejna zabawa, znalazłem

Pająk full wiec dołożyli mi Panowie z Brzezin grzanie kierownicy. A ja kupiłem tylko plastik z przyciskiem grzania no i wymieniłem moją kierownice na grzaną m-pakietową.


Bmw-Retrofit polecam !!!!!


c693f43c8249d686dd5970d01eda8c3f.jpg


6a14443e3e841f78c8a78335052cd83c.jpg



Za parę dni jeszcze full

Led licznik montaż i mam wszystko co chciałem :)

Nie ma czegoś takiego jak full led licznik.

To jest licznik ze zwykłą matryca TFT i podświetlaniem krawędziowym Led.


I tak bieda, nie ma asystentów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani asystentów ani pełnych komfortów foteli (w tym elektrycznej kierownicy), ale dla mnie to nie bieda.


Najważniejsze za co uwielbiam ten samochód to HARMANN, dociągi drzwi, dumper zawieszenie, elektryczna klapa, sportowe fotele i teraz lampy.


Licznik full led oczywiście moja pomyłka :)



Montaż, instalacja grzania, lamp wraz z pająkiem jakoś koło 2 tyś.

Lampy nówki - 10 tyś.


Moje poszły za 4k(jak nówki, bez ryski i funk osram cool blue intense żarniki). Wyszło 8.

I nie żałuje ani jednej złotówki.

W dzień ringi wyglądają super, świecą dużo mocniej jak poprzednie w bixenonie.

Kształt też taki ciekawszy.

Polecam każdemu wariatowi, który sie zdecyduje :) nie będzie żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też choruję na lampy Full led , chociaż swoje mam ładne Skrętne xenony z asystentem długich i wycinaniem, ale jednak barwa Led i sam wygląd lamp jest piękniejsza. A co do licznika to też chorowałem na ten LCD dopóki na żywo go nie zobaczyłem u kolegi, dla mnie to strasznie sztucznie wygląda, wolę jednak ten co mam czyli ten "drugi od dołu- rozszerzony".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

I tak bieda, nie ma asystentów....

 

 

Ani asystentów ani pełnych komfortów foteli (w tym elektrycznej kierownicy), ale dla mnie to nie bieda.


Najważniejsze za co uwielbiam ten samochód to HARMANN, dociągi drzwi, dumper zawieszenie, elektryczna klapa, sportowe fotele i teraz lampy.

 

 

Jeszcze się policytujcie kto ma mniej krótkiego penisa. ;)


Co do skrętnych ksenonów, to aystent świateł drogowych nie działa tylko poprzez przesłonę. Potrafi też "wycinać" fragmenty drogi poprzez skręcanie odpowiedniego ksenonu. Autem z ksenonami skrętnymi możesz jechać za innym samochodem, mimo, że długie świecą cały czas, bo reflektory robią zez rozbieżny. Gdy widzą np. samochód jadący z naprzeciwka, wyłączają w ogóle długi w lewym reflektorze, a prawa cały czas oświetla prawą stronę jezdni. Wbrew pozorom, działa to całkiem sprawnie, aczkolwiek od technologii LEDowej im daleko, bo LEDy potrafią wyciąć malutki fragment jezdni nawet.

Edytowane przez mmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał taki bajer w xenonach na pewno nie wydałbym tyle kasy.


Kolego Puzonik z mojego rocznika:) skoro jest tak jak pisze mmw,


To mimo wszystko super sprawa z tymi xenonami. Chciałbym kiedyś porównać.

U mnie coś pięknego właśnie to dokładne docinanie i w ogóle...

Jeszcze ani razu nikt mi nie mrugnął... a wręcz czasami jestem pewny, że kogoś oślepiłem:)


Teraz minusy, ledy są bardzo drogie, używki zawsze mają defekty.

Każdy handlarz powie idealne a sie okażą porysowane lub przekładana elektronika, itp itp.

Wszystko wiem na ten temat bo serio rok walczyłem.

Omijać trzeba z daleka te „gołe”.


Udało mi się kupić prawie nówki, bo wyjęte albo z nowego auta albo prawie nowego. Nie wiem,

Ale dostałem też moduł frm w cenie.


Prawe ringi świecą troszke inaczej od tych w lewej lampie, lub jestem przewrażliwiony.

Wydaje mi się, że delikatnie prawy ma inną barwe. Ale dwóch kolegów patrzyło i sie nie dopatrzyło... sam nie wiem.

A druga rzecz, lampy są piękne gdy wyłączone ale wyglądają jak zwykłe halogeny :)

Gdzie inne marki mają już takie w soczewce zabudowane więc może są mocniejsze ?

Tu ledy są odbijane przez odbłysk jak w halogenie, dobrze mówie ? Czyli technologicznie troche do tyłu porównując np z tymi w mercach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to strasznie sztucznie wygląda, wolę jednak ten co mam czyli ten "drugi od dołu- rozszerzony".

 

Hhehe rozbawiłeś mnie że 6wb wygląda sztucznie.

To ja Cię rozbawię jeszcze bardziej - mi również 6WB zbytnio nie przypadł do gustu (miałem w poprzedniej F11) - Kozacko jak dla mnie wygląda tylko przy zgaszonym aucie kiedy widać same "półpierścienie" w trakcie jazdy natomiast jest zbyt "nowocześnie" - może i trochę sztucznie jak ktoś wyżej napisał. Idealny kompromisem dla mnie jest 6WA gdzie przynajmniej wskazówka jest "mechaniczna"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już sam nie wiem,


Jutro mam kupić za duza kase ten lcd (z wyzerowanym vin i przebiegiem za ponad 3 tyś),

A też szczerze powiem, że mój mi nie przeszkadza i bardzo mi pasuje.


I nigdy na żywo nie widziałem 6wb. Tylko youtube.



Wymiana i kodowanie to 20 min. I to mnie kusi....


Wracając do adaptive led,

Dziś tak stojąc metr na środku przed autem no lekko mi się wydaje,

Że lewe ringi świecą ciut inną barwą niż prawe (dzienne).


Bede wdzieczny jakby posiadacz takich lamp zerknal u siebie....

Na mijania czy wieczorem jedne i drugie ustawienia już rożnicy nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zbyt nowocześnie. Ale lampy full led to już nie nowocześnie ;) zresztą każdy ma swój gust. Dla mnie 6wb to wypasik. I jeden z lepszych modów jaki zrobiłem. 3 tys to duża cena. Ja akurat zapłaciłem 2200 ale fakt szukałem takiej okazji dobre 3 miechy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kilka miesięcy szukam...

Jak to mozliwe, że kupiłeś za 2200 ? Ale porysowany albo ta kratka nad szybką pewnie powyginane ząbki od niefachowego demontażu

?


Ja szukałem perełki bez ryski najmniejszej.


Nigdzie poniżej 3 nie widziałem, a ich zawsze na necie max 2 szt tak schodzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz bo należę do grup na fejsie ;) nie ma ani jednej ryski :) i górne kratki też nie połamane. Zresztą takiego bym nie wstawił do siebie. Wpadł gość z ofertą 2500 szybka negocjacja i że 2200 oddany. To samo z kierą mpakiet. Najtaniej z allegro Koszalin za 2200. Na grupie kupiłem za 1600. Do takich gadzetów już olx i allegro nie przeglądam bo tam ceny kosmos. A na grupach o efkach dużo łatwiej i taniej kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Też kilka miesięcy szukam...

Jak to mozliwe, że kupiłeś za 2200 ? Ale porysowany albo ta kratka nad szybką pewnie powyginane ząbki od niefachowego demontażu

?


Ja szukałem perełki bez ryski najmniejszej.


Nigdzie poniżej 3 nie widziałem, a ich zawsze na necie max 2 szt tak schodzą...

Trzeba polować, negocjować

Ząbki nie są problemem, przednia obudowę a nawet i tylna jeśli masz 6wa obecnie możesz wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Mam pytanie w temacie grzania kiery

Zakupiłem kierownicę z opcją grzania,pająka,i przycisk grzania ktoś mógłby mnie pokierować jak to samemu dalej skonfigurować żeby działało.

Z góry serdeczne dzięki.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie pasuje wlasnie / inna szybka jest.


Tanio mialem dostep do licznika ale z wylamanymi kratkami

I nie pasuje - po prostu inna jest szyba.

Dziwne. Ja przekładałem kilka razy i pasuje.


 

Witam

Mam pytanie w temacie grzania kiery

Zakupiłem kierownicę z opcją grzania,pająka,i przycisk grzania ktoś mógłby mnie pokierować jak to samemu dalej skonfigurować żeby działało.

Z góry serdeczne dzięki.Pozdrawiam

Jesli masz wibracje w kierownicy to pająk nie jest potrzebny. W innej sytuacji nie wiem, ale podpinasz przycisk (i/lub wymieniasz pająk). Obudowa kiery jest chyba na zatrzaski, pajak na 4x torx t20.

Pajak dalej zwany SZL wymaga kodowania i byc moze kalibracji (poziomu 0*).


Kiera z tyłu się wciska coś okrągłego np. aby zwolnić poduszkę, później chyba 18 i kiera zdjęcia.

Po złożeniu odpalasz e-sys, dodajesz kod FA odpowiedzialny za grzana kierownice i kodujesz moduł SZL.

Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, odświeżam temat wymiany Biksenonów z doświetleniem na full ledy adaptive.Moje pytanie do znawców tematu, czy kasety z elektroniką z moich lamp ksenonowych z funkcją wycinania obszarów jadąc non stop na długich będą pasować do lamp full led adaptive. Moje auto jest z roku 2015 LCI i posiada kamerę oraz możliwość automatycznej jazdy na długich światłach.Oglądałem film na youtubie gdzie gość przekładał kasety z ksenonów do full ledów,będę wdzięczny za rozjaśnienie mi tematu.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.