Skocz do zawartości

Car audio, zmiana głośników, subwoofer


osa-ozo

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za wyczerpująca odpowiedź bo własnie tego potrzebowałem :) bardzo prosiłbym o więcej zdjęć jak możesz szczególnie tych dystansów i przerobionego boczku bo tego najbardziej się obawiam, z otworem sobie poradzę ale jak możesz opisz jak go dobrze wymierzyć ;). mam pytanie tez jak z tymi zwrotnicami czy trzeba je montowąć i czy są drogie? ja mam tweetery jbl z pegueota 407 z tej wersji jbl powinny być ok ;) no i napisz mi czy tylko w drzwiach montowałeś głośniki czy na tylnej półce też? dzięki z góry za odp i zdjęcia bo musze coś zrobić z audio bo jest tragiczne i w poprzednim aucie za 3 tyś zł miałem o niebo lepsze az wstyd :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

specjaliści od car audio nie polecają słuchania muzyki z tylnych głosników. Po prostu jak słuchasz muzyki to zazwyczaj z przodu, nie stoisz tyłem do sceny na koncercie, poza tym tylne głosniki i przednie nakladają się na siebie i jest gorzej. Ja mam tylne głosniki seryjne, podłączone ale gra mi 80% przód, 20% tył.

 

Zwrotnice są zazwyczaj z głośnikami w zestawach odseparowanych, ale skoro już jakies masz to dokupisz same zwrotnice, tania rzecz to jest, nawet samemu można zrobić jak ktoś ma zacięcie elektryczne :D zwrotnica kieruje sygnał na głośnik średniotonowy oraz wysokotonowy osobno, czyli tak rozdziela dzwiek aby to ładniej grało. Np. jak masz tweetery i sredniotonowe to sredniotowy zajmuje się ogólnie tłem a np. gwizdki tylko wokalem w utworze. Do tego można to podregulować w radiu (filtry dolno i górno przepustowe). Kabel głosnikowy podpinasz pod zwrotnice, a z niej osobny kabel jest dla średniotonowego i dla gwizdka.

 

Przerobionego boczka nie mam zdjęc, usunałem tylko jeden zaczep przy głośniku. Co do wymierzenia to przymierz boczek i odrysuj sobie mazakiem mniej wiecej jak powinieneś wyciąc dziure. Pamietaj że na dole w drzwiach masz kanały którymi woda splływa, jak je zapchasz, zatkasz czyms to ci się woda bedzie lać do środka auta.

 

http://i.imgur.com/3H2M3l.jpg

 

http://i.imgur.com/EmwzZl.jpg

 

http://i.imgur.com/bU4CWl.jpg

 

http://i.imgur.com/pLn1Ql.jpg?1

 

http://i.imgur.com/b9ttdl.jpg?1

 

http://i.imgur.com/OJpJQl.jpg?1

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia i odpowiedź bo zrobię tak jak to masz już u siebie ;) nie jestem jakimś maniakiem co do audio ale jak robię raz to w miare porządnie żeby nie zaglądać już do tego tematu. Takie masz głośniki? : http://allegro.pl/helix-dark-blue-b6x-nowe-krakow-i3093413131.html

 

jeśli byś mógł mi powiedzieć od jakiego modelu dystanse dopasowałeś byłbym bardzo wdzięczny.

 

Tylne głośniki tez zostawię seryjne jak Ty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zwrotnic to musza być jakieś konkretne tzn typ czy coś czy po prostu jakies tanie ( jakaś nazwa ich ilu kanałowe czy jak to się mówi ) bo powiem szczerze w car audio jestem słaby a chce to samemu zrobić+ podjadę do elektryka zeby mi poradził jak to zmontować ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem od serii 7 e38. Wiedziałem że nie będą pasować ale mają taki kształt że można dużo z nimi porzeźbić. Na allegro znajdziesz jak wpiszesz dystans e38.

Możesz dobrać z innego auta może bedzie mniej przerabiania :)

 

co do głosników to jakieś takie jak pokazałeś, może starszy model mam bo za grosze je kupiłem używane cały zestaw czyli głosniki plus gwizdki plus zwrotnice.

 

Z tego co wyczytałem nigdy nie kupuje sie głosników owalnych czy tam elips oraz takich podwójnych gdzie masz głosnik, a zaraz nad nim gwizdek. Tak doradzali mi fachowcy z for car audio.

 

maty głuszące wychodzą drogo dość i jeszcze mozną trafić na słabe jakościowo, ludzie narzekają że się sypią i kruszą. Ja użyłem tak jak też polecali tasmy dekarskiej, wystarczy podgrzać suszarką do włosów i bardzo fajnie się nakleja. Najprzyjemniejsza cześć roboty to samo wygłuszanie właśnie.

 

2 tasmy mi starczyły na dwoje drzwi, nawet troche zostało. Zajeło mi to jeden dzień od rana do wieczora, robiłem to pierwszy raz w życiu, ciepły garaż i dobre zaplecze narzędziowe.

 

tutaj też nie wiem bo ja mam to wszystko z jednego zestawu wiec nie wiem czy muszą być jakieś dedykowane czy sa uniwersalne. nie mam pojęcia.

 

Jeszcze co do gwizdków, to można ori gwizdki wyjąc i zostaje taki fajny stojak, można ten stojak troche przerobić i wpasować nowy gwizdek, lub po prostu wkleić w gąbkę gwizdek i też pasuje :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka gruba to nie wiem :D była tylko jednej grubości ta tasma :)

 

co do szerokosci to kupiłem jedną rolke 15cm i jedną rolke 7.5cm. Kazda rolka chyba 10m długości miała.

 

wycięcie w drzwiach robisz takie żeby ci tam wszedł tył głosnika czyli cały ten magnes itp. Ori głosniki mają taki mały magnesik że szok, dobre głosniki są cięzkie i mają z tylu taką wielką duuupę :D i po to robisz dystans i wycięcie aby ci się ten głosnik zmiescił pod boczkiem :)

 

co do wyklejania dziury to na tyle ile się dało to kleiłem wszystko, im wiecej zakleisz tym lepiej. Samą dziure jak już wywiercisz to tniesz sobie wąskie paski tej tasmy i naklejasz dookoła krawędzi dziury :) wszystko zobaczysz jak rozbierzesz. Do tego jak już przykrecisz dystans to jego od wewnatrz też mozna podkleić.

Oczywiście samej dziury nie zaklejasz tylko krawędzie :) wtedy masz coś ala skrzynka basowa, a całe drzwi są zaklejone i wygłuszone i tworzą skrzynie dla dzwięku z głosnika.

 

nie mam zdjęc bo nie robiłem ich dla jakiegoś poradnika tylko tak dla siebie.

Edytowane przez K3m0T1989
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa chodzi ci o dziury w drzwiach technologiczne :D można wstawić jakąs poprzeczke która usztywni tą dziure i całe drzwi, np. przynitować albo przykręcić kawałek blachy przez środek. Ja nic tam nie wstawiałem i po prostu samą matą zakleiłem :)

uważaj na poduszke, jak ją odepniesz na zapłonie to wyskoczy ci błąd i bedziesz musiał skasować. Nie bój się nic to nie granat, w twarz ci nie wystrzeli :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź ;) zrobię wg Twoich rad i Twojego projektu. Radio mam, wygłuszę drzwi sam dokupię głośniki i w miarę niskim kosztem poprawię jakość dźwięku ;) zabiorę się za to jak bedzie trochę cieplej bo garaż(warsztat samochodowy taty) ciągle zajęty nie mam kiedy wjechać :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawsz tylko drzwi bedziesz chcial wiecej.

 

Ja wlozylem na dystansie w przednie drzwi glosniki MORELA i pod wzmak. Na poczatku dobrze to gralo, ale ludzie powiedzieli, ze tak i tak bede chcial suba.

 

No i wykrakali.

 

Kupilem 250RMS i w zupelnosci wystarcza,wyrzucilem tylko glosniki z tylnej polki i bassik ladnie przechodzi do auta i wypelnia dzwiek :cool2:

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

ja u ciebie tak ogarnelem tylko mam problem z instalacja wyprólem wszystko i caly czas sub mi charczy mimio podmiany wzmaka, radia kabli sygnalowych kabli zasilajacych, mam nowy aku, podpinanie wzmaka pod sam aku bez klem nadal to samo.

 

Ja proponuje ci zrobic skrzynie mi wyszla 9.4 l i wrzucic ja w luke podlokietnika z glosnikiem 20 cm jak bedziesz chcial podesle ci foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

 

Ja tez obawialem sie, ze w E46 sedan bass nie przejdzie do srodka. Nie chcialem ladowac nie wiadomo ile kasy w CA.

 

W przednie drzwi zestaw MORELA na dystansach w bagazniku 250rms:

 

http://images33.fotosik.pl/604/c88898f3d9f48a37.jpg

 

Polecam wyrzucic glosniki z tylnej polki, dzieki czemu sa otwory przez ktore wpada dzwiek.

 

Jak dla mnie jest MEGA dobrze.

 

 

Wiadomo, ze o gustach sie nie dyskutuje, bo dla niektorych 500rms bedzie za malo.

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w e46 coupe gra alpina 9835r + dls r6a + re audio se 12d2 (600w rms) a wzmaki audio art 200.2XE (woofery), audio art 400.2XE (sub) i jakaś AMA (jakaś - bo nie pamiętam modelu :P) pod tweeterki.

Gra naprawdę zajebiście i taki zestaw mogę śmiało każdemu polecić. Drzwi oczywiście porządnie wygłuszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja może dorzucę 5 gr do tematu - kupując 320D touring z 6ma głośnikami (to chyba standard) byłem załamany oryginalnym nagłośnieniem - mądry człowiek od nagłośnienia w moim mieście najpierw załamał ręce jak to usłyszał a potem poradził mi wymienić najpierw radio a jak będzie za mało to dopiera zabierać się za głośniki. Ponieważ kasy nie za dużo - zacisnąłem zęby i wywaliłem oryginalne radio i wstawiłem najniższą półkę Alpina czyli CDE-111. Nagle głośniki oryginalne ożyły pojawił się bas i wysokie dźwięki - środek zaczął ładnie i czysto grać. Dlatego, że puszczam muzykę dla siebie a nie dla przechodniów nie montowałem nic więcej, żadnych wzmacniaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.

 

Ja na poczatku wsadzilem sam zestaw MORELA ( drzwi + tweetery). Wszystko podlaczone pod wzmacniacz. Na starcie wystarczalo i myslalem, ze SUB w bagazniku to przegiecie.

 

Gdy sie jednak skusilem do powiekszenia CA o skrzynke o niebo lepiej :cool2: teraz dopiero jestem zadowolony.

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja może dorzucę 5 gr do tematu - kupując 320D touring z 6ma głośnikami (to chyba standard) byłem załamany oryginalnym nagłośnieniem - mądry człowiek od nagłośnienia w moim mieście najpierw załamał ręce jak to usłyszał a potem poradził mi wymienić najpierw radio a jak będzie za mało to dopiera zabierać się za głośniki. Ponieważ kasy nie za dużo - zacisnąłem zęby i wywaliłem oryginalne radio i wstawiłem najniższą półkę Alpina czyli CDE-111. Nagle głośniki oryginalne ożyły pojawił się bas i wysokie dźwięki - środek zaczął ładnie i czysto grać. Dlatego, że puszczam muzykę dla siebie a nie dla przechodniów nie montowałem nic więcej, żadnych wzmacniaczy.

 

No bo nie musiałeś do głośników które maja max 20-25 w rms podejrzewam ze tyle maja te hesy bmw,

jak byś wrzucił od 50 w rms w górę głośniki no to trzeba by było dać chodź mały wzmak 4ch.

Ja jednak polecę ci mimo wszystko, wywali ori przód z tych drzwi, zrobić jak należy tzn wyciąć w drzwiach otwory montażowe, dorzucić mdf wygłusz przednie drzwi myślę ze 150zł ogarniesz we własnym zakresie.

I te pierdzibąki POWINNY dawać rade przy tak zrobionych drzwiach, odczujesz różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fabryczna instalacje ale professionala wiec jest lepiej jak w busines dlatego zostalo seryjne radio. Zmieniarke cd zamienilem na mp3. Do bagaznika dorzucilem monoblok 150Wat a w podlokietnik od strony bagaznika glosnik 30cm free air. Lupie to tak ze czuc wnetrznosci a nie zajmuje miejsca w bagazniku. Oczywiscie przod ustawiony glosniej od tylu. Pomysl nad zabudowa free air.

 

Wysłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja może dorzucę 5 gr do tematu - kupując 320D touring z 6ma głośnikami (to chyba standard) byłem załamany oryginalnym nagłośnieniem - mądry człowiek od nagłośnienia w moim mieście najpierw załamał ręce jak to usłyszał a potem poradził mi wymienić najpierw radio a jak będzie za mało to dopiera zabierać się za głośniki. Ponieważ kasy nie za dużo - zacisnąłem zęby i wywaliłem oryginalne radio i wstawiłem najniższą półkę Alpina czyli CDE-111. Nagle głośniki oryginalne ożyły pojawił się bas i wysokie dźwięki - środek zaczął ładnie i czysto grać. Dlatego, że puszczam muzykę dla siebie a nie dla przechodniów nie montowałem nic więcej, żadnych wzmacniaczy.

 

No bo nie musiałeś do głośników które maja max 20-25 w rms podejrzewam ze tyle maja te hesy bmw,

jak byś wrzucił od 50 w rms w górę głośniki no to trzeba by było dać chodź mały wzmak 4ch.

Ja jednak polecę ci mimo wszystko, wywali ori przód z tych drzwi, zrobić jak należy tzn wyciąć w drzwiach otwory montażowe, dorzucić mdf wygłusz przednie drzwi myślę ze 150zł ogarniesz we własnym zakresie.

I te pierdzibąki POWINNY dawać rade przy tak zrobionych drzwiach, odczujesz różnice.

 

ekhem.. coś mi się nie wydaje.. :P ja coupetke e46 mam i na wygłuszenie wyszło mi 350zł / drzwi.. za 150zł to zrobisz może śmierdzącą dekarką, która i tak prawdopodobnie się poźniej poodkleja i będzie kibel..

I nie polecam kilkukrotnie rozbierac i składać drzwi.. Lepiej raz rozebrać, zrobić porządnie i już nigdy więcej tam nie zaglądać.. Dlatego lepiej też za jednym razem zrobić porządne wygłuszenie, a nie jakieś budżetowe bo koniec końców będzie się na tym do tyłu..

I polecam wyciągnąć głośniki (z drzwi) przed tapicerkę.. O montowaniu głośników na dystansach mdf mam nadzieję, że nie trzeba wspominać? :)

^ I tak zrobione, będzie dopiero porządnie grać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I nie polecam kilkukrotnie rozbierac i składać drzwi.. Lepiej raz rozebrać, zrobić porządnie i już nigdy więcej tam nie zaglądać.."

 

noo to jak tak robic to moze lepikiem zakleic:)

jak się cokolwiek zwali w drzwiach to musi być dostęp do nich.

jezeli dobrze ogarniesz temat i tapicerkę wygłuszysz pianka np sinuslinem to możesz dowoli rozbierać drzwi ręczę :)

a pianka jest tania arkusz na dzwi kosztuje 33 zł

 

 

Ja wygluszalem matami app, w dobrej cenie ogarnelem na przednie drzwi i to tego pianka na boczki samo przylepna sinuslina tlumiaca ma 150mm gróbosci.

wydalem na wszystko ok 150 zl i jest wytlumione wporzadku.

Wiesz pytanie czy jest sens pakowac tyle kasy w tlumienie sa rozne materialy tak samo i glosniki kupisz za 100zł jak i za 2tys zł.

Nie potrzebna dyskusja moim zdaniem.

Napewno seryjny glosnik zagra lepiej w wygluszonych drzwiach jak bez pudla przymocowane do tapicerki drzwi.

Glosnik poza tapicerke ? troche lipa jezeli auto ma wygladac wenatrz seryjnie a nie wziete z wiochy.pl ze swicacymi na niebiesko aprapami glosnków:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moby a powiedz wstawiłeś rozumiem 16cm w przód?

Jakiej grubości dałeś dystans, i czy musiałeś modyfikować te trzy mocowania spinek boczku które są dookoła miejsca mocowania głośnika w boczku?

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morel jest 16,5cm, co do grubosci dystansu to bij zabij nie pamietam...spinki zostanwilem tylko bylo trzeba troche odchudzic te plastiki.

 

Po wycieciu otworu wszystko ladnie sie osadzilo. U mnie wyglada podobnie:

 

http://www.tuningforum.pl/viewtopic.php?f=8&t=102521

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak to mniej wiecej wygląda. Budżetowo matą dekarską, jak dla mnie rozwiązanie wystarczające. Po zimie i lecie nic się nie skruszyło ani nie odkleiło.

 

http://i.imgur.com/b9ttdl.jpg?1

http://i.imgur.com/OJpJQl.jpg?1

http://i.imgur.com/fmTmUl.jpg?1

 

Pozbyłem się jednego uchwytu tapicerki przy głośniku, dystanse kupiłem od e34 albo e38 dokładnie nie pamietam ale i tak musiałem je rzeźbić :)

Problematyczne jest wiercenie dziury pod tył głośnika, blacha gruba, czasami składa się z 2 warstw, albo otwornica do metalu, albo jakaś mała szlifierka, albo metoda na partyzanta, wiercenie dookoła otworów wiertarką :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.