Skocz do zawartości

Car audio, zmiana głośników, subwoofer


osa-ozo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zielo, podoba mi ta instalacja, trochę dłubania jest, aby osiągnąć podobny efekt, wiadomo prościej wrzucić graty grające do bagażnika zajmujące sporo miejsca ładunkowego, ale średnio mi się to widzi. Ładny porządek i ład w tym wszystkim, kabelki oprawione jak należy, ogólnie nie ma wiochy, zdjęcia sobie zapiszę i latem może się namówię na takie działania:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wzmacniacz, ja mam takowy akurat się złożyło MRV-T503 Alpine, posiada on złącze do którego można podpinać bezpośrednio sygnał z głośników zamiast RCA.

 

To dokładnie złącze znajdujące się po prawej stronie klasycznych RCA:

http://imageshack.us/a/img585/1515/20121017040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro znalazłem cos takiego:

http://allegro.pl/subwoofer-aktywny-blaupunkt-gtb-8a-gtb8a-z-kablami-i2912285590.html

mało miejsca zajmuje, moc nie duża ale właśnie o takie coś mi chodzi.

Tylko tak patrze na allegro na różne oferty GTB 8A GTB8A i różnią się od siebie.

Dodam, że nie znam się na tym, do sedna

W pierwszym linku wzmacniacz ma inne wejscia niż na tym:

http://allegro.pl/skrzynia-aktywna-blaupunkt-gtb8a-150w-200mm-20cm-i2878990570.html

wtf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłubania rzeczywiście sporo. Może kiedyś uda mi się w końcu spisać wszystkie etapy budowy, jak to ewoluowało, żeby dotrzeć do końcowego stanu. Samo głupie wycięcie podstawy pasującej do owalu wnęki na zapasówkę zajmuje sporo, jeśli ma być tip-top.

U mnie siedzi ori Alpine, czyli z oryginalnych radyjek nie najgorsza sztuka. Do tego wyprowadzone RCA, na remote zaadaptowany przycisk po ori PDC (to była chyba największa rzeźba):

 

http://imageshack.us/a/img33/1928/p1020376u.jpg

 

Dziś wrzuciłbym tylko mniejszy głośnik. Bo ja jestem samolubny i u mnie muza jest tylko dla pasażerów, a nie dla przechodniów na zewnątrz. Więc wzmak skręcony tak, że na zewnątrz nic nie slychać, a bagażnik w touringu sam w sobie dobrze niesie i nie trzeba się przebijać dźwiękiem przez ściany grodziowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega podpowiedzial mi pomysl, aby wyciac dziure w scianie grodziowej w miejscu, gdzie fabrycznie jest otwor na narty. Powinno to troche poprawic dostep niskich tonow do wnetrza. Musze niestety poczekac az sie zrobi cieplej aby to przetestowac. Do tego czasu musze dorzucac do pieca :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcov, wiele to nie poprawi.

 

Moby, to już trzeba na konkretnym aucie sprawdzić. U mnie była kanapa nieskładana oraz bez podłokietnika i jeszcze trzeba by było oparcie zmienić. Albo w tapicerce rzeźbić.

A jeśli chodzi o głośnik, to niech sobie będzie dowolnie głęboki, będzie wystawał do wnętrze bagażnika. Ważniejsza będzie średnica.

Są takie mody na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli takie mocowanie w tym miejscu jest mozliwe tylko tyl glosnika bedzie wchodzil do bagaznika....no wlasnie tego chcialbym uniknac....

 

Tak na marginesie to ja na razie wymienilem przednie glosniki wraz z tweeterami na zestaw MORELA i powiem, ze gra calosc o niebo lepiej - wszystko jak na razie bez wzmacniacza.

Idac dalej chcialbym wymienic tez tylne glosniki tylko za cholere nie wiem jak sie do nich dostac i co tam siedzi ?? Czy tez sa srednica takie jak z przodu czy cos innego ??

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja przygodę z audio dopiero zaczynam ...niedawno dotarł do mnie cały zestaw Harman Kardon ...zobaczymy jak to gra w porównaniu z seria , a później będziemy ulepszać ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to sobie teraz daruje, brak czasu na tego typu modernizacje. Kupie sobie jakis aktywny suboofer. Mam pytanko bo mam do kupienia troche taniej taki sprzecik http://www.sklep.hadron.pl/product-pl-302-Subwoofer-Kicx-ICQ-300-BA.html

Ja juz mowiełem nie znam sie na sprzecie tego typu, niech któś obeznany w temacie szepnie mi czy to dobra firma itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem jest pojechać do sklepu car audio.

Zgłosić sprzedawcy chęć zakupu i odsłuchu z podłączeniem suba w aucie.

Podepniesz parę skrzynek, posłuchasz, powiesz sprzedającemu że musisz się zastanowić.

Przyjedziesz do domu, znajdziesz najtaniej taki jak Ci pasował i kupisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Wszystkich to mój pierwszy post i temat ;)

Przejde od razu do sendna: Chce poprawić car audio w sedanie e-46 i tak: mam nowe radio Kenwood KDC-U31R CD/MP3 USB i nie wiem wiem co dalej z głośnikami? czytałem już dużo na tym forum i wiem że trzeba wyciszyć drzwi i wyciąć dziure w blasze żeby je tam upchnąć. Tylko tak: chce zamontować głośniki w drzwiach ale nie wiem jakie dystanse do nich i wygłuszyć poszycie drzwi od wewnątrz czy blachę zaraz za tapicerką (tą powyginaną z otworami)? jaki materiał użyć- może być taka mata jak klei się na wygłuszenie drzwi oryginalnie taka czarna w płatach 20x 40 cm ? czy jakaś specjalna?no i najważniejsze jakie głośniki kupić na drzwi żeby jakoś ładnie grały bez tuby i wzmacniacza( podajcie też jakie na tylną półkę i czy trzeba coś kombinować z tylną półką? żeby zamontować tam głośniki? najlepiej jakiś zestaw głośników prosiłbym o linki jeśli to możliwe a bużdżet to jakieś 300zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem to całkiem niedawno więc moge ci coś podpowiedzieć :)

 

dystansów dedykowanych do e46 nie ma, musisz coś dobrać na oko i potem i tak to przerabiać wszystko żeby ładnie dopasować. Ja kupiłem od e34 chyba i przerabiałem :D to tylko płyta mdf więc bez problemu się to obrabia.

 

dziure w drzwiach wyciąc to jest makabra chyba że masz otwornice do blachy :D jak nie to kaplica :P ja wierciłem chyba ze 100 otworów wiertłem i tak to wycinałem.

 

Ja do wygłuszenia użyłem taśmy dekarskiej (castorama, obi, praktiker) wydałem na 2 rolki jedna wieksza druga mniejsza niecałe 100zł.

 

Głośniki wsadziłem helixy dark blue 16.5 czy tam 16cm średnicy, do tego tweetery i zwrotnice z tego samego zestawu :) głośniki tanie, a podobno z samym radiem grają ładnie. Hertze czy powerbassy potrzebują prądu.

 

jesli chodzi o dzwięk to ja mam pioneera radio jakieś takie w miare świeże z bluetoothem, z filtrami przepustowymi. Już na seryjnych głosnikach pojawił się bas od samego radia, jak zmieniłem głośniki to nogawki od spodni potrafią się ruszać.

 

 

Jest zabawy troche, trzeba troche boczek przerobić, potem dopasowywać żeby ładnie pasowało.

 

tak to u mnie finalnie wygląda. Po założeniu boczka nie widać żadnej ingerencji.

 

http://i.imgur.com/fmTmUl.jpg?1

 

wygłusza się blache zewnetrzną jak i tą od wewnątrz auta. Chodzi o to żeby zrobić jakby skrzynke z drzwi :)

 

jak coś to mam wiecej zdjęc, jak chcesz to wrzuce albo przesle ci na PW.

 

No i dział chyba troche nie ten co trzeba bo jest o car audio dział.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.