Skocz do zawartości

Kto pomoże? Jaka instalacja?


kaffy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ktorzy zagazowali swoje bawarki i podziela sie ze mna swoja opinia. Zostałem własnie posiadaczem E 39 528 w automacie i noszę sie z zamiarem załozenia instalacji, a nic o tym nie wiem. Ludziska roznie mówia i sam nie wiem co mam robić? jaki powinien być i ile to kosztuje? Czekam na opinie.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim musisz podjąć decyzję czy ma to być najtańszym kosztem czy chcesz raczej dobre komponenty, jaki komputer,wtryski itp:. ja wybierając najtańszą opcję sekwencji mam mieszane uczucie! spala około 20litrów LPG a silnik tylko ma 2LITRY! coś muszę ztym zrobić ale wiem że mój monter-gazownik już za trzecią moją wizytą chyba nie bardzo wiedział co robi!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Załóż sekwencje. Naprawdę warto wydac 3000 zł i miec spokuj. Miałem wczesniej BMW na zwykłej instalce. Spadek mocy,gasniecie silnika. I WSTYD jaki najadłem się kilka lat temu Berlinie. 525 zaczeła strzelac jak z pistoletu. Zatrzymała nas Policja bo niemiaszki na ulicy myslaly ze polacy strzelaja.. Powaga !! Odradzam firme BRC..mailem sekwencje tej firmy i po prostu była tragedia.. Silnik 220 kucy a instalka zdychala ...krecil do 4 tysi i padaka byla. Wiem co odradzic ale nie wiem co teraz polecic bo jeszcze na benzynce smigam moim 528.

Pozdor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem instalacje brc w golfie vr6 i jakos tam chodziło,ale mimo sekwencji czuc bylo spadek mocy..

 

teraz planuje kupno e 39 ,chyba 528 i sam nie wiem jak z gazem bo mozna czesto trafic na taka bunię z nowym gazem i tu pytanie czemu sprzedają,czyzby sie cos kiepszczyło na sekwencji i nie chodziło jak trzeba???

Ja chcieć,prosić o wiedzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam od niedawna E 39 , jeżdziłem na początku na benzynie, bo słyszałem, że beemki nie lubią gazu,ale jak w kieszeni było coraz puściej, bo apetyt na paliwko ma ogromny, to przemyślałem temat i założyłem gazownię. poprzednio miałem dwa autka z gazem, ale były to zwykłe instalacje, teraz założyłem sekwencję BRC ,mam ją ponad tydzień, przejechałem w tym czasie ponad 2000 km. i jestem mile zaskoczony,przy jeżdzie w trasie tak do 160-170/h spaliła 13-13.5 l gazu na 100km. śmignąłem też 200km po autostradzie z maksymalną prędkością chwilami i przy takiej jeżdzie średnie spalanie było na poziomie 15 l. na setkę

bardzo dużo faktycznie zależy od monterów i samego ustawienia komputera od gazu i takich tam pierdołów,żeby nie zapeszyć, ale na razie jestem zadowolony i żadnego spadku mocy nie ma,ciągnie tek samo jak na benzynie. jedyna zasada - TANKUJ GAZ TYLKO NA NORMALNYCH STACJACH,nie w jakichś pipidówkach czy na uboczu,najlepszy gaz mają na BP, taka jest moja opinia,

pozdrawiam i powodzenia

Bogdan28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno, spalanie w mieście-i tu zależy trochę od właściciela,ja mam ciężką nogę i nawet po mieście żadko jeżdżę wolniej jak stówą, ale jest na poziomie 18-19 l. przy włączonej klimie ( cały czas mówimy o instalacji sekwencyjnej ),jeśli jakieś pytania, to śmiało.pozdrowionka
Bogdan28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a znacie dobrych gaziarzy z krakowa?? tylko chodzi mi o dobrych (sam mam 2 znajomych co mowili mi ze sekwencje zamontują mi za 2000 ale to są... hmm... patałachy, delikatnie mówiąc, jak do tej pory to gazowali tylko poldy i stare e30 :norty: a nie e39)

i jakiej firmy jest najlepiej założyć, no i czy to jest cena 3000, 4000 czy 5000zł bo juz sam niewiem gdzie dzwonie to mowią mi co innego :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno, spalanie w mieście-i tu zależy trochę od właściciela,ja mam ciężką nogę i nawet po mieście żadko jeżdżę wolniej jak stówą, ale jest na poziomie 18-19 l. przy włączonej klimie ( cały czas mówimy o instalacji sekwencyjnej ),jeśli jakieś pytania, to śmiało.pozdrowionka

 

a to ciekawe - bo ja też dużo po mieście śmigam i nie tak wolno + małe miasto (czesty start i hamowanie) a spalanie mam max 14l gazu (nawet na klimie) 18-19 to porażka jakaś - ja mam 14l max a średnio mi wychodzi 13l i to gazownik mi tłumaczył że ustawione jest na więcej żeby silnik nie dostawał w d...e.

 

@maly440 - co do ceny to wszystko zależy od instalacji - jak zakładałem Prinsa to wszędzie (znaczy dobre zaklady) wołały ok 6000 - 6200 zł (z butlą 70l w miejscu koła zapasowego)

http://www.maszty-flagi.com/bmw/E39_forum.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jakjuz - to tylko sekwencja - i tylko prins VSI.

 

Sa tez inne nowe - dobre instalacje - np. ICOM albo OECOTEC - lecz chyba nie weszly jeszcze na polski rynek.

 

Prins sie sprawdza na rynkach zachodnich - we eszystkich autach wyzszej klasy - jego przewagy to to - ze komputer gazowy pobiera aktualne dane z kompa samochodu. W innych intalacjach (no moze nie wszystkich) komputer gazowy - jest mapowany (uczony) i jezdzi caly czas na ustawionych prametrach - w odroznieniu - prins VSI - reaguje na - polecenia kompa samochodowego.

 

Mam prinsa juz w trzecim BMW - e34 525i, e32 730ia V8 a teraz w e38 740ia 4,4 Litra - zero problemow. Musisz znalezc tylko warsztat - ktory ma doswiadczenie z prinsem i BMW.

SEBEK_E38


http://jungle.ovh.org/bmw_downx.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jak instalcję to tylko sekwencję.

Jeśli chodzi o moją to elektronika KME, listwy wtryskowe MATRIX, reduktor KME GOLD. Cena kompletu ok. 5500 PLN. Wszystko chula rewelacyjnie, żadnych problemów, straty mocy itp. Jest wiele bardzo dobrych instalacji gazowych tylko niestety niewielu ,,fachowców" którzy mają pojęcie o tym co robią a niektórzy z nich to pobijają wszelkie granice. Osobiście widziałem kilkanaście instalacji z tzw. wyższej półki które były tak zamontowane, że instalacje Igeneracji prawidłowo zrobione lepiej chodzą od takiej sekw. Jeśli chodzi o pytanie gdzie założyć to znam jeden warsztat za który ręczę w 100% i zainteresowanym mogę dać namiar.

Pozdrawiam

P.s Jeśli chodzi o zużycie w moim aucie to

trasa 11-15 L/100

miasto 16-20 l/100

w zależności jak ciężkie sandały założę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Piotr e38

 

 

masz u siebie wtryski matrix - po cztery wtryski na jednel listwie bez mozliwosci rozlaczenia ich? jezeli tak - to jest to troche nieporeczne w razie - awarii jednego z nich na listwie - musisz wymienic wtedy listwe - pomimo ze inne wtryski sa ok.

 

Spalanie mam z Prinsem podobne - bylo troch mniejsze na innych felgach - ale teraz na 19tkach z 255 przod i 285 tyl - troche sie zwiekszylo.

 

Koszt Prinsa do mojego auta to rok temu okolo 7000 tys zl.

 

Warsztat tez moge polecic - w wielkopolsce - z dlugoletnim doswiadczeniem - przy duzych silnikach V6 i V8.

SEBEK_E38


http://jungle.ovh.org/bmw_downx.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Sebek e38

W odpowiedzi do twojego posta

Owszem bardzo dużo jest prawdy w tym co napisałeś.

Jeśli chodzi o moje listwy Matrixa to dokładnie tak jak mówisz jeżeli padnie jeden elektrozawór to muszę zmienić całą listwę bo mam dwie listwy (zintegrowane po cztery wtryski wiadomo v8).

Na szczęście listwy MATRIX są coraz tańsze i nadal bardzo dobre pomimo, że od mojego montażu upłynął już prawie rok i 35 tys km przebiegu.

Co do jakości i uznania na świecie instalacji Prinsa to też absolutna prawda.

Jeśli zaś chodzi o mapowanie kompa to ja mam minimalnie inną wiedzę a mianowicie po mojemu mapę wyjściową posiada każde ECU (czyt. komuter dla niewtajemniczonych),czy to od Lpg, czy to od benzyny, natomiast szereg informacji czerpanych z wielu czujników(przepływomierz,temp,sonda,obciążenie silnika, prędkość obrotowa itp)koryguje te parametry wyjściowe.

Elektronika KME podobnie jak PRINS ma wstępną mapę, którą można ręcznie lepiej dopracować w zależności od upodobań użytkownika, ale dalsze działanie jest na takie samej zasadzie, czyli ECU od benzyny zbiera te wszystkie informacje z w/w czujników i w gotowej postaci podaje do ECU gazowego, który z opóźnieniem kilku milisekund (i tutaj Prins wcale nie robi tego szybciej)daje informacje na listwy wtryskowe kiedy i na jak długo otworzyć elektrozawór wtryskiwacza gazowego

 

Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno bo zapomniałem, nie wiem jak jest w przypadku Prinsa, ale w KME jest jeszcze dodatkowy map sensor od ins. gazowej badający podciśnienie czyli obciążenie, który daje dodatkowe info co do dawkowania, ale pewnie PRINS też tak ma :D

 

Co do ogumienia ja jeżdżę na 18" felgach i gumach 235 przód i tył lato

16" 235 przód i tył zima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem BMW 523i, i nie mogę złego słowa powiedziec o tym samochodzie poza (tak jak jednen z przedmówców) o spalaniu. Wiem ze spalanie jest uzależnione od ciężkości prawej stopy, ale wiem też że dzięgi LPG środki przeznaczane na paliwo są znacznie mniejsze. Pytanie jest następujące, czy ktoiś w pobliżu W-wy zna jakiś sprawdzony warsztat gdzie mozna załozyc dobrą sekwencję??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam ja do swojego e-32 3.5 r6 zalozylem STAGA w siedlach oddalonych odemnie o 80 km za 2300 pln :shock: cena naprawde atrakcyjna bałem się zpoczątku nieco jakością usługi ale niejest źle. W warsztacie tym robią po 5-6 instalacji dziennie więc chcą niechcąc znali się na rzeczy i naprawde chodzi to dobrze pierwsze wrażenia są takie że nieczuje żadnej różnicy pb/lpg zrobiłem narazie koło 1 tys km z czasem zobacze jak to się naprawde sprawuje;] narazie jestem miło zaskoczony i spalanie jest tylko troche większe niż benzyny prawie nieodczuwalnie. POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.