Skocz do zawartości

F11 awaria hamulca postojowego


Adaam06

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, wczoraj podczas jazdy zaświecił mi się nagle komunikat awaria hamulca postojowego. Dzisiaj rano wsiadam błędu nie ma, przejechałem 10km i znowu to samo. Jak jadę powoli i zaciągnę ręczny to zablokuje na moment koła i odpuści. Miał ktoś taki przypadek? Mechaniczną usterkę raczej bym eliminował ze względu na fakt, że hamulec na moment się zaciąga. Poproszę o jakieś sugestie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, podpialem kompa i zapisaly sie dwa błędy 48059E zwarcie silownika lewego do masy oraz 4805FA nieodpowiednia temperatura silownika. Wtyczka zostala odpieta, oczyszczona i psiknieta kontaktem i zobaczymy. Objawy pojawiaja sie tylko wtedy kiedy pada i jest mokro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam . Jak się zakończyła historia tej usterki ? Mam dosłownie to samo tyle że prawa strona . Oczysciłem kostkę wypsikałem wd i potygodniu znów zapaliła się kontrolka hamulca postojowego

 

Nie dobieralem sie jeszcze do tego hamulca ale po pierwsze nie uzywal bym tam wd40. Wiem ze on dziala dosyc dobrze jako srodek do czyszczenia stykow ale przykleja sie do niego syf i w urzadzeniu pracujacym w niezbyt czystym otoczeniu takie czyszczenie moze sprawic ze krotko po zabiegu bedzie tam jeszcze wiecej syfu niz bylo. Uzyj jakiegos sprayu do kontaktow.

Nie wiem jak ta kostka jest zbudowana ale ja bym sprobowal pokryc uszczelke wtyczki olejem silikonowym lub wazelina. To co zostanie na wierzchu dobrze wytrzec. Sprawdz tez czy nic tam nie jest uszkodzone przez co do srodka moze wdzierac sie wilgoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. Jakiś czas temu nawet auto zostało odholowane do serwisu ponieważ straciłem styk na załączonym hamulcu. Przyczyna? Pęknięta kostka przy zacisku, wymieniłem kostkę od szczęki razem z silniczkiem i jest git. Jak dostanie się trochę wilgoci tam to przy mrozach potrafi się odezwać.
Paweł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.