Skocz do zawartości

F11 520d 219KM/444Nm


1jarcio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest o wiele lepiej,a będzie jeszcze lepiej :cool2:

Dzięki Mariusz :wink:.

Teraz myślę nad polakierowaniem felg tylko nie mam pojęcia na jaki kolor. Mam kilka w planie na moja felgę tj. WZ-351 wieczorem wrzucę link może coś podpowiecie :roll: :roll: :roll:

 

napiszesz coś więcej o demontażu? łatwo uszkodzić listwy?

Zamieszczę wieczorem zdjęcia z demontażu będzie Ci łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne autko, rzeczywiście jest dużo lepiej.

Dzięki kolego :)

napiszesz coś więcej o demontażu? łatwo uszkodzić listwy?

Demontaż jest prosty i mało prawdopodobne żeby coś łatwo uszkodzić, a jak się skrzywi to małym młoteczkiem gumowym naprostujesz ale to tylko w przypadku dolnych litew.

Pierwszą listwę dolną demontowałem inaczej przy kolejnych już zrobiłem to w inny sposób mianowicie opuszczasz szybę i wkładasz palce w część gdzie szyba się schowała i ciągniesz do gór bez żadnych szarpnięć przesuwając się ąż do środka listwy, a później już unosisz do góry całość

IMG-20191130-131409.jpgIMG-20191130-131404.jpg


Dolną z przednich drzwi po zdemontowaniu lusterka również łapiesz w podobny sposób tylko zaczynasz od miejsca zdemontowanego lusterka oczywiście demontujesz najpierw dolną listwę a później górną w przednich drzwiach, a montaż na odwrót


IMG-20191130-125744.jpg

IMG-20191130-125828.jpg


Tylną poważasz palcami od góry i po prostu wyciągasz


IMG-20191129-173407.jpg


a montaż dziecinni prosty :mrgreen:


IMG-20191130-132853.jpg


Z górnymi też nie ma prblemu, a nawet jest łatwiej bo nie ma możliwości skrzywienia jednak najwięcej schodzi z uszczelkami, a raczej ich ponownym wciśnięciu. Zaczynasz od demontażu uszczelek od góry a później od dołu jak opuścisz szybę i podważasz aż odstrzeli coś jakbyś odkapslowywał butelkę :norty:


IMG-20191130-130305.jpg

IMG-20191130-125945.jpg

IMG-20191130-125951.jpg

IMG-20191129-172157.jpg

IMG-20191129-172217.jpg

IMG-20191129-172228.jpg

I gotowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiłeś mnie Mariusz tym określeniem :D :D :D

Mam nadzieję, że nic nie uszkodzę podczas demontażu i montażu i, że woda nie będzie lała się do środka :wink:

Teraz zabiorę się za ambilight bo w piątek przyleciał z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Fajnie rozciągnięty moment. Różnica musi być odczuwalna. No i spokój z egr :cool2:

Różnica oczywiście jest ale i tak brakuje jeszcze :cry2: No cóż przy kolejnym aucie będę dążył żeby było więcej :norty:

w F10 dużej różnicy po programie nie czuć, ale zawsze pare km więcej na plus :wink:

DPFa masz dalej ? Tylko egr odłączyłeś ?

Tak DPF na miejscu, a EGR wyłączony programowo. Widzę teraz, że jest różnica przy zapełnianiu DPF-a nie wiem czy to przez egr-a ale przybywa znacznie wolniej i tak to wygląda jeżdżąc tylko po mieście

DPF.jpg

 

Co to za aplikcja do monitorowania zapełnienia DPF?


PS. Fajny ten ambient. Pokaż, gdzie kupiłeś :)

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z racji panującej sytuacji i nadmiaru wolnego czasu przyszedł czas na wymianę relingów. Sprawa wyglądała dość skomplikowanie dlatego długo się za to zabierałem ale często bywa tak, ze jak coś wydaje się skomplikowane to na ogół wcale nie jest tak źle. Najwięcej czasu zajęło z demontażem boczków na słupku D ponieważ trzeba było rozkminić jak go wyjąc ażeby niczego nie ułamać chodzi o mechanizm unoszenia rolety tak aby został w pozycji górnej później już poszło dość gładko i wszystkie słupki zdemontowane i cały sufit na dół, a tak to wyszło.

IMG-20200328-132238.jpg

IMG-20200328-120436.jpg

IMG-20200328-120802.jpg

IMG-20200328-132313.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przechodziłem to w swojej e91. Trochę jest pierdzielenia się, ale efekt wart tej pracy! Z czarnymi relingami lepiej! Daj fotę całości :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro ogarnę koła to wrzucę foty bo dziś już nie dam rady działać ponieważ mam kłopoty z kolanem i po dłuższym chodzeniu zbiera się woda :mad2:, a na dodatek przez te całą sytuację wszyscy lekarze są zamknięci ot takie odbiegnięcie od tematu. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni odczyt z klucza w serwisie 08.08.2016 127889 km Dealer BMW Sikora :wink:

Auto przed zakupem zostało sprawdzone, również w Bimmer Check, także historia ASO jak i ubezpieczeniowa jest mi znana.

 

Ps. Akcje na Chłodnicę spalin sobie wykonaj , bo widnieje ci pod nr Vin , jesli interesują cię szczegóły zapraszam na PW :wink:

Hmm przed programem dowiadywałem się czy jest akcja na moją chłodniczkę i nie było więc dałem do zrobienia program włącznie z EGR OFF i teraz nie wiem jak by to miało wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, u mnie tak samo przysypało. A tydzień temu wjechało nowe letnie obuwie - pół roku czekałem na przejście w końcu z 18 na 19. Już wczoraj wieczorem jak się przemieszczałem przy ok. 2 stopniach to odczuwałem, że letnie gumy jednak przy tej temperaturze twarde.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przed świętami jak nigdy więcej czasu :), a zapowiadane temperatury powyżej 10C więc nie było na co czekać tylko wrzucić letnie koło aby zobaczyć jak to wszystko wygląda w komplecie. Myślałem żeby polakierować koła na czarny połysk ale wydaje mi się, że taka felga zginie w tym kolorze.

IMG-20200408-154935.jpg

IMG-20200408-154423.jpg

IMG-20200408-154329.jpg

IMG-20200408-154946.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.