Skocz do zawartości

E90 Czujnik temperatury zewnętrznej -40* - Gdzie jest?


Majkelq

Rekomendowane odpowiedzi

o kurde nad tym nie pomyślałem ale ciekawe jest to że od -19 i dojdzie do prawidłowej temperatury i zostaje a gdzie dokładnie się znajduję ten "termometr"

Wlot powietrza na ic ... Ale aby go wymienić musisz zdjąć zderzak....inaczej sie nie da szkoda czasu na próby.

http://www.azeroplus.pl

Jakby Bóg preferował przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach...

http://images38.fotosik.pl/1891/729270affbdc14bem.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/52708/icon1.png

"Inwestycje WIELKIEGO formatu"


Sprzedam moje E91 320d ... info pod telefonem 662 079 26pięć

http://otomoto.pl/bmw-320-200-zdjec-perelka-C33615250.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No i przyszło ciepło lusterka gorące klimy nie da się włączyć czy ktoś może mi dokładnie pokazać jak zmienić ten czujnik temperatury wiem że trzeba ściągnąć zderzak czy jako ściągne nie powinno być problemu z wymianą? druga najważniejsza sprawa jakiej firmy kupić ten przekaźnik jakie są montowane oryginalnie w BMW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem tu nowy.

Mam taki problem ,ze "wariuje" mi termometr , co chwila spada do -40st i zaraz powraca do prawidłowej temp.

Szukałem już na forach i wszędzie piszą inaczej... , próbowałem umyc od spodu samochód ale gdy dostanie wody to częściej "wskakuje" na -40st.

Stąd moje pytanie czy trzeba wymienić czujnik temp. zew.? i najwazniejsze gdzie on się znajduje...?

jesli temat już był to sorki ale nie zauważyłem

z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w którym miejscu się znajduje ten kabel i termometr?

Szukałem pod nadkolami , nawet w okolicach tarcz hamulcowych :) pod maską też ale nic nie wynalazłem.

podejrzewam ,że będzie on gdzieś za zderzakiem. ewentualnie może gdzieś pod lampami ale to tylko przypuszczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w którym miejscu się znajduje ten kabel i termometr?

Szukałem pod nadkolami , nawet w okolicach tarcz hamulcowych :) pod maską też ale nic nie wynalazłem.

podejrzewam ,że będzie on gdzieś za zderzakiem. ewentualnie może gdzieś pod lampami ale to tylko przypuszczenia...

 

 

Czujnik temperatury znajduje się za belką po lewej stronie. Musisz ściągnąć zderzak aby go wymienić. Może to zdjęcie pomoże Ci w jego zlokalizowaniu.

 

 

http://imageshack.us/a/img818/1908/sensoroutsidetemperatur.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wyglada tak :

 

http://www.turnermotorsport.com/image/electrical/65816905133_ambient_temp_sensor_bmw_oem_part.jpg

Zamocowany jest do suportu chlodnicy.

 

Widac jego fragment przez nerki w zderzaku, jak patrzysz sie od przodu w strone fotela kierowcy.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co ...

 

Nie wiem czy jest do zdemontowania przez otwarta maske.

Jesli gietkosc rak ci nie pozwoli, to zrzucaj oslone pod silnikiem i na kanale/plecach.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam mam kolejny problem z moim e90 dzisiaj czujnik temperatury na zegarach przy odpaleniu pokazal mi temperature +12stopni a jak sie silnik rozgrzal urosla do 29stopni.

orientuje sie ktos co moze byc nie tak?

i jeżeli sie okaże ze trzeba wymienić czujnik temperatury to gdzie on jest?

gdzieś mi się obiło ze za nerkami, by go wymienić trzeba zdejmować zderzak?

dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zamiar go wymienić sprawdź dokładnie jaki ma nr om. Ja kupiłem dwa na alledrogo (oczywiście miały pasować). Pierwszy myślałem że jest walnięty (zaniżał), drugi też był walnięty (zawyżał).

U mnie w E91 330d trzeba było zdemontować zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam, kolegów dziś zauważyłem problem ze wskazaniem temperatury zewnętrznej a mianowicie, przy temperaturze zewnętrznej ok. 20 C. mój wskaźnik pokazywał 13 a później 14 C. myślę, że gdyby uszkodzony był czujnik to wskazania byłyby takie jak u innych czyli ok -40 C a tak to nie wiem gdzie szukać przyczyny. Przy okazji sprawdziłem temperaturę silnika i wskazania są w okolicach 60 C więc podejrzewam, że termostat do wymiany ale to nie ma wpływu chyba na wskazania temperatury zewnętrznej-czekam na sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podłącz pod komputer i zobacz, u mnie też rozjeżdżało się o kilka stopni celsjusza i wyszło na kompie, że jest uszkodzony czujnik temp zewnętrznej - trzeba zdjąć zderzak, żeby wymienić. Przy okazji okazało się, że jeszcze jeden czujnik temperatury na dolocie był uszkodzony też pokazywał dziwną wartość.

Po wymianie czujników wszystko działa ok.

Pokazywałby Ci -40 jakby obwód był całkowicie przerwany (uszkodzony kabel np.)

 

Termostaty wymieniaj jak najszybciej bo przy takiej temp nie wypala się DPF i zaraz bedziesz miał problemy, po wymianie termostatów koniecznie leć na trasę aby przedmuchać DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.